تاريخ : چهارشنبه بیست و نهم آبان ۱۳۹۲ | 13:41 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

 

بیش از پنجاه هزار نفر از فرماندهان بسیج سراسر كشور، پیش از ظهر امروز در مصلای تهران با رهبر انقلاب دیدار می كنند.


تاريخ : چهارشنبه بیست و نهم آبان ۱۳۹۲ | 13:30 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

 

در انفجار امروز دو بمب در مقابل سفارت ایران در بیروت علاوه بر کشته و زخمی شدن چند نفر، به ساختمان و در ورودی سفارت آسیبهایی وارد شد.تاريخ : چهارشنبه بیست و نهم آبان ۱۳۹۲ | 12:42 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

 

شهید «رضوان فارس» معروف به «حاج رضا». سرتیم حفاظتی سفارت ایران در لبنان


تاريخ : چهارشنبه بیست و نهم آبان ۱۳۹۲ | 12:41 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
تاريخ : شنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۲ | 11:13 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

 

مراسم سنتی زار خاک هر ساله در قلعه خشتی روستای قورتان واقع در 120 کیلومتری شرق اصفهان برگزار می شود.


تاريخ : شنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۲ | 11:8 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
تاريخ : شنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۲ | 11:5 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
از اوباما تا روحانی؛
 
با آنکه جزئیات زندگی پوتین کمی محرمانه است اما گفته می‌شود که وی همزمان با حضور در دانشگاه اوقات فراغتش را به آموزش جودو می‌گذارند.
گروه فرهنگی مشرق به نقل از نامه نیوز - "سیاست پالیسی میک" با انتشار گزارشی به فعالیت‌ها و آنچه رئیس جمهوری آمریکا، صدر اعظم آلمان، رهبر کره شمالی، رئیس جمهوری ایران، رئیس جمهوری روسیه، نخست وزیر انگلیس و رئیس جمهوری سوریه در سن 20 سالگی به آن مشغول بودند پرداخته شده است.
 

باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا

 
 اوباما پس از فارغ‌التحصیل شدن از دانشگاه کلمبیا در سال 1983 در رشته علوم سیاسی، به شیکاگو رفت و آنچنان که گفته می‌شود به موسسه‌های خیریه برای کمک به افراد کم‌درآمد پیوست. او پیش از آنکه در سال 1988 به دانشکده حقوق هاروارد برود، کمی به خودش توجه کرد و ضمن انجام چند سفر، به دیدار خانواده‌اش در کنیا رفت.وی همچنین پیش از آنکه برای اتمام درسش به دانشگاه کلمبیا در نیویورک برود، دو سال را در دانشکده اکسیدنتال سپری کرد.
 
 بر اساس برخی گزارش‌ها، اوباما در آن زمان الکل و ماری‌جوانا مصرف می‌کرده است.


 
 ولادیمر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه

 
پوتین بر آن بود تا پیش از آنکه دوره تحصیلاتش در دانشگاه را به اتمام برساند در بخش سرویس های جاسوسی فعالیت کند. وی پس از آنکه مدرکش را در رشته حقوق دانشگاه مرکزی لنینگراد دریافت کرد، در آژانس‌های امنیتی روسیه مشغول به کار شد. در آنجا پوتین نخست به عنوان رئیس دبیرخانه شد و سپس به عضویت سازمان مقابله با جاسوسی درآمد و پس از آن وارد دوره‌های آموزش عملیات شد. او پس از آنکه تحصیلات تکمیلی‌اش را به اتمام رساند به مدت 10 سال به عنوان افسر اطلاعاتی مشغول به کار شد.
 
 با آنکه جزئیات زندگی پوتین کمی محرمانه است اما گفته می‌شود که وی همزمان با حضور در دانشگاه اوقات فراغتش را به آموزش جودو می‌گذارند.

 
 آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان او با نخستین همسرش «اوریچ» که یک دانشجوی فیزیک بود در سال 1974 در دانشگاه لیپزیک زمانی که مرکل تنها 20 سال داشت، آشنا شد. مرکل با همسر نخستش در سال 1977 ازدواج کرد و به طور جداگانه زندگی را آغاز کردند زیرا اگر آنها می‌خواستند با یکدیگر زندگی کنند باید به طور کامل قوانین نظام وقت آلمان را رعایت می‌کردند.
 
 مرکل در حالی مدرک تحصیلی خود را دریافت کرد که به عنوان گارسون کار می‌کرد و در یک اتاق 100 فوتی به همراه همسرش زندگی می کرد. در این اتاق همچنین سرویس بهداشتی و حمام نیز قرار داشت.
 
 نخستین ازدواج مرکل با طلاق در سال 1982 به پایان رسید. او مجددا در سال 1988 با جاشیم سوار استاد شیمی از برلین ازدواج کرد. گفته می‌شود که وی هنگام تحصیل در دانشگاه مشروبات الکی مصرف می‌کرده است.

 
 بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریهاسد 20 سالگی‌اش را با تحصیل در علم پزشکی در دانشگاه دمشق گذراند و در سال 1988 فارغ‌التحصیل شد. در حالی که وی برای پزشک شدن درس می‌خواند و دوره کارورزی خود را به عنوان چشم‌پزشک در بیمارستان نظامی در خارج از دمشق طی می‌کرد، هیچ برنامه‌ای برای ورود به دنیای سیاست نداشت. برادر بزرگ‌تر وی باسل، کسی بود که پس از پدرش قدرت را در اختیار می‌گرفت اما پس از مرگ باسل در تصادف رانندگی، بشار به عنوان جانشین پدرش معرفی شد.
 
 اسد به عنوان پزشک ارتش در دمشق فعالیت می‌کرد و سپس به لندن رفت. وی هیچ انگیزه‌ای برای بازگشت به سوریه نداشت و در آن زمان هیچ‌گونه تمایلات سیاسی نیز نداشت.

 
 دیوید کامرون، نخست‌وزیر انگلیس کامرون پس از فارغ‌التحصیلی از دانشکده براسنوس آکسفورد لندن با دریافت مدرک شاگرد اولی، به مدت 5 سال در مرکز تحقیقاتی حزب محافظه‌کار مشغول به فعالیت بود.
 
در حالی که کامرون به عنوان یک محقق پرتلاش و باهوش در مرکز تحقیقات حزب محافظه‌کار فعالیت می‌کرد، به عضویت باشگاه بولینگدون این دانشگاه نیز درآمد. این باشگاه به محلی که در آن مشروبات الکلی سنگین سرو می‌شد و رفتارهای خشن و بد در آن صورت می‌گرفت مشهور است و کامرون همواره از صحبت کردن در این‌باره خودداری می‌کرد.

 
 کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی اغلب مسائل زندگی جونگ اون به‌ویژه جوانی وی و حتی سال تولدش محرمانه و رمزآلود است. وی در دانشگاه نظامی کیم ایل سونگ حضور داشت و گفته می‌شود که پیش از 30 سالگی به عنوان همراه کیم جونگ ایل، پدرش و رهبر سابق کره شمالی در بخش‌های نظامی حضور داشته است. زمانی که وضعیت سلامت پدرش بد شد، کیم به یک ژنرال نظامی 4 ستاره و رئیس کمیته مرکزی ارتش در حزب کارگر تبدیل شده بود و از اعضای کمیته مرکزی آن محسوب می‌شد.
 
 کیم یکی از هوادارن سرسخت تیم بسکتبال شیکاگو بود و دنیس رادمن بازیکن سابق این تیم را که در سال 2012 به کره شمالی رفت دوست داشت.

 
 حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران وی پس از آنکه مدرک کارشناسی خود را در رشته حقوق قضایی در دانشگاه تهران گرفت، به شهرهای مختلف ایران سفر کرد و به ایراد سخنرانی‌هایی علیه شاه و در حمایت از آیت‌الله خمینی پرداخت. فعالیت‌های وی منجر به آن شد که روحانی ایران را ترک کند و به رهبر ایران که آن زمان در پاریس در تبعید بود، بپیوندد.
 
 او در اواخر 20 سالگی‌اش بارها به دلیل اتهامات همکاری با روحانیت بازداشت شده بود.
 
 روحانی در اسکاتلند درس خوانده است. گفته می‌شود که وی به راحتی فارسی، انگلیسی و عربی صحبت می‌کند.


تاريخ : شنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۲ | 10:57 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
تاريخ : شنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۲ | 10:55 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی


تاريخ : شنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۲ | 10:53 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

 

آخرین شب عزاداری ایام شهادت حضرت اباعبدالله‌الحسین علیه‌السلام، با حضور رهبر انقلاب اسلامی، مسئولان نظام و عموم مردم عزادار در حسینیه امام خمینی رحمه‌الله برگزار شد.


تاريخ : شنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۲ | 10:48 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
معمولا شایعات زیادی پشت سر مداح ها است. اینکه درآمدشان از مداحی کردن آنقدرها هست که نیازی به کاری غیر از مداحی ندارند.اگر برخی مداحان دریافت وجوه سنگین برای مداحی را رد نمی کننددر عوض نمونه های زیادی در سراسر کشور وجود داردند که به این کار عشق دارند.
ویژه نامه حسینیه مشرق به نقل از حاشیه - معمولا شایعات زیادی پشت سر مداح ها است. اینکه درآمدشان از مداحی کردن آنقدرها هست که برای کسب درآمد نیازی به کاری غیر از مداحی ندارند. قضاوتی که نه می توان آن را تایید کرد و نه تکذیب. اگر برخی مداحان دریافت وجوه سنگین برای روضه خوانی و مداحی را رد نمی کنند در عوض نمونه های زیادی در سراسر کشور وجود داردند که به این کار عشق دارند و برایشان اصل نوکری مهم است به هر حال. مداح ها، جدای از وقتی که برای مجالس شان می گذارند، خارج از فضای حسینیه و هیئت، هر کدام برای خودشان کسب و کار دارند، کسب و کارهایی که در این گزارش به آنها پرداخته ایم.
 
1- منصور ارضی
شب دوم محرم 92 با نوای حاج منصور ارضی مجلس کامل/ صوت 
مشغول چه کاری است: در بازار پارچه فروش ها حجره دارد
 
منصور ارضی که سال ها است بسیاری از عزاداران با صدای او عجین شده اند علاوه بر اینکه مداح و روضه خوان صنف لباس فروش هاست، در کسب و کار هم اهل همین صنف است. در بازار پارچه فروش ها حجره دارد و اینطور که شنیده می شود، ابوالفضل بختیاری (داماش) که او هم از مداحان کشور است، علاوه بر کارهای خودش، کمک دست پدرزن در این کار هم هست.
 
منصور ارضی بی تردید سیاسی ترین مداح کشور است و پامنبری هایش کمتر جلسه ای را به خاطر دارند که «حاجی» وسط روضه، گریزی هم به اتفاقات سیاسی کشور نزده باشد. اظهارات تند او علیه دولت خاتمی در طول هشت سال دولت اصلاحات، حمله به قالیباف و تشبیه او به عمر سعد، حملات تند او به اطرافیان محمود احمدی نژاد، طلب مرگ برای چهره های سیاسی (که اجالتا هاشمی رفسنجانی آخرین شان بوده) از جمله اظهارات جنجال برانگیز این مداح سرشناس کشور در طول سال های روضه خوانی اش بوده است.

2- سعید حدادیان
 

مشغول چه کاری است: در دانشگاه مشغول است
 
سیاسی ترین مداح کشور (طبعا پس از منصور ارضی) در یکی از سیاسی ترین دانشگاه های کشور مشغول به کار است. سعید حدادیان که به اظهارنظرهای بعضا تند و سیاسی در جلسات روضه خوانی اش شهره است، خارج از حسینه و هیئت، در نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه تهران کار می کند و البته در همین دانشگاه هم برخی دروس مرتبط با معارف را تدریس می کند.
 
حدادیان معمولا به خاطر اظهارنظرهای خاص خود پای ثابت رسانه های سیاسی است و در دولت محمود احمدی نژاد و با شکایت رحیم مشایی و دولت دهم، پایش به دادگاه هم باز شد. دولتی که البته از اظهارنظرها و موضع گیری های سیاسی مداح ها به ویژه سعید حدادیان و منصور ارضی بیشترین استفاده را در ایام انتخابات برد و نهایتا کارشان به جایی رسید که این مداح، مشایی را عورت احمدی نژاد توصیف کرد.

3- محمود کریمی
 

مشغول چه کاری است: سفال و بازار سنگ
 
چهره شماره یک این روزهای هیئت های مذهبی، یکی از چهره های بازار سنگ هم هست. محمود کریمی که خودش می گوید «از خردسالی روی پای مرحوم کافی نشسته و روضه خوانده» در هیئت محمد طاهری و در کنار این مداح مشهور تهران معروف شد.
 
اولین مداحی ها با سبک «دو نفره» را هم تقریبا همین دو مداح در یکی از مجالس محمد طاهری باب کردند، سبکی که حالا اکثر جلسات مذهبی را درنوردیده و بچه هیئتی ها و البته آنهایی که شاید فقط محرم ها پایشان به هیئت ها باز می شود با مدل های دیگرش کمتر حال می کنند، سبک و سیاق دو نفره ای که بعدها توسط دیگر مداحان نوظهور تقلید شد و نهایتا «حوسین حوسین» معروف (حسین حسین سابق!) را به وجود آورد، رویه ای که انتقادب رخی مراجع تقلید را هم به دنبال داشته است.
 
از اینها که بگذریم، کریمی گویا در بازار سنگ مشغولیت دارد و خودش هم گفته «در کار سفال هستم، تولید سفال و آجر». محمود کریمی پیش از اینکه در مداحی چهره شود، بنایی و نجاری و کارگری را هم تجربه کرده است.
 
حالا اما «حاج محمود» در میان جوانان زیادی محبوب است و چهره های سرشناس سیاسی هم پامنبری هایش هستند. او نیز از بزرگانی است که کسب درآمد مداحان از مداحی را شایعه محض می داند.

4- عبدالرضا هلالی
 

مشغول چه کاری است: تجارت چوب
 
از وقتی که رضا هلالی شیوه ای جدید در سینه زنی را باب کرد و حاج منصور ارضی از او تعریف کرد شاید ده سالی می گذرد. رضا هلالی از پرحاشیه ترین مداحان است و البته بخشی از حاشیه هایش را باید پای خصلت های «مردم و جماعتی» نوشت که از سرک کشیدن به زندگی خصوصی خلق الله لذت می برند که گویی این کار، کسب و کارشان است. فرقی هم نمی کند طرف بازیگر سینما و تلویزیون باشد یا خواننده و مداح.
 
هلالی هم چند سال پیش، چوب همین جماعت را خورد و آنچه در حریم خصوصی اش گذشته بود، سر از یک گوشی موبایل و نهایتا شبکه بلوتوث درآورد. هلالی که رشته حقوق را در مقطع کاردانی دنبال می کرد مثل بسیاری از هم صنفانش در عرصه مداحی، درس را نیمه تمام گذاشت و بیشتر وقتش را به مداحی اختصاص داد. بعدها و با چهره شدن در این عرصه، کمی اوضاعش بهتر شدو حالا هم در حوالی میدان گمرک به تجارت چوب در حجره شخصی اش مشغول است. گویا در این تجارت با حیدر توکل از دیگر مداحان تهران شریک است و با هم در کار خرید و فروش چوب مشغول هستند.

 
5- جواد مقدم
 

مشغول چه کاری است: تذهیب
 
جواد مقدم از نسل جدید مداحانی است که به خاطر استفاده از سبک و خواندن آهنگ هایی عجیب و غریب به سرعت چهره شد. وقتی می گوییم «آهنگ های عجیب و غریب» درباره زمانی صحبت می کنیم که گوش خلق الله به این مدل خواندن های امروزی عادت نکرده بود و حساسیتش به چنین بدعت هایی را از دست نداده بود.
 
آهنگ ها و سبک هایی که باعث شد پای «بزرگترها» و به قول قدیمی ها «پیرغلامان» از هیئت ها بریده شود و جای آنها را جوانانی پر کنند که با سبک های «پاپ گونه» بیشتر حال می کنند و در تمام طول عزاداری و سینه زنی لحظه ای هم یک جا بند نمی شوند و دائم هروله می کنند.
 
جواد مقدم که برخی طرفدارانش او را مداح – هنرمند توصیف می کنند، خارج از هیئت هم به کار هنر مشغول است. او از معدود مداحان تحصیلکرده است و در دانشگاه آزاد، «هنر» خوانده. الان هم به کار تهذیب مشغول است و کارگاهی هم برای همین کار دارد. مقدم گاهی اوقات، کارهای تهذیبش را در برخی نمایشگاه ها به نمایش می گذارد و در کسب و کار با محصولات هنری اش هم مثل مداحی اش جدی است.

6- حسین سازور
 

مشغول چه کاری است: ساخت و ساز
 
حسین سازور از شاگردان منصور ارضی و از مداحان قدیمی کشور است. محمود کریمی، دیگر مداح سرشناس کشور در یکی از مصاحبه هایش در پاسخ به شایعه دریافت مبالغ نجومی از سوی برخی مداحان سرشناس، این موضوعرا شایعه خواندو گفت هر کدام از مداح ها برای خودشان کسب و کار دارند. او برای مثال به محمد طاهری اشاره کرد که دفتر فرهنگی دارد و البته از حسین سازور هم نام برد و گفت در کار «ساخت و ساز» است.


تاريخ : شنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۲ | 9:57 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

 

منشور اخلاقی مدارس به شکل‌های متنوع و بر اساس ذوق و سلیقه مسئولان مدرسه طراحی می‌شود.

به گزارش مشرق به نقل از فارس، منشور اخلاقی از جمله ابتکارات مسئولان مدارس برای نظم بخشی به فضای آموزشی است.

منشور اخلاقی مدارس به شکل های متنوع و بر اساس ذوق و سلیقه مسئولان مدرسه طراحی می شود.

در منشور اخلاقی یک دبیرستان دخترانه آمده است: به منظور اعتلای تعلیم و تربیت و ایجاد محیط مطلوب آموزشی و تربیتی و رشد بیشتر در محیط آموزشی هم‌پیمان می‌شویم در انجام امور زیر نهایت دقت را معمول داریم.

ضوابط عمومی:

- اعتقاد و احترام به تمامی قوانین جمهوری اسلامی و رعایت شعائر و آداب اسلامی

-برنامه‌ریزی و تلاش شایسته در تحصیل علم، حضور منظم و فعال در فعالیت‌های علمی، آموزشی، فرهنگی، هنری، مذهبی، ورزشی و...

-رعایت ادب و احترام نسبت به مسئولین، معلمین، کارکنان و دیگر دانش‌آموزان مدرسه.

-حضور به موقع در مدرسه و کلاس، خودداری از غیبت و هرگونه خروج غیرمجاز از مدرسه و همکاری جهت نظم کلی مدرسه

- حضور فعال در کلاس‌های درس، جلسات فوق برنامه، کلاس‌های تقویتی و امتحانات

-تلاش جهت رعایت بهداشت و نظافت فردی و همکاری جهت سالم و پاکیزه نگه داشتن فضای مدرسه و کلاس‌ها

ضوابط فردی:

-خودداری از به همراه داشتن وسایل غیرضروری و غیرمجاز از جمله تلفن همراه، دوربین، وسایل صوتی و تصویری و...

-پرهیز از هرگونه اقدام غیرمتعارف (دست بردن در صورت/ استفاده از لوازم آرایشی و بلند نگه داشتن ناخن و...)

-رعایت پوشش اسلامی و عدم استفاده از لباس‌های لی، جین و کفش نامناسب و آرم‌دار

-در زمستان پوشش لباس گرم، پالتو یا پلیور راحت و گشاد و با رنگ‌های مجاز و متعارف (سرمه‌ای، قهوه‌ای.)

در منشور یک دبیرستان دیگر نیز نمره و کسر نمره پیش بینی شده است: به منظور پرورش و تهذیب اخلاقی و اعتلای سطح امور بهداشتی، پرورشی، انضباطی، انتظارات مسئولین دبیرستان از دانش‌آموز به شرح زیر می‌باشد:

1ـ رعایت ادب و احترام نسبت به کارکنان مدرسه اعم از مدیر، معاون، مشاوران، مربیان پرورشی و بهداشت، خدمتگزاران و... (5 نمره)

2ـ رعایت شعائر اسلامی (رعایت حجاب کامل، انجام فرایض، شرکت در نماز جماعت، شرکت در مراسم ایام‌الله، فعالیت در مراسم صبحگاهی و ورزش صبحگاه و فعالیت مستمر در انجام پژوهش‌ها و ارتباط مستمر با کتابخانه) (2 نمره)

3ـ رعایت بهداشت و نظافت کلاس و مدرسه و حفظ و نگهداری از فضای سبز (هر بار تخلف کسر 1 نمره)

4ـ رعایت بهداشت و نظافت فردی (تمیز بودن لباس، استحمام در طول هفته، کوتاه نگه داشتن ناخن‌ها، نداشتن آرایش در چهره) (2 نمره)

5ـ حفظ و نگهداری اموال و تجهیزات کلاس و مدرسه (چنانچه خسارتی در هر مورد وارد شود بایستی توسط دانش‌آموز یا ولی ایشان جبران گردد) (هر بار تخلف کسر 1 نمره)

6ـ از همراه داشتن هرگونه وسایل تجملی و زیورآلات و همچنین موبایل و... خودداری شود و چنانچه هر یک از موارد ذکر شده همراه دانش‌آموز باشد ضبط و به حراست اداره تحویل داده خواهد شد. (هر بار تخلف کسر 1 نمره)

7ـ رعایت کامل مقررات نظم و انضباطی در کلاس درس و کسب رضایت دبیران محترم (5 نمره)

8ـ رعایت نظم و انضباط در ایاب و ذهاب ورزشگاه در ساعات ورزشی رضایت دبیران محترم تربیت بدنی (1 نمره)

9ـ حضور در مدرسه و کلاس در زمان مقرر بدون هر دیرآمدگی و غیبت غیرموجه (کسر 1 نمره برای غیبت و دیرآمدگی)

10ـ کسب رضایت مشاوران محترم از عمل به راهکارهای ارائه‌شده آنان به دانش‌آموز (1 نمره)

امید است با رعایت مقررات و قوانین انضباطی در فضای سرشار از آرامش، تهذیب نفس و تقویت بنیه علمی آینده‌ای روشن را پیش رو داشته باشد.

 


مخاطبان محترم گروه فرهنگی مشرق می توانند مقالات، اشعار، مطالب طنز، تصاویر و هر آن چیزی که در قالب فرهنگ و هنر جای می گیرد را به آدرس culture@mashreghnews.ir ارسال کنند تا در سریع ترین زمان ممکن به نام خودشان و به عنوان یکی از مطالب ویژه مشرق منتشر شود.تاريخ : شنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۲ | 9:56 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

 

 نام خودرو

قیمت بازار ( تومان )

قیمت کارخانه ( تومان )

وانت باردو

10,900,000

---

وانت باردو .سپر جدید (cop)


11,200,000

10,870,000

وانت باردو . یورو 4 .سپر جدید (cop)


12,300,000

12,342,000

وانت باردو دوگانه سوز

12,600,000

12,310,000

وانت باردو .سپر جدید.دوگانه سوز (cop)

13,100,000

12,820,000

وانت باردو . یورو 4 .سپر جدید.دوگانه سوز (cop)


13,700,000

14,292,000

پژو روآ سال سفارشی

16,000,000

---

پژو روآ سال / دوگانه سوز سفارشی

17,900,000

---

سمند SE


25,200,000

20,620,000

سمند LX دوگانه سوز


27,000,000

26,850,000

سمند LX


25,500,000

23,000,000

سمند LX یورو 4


27,000,000

26,705,000

سمند سورن MUX

31,000,000

26,850,000

سمند سورن MUX با رینگ معمولی


28,400,000

26,500,000

سمند سورن ELX

32,000,000

30,500,000

سمند سورن ELX با رینگ معمولی


30,300,000

28,500,000

سمند سورن ELX با تریم بژ


34,500,000

32,000,000

سمند سورن ELX با موتور EF7


37,000,000

35,000,000

سمند EF7 یورو 4


28,200,000

27,947,000

سمند EF7 دوگانه سوز


27,000,000

27,690,000

سمند EF7 دوگانه سوز یورو 4


29,100,000

29,357,000

پژو GLX 405 یورو 4


27,600,000

25,775,000

پژو GLX 405 دوگانه سوز


29,000,000

26,660,000

پژو SLX 405 موتور TU5


29,400,000

26,115,000

پژو SLX 405 استاندارد یورو 2


27,000,000

23,110,000

پژو پارس . یورو 4 . دوگانه سوز


37,800,000

31,285,000

پژو پارس سال یورو 4


36,300,000

29,975,000

پژو پارس سال

35,400,000

---

پژو پارس LX یورو 4


39,000,000

33,605,000

پژو پارس ELX


44,200,000

---

پژو پارس ELX آپشن جدید


45,700,000

---

پژو پارس سال اتوماتیک موتور TU5


47,000,000

---

پژو 206 . تیپ 2


36,000,000

29,000,000

پژو 206 . تیپ 5


38,900,000

34,492,000

پژو 206 . تیپ 6


50,000,000

---

پژو 206 صندوقدار . تیپ V20


36,800,000

---

پژو 206 صندوقدار . تیپ V9


51,000,000

39,500,000

پژو 206 صندوقدار . تیپ V8 . دو ایربگ


38,500,000

34,997,000

پژو 206 صندوقدار . تیپ V8 . تک ایربگ


37,500,000

---

پژو 206 صندوقدار . تیپ V2


37,000,000

---

پژو 207 اتوماتیک


55,000,000

45,500,000

پژو 207 دنده ای


47,500,000

38,500,000

رانا EL . TU5


31,000,000

29,500,000

رانا LX . TU5


32,500,000

30,232,800

تندر E1

32,000,000

31,550,000

رنو تندر E2

35,200,000

---

رنو تندر E2 دوگانه سوز


39,000,000

---

رنو تندر اتوماتیک E2


45,000,000

45,651,000

سوزوکی ویتارا دنده ای کلاس 5


105,000,000

---

سوزوکی ویتارا اتومات کلاس 5


116,000,000

---

سوزوکی ویتارا اتومات کلاس 8


122,000,000

---

سوزوکی ویتارا دنده ای کلاس 8


113,000,000

---

سوزوکی کیزاشی دنده معمولی . نیمه فول

120,000,000

131,381,400

سوزوکی کیزاشی اتومات فول

137,000,000

---

سوزوکی کیزاشی اتومات نیمه فول

122,000,000

139,156,650سایپانام خودرو

قیمت بازار ( تومان )

قیمت کارخانه ( تومان )

پراید 132 LE


17,300,000

---

پراید 132 EX


17,800,000

---

پراید 132 SE


18,500,000

---

پراید 132 EX پایه گازسوز


19,300,000

---

پراید 132 SX


17,600,000

15,082,000

پراید 132 SL


16,500,000

14,591,000

پراید 132 SL پایه گازسوز


19,000,000

---

پراید 141 EX


17,300,000

---

پراید 141 SX


16,000,000

14,213,000

پراید 141 SL


---

13,720,000

پراید 111 SE


19,400,000

---

پراید 111 EX


19,000,000

---

پراید 111 LE


17,900,000

---

پراید 111 SX


17,700,000

15,268,000

پراید 111 SL


17,200,000

14,776,000

پراید SL 131


1,620,000

14,474,000

پراید SL 131 گازسوز


18,500,000

---

پراید SX 131


17,400,000

14,967,000

پراید SE 131


18,800,000

---

پراید LE 131 گازسوز


19,000,000

16,774,000

پراید LE 131


17,500,000

---

پراید EX 131

18,100,000

15,767,000

پراید EX 131 گازسوز


19,200,000

17,267,000

تیبا EX


21,000,000

---

تیبا SX یورو 4


22,000,000

20,060,000

ریو مدل 90 . صفر


32,000,000

---

وانت نیسان . ABS . تاخوگراف


23,800,000

---

وانت نیسان گازسوز . تاخوگراف

24,700,000

---

وانت نیسان دیزل . ABS . کولر


25,600,000

27,140,000

وانت شوکا

27,500,000

---

وانت شوکا گازسوز

27,000,000

25,910,000

زانتیا . مشابه صفر 89


59,000,000

---

پیکاپ تک کابین اتاق جديد

77,000,000

72,829,000

پیکاپ دو کابین اتاق جديد

81,000,000

75,840,000

سیتروئن C5 جدید 2011


115,000,000

---پارس خودرونام خودرو

قیمت بازار ( تومان )

قیمت کارخانه ( تومان )

مورانو 2012


225,000,000

182,800,000

نیسان تینا HIGH

140,000,000

135,700,000

نیسان تینا MID

123,000,000

125,100,000

نیسان قشقایی HIGH

136,000,000

---

ماکسیما . مولتی مدیا

116,000,000

104,100,000

مگان 2000 اتومات


84,000,000

75,230,000

مگان 2000 اتومات . آپشن دار


88,000,000

---

مگان 1600 تیپ 2


67,000,000

63,620,000

مگان 1600 تیپ 1


62,000,000

توقف تولید

رنو تندر E2


37,000,000

35,510,000

رنو تندر E2 آپشن دار


38,500,000

36,800,000

پارس تندر . اتاق جدید

38,700,000

37,530,000

رنو تندر E1 یورو 4


32,000,000

---
کرمان خودرونام خودرو

قیمت بازار ( تومان )

قیمت کارخانه ( تومان )

هیوندای آوانته اتوماتیک

84,000,000

---

هیوندای آوانته معمولی

75,000,000

---

لیفان 520 آی


28,400,000

---

لیفان 620 موتور 1.6


34,500,000

---

لیفان 620 موتور 1.8


42,500,000

39,900,000

جک توجوی هاچ بک

32,000,000

33,990,000

جک توجوی صندوقدار

32,500,000

35,560,000

جک J5


48,000,000

46,900,000

لیفان X60


65,500,000

63,600,000

لوبو

17,200,000

---
گروه بهمننام خودرو

قیمت بازار ( تومان )

قیمت کارخانه ( تومان )

مزدا3 . تیپ 1 صندوق دار


97,000,000

---

مزدا3 . تیپ 2 صندوق دار


102,000,000

---

مزدا3 . تیپ 3 صندوق دار


109,000,000

---

مزدا3 . تیپ 3 هاچ بک


113,000,000

---

مزدا3 . تیپ 4 صندوق دار


118,000,000

95,000,000

مزدا3 با موتور 1.6


80,300,000

---

مزدا3 قدیم تیپ 3.مشابه صفر 89


79,000,000

---

مزدا 2 فول


72,500,000

---

وانت مزدا تک کابین

28,000,000

---

وانت مزدا تک کابین گازسوز

30,400,000

---

وانت مزدا 2 کابین


31,500,000

---

وانت مزدا 2 کابین دوگانه سوز


33,000,000

---

آسا . فاو B50


---

63,200,000

وانت کاپرا تک کابین

58,000,000

56,700,000

وانت کاپرا دوکابین . تک دیفرانسیل

65,000,000

---

وانت کاپرا دوکابین . دو دیفرانسیل

69,500,000

69,700,000

ایسوزو 5 تن بدون کاربری


---

70,300,000

ایسوزو 6 تن بدون کاربری


---

88,500,000

ایسوزو 8 تن بدون کاربری


---

93,700,000

مینی بوس ایسوزو مدل سحر

---

111,500,000

کامیون ایسوزو 18 تن


---

223,800,000
مدیران خودرونام خودرو

قیمت بازار ( تومان )

قیمت کارخانه ( تومان )

MVM 110 چهار سیلندر


18,900,000

20,000,000

MVM 110 چهار سیلندر اتوماتیک


24,500,000

---

MVM 110 سه سیلندر


177,800,000

19,000,000

MVM 530

39,500,000

40,000,000

MVM 315 هاچ بک


36,800,000

38,000,000

MVM 315 صندوقدار


37,300,000

38,000,000

تیگو _ X33

60,500,000

63,000,000
رایننام خودرو

قیمت بازار ( تومان )

قیمت کارخانه ( تومان )

ولیکس سی 30 دنده معمولی ELITE

43,000,000

47,000,000

ولیکس سی 30 اتوماتیک ELITE


55,000,000

---زاگرس خودرونام خودرو

قیمت بازار ( تومان )

قیمت کارخانه ( تومان )

پروتون ایمپیان دنده اتوماتیک 2008


43,000,000

---

پروتون ایمپیان دنده معمولی 2008


35,000,000

---

جنتو . دنده معمولی 2009


46,500,000

---

جنتو . دنده اتوماتیک

56,000,000

---مرتب خودرونام خودرو

قیمت بازار ( تومان )

قیمت کارخانه ( تومان )

گک گونو - G5


118,000,000

115,000,000

پاژن پیکاپ / صندلی موسویی

56,000,000

---

پاژن پیکاپ / صندلی معمولی

53,500,000

---دیار خودرونام خودرو

قیمت بازار ( تومان )

قیمت کارخانه ( تومان )

وینگل 3 دو کابین


58,000,000

---

وینگل 5 دو کابین


62,600,000

60,300,000

هاوال H6

---

110,000,000تاريخ : شنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۲ | 9:38 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

 

عزاداری سادات خادم در حرم مطهر امیرالمؤمنین امام علی بن ابی طالب(ع) در نجف اشرف، به این حرم در یازدهمین روز ماه محرم جلوه ای زیبا بخشید.
 تاريخ : شنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۲ | 9:37 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
خبرنگاران مشرق در جریان پیگیری‌های خبری به "زمزمه"هایی برمی‌خورند که ميهمان‌‌کردن مخاطبان به این شنیده‌ها خالی از لطف نیست.
*هاشمی رفسنجانی در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام گفته است: تعبیر رهبر انقلاب درباره تیم هسته‌ای که از آنها به عنوان" فرزندان خودمان و فرزندان انقلاب" یاد کردند، بسیار مهم بود به‌گونه‌ای که لکنت زبان را از تیم مذاکره‌کننده گرفت تا با اعتماد به نفس بیشتری کار خود را پیش ببرند. غربی‌ها باید احساس کنند که ما در داخل متحد هستیم. اگر بتوانیم حق خود را در مذاکرات بگیریم هم دستاورد داخلی دارد و هم منطقه‌ای. اگر هم مذاکرات به نتیجه نرسد با توکل به خداوند مسیر پیشرفت کشور را با قوت ادامه خواهیم داد."

*محمد خاتمی در دیدار خانواده کروبی و موسوی گفته است: "نباید از روحانی انتظار یک اصلاح‌طلب تمام‌عیار را داشت. او خود را مستقل می‌داند. راز حمایت ما از وی در انتخابات ریاست جمهوری این بود که مواضع او نسبت به دیگر کاندیداها به ما نزدیک‌تر بود. او پس از رسیدن به قدرت تنها نیروهای درجه دو و سه و حاشیه‌ای اصلاحات را به کار گرفته است. روحانی و ناطق برای ما قابل احترامند اما نه به عنوان یک اصلاح‌طلب بلکه به دلیل مواضع مشترکی که با هم داریم. این از خواص احمدی‌نژاد بود که ما را تا آستانه وحدت پیش برد."

*پس از ملاقات قالیباف با احمدی‌نژاد، برخی اطرافیان حسن روحانی ضمن تماس با قالیباف از وی خواسته‌اند دلیل این ملاقات را برای آنها بیان کند. قالیباف هم در پاسخ گفته این یک ملاقات معمولی بوده و بنده برای دیدارهایم از کسی اجازه نخواهم گرفت.

*شنیده‌ایم دو تن از اعضای مجمع روحانیون با حسن روحانی دیدار کرده و پیام اعضای مجمع را به وی ابلاغ کرده‌اند. در این پیام با انتقاد از تعطیلی روزنامه بهار توسط دولت یازدهم، از رئیس جمهور خواسته شده از تمرکز بر مسائل اقتصادی خودداری کرده و بخشی از توان خود را معطوف تحقق حقوق شهروندی نماید.

*شنیده‌ایم یکی از معاونان رئیس جمهور در جلسه هیئت دولت نسبت به مظلومیت دولت یازدهم در رسانه ملی به‌ویژه در عدم پخش مستقیم جلسه رأی اعتماد به سه وزیر پیشنهادی، به عزت‌الله ضرغامی اعتراض کرده است. گفته می‌شود ضرغامی پاسخ خود به اظهارات این معاون را با رد و بدل کردن لبخند با روحانی داده است.

*برخورد قاطع و جدی ظریف در ساعات آخر مذاکرات ژنو که پس از ارائه درخواست‌های زیاده‌خواهانه از سوی طرف‌های غربی به‌ویژه فرانسه بروز کرد، باعث تعجب اعضای تیم مذاکره‌کننده 1+5 شده است. آنها می‌گفتند ما تاکنون تنها یک روی سکه ظریف را که با لبخندها و شوخ‌طبعی در مذاکرات حاضر می‌شود دیده بودیم و روی دیگر سکه ظریف را در این مذاکره آخر دیدیم.

*شنیده‌ایم پس از ضرب‌الاجل دولت به احمدی‌نژاد برای تخلیه ساختمان لادن، وی به ساختمانی دیگر نقل مکان خواهد کرد. ابتدا قرار بود وی به خیابان خالد اسلامبولی برود اما شنیده‌ایم وی به ساختمانی هشت‌طبقه در بزرگراه نیایش و در تقاطع جنت‌آباد خواهد رفت.

*شنیده‌ایم پرونده گازی کرسنت بار دیگر در دادگاه لاهه به جریان افتاده است. برخی کارشناسان معتقدند معرفی زنگنه به عنوان وزیر نفت، زمینه طرح مجدد این پرونده را فراهم ساخته است. پیش از این، وکلای ایران با طرح فساد در قرارداد کرسنت و کنار گذاشتن دست اندرکاران این قرارداد، باعث رد ادعای اماراتی‌ها شده بودند.
گفته می‌شود میزان خسارت مورد ادعای حمید جعفر اماراتی از 8 تا 25 میلیارد دلار است. پس از معرفی زنگنه به عنوان وزیر نفت، برخی چهره‌های سیاسی همچون سعید جلیلی، احمد توکلی و علیرضا زاکانی نسبت به هزینه‌های معرفی زنگنه به آقای روحانی هشدار داده بودند.

*به‌رغم انتقادات گسترده‌ای که به دولت احمدی‌نژاد مبنی بر عدم دعوت از محمدباقر قالیباف شهردار تهران به جلسات هیئت دولت مطرح می‌شد، در دولت حسن روحانی نیز برای حضور شهردار تهران در جلسات هیئت دولت دعوتی به عمل نیامده است. برخی اعضای هیئت دولت معتقدند ضرورتی برای شرکت شهردار تهران در جلسات هیئت دولت نیست و تنها در مواقعی که قرار است تصمیم مهمی برای کلانشهر تهران اتخاذ شود از او برای شرکت در جلسات کابینه دعوت به عمل آید.

*در جلسه اخیر جریان انحرافی مطرح شده است که رقابت ما با جریان اصلاحات بر سر تصاحب و مصادره اقشار مختلف مردم بوده است. آنها به دنبال جدایی و مصادره نخبگان و اقشار متوسط به نفع خود بودند و ما هم در پی جداسازی اقشار محروم از نظام و مصادره آنها به نفع خود بودیم که در برهه‌ای موفق به پیشبرد اهداف خود شدیم اما باید اعتراف نماییم که به دلیل تشدید تحریم‌ها و ناکارآمدی برخی مدیران نتوانستیم این پروژه را دنبال نموده و در نهایت شکست خوردیم. ما برای بازگشت به عرصه سیاست باید با مردم از درآشتی درآییم.

* از دکتر حشمت‌الله قنبری به عنوان گزینه جدی برای تصدی ریاست سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران نام می‌برند. در کارنامه وی معاونت نماینده ولی فقیه در امور حج وزیارت، ریاست مؤسسه امیرکبیر و تألیف بیش از 30 کتاب دیده می‌شود. امير خوراکيان رئیس فعلی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در ارديبهشت ماه سال 1389 با حكم شهردار تهران، به این سمت منصوب شد.

*شنیده‌ایم در سفر لاریجانی به پکن که هدف مهم آن اقتصادی بوده است، چینی‌ها پیشنهاد داده‌اند در ازای 22 میلیارد یورویی که از پول‌های ایران در بانک‌های آن کشور بلوکه شده، 40 طرح بزرگ ملی را در کشورمان از صفر تا صد طراحی و عملیاتی نمایند.

*یکی از اعضای مجمع روحانیون با اشاره به نقش کلیدی مجلس آینده برای اصلاح‌طلبان گفته است: "ما نباید اجازه وحدت اصولگرایان را بدهیم. ما باید امکان نزدیک‌شدن به لاریجانی را فراهم آوریم. تخریب لاریجانی و حمله به او به مصلحت نیست. ما باید از تجربه مجلس گذشته بیشترین بهره را ببریم. تجربه درگیری فراکسیون رهروان با شاگردان و حامیان مصباح یزدی برای ما بسیار ارزشمند بود. این تجربه باید در انتخابات آینده هم تکرار شود."

*محسن رضایی طی سخنانی در جلسه مجمع تشخیص مصلحت، علت تنازل نسبی آمریکایی‌ها از مواضع قبلی خود در مذاکرات ژنو را این سه مورد عنوان کرد: 1- راهپیمایی بی‌سابقه 13 آبان که نشان داد فضای ضد آمریکایی در ایران مؤثر و قوی است 2- حمایت رهبر انقلاب از تیم مذاکره‌کننده که نشان داد این تیم نماینده حاکمیت در مذاکرات است و 3- یکصدایی و انسجام ملی در داخل کشور نسبت به مذاکرات هسته‌ای.

*یک خانم کارگردان موفق شده مبلغ شش میلیارد تومان وام ویژه از یک بانک خصوصی برای ساخت یک فیلم سینمایی دریافت نماید. گفته می‌شود نقش واسطه‌ها برای دریافت این وام کم‌سابقه، پررنگ بوده است.

*عضو برجسته جریان انحرافی در جلسه هفته گذشته حامیان این جریان گفته است: "دولت روحانی تا پایان سال دوام نخواهد آورد. تصمیم‌گیری‌های اقتصادی این دولت متشتت و پراکنده است و اعضای کابینه حرف واحد نمی‌زنند. چند ماه دیگر نظام از ما می‌خواهد که به قدرت برگردیم."

*جریان‌های اصلاح‌طلب دانشگاه تهران از حسن روحانی برای حضور در مراسم 16 آذر دعوت به عمل آورده‌اند. گفته می‌شود شرط حضور روحانی در این مراسم آن است که انجمن اسلامی دانشجویان همراه با تشکل بسیج دانشجویی مشترکاً دعوت‌کننده و میزبان این مراسم باشند.

*تشکل‌های روحانی و حوزوی وابسته به جریان اصلاحات، طی جلسات متمادی به جمع‌بندی‌هایی درباره چگونگی حضور در انتخابات مجلس خبرگان رسیده‌اند. در این جلسه با اشاره به تحرکات مستقل عارف، تشتت لیست‌های انتخاباتی در گروه‌های دوم خرداد، احساس در قدرت‌بودن اعتدالیون و...گفته شده فعلاً شانس چندانی برای به وحدت رسیدن در انتخابات مجلس نداریم و باید تمرکز خود را بر مجلس خبرگان بگذاریم.
در این جلسات پیشنهاد شده موسوی خوئینی‌ها و موسوی بجنوردی به عنوان مسؤولان کمیته انتخابات مجلس خبرگان انتخاب شوند. همچنین پیشنهاد شده از فرزندان برخی مراجع برای حضور در لیست انتخاباتی خبرگان دعوت به عمل آید.

*شنیده‌ایم جلسات محمدرضا عارف با تشکل‌های استانی و شهرستانی‌های مقیم تهران افزایش یافته و با تشکل‌های مختلف مقیم تهران جلساتی را برگزار کرده تا نیروهای نزدیک به خود را برای انتخابات مجلس شناسایی نماید. از سوی دیگر، همسر عارف نیز که پزشک است جلسات خود را با نخبگان تهران و شهرستان‌ها جهت انتخابات مجلس آینده کلید زده است.

*به دنبال ملاقات قالیباف با احمدی‌نژاد و نصب تابلوهای صداقت آمریکایی در شهر تهران، برخی نزدیکان روحانی پیشنهاد داده‌اند به جای قالیباف از استاندار تهران جهت حضور در جلسات کابینه دعوت به عمل آید. پیشنهاددهندگان می‌گویند استاندار تهران هم نماینده دولت در استان، هم رئیس شورای تأمین و هم نقش هماهنگ‌کننده را در میان دستگاه‌های دولتی دارد.

*نتایج نظرسنجی چند مؤسسه نشان می‌دهد پس از کارشکنی کشورهای غربی در مذاکرات ژنو، میزان بی‌اعتمادی و نفرت مردم کشورمان از اسرائیل، آمریکا و فرانسه افزایش چشمگیری داشته است.

*مقامات و رسانه‌های غربی با تحسین تدبیر هوشمندانه مقام معظم رهبری در حمایت از تیم مذاکره‌کننده ایرانی، مسیر مذاکره هسته‌ای ایران با گروه 1+5 را یک مسیر مهندسی‌شده دقیق، هوشمندانه و حکیمانه می‌دانند که در هر دو طرف ماجرا چه پیروزی و چه بن‌بست، جمهوری اسلامی ایران بیشترین امتیاز را از آن خود خواهد کرد.

*شنیده‌ایم محمد دادکان و نیازآذری گزینه‌های پیشنهادی علی‌اکبر ناطق نوری برای وزارت ورزش و جوانان بوده‌اند که هیچ‌کدام از آنها مورد موافقت حسن روحانی واقع نشده‌اند. در جلسه رأی اعتماد به نصرالله سجادی وزیر پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان، برخی نمایندگان اقلیت مجلس از رأی‌دادن به وی خودداری ورزیدند. این طیف از نمایندگان با اشاره به سوابق ورزشی و تلاش فراوان محمدرضا تابش در انتخابات یازدهم برای رای آوری روحانی، تأکید داشتند روحانی باید به امثال تابش که در خط مقدم حمایت از وی بودند میدان بیشتری بدهد.

*شنیده‌ایم دور جدید سفرهای استانی دولت یازدهم به صورت متفاوتی با سفرهای استانی احمدی‌نژاد برگزار خواهد شد. در این سفرها 1-استقبال مردمی وجود نخواهد داشت. 2- با اقشار مختلف برگزار نخواهد شد و تنها جلسات شورای اداری با حضور مسؤولان عالی برگزار خواهد شد. 3-تمام اعضای کابینه به این سفرها نخواهند رفت. 4-مصوبات گسترده همانند سفرهای احمدی‌نژاد که معمولاً بیش از 100 مصوبه همراه داشت و البته بسیاری از آن اجرایی نمی‌شد، تصویب نخواهد شد.

*قرار بود یکی از نقاط قوت گزارش عملکرد 100 روزه دولت تدبیر و امید، موضوع توافقنامه هسته‌ای ایران و غرب باشد. مسؤولان دولتی با اشاره به چالش 10 ساله ایران و 1+5 معتقد بودند امضای توافقنامه هسته‌ای پس از سه ماه از روی کار آمدن دولت جدید که با حفظ منافع ملی همراه خواهد بود یک نقطه قوت بزرگ برای دولت روحانی است که ظرف سه ماه توانسته معضل 10 ساله را حل نماید. با کارشکنی غربی‌ها به نظر می‌رسد این نقطه امید و خوش‌بینی تا حدودی رنگ باخته است.

*برخی کارشناسان در تحلیل رفتار فرانسه در مذاکرات ژنو چند فرضیه را مطرح می‌کنند:
1- رفتار فرانسه مستقل و مبنای اقتصادی داشته است. این کشور به دلیل مشکلات عدیده اقتصادی نیازمند برقراری ارتباط بیشتر با کشورهای ثروتمند حاشیه خلیج فارس همچون عربستان سعودی، امارات، قطر، کویت و همچنین رژیم صهیونیستی است. این موضع فرانسه ضمن فراهم‌آوردن عقد قراردادهای جدید اقتصادی، زمینه امضای قراردادهای بیشتر تسلیحاتی را نیز فراهم خواهد کرد.
2- رفتار خصمانه سوسیالیست‌ها با جمهوری اسلامی ایران در سال‌های پس از پیروزی انقلاب دارای سابقه است. موضع این حزب در حمایت از گروهک تروریستی منافقین، پناه‌دادن به عناصر سلطنت‌طلب و اپوزیسیون، حمایت از صدام و فروش تجهیزات پیشرفته و حمایت بی‌چون و چرا از رژیم صهیونیستی همواره علیه جمهوری اسلامی ایران بوده است.  
3- رفتار فرانسه در ژنو تلافی‌جویانه بوده است. این کشور به تلافی رفتار تحقیرآمیز آمریکا با این کشور در خودداری از حمله به سوریه، فرانسه را که خواهان حمله ناتو به این کشور بود در موضع ضعف و انفعال قرار داد.
4- فرانسه بر اساس یک تقسیم کار حساب‌شده با آمریکا وارد این بازی شد. آمریکایی‌ها پس از مشاهده راهپیمایی بی‌نظیر مردم ایران در 13 آبان، برای ترمیم چهره خود مجبور شدند این بار نقش پلیس بد را به فرانسه بدهند.

*خبرها و گزارش‌های دریافتی از سوریه نشان می‌دهد نیروهای مردمی و ارتش این کشور در دو ماه اخیر به پیروزی‌های بزرگی رسیده‌اند که به دلایل عدیده سعی دارند از پوشش گسترده رسانه‌ای به آن خودداری ورزند. همچنین نیروهای کرد سوریه در عملیات‌های گسترده موفق شده‌اند ده‌ها روستای کردنشین را از لوث نیروهای جبهة النصرة پاکسازی نمایند.
در پی این شکست‌ها، تعداد قابل توجهی از نیروهای داعش به عراق بازگشته و بخش‌هایی از نیروهای جبهة النصرة نیز به یمن رفته‌اند. برخی کارشناسان معتقدند در آینده‌ای نزدیک شاهد شکل‌گیری کانون جدید درگیری و ناامنی‌های گسترده در یمن خواهیم بود.


تاريخ : شنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۲ | 9:35 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
 
مراسم سوگواری شب شهادت امام علی بن حسین السجاد چهارمین امام شیعیان ملقب به زین العابدین در حرم حضرت معصومه (س) برگزار شد.


تاريخ : شنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۲ | 9:34 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

 
تاريخ : شنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۲ | 9:30 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

 

«ثار» در لغت هم به معنی خون آمده و هم به معنی طلب و انتقام گرفتن از خون کسی که به دست دیگران کشته شده است. «ثارالله» لقبی است که در زیارت معتبر عاشورا آمده است.
به گزارش ویژه نامه حسینیه مشرق به نقل از فارس، یکی از سوالات درباره القاب امام حسین علیه‌السلام این است که چرا به امام حسین (ع) ثار الله می‌‌‌گویند و چه کسی این لقب را به ایشان داده است؟
 
پاسخ:
 
«ثار» در لغت هم به معنی خون آمده است، و هم به معنی طلب و انتقام گرفتن از خون کسی که به دست دیگران کشته شده است. (1)
 
ثار الله از دو واژه «ثار» و «الله» تشکیل یافته و یکی از القاب امام حسین علیه‌السّلام است که در زیارت عاشورا آن حضرت را با این لقب مورد خطاب قرارمی‌دهیم. ثارالله: یعنی (طلب دمه الله) کسی که طالب خون او خداست و انتقام از قاتلین او را خداوند خواهد گرفت. (2)
 
ثارالله به کسی که خود و خویشانش در راه خدا کشته شوند نیز گفته می‌شود.
 
مرحوم مجلسی نوشته است: «وتر الله ای الفرد المتفرد فی الکمال من نوع البشر فی عصره الشریف او المراد ثار الله ای الذی الله تعالی طالبُ دَمِه و الموتور قتیلُ له، قتیلُ فلم یدرک بدمهِ»: یعنی فردی که از لحاظ رسیدن به کمال در دوران خویش یگانه و بی همتاست، و یا مراد از آن همان ثار الله است که به معنی کسی است که طالب خون او خداوند است، و موتور به معنای کشته شدن در راه خداوند و کشته‌ شده‌‌ای است که انتقام خونش را نگرفته باشند. (3)
 
و احتمال دارد معنای ثارالله چنین باشد، خونی که صاحب آن خداوند است و ولیّ دم او خداوند است. چون خون حسین (ع) در راه خدا و برای حفظ قرآن و تمامیت اسلام ریخته شده این خون و این شهیدان، خدائی هستند. بنابراین انتقام آن نیز باید از طرف خداوند باشد‌، یا اینکه چون امام حسین علیه‌السّلام حجت خداوند بر زمین و ولی مطلق حق بود و مردم او را کشتند بنا بر این خداوند انتقام حجتش را از قاتلین او خواهد گرفت.
 
و احتمال دارد به این معنا باشد که جان و خون امام حسین (ع) چنان متعالی و حقانی است که به خداوند استناد دارد و از شرافت ویژه‌ای برخوردار است مثل: بیت الله، یوم الله، ید الله، و ...
 
امّا درباره اینکه این لقب را چه کسی به امام حسین علیه‌السّلام داده است باید گفته شود که این لقب در زیارت معتبر عاشورا آمده است و چون سند زیارت عاشورا قدسی است، یعنی زیارت عاشورا که زیارت امام حسین علیه‌السّلام است از طرف خداوند به ائمه رسیده است و‌ آنرا پیامبر اکرم از جبرئیل گرفته و جبرئیل آن را از خداوند یاد گرفته است و از طریق معصومین به ما آموخته‌‌اند تا آن حضرت را زیارت کنیم (4) بر این اساس این لقب را خداوند به امام حسین علیه‌السّلام داده است. (5)
 
 
 
پاورقی‌ها:
 
1. عبدالسلام محمد هارون، مقابیس اللغه، ج1.
 
2. ابن المنظور، لسان العرب، ج4، واژه ثار.
 
3. مجلسی، محمدباقر، بحارالانوار، بیروت، موسسه الوفا، چاپ دوم، 1403، ج98، ص154.
 
4. ر.ک: قمی، عباس، مفاتیح الجنان، و سید بن طاووس، اقبال، قم، مرکز نشر تبلیغات اسلامی، 1416، ج3، ص 55. و دریایی، محمدرسول، حماسه سیاسی تاریخی زیارت عاشورا، تهران، انتشارات جعفری، 1371، ص12 ـ 13.
 
5. مرکز مطالعات و پاسخ‌گویی به شبهات حوزه علمیه قم.مخاطبان محترم گروه فرهنگی مشرق می توانند مقالات، اشعار، مطالب طنز، تصاویر و هر آن چیزی که در قالب فرهنگ و هنر جای می گیرد را به آدرس culture@mashreghnews.ir ارسال کنند تا در سریع ترین زمان ممکن به نام خودشان و به عنوان یکی از مطالب ویژه مشرق منتشر شود.
تاريخ : شنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۲ | 9:5 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
تاريخ : شنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۲ | 9:3 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
 
سخنرانی روز ظهر عاشورای سید حسن نصرالله در ضاحیه بیروت و کیف همراه محافظ وی باعث بروز جنجالی در شبکه های اجتماعی و بیشتر سایت های خبری منطقه شد.
به گزارش مشرق به نقل از قدس آنلاین، روزنامه لبنانی الدیار نوشت: یکی از محافظان سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان، در هنگام سخنرانی وی، یک کیف دستی سیاه در دست داشت که منجر به کنجکاوی بسیاری از مردم برای دانستن محتوای درون آن شد به گونه ای که دیروز پنجشنبه بیشتر رسانه های سیاسی جهان عرب این خبر را منتشر کردند.
جالب است که این کیف در واقع یک سپر تاشوی ضد گلوله و بسیار پیشرفته است که در برابر هرنوع گلوله ای مقاوم است.
این سپر که به طور گسترده توسط اسکاتلندیارد و برای عملیات ضد تروریستی استفاده می شود در مقابل بمب های دستی آتش زا نیز مقاوم است و در اوضاع فوق العاده وبحرانی کاربرد بسزایی دارد.
قدرت این سپرهای به اصطلاح مسافرتی و قابل حمل به گونه ای است که می تواند جلوی گلوله های رگبار AK47 را بگیرد.
این سپر پس از باز شدن قادر است مساحت مناسبی را پوشش دهد و امکان خارج شدن سریع شخص را از صحنه ترور مهیا کند.


تاريخ : شنبه هجدهم آبان ۱۳۹۲ | 13:27 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
IMG 5470 300x300 انگشتر عقیق خط کد 8115آویز نقره عقیق سرخ نصر من اللهحکاکی نفیس حدیث ولایتانگشتر نقره عقیق یمنی با حکاکی " یا جواد الائمه " عIMG 3960 300x300 انگشتر عقیق خطی کد 2307IMG 3959 300x300 انگشتر عقیق خطی کد 2307انگشتر عقیق یمنی دست ساز یا علی مددانگشتر نقره عقیق یمنی خطی  " امیری حسین و نعم الامیر"رکاب صفوی عقیق خطیIMG 6966 300x300 انگشتر نقره عقیق خطی کد 2344IMG 6959 300x300 انگشتر نقره عقیق خطی کد 2344IMG 6939 300x300 انگشتر عقیق خطی کد 2027IMG 6918 300x300 انگشتر عقیق خطی کد 2027IMG 7143 300x300 انگشتر عقیق خطی کد 8567IMG 7129 300x300 انگشتر عقیق خطی کد 8567IMG 7132 300x300 انگشتر عقیق خطی کد 8568IMG 7141 300x300 انگشتر عقیق خطی کد 8568IMG 5932 300x300 انگشتر عقیق خط کد 2232IMG 60761 300x300 انگشتر عقیق خط کد 2232تاريخ : سه شنبه چهاردهم آبان ۱۳۹۲ | 14:31 | نویسنده : دانشگاهیان ولاییتاريخ : سه شنبه چهاردهم آبان ۱۳۹۲ | 14:26 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
حاج حبیب‌الله عسگر اولادی

 

خانواده و اطرافیان مرحوم عسگراولادی در بیمارستان دی


تاريخ : دوشنبه سیزدهم آبان ۱۳۹۲ | 11:11 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

 

در این عکس که از آلبوم شخصی سیدهادی خامنه ای برداشته شده و مربوط به اواسط دهه ۶۰ است آقا دوربینی در صف اول راهپیمایی روز ۱۳ آبان حضور دارد.تاريخ : دوشنبه سیزدهم آبان ۱۳۹۲ | 11:9 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
 
همزمان با فرا رسیدن ایام عزاداری امام حسین علیه السلام کسبه تجریش بازار را سیاهپوش کردند.


تاريخ : دوشنبه سیزدهم آبان ۱۳۹۲ | 11:5 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
آزادی گروگان‌های زن و سیاه‌پوست سفارت آمریکا به دستور امام خمینی(ره).


منبع: سال سی


تاريخ : دوشنبه سیزدهم آبان ۱۳۹۲ | 11:4 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

 

راهپیمایی یوم الله 13 آبان مقابل لانه جاسوسی (سفارت سابق آمریکا در تهران)


تاريخ : دوشنبه سیزدهم آبان ۱۳۹۲ | 11:3 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

 

53 نفر از اراذل و اوباش تهران در عملیات شبانگاهی پلیس در پنجمین طرح برخورد با اراذل و اوباش دستگیر شدند.


تاريخ : دوشنبه سیزدهم آبان ۱۳۹۲ | 10:59 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

 

خودروی لوکس مدل " شبح سیاه: Black Phantom " ساخت شرکت انگلیسی رولز رویس در تهران که قیمتی بیش از 1 میلیارد تومان دارد.
 


تاريخ : یکشنبه دوازدهم آبان ۱۳۹۲ | 13:48 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
نگاهی به روزنامه های داخلی در روزهای پر تب و تاب آبان ماه سال 1358 و تسخیر لانه جاسوسی امریکا.


تاريخ : یکشنبه دوازدهم آبان ۱۳۹۲ | 9:37 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
به گزارش مشرق، روزنامه خراسان در ستون ویژه های خود نوشت:

لغو ايجاد شعب جديد بانک در سايت هاي مسکن مهر

در حالي که بر اساس مصوبه مردادماه امسال دولت دهم، مقرر شده بود بانک مسکن موظف شود در سايت  هاي مسکن مهر با اعلام وزارت راه و شهرسازي نسبت به ايجاد شعبه جديد براي وصول اقساط تسهيلات پرداخت شده اقدام کند، بر اساس ابلاغيه روزهاي اخير يک مسئول ارشد دولتي به وزارتخانه هاي راه و اقتصاد، اين بند از تصويب نامه دولت سابق به درخواست معاونت حقوقي رييس جمهور لغو شده است.

مجوز دولت براي اشتغال 5 بازنشسته ديگر

بر اساس مجوزي که طي روزهاي اخير توسط وزيران عضو کميسيون امور اجتماعي و دولت الکترونيک به تاييد رسيده و توسط معاون اول رييس جمهور ابلاغ شده، اشتغال 5 بازنشسته ديگر شامل بيژن عبدزاده در وزارت امور اقتصادي و دارايي، عبدالرضا قاسمي در وزارت صنعت، معدن و تجارت، يدا...شمايي در وزارت جهاد کشاورزي، پروين صدرثقة الاسلامي در سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري و محمدرضا خباز در معاونت امور مجلس رييس جمهور از تاريخ انتصاب به مدت يک سال مجاز اعلام شده است.


تاريخ : یکشنبه دوازدهم آبان ۱۳۹۲ | 9:28 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي تهران: در مراسم اهداي جايزه ملي بقراط، جايزه حوزه مراكز علمي، تحقيقاتي و پژوهشگاهها به دكتر محمدرضا شمس‌اردكاني، رئيس دانشكده طب سنتي و استاد دانشگاه علوم پزشكي تهران اهدا شد.

'

گالري عكس  
مراسم اهداي جايزه ملي بقراط سال ۹۲ روز سه شنبه 7 مهرماه با حضور دكتر مسعود پزشكيان،‌ عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس و وزير اسبق بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در سالن‌ همايش‌هاي كتابخانه ملي جمهوري اسلامي ايران برگزار شد.
در اين مراسم از نهادها، مؤسسات و ارگان‌هايي كه در راستاي ارتقاي سلامت و تندرستي نقش‌آفرين بوده‌اند تجليل شد كه دكتر محمدرضا شمس‌اردكاني، رئيس دانشكده طب سنتي و استاد دانشگاه علوم پزشكي تهران و حسين بهاروند، رييس پژوهشكده زيست‌شناسي در حوزه مراكز علمي، تحقيقاتي و پژوهشگاهها جايزه ملي بقراط را دريافت كردند.
توضيح اينكه در اين مراسم به حميدرضا جانباز، مشاور وزير نيرو و مديرعامل شركت مهندسي آب و فاضلاب كشور لوح زرين جايزه ملي بقراط براي ارائه خدمات سلامت محور در حوزه آب و آبرساني، به دكتر محمد فرهادي، رئيس جمعيت هلال احمر جمهوري اسلامي ايران لوح زرين بقراط براي ارائه خدمات سلامت محور در حوزه امداد و نجات، به همايون هاشمي، رئيس سازمان بهزيستي كشور لوح سيمين بقراط را براي ارتقاي سطح سلامت و تندرستي در جامعه و علي اكبر پورفتح‌اله، مديرعامل سازمان انتقال خون لوح برنزين بقراط را به علت تلاش در جهت اشاعه سلامت و تندرستي در كشور اهدا شد.
در حوزه آب و محيط زيست نيز جايزه بقراط به حميدرضا كشفي، رئيس دفتر تجهيز منابع مالي و گسترش مشاركت بخش غيردولتي معاونت برنامه‌ريزي و توسعه شركت مهندسي آب و فاضلاب كشور، محمد پرورش، مديرعامل شركت آب و فاضلاب استان تهران، ابوالفضل صدرائيه، مدير عامل شركت آب و فاضلاب شهري استان سيستان و بلوچستان، مهندس حسين نوري، مدير عامل شركت آب و فاضلاب استان البرز، حسين خادمي، مدير عامل شركت آب و فاضلاب شهري استان هرمزگان، رضا كراني، مدير عامل شركت آب و فاضلاب شهري استان كرمانشاه و غلامرضا براتي، مدير عامل شركت آب و فاضلاب شهري اهواز اهدا شد.
همچنين در حوزه رسانه اين جايزه به آبتين مهدي‌پور، مدير شبكه سلامت سيما، عليرضا بهفر، رييس شبكه راديويي سلامت، مدير مسئول خبرگزاري سلامت (طبنا) و سيدعبدالرضا كيا، مديركل صداو سيماي مركز كيش اهدا شد.
در حوزه تربيت بدني و تندرستي جايزه ملي بقراط به علي فتح اله زاده، مدير عامل استقلال، محمد رويانيان، مدير عامل باشگاه فرهنگي ورزشي پرسپوليس، اكبر مالكي، كارشناس تربيت بدني و حسين ياريار، مدير عامل باشگاه ورزشي هنرمندان اهدا شد.
در حوزه نشر نيز اين جايزه به اسحق صلاحي كجور، رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي جمهوري اسلامي ايران، مهدي شريف حسيني، مديرمسئول انتشارات ره‌پويان‌شريف، حشمت‌اله قنبري، مديرمسئول انتشارات مشعر و محمدتقي سرمدي، مديرمسئول انتشارات سرمدي اهدا شد.
از بين سازمانهاي مردم نهاد نيز مانهاي مردم نهاد و تشكل هاي صنفي مريم مرعشي، مديري موسسه زنجيره اميد، سيدحسن بابايي، مديرعامل جامعه حمايت از بيماران ام اس ايران و اميد احمدي درياكناري، رئيس هيئت مديره انجمن صنفي جايزه ملي بقراط را دريافت كردند.تاريخ : یکشنبه دوازدهم آبان ۱۳۹۲ | 9:19 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی تهران با تشریح ماجرای فروش کبد 4 میلیارد ریالی، هرگونه خرید و فروش کبد را در کشور رد کرد و گفت: یکی از کمترین زمان‌های جراحی پیوند کبد از دهنده مرگ مغزی در دنیا متعلق به متخصصان ایرانی است.
به گزارش مشرق، دکتر علی جعفریان در گفت‌و‌گو باتسنیم، در تشریح پیوند کبد در کشور اظهار داشت: کشور ما در زمینه پیوند کبد در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا دوم است یعنی ترکیه نسبت به ما در پیوند کبد کمی آمارش بیشتر است، در ترکیه 600 پیوند کبد در سال صورت می‌پذیرد و در ایران این آمار امسال به 500 پیوند کبد در سال می‌رسد و به نوعی اختلاف ما در این زمینه بسیار اندک است.

وی افزود: از نظر کیفیت پیوند با کیفیت بیمارستانهای مطرح جهان برابری می‌کنیم و از نظر کیفیت در سال گذشته میزان بقاء یک ساله بیماران بعد از پیوند به 95 درصد رسیده است و این آمار از بهترین آمارهای مراکز مطرح دنیا نیز بهتر است، البته عنوان نمی‌کنم که این آمار هر سال رخ می‌دهد ولی آمار سال گذشته به این صورت بود.

جعفریان به دو مرکز پیوند کبد کشور از جمله بیمارستان امام (ره) در تهران  و بیمارستان نمازی شیراز اشاره کرد و ادامه داد: از نظر کیفیت پیوند در بیمارستان نمازی شیراز نیز آمارهای بقاء بالای 90 درصد است، بنابراین نتایج پیوند در حد آمارهای جهانی است و تعداد آن قابل توجه است، لذا اگر اهدای عضو بیشتر باشد تعداد بیشتری می‌توانیم پیوند بزنیم، البته در ایران میزان و رشد پیوند قابل توجه بوده است، فکر می‌کنم ما در آینده نزدیک کمی زیرساخت‌ها را فراهم کنیم و فرهنگ پیوند افزایش یابد حتی ارگان اضافی برای پیوند نیز پیدا خواهیم کرد.

وی در پاسخ به این پرسش که مسئله پیوند کبد از فرد زنده چقدر امکانپذیر است که در برخی مواقع شاهد تبلیغات و کاغذهای فروش آن در خیابانها هستیم، عنوان کرد: پیوند کبد از فرد زنده تقریبا فقط در مواقعی انجام میشود که یا پیوند اورژانس وجود دارد یا فقط درباره بچه ها این پیوند صورت می پذیرد، مثلأ در مواقع اورژانسی کسی نارسایی حاد کبد دارد اگر در کمتر از 24 ساعت پیوند بر روی وی صورت نپذیرد از بین می‌رود و یا پیوند کبد مرگ مغزی برای آن نیست که چنین مواردی بسیار نادر است ولی مورد شایع چنین مواردی مربوط به کودکان است که به کبد کوچک نیاز دارند که می‌توانند از بستگان درجه یک مانند والدین، گوشه‌ای از کبد آنان را دریافت کنند و این شایعات که کبد می‌خریم و می‌فروشیم در ایران اصلأ وجود ندارد و در دنیا نیز چنین مصداقی وجود ندارد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی تهران بیان کرد: البته در ایران فردی مدعی شده بود که کبد خودش را به مبلغ 400 میلیون تومان می‌فروشد، یعنی این فرد فقط مدعی فروش کبد خود شده بود و این به معنای آن نیست که چنین امکانی برای اینگونه پیوندها وجود دارد و چنین مسائلی اصلأ رخ نمی‌دهد و از نظر اخلاقی نیز به هیچ عنوان مورد قبول نیست.

پیوند کبد در خارج از کشور بین 300 تا 400 هزار دلار/ در ایران 30تا 50 میلیون تومان

وی درباره تفاوت و مقایسه هزینه‌های پیوند کبد در ایران و خارج از کشور عنوان کرد: پیوند کبد در خارج از کشور بین 300 تا 400 هزار دلار هزینه دارد و در ایران آن هزینه ای که دولت برای بیمار متقبل می‌شود حدود 30 میلیون تومان است و به طور غیرمستقیم در حدود 50 میلیون تومان هزینه دارد، البته اینگونه پیوند‌ها بیمه نیستند و دولت از طریق وزارت بهداشت و یک قسمت کوچکی از طریق هئیت امنا این هزینه را می‌پردازد.

جعفریان درباره اینکه آیا در مقوله گردشگر سلامت امکان دارد خارجی‌ها در ایران به عمل پیوند کبد اقدام کنند، بیان کرد: پیوند از دهنده زنده باید صورت پذیرد و از دهنده مرگ مغزی طبق قوانین امکان پذیر نیست یعنی ما عضو ایرانی را نمی توانیم به غیر ایرانی پیوند بزنیم.

وی در تشریح زمان پیوند کبد در مراکز درمانی دنیا خاطرنشان کرد: این زمان پیوند کبد در اغلب مراکز درمانی دنیا بین 6 تا 8 ساعت است برخی مواقع هم به 10 ساعت می‌رسد، البته نوع پیوند نیز براساس بیمار متفاوت است، در مرکز پیوند کبد بیمارستان امام (ره) این زمان در حدود 5 ساعت است، مراکز درمانی کشورهای دنیا را در پیوند کبد را رصد می‌کنیم و توانسته ایم با توجه به امکانات و تجهیزات موجود، زمان پیوند کبد را به کمترین زمان برسانیم.

هر چه زمان عمل جراحی پیوند کبد کوتاهتر شود عوارض بعد از عمل و مرگ و میر کمتر خواهد شد

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره مزایای کاهش زمان عمل جراحی پیوند کبد خاطرنشان کرد: مسلماً هر چه زمان عمل جراحی پیوند کبد کوتاهتر شود عوارض بعد از عمل و مرگ و میر کمتر خواهد شد.

وی درباره طول عمر افراد بعد از عمل پیوند کبد نیز بیان کرد: این طول عمر بعد از پیوند کبد زمان قابل توجه ای می‌تواند باشد بطوریکه نخستین پیوند کبد در مرکز ما مربوط به 12 سال پیش بوده است و هنوز هم آن فرد در قید حیات است.

جعفریان در پاسخ به این پرسش که افراد چه کنند که دچار بیماری کبد علی الخصوص دچار عارضه کبد چرب نشوند، خاطرنشان کرد: آن چیری که در جامعه کنونی ما بسیار اهمیت دارد عارضه کبد چرب است، مردم ما به شدت به سمت مصرف فست فودها رفته اند و مصرف فست فود که به همراه بی‌حرکتی و ورزش نیز است باعث شیوع کبد چرب در کشور شده است که منجر به پیوند کبد می‌شود. درصد قابل توجه ای از بیماران پیوند کبد از جمله در مرد و زن، کسانی هستند که دچار عارضه کبد چرب هستند، بنابراین توصیه می‌کنیم مردم از غذای سالم استفاده کنند و تحرک کافی و ورزش نیز داشته باشند.تاريخ : یکشنبه دوازدهم آبان ۱۳۹۲ | 9:14 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

 

همایش سه روزه اهل بیت (ع) جوانان و تمدن اسلامی شامگاه شنبه در باغ موزه دفاع مقدس پایان یافت.


تاريخ : یکشنبه دوازدهم آبان ۱۳۹۲ | 9:11 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

 

روزنامه 90 در شماره امروز خود گفتگو با پژمان جمشیدی را منتشر کرده و این نقل قول پژمان را که مردم وی را با فردین مقایسه کرده اند تیتر یک خود کرده است.


تاريخ : یکشنبه دوازدهم آبان ۱۳۹۲ | 9:2 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
تاريخ : یکشنبه دوازدهم آبان ۱۳۹۲ | 8:59 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
 

رمزگشایی از ژن آمریکاییان با استناد به شواهد تاریخی

آمریکا در طول تاریخ چه در مقابل ایران و چه در مقابل کشورهای دیگر بر اساس منفعت خود و با زورگویی و بی منطقی عمل کرده است. منطق دولتمردان آمریکا منطق پول و ثروت است. با این منطق هرچیزی که بتواند برای آمریکا پول و ثروت بیشتری را به بار آورد اصالت دارد حتی اگر در تضاد با منطق دین، انسانیت و فطرت انسانی باشد.
گروه گزارش ویژه مشرق؛ « من اين را به شما عرض بكنم: دولتمردان آمريكا مردم غيرمنطقى‌اى هستند؛ حرفشان غيرمنطقى است، عملشان غيرمنطقى است، زورگويانه است؛ توقع دارند ديگران در مقابل كار غيرمنطقى آنها و زورگوئى آنها تسليم شوند؛ خب، بعضى هم تسليم ميشوند؛ بعضى از دولتها، بعضى از نخبگان سياسى در برخى از كشورها در مقابل پرروئى و زورگوئى آنها تسليم ميشوند؛ اما ملت ايران و نظام جمهورى اسلامى تسليم‌شدنى نيست. نظام جمهورى اسلامى  حرف دارد، منطق دارد، توانائى دارد، اقتدار دارد؛ لذا در مقابل حرف غير منطقى و كار غير منطقى تسليم نمي‌شود»

بی منطقی در رفتار دولتمردان آمریکایی امری است که از زمان شروع ایفای نقش آمریکا در نظام بین الملل قابل مشاهده است. منطق دولتمردان آمریکا منطق پول و ثروت است. با این منطق هرچیزی که بتواند برای آمریکا پول و ثروت بیشتری را به بار آورد اصالت دارد حتی اگر در تضاد با منطق دین، انسانیت و فطرت انسانی باشد. این بی منطقی آمریکا در قبال ایران با انقلاب اسلامی نمود بیشتری پیدا کرد. ایران که تا قبل از انقلاب به عنوان ژاندارم منطقه، پیگیرِ منافع دولت آمریکا در خاورمیانه بود با وقوع انقلاب، که یکی از اصلی ترین اهداف آن استقلال کشور از دولت های خارجی بود، به رقیب سیاسی، نظامی و ایدئولوژیک آمریکا در منطقه تبدیل شد. بعد از این بود که آمریکا بی منطقی وزورگویی های خود را در قبال ایران شروع کرد.

 البته فقط ایران نیست که با رفتار های غیر منطقی آمریکا مواجه می شود بلکه هر کشوری که منافع آمریکا را به خطر بیندازد با رفتار غیر منطقی و زورگویانه ی آمریکا موجه خواهد شد.

زورگویی و جنگ طلبی آمریکا
غلبه ی زورگویی و اصالت کسب ثروت و منفعت بیشتر در برابر منطق حق و عدالت در جنگ های متعددی که آمریکا در طول تاریخ به راه انداخته است نمود پیدا می کند. نقش آمریکا در جنگ جهانی دوم و پایان دادن آن به وسیله ی کشتار وسیع مردم ژاپن غیر قابل انکار است. در جنگ جهانی دوم  برای اولین بار آمریکا از بمب اتم استفاده کرد و شهر های هیروشیما و ناگاساکی را در فاصله ی سه روز با خاک یکسان کرد و موجب مرگ 220 هزار انسان بیگناه شد.
 

بعد از جنگ جهانی نیز بسیاری از مردم بیگناه در کشورهای ویتنام و کره، قربانی قدرت طلبی های آمریکا در رقابت ایجاد شده در جنگ سرد شدند . طبق آمار رسمی فقط 4 میلیون نفر غیر نظامی در جنگ ویتنام کشته شدند و برای  جنگ کره هم 2.5 میلیون کشته و زخمی برآورد شده است.
 


استفاده آمریکا ازبمب اتمی در هیروشیما و ناگازاکی در فاصله ی 3 روز 220 هزار کشته بر جا گذاشت


این تلفات سنگین در جنگ جهانی دوم و بعد از آن در جنگ سرد نتوانست مانع  جنگ افروزی های بیشتر آمریکا شود. دولت مردان آمریکا بعد از فروپاشی شوروی در راستای ایفای نقش به عنوان تنها قدرت جهانی و ایجاد نظم جدید در منطقه ی خاورمیانه، جنگ های خلیج فارس، افغانستان و عراق را به راه انداختند. طبق آمار های رسمی تعداد کشته شدگان در جنگ عراق تا سال 2006 بین 400 هزار تا 600 هزار نفر تخمین زده شده است. این آمار در حالی اعلام می شود که در حال حاضر نیز روزانه بر اثر انفجار هایی که در شهر های مختلف این کشور رخ می دهد ده ها تن کشه و زخمی می شوند. در جنگ افغانستان هم  آمریکا باعث مرگ  حدود صد هزار نفر شده است و این تعداد کشته جدا از خرابی و ویرانی هایی است که آمریکا برای این کشور ها به بار آورده است.طبق آمار های رسمی تعداد کشته شدگان در جنگ عراق تا سال 2006 بین 400 هزار تا 600 هزار نفر تخمین زده شده استپیدایش جنگ هایی با این حجم تلفات که دستاورد آن چیزی جز تأمین منافع آمریکا نیست، ماهیت عملکرد این کشور را بیشتر نمایان می سازد. دخالت مستقیم آمریکا در این جنگ ها در برابر اقدامات غیر مستقیم و پنهان این کشور، امر کوچکی به نظر می رسد که از شاخص ترین موارد این مسئله می توان به نقش آمریکا در رخ دادن فجایع انسانی در فلسطین اشاره کرد.

آمریکا بزرگ ترین حامی اسرائیل
 حمایت های آمریکا از اسرائیل در زمینه های مختلف، آمریکا را شریک جنایت های اسرائیل در منطقه می کند. اسرائیل از سال 1976 سالانه حدود 3 میلیارد دلار کمک مستقیم از آمریکا دریافت می کرد که این کمک ها جدا از کمک های نظامی و اطلاعاتی است که دریافت می کند. در گزارش سالیانه "سرویس تحقیقات کنگره" آمریکا با عنوان "کمک‌های مالی خارجی آمریکا به اسرائیل چنین عنوان گشته: "در 20 سال گذشته، آمریکا به تدریج کمک مالی اقتصادی به اسرائیل را تبدیل به کمک‌های فزاینده نظامی نموده است. در سال 2007، آمریکا کمک نظامی را به میزان 150 میلیون دلار افزایش داد. در سال مالی 2012، ما سالیانه 09/3  میلیارد دلار به اسرائیل کمک مالی ارائه کرده‌ایم (به طور میانگین روزانه 5/8 میلیون دلار) و کمک‌های نظامی به این کشور را تا سال 2018 به همین منوال ادامه خواهیم داد."

 در زمینه ی دیپلماتیک هم از سال 1982 آمریکا 32 قطعنامه شورای امنیت که اسرائیل را محکوم می نمود وتو کرد و این تعداد بیشتر از  مجموع وتوهایی است که دیگر کشورها انجام داده اند.


 

از سال 1982، آمریکا 32 قطعنامه شورای امنیت که اسرائیل را محکوم می نمود، وتو کرد


حمایت های آمریکا از اسرائیل در حالی صورت می پذیرد که نوع رفتار اسرائیل در سرزمین های اشغالی – از تصاحب خاک فلسطین و ایجاد دولت جدید در خاک کشور دیگر گرفته تا شهرک سازی ها و کشتار و قتل عام مردم- در تناقض آشکار با شعار ها و ادعاهای دولت مردان آمریکایی و نقض صریح بسیاری از معاهدات و کنوانسیون های بین المللی می باشد و صرف ایراد چنین اتهاماتی به کشوری دیگر، می تواند بهانه ی حمله ی آمریکا به آن کشور باشد.

این نوع رفتار دوگانه و متناقض دولتمردان آمریکایی و شکاف بین عمل و گفتار آنها  فقط در مورد اسرائیل عملی نمی شود بلکه بیشتر متحدان و کشور های تولید کننده ی منافع برای آمریکا مشمول چشم پوشی و حمایت این کشور می شوند.  برای نمونه می توان به حمایت های بی دریغ آمریکا از رژیم های دیکتاتوری موجود در خلیج فارس  اشاره کرد.

عربستان و نقض حقوق بشر
 افکار عمومی جهان سالانه شاهد رخ دادن موارد کثیری از نقض حقوق بشر درعربستان است که تعداد این وارد به مراتب بیشتر از کشورهایی است که مورد شماتت آمریکا قرار می گیرند. نظام سیاسی عربستان، نظام پادشاهی  است و مشارکت آزاد در فعالیت های سیاسی و تشکیل حزب و نهاد های مدنی در این کشور ممنوع است. خفقان سیاسی در عربستان به حدی است که در 9 می 2011 بیش از 16 فعال سیاسی عربستانی به اتهام درخواست تشکیل یک حزب سیاسی مستقل، به اتهام اقدامات تروریستی و امنیتی بازداشت شدند و پس از تحمل دوره بازداشت طولانی تحت بازجویی و محاکمه قرار گرفتند و به وکلای آنان اجازه حضور در جلسات تحقیقات نیز داده نشده است.
 

آل سعود متحد استراتژیک آمریکا

همچنین در ماده 39 قانون اداره کشور عربستان سعودی آمده است که رسانه‌ها، انتشارات و همه اشخاص حقیقی و حقوقی باید متعهد شوند، با تعبیری زیبا و روان و رسا از حکومت سخن بگویند و از انتقاد از حکومت و یا عناصر مرتبط با آن به شدت جلوگیری کرده و با همکاری یک‌دیگر سعی کنند، سطح فرهنگ مردم را بالا برده و از اموری که منجر به فتنه‌انگیزی و جدایی بین دولت و روابط آن با مردم می‌شود و یا کرامت انسانی را زیر سوال ببرد، دوری کند.

با وجود تحقق چنین فضای سیاسی بسته و نظام قضایی غیر مستقل و بازداشت های سیاسی و گسترده در عربستان، هیچ گاه به صراحت از جانب مقامات آمریکا با این روند در عربستان مخالفت نشد.

دخالت آمریکا در بحرین
همچنین با سرایت موج خیزش های مردمی به بحرین و سرکوب مردم توسط رژیم آل خلیفه، آمریکا به خاطر در خطر افتادن منافعش از سرکوب مردم حمایت کرد. پایگاه پنجم ناوگان دریایی آمریکا در خلیج فارس در بحرین قرار دارد که این موضوع تحولات بحرین را برای آمریکا حساس می کند.
 

پایگاه پنجم ناوگان دریایی آمریکا در خلیج فارس در بحرین قرار دارد که این موضوع تحولات بحرین را برای آمریکا حساس می کند.

درباره اهمیت بحرین برای آمریکا و چرایی جلوگیری واشنگتن از تحقق خواست مردم این کشور "هنری کسینجر” وزیر خارجه اسبق ایالات متحده می گوید : «تغیرات دموکراتیک در بحرین منافع آمریکا را تامین نمی کند.» کسینجر معتقد است که به قدرت رسیدن شیعیان در بحرین به هیچ وجه به نفع آمریکا نبوده و علاوه بر آمریکا منافع عربستان را نیز به خطر می اندازد.


هنری کسینجر: «تغیرات دموکراتیک در بحرین منافع آمریکا را تامین نمی کند.»


دکتر علی الکبانی، روزنامه نگار و تحلیل‌گر سیاسی مقیم لندن در مصاحبه ای در توضیح اینکه چرا آمریکا و دیگر کشورهای غربی از سرکوب مردم بحرین حمایت می کنند، می گوید:
«در واقع شما چیزهایی که از امریکا و اتحادیه اروپا می‌شنوید، صرفا حرف هستند و در عمل این‌طور نیستند. آن‌ها می‌خواهند این‌طور القا کنند که حافظ حقوق بشر هستند. شما می‌توانید این تناقض را در اظهارات هیلاری کلینتون بشنوید. او گفته است که دولت بحرین حق دارد از نیروهای شورای همکاری خلیج فارس دعوت به عمل آورد. چطور ممکن است یک دولت که به خاطر تظاهرات اکثریت مردم مشروعیتش را از دست داده است، نیروهای خارجی را دعوت کند تا با مردم مبارزه کند»

تصاویر منتر شده از آموزش نیروهای ویژه ی آل خلیفه توسط تفنگداران آمریکایی نیز نشانه ودلیل دیگری از دخالت های سیاسی نظامی آمریکا در بحرین است.


حمایت از ارسال سلاح به سوریه
رفتار آمریکا درسوریه کاملاً در جهت عکس اتفاقات و موضع گیری هایش در عربستان و بحرین است. در حالی که مقامات آمریکایی به کشور های دیگر در رابطه با دخالت در ناآرامی های بحرین و عربستان هشدار می دهند و به ظاهر با ارسال اسلحه به سوریه و مخالفان بشار، مخالفت می کنند اما سازمان امنیت مرکزی آمریکا- سیا - در موضعی کاملاً متناقض بر انتقال سلاح ها به سوریه نظارت مستقیم دارد و از ارسال اسلحه توسط هم پیمانان عرب حمایت می کند.

 

در محافظه کارانه ترین حالت نزدیک به 3500 تن اسلحه به فرودگاه های اردن و ترکیه وارد شده و به دست مخالفان اسد رسیده است


طبق گزارشی که در روزنامه نیویورک تایمز منتشر شد مقامات سازمان سیا نقش مهمی در مکان یابی منابع تسلیحاتی و هماهنگی برای ارسال آنها برای شورشیان سوریه را بر عهده داشتند. هاگ کریفیتس، یکی از   اعضای مرکز مطالعات صلح استکهلم در سوئد می گوید: «در محافظه کارانه ترین حالت نزدیک به 3500 تن اسلحه به فرودگاه های اردن و ترکیه وارد شده و به دست مخالفان اسد رسیده است .... به طور غیر منطقی و غیر قابل کنترلی سلاح وارد سوریه می شود که بیشتر آنها از طرف قطر و عربستان و از طریق ترکیه و اردن به سوی سوریه سرازیر می شوند.»
آمریکا گاهاً تعهدات خود به هم پیمانانش را نیز فراموش می کند و از بی اعتنایی و رها کردن متحدان خود در شرایط حساس ابایی ندارد. تکرار این مسئله در موارد متعدد، باعث بروز نوعی بی اعتمادی در بین سران کشورهای هم پیمان با آمریکا گشته است تا جایی که تعهدات وقول های آمریکا را کمتر مطمئن و مورد وثوق میدانند.

سقوط حسنی مبارک
مصر جزو اولین کشورهایی بود که اسرائیل را به رسمیت شناخت و قرارداد صلح بین مصر و اسرائیل پایان مناقشات و مقاومت کشورهای عربی در برابر اسرائیل بود. بعد از پیمان صلح در سال 1979 بود که آمریکا طرح های تشویقی خود را برای حفظ امنیت اسرائیل، به مصر ارائه کرد. این طرح ها شامل کمک های نظامی و مالی می شد به طوری که مصر سالانه 1.3 بیلیون دلار کمک از آمریکا دریافت می کرد و همه ی این کمک ها در عوض همراهی مصر با آمریکا در مناقشات فلسطین و اسرائیل بود.


مبارک سالانه 1.3 بیلیون دلار کمک از آمریکا دریافت می کرد

اما این همراهی آمریکا تا قبل از برزو نا آرامی های میدان التحریر ادامه داشت و آمریکا بعد از مطمئن شدن از سقوط حسنی مبارک دست از حمایت یکی از بزرگترین متحدین خود برداشت و تمام خدمات مبارک به آمریکا و اسرائیل را فراموش کرده و تلاش کرد خود را با موج مردمی علیه مبارک همراه کند.

قذافی و اعتماد به آمریکا
لیبی و رهبر آن معمر قذافی نیز با اعتماد به وعده های آمریکا فعالیت های هسته ای خود را تعطیل و درهای تأسیسات هسته ای خود را به روی بازرسان و مقامات کشورهای غربی باز کرد، اما با وجود وعده های داده شده تحریم ها به صورت کامل برداشته نشد و تضمین های امنیتی آمریکا با ورود نیروهای ناتو به خاک لیبی از اعتبار ساقط شد. معمر قذافی از دهه ی 70 اقداماتی برای دستیابی به سلاح اتمی و سلاح های شیمیایی انجام داد و حتی در همان زمان در تلاش برای خرید سلاح اتمی از چین بود. بعد از عدم موفقیت در خرید سلاح اتمی از چین، به صورت مخفیانه مهندسان خود را برای آموزش به تأسیسات اتمی پاکستان فرستاد که با رفتن بوتو، مأموران قذافی نیز از پاکستان اخراج شدند.

قذافی اقدامات خود برای دستیابی به سلاح های اتمی را ادامه داد که این مسئله نگرانی هایی را برای آمریکا ایجاد می کرد. آمریکا برای جلوگیری از دستیابی لیبی به سلاح های اتمی و کشتار جمعی، تحریم های بسیاری را علیه این کشور اعمال کرد و فشار های بین المللی را بر این کشور افزایش داد. با ورود به دهه ی 1990 و روی کار آمدن کلینتون در آمریکا، شیب شکاف ایجاد شده بین آمریکا ولیبی کاهش پیدا کرد و دو کشور به سمت همگرایی بیشتر و کاهش مناقشات رفتند.

در سال 2001 بعد از اینکه بوش لیبی را به خاطر وجود سلاح های کشتار جمعی تهدید به نابودی کرد، قذافی فعالیت های هسته ای خود را کاهش داد و اجازه ی بازدید مأموران انگستان، آمریکا و روسیه از تأسیسات اتمی را صادر کرد. در اکتبر 2003 وقتی جاسوسان آمریکایی یک کشتی حاوی سانتریفیوژ متعلق به لیبی را کشف کردند، اقدامات لیبی در این زمینه به صورت کامل فروکش کرد.

در دسامبر 2003 اعلام رسمی قذافی مبنی بر نابودی تمام تسلیحات شیمیایی و اتمی و تحویل تمام سانتریفیوژهای موجود در لیبی به آمریکا بازتاب های فراوانی را به دنبال داشت. بعد از این بود که سیف الاسلام پسر قذافی در مصاحبه ای با شبکه ی الشرق الاوسط اعلام کرد که آمریکا به خاطر دست کشیدن لیبی از فعالیت های هسته ای، تضمیین امنیتی و نظامی به این کشور داده است چیزی که خود آمریکا در سال 2011 و در جریان خیزش های مردمی در خاورمیانه با وارد کردن نیروهای ناتو به خاک لیبی آن را نقض کرد.
 

دیدار معمر قذافی با رایس وزیر خارجه ی اسبق آمریکا


این اقدام آمریکا در نقض تعهد خود به لیبی باعث شد که سیف الاسلام پسر قذافی و برخی دیگر از مقامات لیبی از اعتماد به آمریکا و تعطیلی فعالیت های هسته ای خود اظهار پشیمانی و ندامت کنند. این اتفاقات در حالی رخ داد که مقامات آمریکایی مدل لیبی و چگونگی دست کشیدن این کشور از فعالیت های هسته ای را به ایران و کره شمالی پیشنهاد داده بودند و رایس وزیر خارجه ی وقت آمریکا، لیبی را به عنوان الگویی به ایران معرفی کرده بود، اما گذر زمان نتیجه ی اعتماد به آمریکا را به خوبی نشان داد.

حمایت از صدام
دیگر متحد آمریکا در منطقه که به وضع اسفناکی توسط آمریکا سرنگون شد صدام حسین بود. آمریکا یکی از مشوق های عراق در حمله ی این کشور به ایران بود و کمک های نظامی، اطلاعاتی و دیپلماتیک خود را در طول جنگ از عراق دریغ نکرد به طوری که در نوامبر ۱۹۸۳ در بیانیه‌ای اعلام کرد که «دولت آمریکا هر آنچه لازم، و از نظر قانون موجه، است را انجام می‌دهد تا عراق در جنگ با ایران مغلوب نشود»

در سال 1991 و بعد از شکست صدام در کویت، انتفاضه ی مردم عراق با کمک آمریکا سرکوب شد و آمریکا از ترس وقوع انقلاب مردمی در عراق و تشکیل حکومتی مستقل در این کشور اجازه ی استفاده ی صدام از هواپیما ها و بالگرد ها را که تحرک آنها به دلیل قطعنامه 670 شورای امنیت ممنوع شده بود، صادر کرد و این قیام مردمی در عراق که به انتفاضه ی شعبانیه معروف است سرکوب شد.

در نهایت در سال 2003 آمریکا به بهانه ی امحاء سلاح های کشتار جمعی در عراق به این کشور حمله کرد و صدام که در مقاطعی مورد حمایت این کشور بود را به بدترین شکل از قدرت پایین کشید.

 

در سال 1991 و بعد از شکست صدام در کویت، انتفاضه ی مردم عراق با کمک آمریکا سرکوب شد


نقض معاهده منع سلاح های شیمیایی
آمریکا از سال 1997 به عضویت کنوانسیون منع سلاح های شیمیای در آمد . استفاده و تکثیر سلاح های شیمیای برای کشورهایی که عضو این کنوانسیون هستند به نوعی عدم پایبندی و نقض معاهدات بین المللی محسوب می شود. طبق این کنوانسیون آمریکا می بایست تا تاریخ 29 آوریل 2012( دوم اردیبهشت 91) اقدام به امحای تمامی سلاح های شیمیایی ذخیره شده و باقی مانده در انبارهای خود می کرد که تا امروز آمریکا به بهانه های مختلف این کار را به تعویق انداخته است. علاوه بر این گزارش های رسمی استفاده ی آمریکا از سلاح های شیمیایی در افغانستان، عراق و پاکستان بعد از امضای این معاهده را تأیید می کند. نمونه ی آشکار نقض این کنوانسیون، استفاده ی آمریکا از بمب های فسفری در فلوجه ی عراق در سال 2004 است.

بر اساس کنوانسیون خلع سلاح و منع استفاده از سلاح های شیمیایی که 188 کشور جهان عضو آن هستند، تمامی سلاح های شمیایی می بایست تا سال 2007 از بین می رفت که این زمان تمدید شد و 29 آوریل 2012 به عنوان ضرب الاجل برای کشورهای تولید کننده و نگه دارنده ی این نوع سلاح ها تعیین شد که آمریکا در حال حاضر ناقض این معاهده ی بین المللی محسوب می شود.

نقض ان پی تی
معاهده ی منع گسترش سلاح های هسته ای یا همان ان پی تی نیز یکی دیگر از معاهداتی است که آمریکا ناقض آن به  حساب می آید. این معاهده در سال 1968 به امضای 61 کشور رسید و در حال حاضر نیز 189 کشور عضو آن هستند. طبق این معاهده هر یک از اعضاء می بایست با حسن نیت، مذاکرات در خصوص اقدامات موثر جهت توقف هر چه سریع تر مسابقات هسته ای و خلع سلاح هسته ای، انعقاد معاهده خلع سلاح عمومی و کامل تحت کنترل شدید و موثر بین المللی را تعقیب نماید. اما هیچ اقدام عملی موثر از جانب آمریکا برای کاهش سلاح های اتمی اش صورت نگرفته است.

عدم پایبندی به پیمان استارت
آمریکا حتی به تعهداتش در پیمان استارت با روسیه نیز به طور کامل عمل نکرده است. پیمان استارت در سال 1991 به منظور جلوگیری از افزایش کلاهک هسته ای بین آمریکا و روسیه بسته شد. در سال 2002 و 2010 نیز پیمان های استارت1 و استارت2 بین روسای جمهور آمریکا و روسیه به منظور کاهش هرچه بیشتر سلاح های هسته ای و استراتژیک منعقد شد. طبق پیمان استارت 2 حداکثر کلاهک های هسته ای نزد هر طرف 1550 فقره در نظر گزفته شد.

 

اوباما و مدودف در حال امضای پیمان استارت-2


اما گزارش اوباما از توان هسته‌ای این کشور در روز سوم ماه مه 2011 ميلادي نقض پیمان های این کشور با روسیه را نشان می داد چیزی که باعث خشم مقامات روسی شد. باراک اوباما اعتراف کرد که ایالات متحده آمریکا (‌برخلاف تعهداتش در پیمان استارت و الحاقیه‌های آن و نیز صراحت پیمان ان‌پی‌تی دایر بر خلع سلاح قدرت‌های هسته‌ای) در همه این سال‌ها نه‌تنها تولید و انباشت سلاح‌های هسته‌ای را متوقف نکرده که بر تولید آنها نیز افزوده و به علاوه این نوع تسلیحات مخرب را در پایگاه‌های خارج از مرزهای جغرافیایی خود مستقر کرده و به انتشار آن نزد رژیم صهیونیستی و کشورهای غیر عضو پیمان ان‌پی‌تی پرداخته است.

اوباما در گزارش خود گفت که: " زرادخانه هسته‌ای آمریکا تا ماه سپتامبر سال میلادی گذشته شامل حداقل پنج هزار و 113 کلاهک اتمی بوده است. " که شامل بمب‌های آماده استفاده و کلاهک‌های "غیرفعال" ولی به‌سرعت قابل آماده‌سازی می‌شود. برابر تعهدات، آمریکا باید تعداد کلاهک‌های هسته‌ای خود را در حدود هزار و 500 فروند محدود می‌کرد که گزارش اوباما نشان می‌دهد این اتفاق نه‌تنها صورت نگرفته، که آمریکا به تجهیز هرچه بیشتر زرادخانه‌های خود پرداخته است.

همکاری های هسته ای با اسرائیل
علی رغم اینکه اسرائیل تنها کشور دارنده ی سلاح اتمی در خاورمیانه است، آمریکا بدون اینکه فشاری بر روی اسرائیل در زمینه ی خلع سلاح هسته ای یا امضای ان پی تی بیاورد، از اینگونه فعالیت ها در اسرائیل حمایت می کند. اسنادی که در چند سال اخیر بدست آمده نشان از حمایت 40 ساله ی آمریکا از فعالیت های هسته ای اسرائیل بعد از توافقات حاصله بین نیکسون رئیس جمهور آمریکا و گلدا مایر نخست وزیر وقت اسرائیل در سال 1969 دارد. در مورد تعداد کلاهک های هسته ای موجود در اسرائیل آمار دقیقی موجود نیست اما تخمین زده می شود که بین 50 تا 400 کلاهک هسته ای فعال در اسرائیل موجود باشد.


توافقنامه ی هسته ای با هند
آمریکا بر خلاف معاهده ی ان پی تی، در سال 2008 توافقنامه ی هسته ای با هند امضا کرد علی رغم  اینکه هند عضو ان پی تی نیست و دارای سلاح هسته ای است که  این اقدام آمریکا نقض صریح ان پی تی به حساب می آید. همچنین آزمایشات هسته ای که به منظور اهداف نظامی صورت می گیرد نمونه ی دیگری از نقض ان پی تی توسط آمریکا به حساب می آید. آخرین نمونه از این دست آزمایشات هسته ای در نوادا بود که اخبار مربوط به این آزمایش ها در رسانه ها منعکس شد.

عدم خروج نیروهای ناتو از عراق و افغانستان
تعهدات آمریکا به عراق و افغانستان برای خروج نیروهای نظامی آمریکا از این کشور ها نیز، به بهانه های مختلف عملی نشد و به زمانی دیگر موکول شد. در حالی که اوباما زمان خروج نیروهای آمریکایی از عراق را تا پایان سال 2010 اعلام کرده بود اما این وعده ی اوباما عملی نشد و در نهایت با یک سال تأخیر و در پایان سال 2011 تمامی 140 هزار نیروی آمریکایی از عراق خارج شدند.
 


در افغانستان نیز وضع همینگونه است. اوباما در شعار های انتخاباتی خود از فرارسیدن زمان خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان خبر داد و در اولین دیدار خود با کرزای نیز در زمینه ی به پییش انداختن خروج نظامیان آمریکایی به توافق رسید اما در اظهار نظر های بعدی خود، زمان کاهش نیروهای نظامی آمریکا را از سال 2013 و پایان حضور نظامی را 2014 اعلام کرد. این گفته ی اوباما نیز صادق نبود و چند وقت بعد  اعلام شد که بعد از سال 2014 نیز 15 هزار نظامی آمریکایی در افغانستان باقی می مانند.

پرونده ی هسته ای ایران
شروع فعالیت های هسته ای ایران که امروز به یکی از نقاط چالش برانگیز ما با آمریکا تبدیل شده است، در زمان پهلوی دوم و با پیشنهاد آمریکا بود. در سال 1957 برنامه ی پیشنهادی آیزنهاور با عنوان اتم برای صلح، به منظور همکاری های هسته ای بین ایران و آمریکا به امضای مقامات دو کشور رسید. بعد از این آمریکا اقدامات فراوان و کمک های شایانی را برای پیشبرد صنعت هسته ای در ایران انجام داد و در دهه ی 1970، آلمان و فرانسه نیز به حامیان برنامه ی هسته ای ایران تبدیل شدند و در کنارآمریکا قرارداد هایی را در زمینه ی همکاریهای هسته ای امضا کردند.

با وقوع انقلاب اسلامی و خارج شدن ایران از کشورهای هم پیمان آمریکا در منطقه، تمامی تعهدات و قراداد های هسته ای نیمه کاره رها شد و کشور در حال جنگ ایران نیز پیگری روند هسته ای شدن را به بعد از دوران جنگ موکول کرد.

چالش ایران با غرب در مسئله ی هسته ای، با مصاحبه ی مطبوعاتی گروهک منافقین درهتل وبلارد واشنگتن و ارائه تصاویر ماهواره ای از تأسیسات نطنز و اراک شروع شد که اعلام رسمی دستیابی ایران به فناوری هسته ای در سال 2003 موجب افزایش فشارها و تهدید ها علیه ایران شد.

ایران از ابتدای بروز این چالش ها با غرب، در راستای قوانین بین المللی و در چارچوب ان پی تی، همکاری های لازم با آژانس بین المللی انرژی اتمی را در برنامه ی خود قرار داد و در حالی که در چارچوب مذاکرات خود با اروپا تعلیق موقت فعالیت های هسته ای و اجرای داوطلبانه ی مفاد پروتکل الحاقی قبل از تصویب آن را پذیرفته بود و انتظار همراهی گام به گام مجامع بین المللی را با خود داشت، با اقدام خصمانه ی شورای حکام در تصویب قطعنامه علیه ایران مواجه شد. با این وجود مذاکرات ادامه پیدا کرد و برای  تعلیق موقت فعالیت های هسته ای ایران توافقاتی صورت گرفت. بعد از این، ایران بار دیگر شاهد کارشکنی غرب در پرونده ی هسته ای بود و شورای حکام در قطعنامه ی بعدی خود بر تعلیق دائم فعالیت های هسته ای علیرغم مفاد موافقتنامه پاریس، تاکید کرد و امضای پروتکل الحاقی را از سوی ایران خواستار شد.

در حالی که ایران بر حق خود مبنی بر استفاده ی صلح آمیز از انرژی هسته ای در چارچوب قوانین بین المللی و ان پی تی تأکید داشت، طرف غربی و به خصوص آمریکا با اقدامات غیر منطقی و خارج از عرف و حقوق بین الملل، در تلاش برای ایجاد موانعی در این مسیر بود که این اقدامات هیچ توجیهی در عرف بین الملل ندارد.


ارجاع پرونده به شورای امنیت
طبق موافقتنامه ی نظارتی آژانس بین المللی انرژی اتمی، صلاحیت رسیدگی به موانع و مشکلات حقوقی موجود در پرونده ی هسته ای بر عهده ی آژانس است. آژانس بین المللی انرژی اتمی در چند مورد می تواند پرونده ی ایران را به شورای امنیت ارجاع دهد. احراز عدم پایبندی یا عدم پیروی ایران از ان پی تی و یا پادمان بین ایران و آژانس، احراز در خطر بودن صلح و امنیت بین الملل در پرونده ی هسته ای ایران، احراز قادر نبودن آژانس در راستی آزمایی انحراف و عدم انجام مراحل قانونی در رسیدگی به پرونده ایران.
 

ارجاع پرونده ی هسته ای ایران به شورای امنیت خارج از شکل قانونی آن صورت گرفته است


بررسی سوابق رسیدگی به پرونده ی ایران در آژانس نشان می‌‌دهد که تا کنون هیچ ارجاعی در یکی از چهار شکلِ گفته شده، صورت نگرفته است و ارجاع پرونده ی ایران به شورای امنیت به این شکل ، خود شیوه‌ی جدیدی از اطلاع‌‌رسانی به شورای امنیت بوده است که جایگاهی در اساسنامه و موافقتنامه‌ی نظارت (پادمان) ندارد.

اعمال تحریم ها علیه ایران
تحریم های علیه ایران را می توان در چند سطح بررسی کرد. تحریم های سازمان ملل، تحریم های اتحادیه اروپا و تحریمهای یک جانبه ی آمریکا و دیگر کشور ها علیه ایران. آمریکا تحریمهای یکجانبه ی وسیعی را بر علیه ایران اعمال کرده است و در تلاش است تا بوسیله ی این تحریم ها و افزایش فشار بر روی ایران، دولت ایران را از پیگیری پرونده ی هسته ای منصرف کند. اولین قطعنامه ی تحریمی علیه ایران در دی ماه سال 85 صادر شد و بعد از این دور جدیدی از تحریم های یکجانبه ی آمریکا علیه ایران شروع شد. تحریم های آمریکا علیه ایران شامل ممنوعیت تجارت با بانک های ایرانی، (تحریم) موسسه های بانکی بین المللی که با سپاه پاسداران ، ارتش و برنامه های هسته ای ایران رابطه دارند، ممنوعیت شرکت های خارجی برای سرمایه گذاری در بخش انرژی ایران ،(تحریم) تجارت همه محصولات نفتی وکارخانه هایی که شرایط پالایش  نفت خام ایران را فراهم می کنند، می شود.

ویروس استاکس نت
سال 89 وزیر ارتباطات ایران از آلوده شدن برخی از رایانه های ایران به ویروس استاکس نت و پاکسازی آنها خبر داد. این ویروس به گونه‌ای طراحی شده که با ورود به تجهیزات هسته‌ای ایران، کنترل سانتریفیوژهای ایرانی را به دست آورده و این گونه کار می‌کند که به صورت ناگهانی در وضعیت چرخش‌های دورانی سانتریفیوژ‌ها، اختلال پدید می‌آورد، به گونه‌ای که گاه سانتریفیوژ‌ها با سرعتی بیش از سرعت معمول و گاه با سرعتی بسیار کمتر از آن حرکت می‌کنند که هدف از ارسال این ویروس خرابکاری در تأسیسات اتمی نطنز بوده است.
 

نیویورک تایمز: اوباما دستور حملات سایبری علیه ایران را صادر کرده استرسانه های آمریکایی در اواخر ماه مه 2012 اعلام کردند که این ویروس مستقیماً به دستور اوباما رئیس جمهور آمریکا طراحی شده بود . «نیویورک‌تایمز» در مقاله‌ای نوشت که «باراک اوباما» با استفاده از یک ویروس رایانه‌ای که با همکاری اسرائیل به وجود آورده است، دستور حملات سایبری علیه ایران را صادر کرده است. همچنین مشخص شدن هویت افرادی که این ویروس را وارد تجهیزات هسته ای ایران کرده اند حکایت از آموزش این افراد در نوادا ی آمریکا- جایی که نیروهای اطلاعاتی آمریکا آموزش می بینند- دارد. 
ترور دانشمندان هسته ای
اقدام به ترور دانشمندان هسته ای ایران نیز یکی دیگر از گام های غرب برای جلوگیری از هسته ای شدن ایران است. ارتباط گروه از متهمین به ترور داشمندان هسته ای با سرویس های جاسوسی اسرائیل و آمریکا به صورت رسمی توسط دستگاه اطلاعاتی و دادستانی تأیید شده است. این ترور ها از سال 88 با ترور شهید مسعود علی محمدی شروع شد و شهیدان مجید شهریاری، مسعود رضایی نژاد و مصطفی احمدی روشن از دیگر شهدای هسته ای ایران هستند.

بیانیه ی تهران و عدم پایبندی آمریکا به گفته هایش
مسئله ی تحویل سوخت 20 درصد به ایران برای تأمین سوخت راکتور تحقیقاتی تهران، که مرکزی برای تولید رادیو داروهای مبتلایان به سرطان است، به یکی از مسائل مورد مناقشه ی ایران و گروه وین (آمریکا، روسیه، فرانسه و آژانس) در سال 88 تبدیل شده بود. گروه وین تأمین خواسته ی ایران  را منوط به گرفتن هزار و 200 کیلوگرم اورانیوم غنی شده در سطح 5 درصد از ایران در ازای  تحویل سوخت 20 درصد در 15 ماه بعد دانست که با توجه به نیاز فوری ایران برای تأمین سوخت راکتور تهران، این زمان طولانی امری به ضرر ایران محسوب می شد. علاوه بر این کارشکنی های متعدد غرب در پرونده ی هسته ای، تضمینی به ایران برای تحویل گرفتن اورانیوم 20 درصد در ازای 1200 کیلوگرم از اورانیوم غنی شده در سطح پائین را ایجاد نمی کرد و احتمال مصادره ی 1200 کیلوگرم اورانیوم غنی شده ی ایران توسط گروه وین وجود داشت.  

تلاش های ایران برای حل این مسئله در حاشیه ی اجلاس گروه جی 15 در اریبهشت 89، به امضای بیانیه ی تهران توسط ایران، برزیل و ترکیه منجر شد که بر اساس این توافقنامه ایران موافقت کرد 1200 کیلوگرم اورانیوم غنی شده با درجه خلوص پائين خود را به ترکيه ارسال کند و در ازاي آن 120 کيلوگرم اورانيوم با درجه خلوص 20 درصد را که مورد نياز راکتور تحقيقاتي تهران است، دريافت کند.
 

تلاش های ایران برای حل مسئله تبادل سوخت هسته ای در حاشیه ی اجلاس گروه جی 15 در اریبهشت 89، به امضای بیانیه ی تهران توسط ایران، برزیل و ترکیه منجر شد


بعد از امضای این بیانیه، بان کی مون دبیر کل سازمان ملل این اقدام را گام مثبتی در جهت اعتماد سازی و هموار کردن راه مذاکره بیان کرد و در بند آخر این بیانیه نیز ترکیه و برزیل از رويكرد سازنده جمهوري اسلامی در پيگيري ايفاي حقوق هسته‌اي كشورهاي عضو ان پی تی و پاي‌بندي‌اش به اين معاهده قدرداني نمودند.

اما در مقابل آمریکا همزمان تلاش های خود را برای تصویب یک قطعنامه ی جدید علیه ایران شروع کرد و به تحریم های خود علیه ایران شدت بخشید که این موضوع تعجب مقامات برزیل و ترکیه را نیز در بر داشت. موضوع عجیب تر انتشار نامه ای از جانب رئیس جمهور آمریکا به همتای برزیلی خود داسیلوا بود که در این نامه اوباما صراحتا از داسیلوا خواسته بود تا توافقنامه‌ ی تبادل سوخت هسته ای را که آمریکا قبل از این پیگیر بود، پیگیری کند.

جمع بندی
آمریکا در طول تاریخ چه در مقابل ایران و چه در مقابل کشورهای دیگر بر اساس منفعت خود و با زورگویی و بی منطقی عمل کرده است و در بسیاری از موارد حرف ها و تعهدات خود را نقض کرده است. آمریکا حتی در برابر کشورهای متحد خود نیز صادق نبوده است و در شرایط حساس و بحرانی تعهدات خود را فراموش می کند.

با وجود موارد متعدد از نقض شدن قول ها، گفته، تعهدات و پیمان های آمریکا که نشان از بی منطقی این کشور دارد، که حتی در این شرایط متحدان آمریکا نیز نسبت به این کشور بی اعتماد هستند، چرا ایران باید به آمریکا اعتماد کند؟ و آیا به طور کلی آمریکا قابل اعتماد است؟

*************************
منابع و ماخذ:

http://www.washingtontimes.com/news/2009/may/06/america-has-protected-israeli-nuke-program-for-40-/

http://blogs.ssrc.org/tif/2011/04/11/america-in-the-egyptian-revolution/

http://www.effedieffe.com/index.php?option=com_content&task=view&id=4395&Itemid=152

http://www.statisticbrain.com/vietnam-war-statistics

http://worldnews.about.com/od/middleeas1/qt/Washington-Reacts-To-Egypt-Protests.htm

http://en.wikipedia.org/wiki/Disarmament_of_Libya

http://irdiplomacy.ir/

http://www.presstv.ir/detail.fa/295250.html

http://www.afghanews.ir/ShowDetails.aspx?NewsId=33828

http://www.humanrights-iran.ir/news-25618.aspx
تاريخ : شنبه یازدهم آبان ۱۳۹۲ | 10:45 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

 

روزنامه‌های‌‌‌‌ شنبه 11 آبان
برای دیدن سایز اصلی روی عکس کلیک کنیدتاريخ : شنبه یازدهم آبان ۱۳۹۲ | 10:10 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

 

رزمایش دو روزه محرم ۲ با عنوان" میثاق با ولایت" روزهای پنج‌شنبه و جمعه (۹ و ۱۰ آبان ماه) در اصفهان و با شعار وحدت، بصیرت، شناخت دشمن و استکبار ستیزی برگزار شد.


تاريخ : شنبه یازدهم آبان ۱۳۹۲ | 10:9 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

 

در حاشیه جشن شاپرک‌های شهر آرزو، تعدادی از بازیگران سینما از جمله امیر حسین رستمی اقدام به اهدای گل و فال حافظ به مردم و خودروها کردند.


تاريخ : شنبه یازدهم آبان ۱۳۹۲ | 10:8 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

روحانی روشنفکری نکند

 

علی مطهری با بیان اینکه هیچکس به اندازه من به خاتمی انتقاد نداشت، به انتقاداتش از کارگزاران پرداخت و گفت: یک وقت خانم فائزه هاشمی در مجلس پنجم برای کسی که فوت کرده بود گفت یک دقیقه سکوت کنید، ما انتقاد کردیم که یک دقیقه سکوت روش غربی‌هاست، ما حمد و سوره داریم نه یک دقیقه سکوت.

به گزارش مشرق، علی مطهری فعال سیاسی و نماینده مردم تهران در گفت وگو با فارس، درباره مسائل مختلفی اظهار نظر کرد.

مطهری در ابتدای این مصاحبه در پاسخ به این سوال که از نظر برخی، شما در مسائل سیاسی به عنوان یک فرد آزاداندیش و لیبرال و از نظر فرهنگی فردی بسته محسوب می‌شوید، گفت: بله، تقریبا درست است؛ در مسائل سیاسی من بر مقوله‌هایی مثل آزادی بیان، آزادی تفکر، حفظ حقوق شهروندی و احترام به حقوق ملت تأکید دارم اما در مسائل فرهنگی بر روی اجرای احکام اسلام تأکید می کنم.

وی درباره مخالفت اصلاح طلبان و اصولگرایان با برخی از مواضع سیاسی و فرهنگی اش اظهار داشت: مخالفت هردو گروه مبنایی است، یعنی اختلاف در بینش و برداشت است. مثلا برداشت من از اصل ولایت‌فقیه ، آزادی بیان و حفظ نظام با برداشت بسیاری از اصول‌گرایان متفاوت است و برداشتم از آزادی‌های اجتماعی با برخی اصلاح‌طلبان متفاوت است.

نماینده مردم تهران در پاسخ به این سوال که با وجود اینکه می گویید در عرصه سیاسی لیبرال هستید این با حرف امام و اندیشه شهید مطهری چگونه قابل جمع شدن است؟ گفت: به هر حال این لیبرالیسم داخل اسلام است و خارج از اسلام نیست. تأکید بر آزادی تفکر و آزادی بیان و حقوق ملت، اسلامی است.

*هیچگاه به خاطر آزادی، احکام اسلام را کنار نمی‌گذاریم

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که نظرتان درباره این گزاره که برخی دین را در مقابل آزادی می‌دانند، چیست، تصریح کرد: اگر این حرف به این معنا باشد که برخی از احکام اسلام را به خاطر آزادی کنار بگذاریم، چنین چیزی را نمی‌پذیریم، ولی در مقام تفکر و نظر، بحث آزاد است، یعنی شما می‌توانید نبوت را نقد کنید، اصلا وجود خدا را رد کنید تا دیگران جواب بدهند و اینها اتفاقا به نفع اسلام است.

مطهری درباره اینکه جریاناتی در کشور برخلاف شما که از لفظ لیبرالیسم استفاده می‌کنید، معتقد به مکتب لیبرالیسم هستند اما با وجود استفاده اسلام و عکس امام، تفکر خود را مطرح می‌کنند، خاطرنشان کرد: خیر، من در گروه‌های شناخته شده چنین چیزی نمی‌بینم که به نظام، امام و قانون اساسی بی‌اعتقاد باشند و بخواهند مکتب لیبرالیسم و اباحه‌گری را رواج دهند.

این فعال سیاسی درباره اتاق فکر میرحسین موسوی که با این روش در سال 88 فعال بود، گفت: بعد از آن حوادث و خشونت‌هایی که رخ داد، آنها تشکیلاتی درست کردند و شاید خود آقای موسوی مطلع و حتی راضی نبود. ما نمی‌دانیم!

وی درباره اینکه بنابر این حرف شما چرا موسوی هیچ گاه اعلام نظر نکرد؟ یادآور شد: او که آزاد نبود که بخواهد حرف بزند.

مطهری درباره اینکه وی تا یک سال و نیم بعد از انتخابات آزاد بود و بیانیه می‌داد و همه رسانه‌های ضد انقلاب در دست آنها بود و روزنامه کلمه هم فعالیت می‌کرد، تصریح کرد: با فیلترشکن بود و این آزادی نیست.

نماینده مردم تهران در مجلس که همچنان مناظره را از عوامل اصلی و جرقه فتنه می داند، ادامه داد: من معتقدم که اگر آقای موسوی و کروبی و احمدی‌نژاد همان ماههای اول به طور همزمان محاکمه علنی می‌شدند، فتنه‌ همان روزها تمام شده بود.

* معترضان 88 باید به راههای قانونی تمکین می‌کردند

وی در خصوص اینکه آیا معترضان نباید به راههای قانونی تمکین می‌کردند؟ گفت: بله، آنها هم خطا کردند اما باید آنها را آزاد می‌گذاشتیم که حرف‌شان را بزنند.

این نماینده مردم تهران در پاسخ به این سوال که  آنها در 25 خرداد آزادانه حرف خود را زدند و هیچ مشکلی هم به وجود نیامد تا اینکه برخی از افراطی‌ها به پایگاه بسیج حمله کردند، یادآور شد: آن که معلوم نبود چه بود. راهپیمایی تمام شد و راهپیمایی بسیار خوبی بود و خون هم از دماغ کسی نیامد، اما آخرش معلوم نشد که چه اتفاقی افتاد. هردو طرف می‌گویند طرف دیگر شروع کرده است.

*نباید بحث درباره انقلاب نارنجی را به بحران 88 بچسبانیم

وی با اشاره به اینکه من وقایع سال 88 را برنامه ریزی شده و از پیش طراحی شده نمی‌دانم، درباره جلسات جلائی‌پور با گروهی از اصلاح‌طلبان درباره بررسی انقلاب‌های نارنجی تصریح کرد:‌ این یک بحث علمی است و دارند بحث می‌کنند حالا ما بخواهیم آن را به بحران 88 بچسبانیم!

مطهری با اشاره به شهادت و کشته شدن افراد بسیجی و غیر بسیجی در حوادث سال 88 و در عین حال تاکید بر اینکه  ابهاماتی در حوادث آن روزها وجود دارد،‌ در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه واقعا نمی‌دانید چه کسانی به پایگاه بسیج حمله کردند گفت: برای من مشخص نیست؛ باید اجازه حرف زدن به آنها بدهید. یک طرفه می‌گویید فتنه‌گرهستند.

این فعال سیاسی در واکنش به اینکه اما آنها آمدند و حرفشان را هم زدند و فقط یک نمونه آن نیز اظهارات زهرا رهنورد بود که گفت موسوی داماد لرستان و پسر آذربایجان است، متذکر شد: حالا یک اظهارنظر کرده است، این هم یک نظری است!

مطهری در پاسخ به این پرسش که بالاخره هرچه باشد استدلال آنها این بوده است و آنها حرفشان را به راحتی زدند، گفت: خیر؛  آنها امکان این که حرفشان را به راحتی بزنند نداشتند. این طرف صدا و سیما و روزنامه‌ها و سایت‌ها دستش بود و آن طرف چند سایت فیلتر شده قرار داشت.

نماینده مردم تهران در پاسخ به این سوال که منظور شما از «این طرف» چه کسی است، تصریح کرد: حکومت و نظام.

وی درباره اینکه پس قبول دارید آنها را در مقابل نظام قرار داشتند، اذعان کرد: در آن انتخابات منتقد نظام بودند.

مطهری درباره اینکه موسوی 20 هزار ناظر بر سر صندوق‌ها داشت که اگر هرکدام از آنها یک صفحه می‌نوشتند نیاز به این همه حاشیه‌سازی نبود، تصریح کرد: درباره همان ناظران هم حرف دارند؛ ما الان افرادی داریم که می‌گویند حاضر هستیم حرف بزنیم و اسناد کافی هم در اختیار داریم.

نماینده مردم تهران در پاسخ به این سوال که این افرادی که می گویید در سال 88 کجا بودند، گفت: البته از نظر من بهتر بود که مدارک را ارائه می کردند.

وی در باره اینکه آیا فکر نمی‌کنید مشکل ما مبنایی‌تر از اختلاف سلیقه است، متذکر شد: خیر، آنها اصل انقلاب و نظام را قبول دارند، رهبری را هم قبول دارند فقط این وسط آقای احمدی‌نژاد آمد و کشور را به هم ریخت و همه را به جان یکدیگر انداخت.

*ممکن است برخی اصلاح طلبان نظر امام را قبول نداشته باشند

مطهری در پاسخ به این سوال که موارد متعددی از عدم قبول داشتن امام از سوی این جریان وجود دارد، افزود: ممکن است کسی در جایی نظر امام را قبول نداشته باشد!

این فعال سیاسی اصولگرا درباره تاکید وزرای دولت روحانی در روز رای اعتماد بر عدم تقلب در فتنه 88 گفت: مقصودشان این است که در شمارش آراء در حوزه‌های رأی‌گیری امکان تقلب ضعیف است ولی در مراحل بالاتر و در مبادی آراء آقای احمدی‌نژاد بحثهایی هست که امکان بازگویی آن در جلسه رأی اعتماد و به طور کلی در فضای کنونی جامعه نیست.

وی در پاسخ به اینکه آنها تمام حرف‌هایشان را در این 4 سال زده‌اند، حالا شما می‌گویید نمی‌توانند حرف بزنند؟تصریح کرد: نمی‌گویم حرف آنها درست است اما اینکه در شمارش آرا تقلب نشده یک بحث است و اینکه در مبادی آرای آقای احمدی‌نژاد مشکل وجود داشته بحث دیگری است.

مطهری در ادامه این گفت و گو در خصوص بزرگ‌ترین دغدغه شهید مطهری و عدم حضور ایشان در حسینیه ارشاد، یادآور شد: بزرگترین دغدغه ایشان حفظ نهضت اسلامی در مسیر اسلام بود و در واقع حفظ خلوص ایدئولوژیک نهضت اسلامی بود که جان خود را در همین راه گذاشتند.

*شهید مطهری بر اساس اخبار و اطلاعات علیه سازمان منافقین موضع گرفتند

فرزند شهید مطهری در باره اینکه این گروهک و سازمان چه کاری انجام داده بود که شهید مطهری مخالف آن بود؟ گفت: ایشان بر اساس اخباری که از داخل سازمان به ایشان می‌رسید و به ویژه جزوه‌هایی که آنها بیرون می‌دادند، ‌موضع گرفتند.

وی درباره اینکه پس موضع‌گیری ایشان بر اساس اخبار و اطلاعات کار درستی بود؟ تصریح کرد: بر اساس اخبار و اطلاعات و براساس افکار آنها که به صورت کتاب منتشر می‌کردند، بود.

مطهری در پاسخ به این سوال که بنابراین چطور وقتی دستگاه اطلاعات بر اساس اخبار و اطلاعات در سال 88، با کسانی که قصد بر هم زدن نظم کشور را دارند برخورد کرد آن را زیر سؤال می‌برید اظهار داشت: کسی قصد برهم زدن نظم کشور را نداشت. دستگاه اطلاعات به دنبال انتقام‌گیری از حوادث سال 78 بود.

این فعال اصولگرا در خصوص اینکه جرم فتنه گران مطرح کردن دروغ تقلب 88 و به آشوب کشیدن کشور و زمینه‌سازی برای رفتارهای هنجارشکنانه بود، تصریح کرد: نه، قبول ندارم. آنها به نتیجه انتخابات اعتراض داشتند و با آنها بد برخورد شد و طرف مقابل هم دیده نشد. تا زمانی که دو طرف قضیه دیده نشود این بحران قابل حل نیست.

وی درباره اینکه آیا فکر نمی‌کنید مشکل، عدم قبول داشتن نهادهای مرجع و نوعی خود مرجعی است؟متذکر شد: این اتفاقات قبل از اعلام نظر نهاد مرجع بوده است؛ اصلا تاجزاده و نبوی فرصت پیدا نکردند که بگویند تقلب شده است.

مطهری در خصوص اینکه این افراد از اعضای اصلی ستاد موسوی بودند که تقلب را مطرح کردند؛ درباره موضع رهبری مبنی بر اینکه «ظلم بزرگ» در سال 88 زیر سوال بردن 40 میلیون رای مردم  بود، گفت: نه، ایشان ظلم بزرگ را عدم تمکین به قانون می‌دانند. ادعای تقلب که اشکال ندارد.

فرزند شهید مطهری در پاسخ به اینکه اما رهبری گفتند زیر سوال بردن 40 میلیون رأی مردم، ظلم بزرگ بود، خاطرنشان کرد:  منظور ایشان عدم تمکین به قانون بوده است. اگر کسی بگوید تقلب شده است، گناه نیست.

*حمایتم از هاشمی ارتجاع نبود

وی درباره علت حمایت خود از محسن رضایی به عنوان یکی از سرداران سپاه و حمایت از هاشمی در سال 92 در حالی که به نقل از شهید مطهری گفته بود روحانی‌ها نباید وارد عرصه انتخابات شوند، اظهار داشت: شهید مطهری گفته‌اند روحانیون بهتر است پست‌های اجرایی دولتی نگیرند مگر در صورت اضطرار اما دیدیم هاشمی مظلوم واقع شده است! 8 سال ایشان تحت تبلیغات تخریبی و فشار بود. همیشه وظیفه داریم از مظلوم دفاع کنیم. به علاوه احساس کردم تفکر ایشان در مسائل اجتماعی و سیاسی، تفکری درست و راه نجات کشور است؛ لذا از ایشات حمایت کردیم.

مطهری در پاسخ به این پرسش فارس مبنی بر اینکه آیا بازگشت شما به هاشمی ارتجاع نبود؟ گفت: بازگشت نبود، مگر ما جدا شده بودیم؟ انتقاد داشتیم.

نماینده مردم تهران در واکنش به اینکه برخورد آقای هاشمی کشور را در سال 88 تا لبه پرتگاه برد، خاطرنشان کرد: مقصر خودمان بودیم. در هر کشوری یک جا اعتراض پیدا می‌شود که مثلاً تقلب شده است! باید بنشینیم آن را حل کنیم و با مردم صحبت کنیم و اجازه تجمع بدهیم.

وی درباره اینکه اما شورای نگهبان که گفت بیایید مدارک‌تان را بدهید چرا آن زمان نرفتند؟ تصریح کرد: بهتر است از خودشان بپرسید. در عین حال بهتر بود مدارک را می دادند.

* من از مواضع معترضان 88 دفاع نمی‌کنم

مطهری در پاسخ به اینکه چرا آنجایی که به مواضع آنها انتقاد است، می‌گویید از خودشان بپرسید؟ گفت: من از مواضع آنها دفاع نمی‌کنم.

فرزند شهید مطهری درباره اینکه انتقادی که از علی مطهری وجود دارد این است که شما در میدانی بازی می‌کنید و در تریبونی حرف می‌زنید که کلیتش مشکل‌دار است گفت: شما فضای آزاد ایجاد کنید ما هم از تریبون شما استفاده می‌کنیم، مثل همین مصاحبه. کیهان بیاید با من مصاحبه کند من حرفی ندارم.

*کاری ندارم که اصلاح طلبان مرا تحویل می گیرند

وی درباره اینکه شما می‌توانید یک اصولگرایی با شاقول امام و رهبری و اندیشه‌های شهید مطهری باشید، در حالی که جریان اصلاحات شما را تحویل می‌گیرد. دلیل این امر چیست؟تصریح کرد: من حرف خودم را می‌گویم و کاری به این ندارم که چه کسی مرا تحویل می‌گیرد.

مطهری با اشاره به اینکه برخی اصلاح طلبان کبریت بی‌خطر هستند، درباره استمرار تفکر‌ مجلس ششمی ها خاطرنشان کرد: خیلی از آنها هستند اما تغییر موضع دادند و بعضی‌ به خارج رفتند، بعضی هم در زندان هستند؛ البته خیلی‌ از آنها رو به اعتدال آوردند و فهمیدند آن راه به نتیجه نمی‌رسد.

این فعال اصولگرا در پاسخ به این سوال که اصلاح‌طلبان کدام راه را فهمیدند که به نتیجه نمی‌رسد؟ گفت: اینکه تغییر در ساختار نظام ایجاد کنند.

* اصلاح طلبان دنبال تغییر ساختار نظام بودند

وی درباره اینکه پس قبول دارید آنها دنبال تغییر در ساختار نظام بودند؟ اظهار داشت: بله. این هم یک عقیده‌ای است.

مطهری در ادامه این گفت و گو در باره اینکه چرا شما در سال 88 می‌خواستید احمدی‌نژاد نامزد نشود و ولایتی بیاید، آیا این تعیین تکلیف برای مردم نبود؟ اظهار داشت: خیر، ما گفتیم احمدی‌نژاد کاندیدا شود ولی از این طرف هم یک کاندیدا معرفی کنیم و در یک انتخابات سالم یک رقابت ایجاد شود و یکی پیروز شود.

* هیچکس به اندازه من به خاتمی انتقاد نداشت

این فعال سیاسی درباره اینکه خیلی‌ها معتقدند انتقادهایی که شما به احمدی‌نژاد داشتید یک بازی سیاسی بود به ویژه با توجه به این بازگشتی که به آقای هاشمی داشتید؟ گفت: ما از اول نرفته بودیم که بازگشت کنیم. آن زمان هم ما انتقاد فرهنگی داشتیم. یک وقت خانم فائزه هاشمی در مجلس پنجم برای کسی که فوت کرده بود گفت یک دقیقه سکوت کنید، ما انتقاد کردیم که یک دقیقه سکوت روش غربی‌هاست، ما حمد و سوره داریم نه یک دقیقه سکوت. بنابراین به وضعیت فرهنگی آن دوره انتقاد داشتم. همین طور در دوره اصلاحات. شما کسی را نمی‌توانید پیدا کنید که در دوره اصلاحات به اندازه من به آقای خاتمی انتقاد کرده باشد.

وی ادامه داد: در دوره آقای احمدی‌نژاد هم فکر می‌کردیم ایشان مورد خوبی است ولی بعد از یک سال متوجه شدم ایشان نگاه فرهنگی خاصی دارد. اولین انتقاد من در سال 85 به ایشان بود.

*بحث رابطه با آمریکا مطرح نیست

در ادامه این گفت و گو مطهری در پاسخ به اینکه در آستانه 13 آبان هستیم،  نظرتان درباره بحث هایی درخصوص رابطه با آمریکا چیست؟ یادآور شد: الان بحث رابطه با آمریکا مطرح نیست، الان بحث مذاکره بر سر حل مساله هسته‌ای مطرح است. با توجه به اینکه در مسئله انرژی هسته‌ای تا حد خوبی پیش رفته‌ایم و در منطقه خاورمیانه هم الان موثر هستیم و آمریکایی‌ها به ما نیاز دارند و از طرفی اوباما هم قدری با رؤسای جمهور سابق آمریکا متفاوت است، فرصت خوبی است که مذاکرات هسته‌ای انجام شود و به این وسیله بعضی از تحریم‌های ظالمانه‌ای که بر ما شده از بین برود. در مجموع کار مفیدی است. چه به نتیجه برسد و چه نرسد به سود ماست.

وی درباره تاکید اوباما مبنی بر روی میز بودن گزینه نظامی یادآور شد: او بالاخره برای اینکه اسرائیل را هم راضی کند یک چیزهایی می‌گوید، این خیلی مهم نیست؛ آمریکا بین اسرائیل و ایران گیر کرده است. یک طوری می‌گوید که دو طرف راضی شوند. خیلی نباید آن را جدی گرفت!

* به آمریکا خوش‌بین نیستم

مطهری درباره اینکه آیا فکر نمی‌کنید این حرف خوشبینی بیش از حد به آمریکاست؟ تاکید کرد: ما خوش‌بین نیستیم ولی می‌رویم جلو، با بدبینی هم می‌رویم جلو. ما حسن‌نیت خودرا نشان می‌دهیم، هم برای مردم ما خوب است که می‌گویند اینها رفتند و انعطاف نشان دادند، در نتیجه آن مقاومت بعدی بهتر انجام می‌شود.

* مساله فلسطین نبود مطمئن باشید مساله هسته‌ای هم نبود

نماینده مردم تهران در خصوص نگاه خود پیرامون رژیم صهیونیستی متذکر شد: دیدگاه ما مشخص است. اصلا اختلاف اساسی ما با آمریکا و غرب همین مساله فلسطین است. یعنی اگر مساله فلسطین نبود مطمئن باشید مساله هسته‌ای هم نبود.

*روحانی مراقب باشد که قشر متدین آزرده نشوند

وی در ادامه در خصوص عملکرد وزارت ارشاد دولت روحانی تصریح کرد: انتخاب معاونینش تا کنون خوب بوده، ولی هنوز حساسیت ایشان نسبت به مسائل فرهنگی باید آزمایش شود و ببینیم در چه حدی است. باید مراقب باشند که قشر متدین آزرده نشوند.

*روحانی روشنفکری نکند

مطهری در توصیه خود به دولت اظهار داشت: همین که از افراط و تفریط بپرهیزد، همان راهی که آقای روحانی همیشه توصیه می‌کند که اعتدال باشد، این راه را برود خوب است. ولی معتقدم نسبت به مسائل فرهنگی بی‌تفاوت نباشد چون نقص اصلاح‌طلبان این است که در مسائل فرهنگی، باز فکر می‌کنند و ممکن است اینها به جامعه آسیب برسانند و قشر متدین آزرده شوند. بنابراین این دولت در این زمینه خیلی روشنفکری نکند، خیلی باز فکر نکند که جامعه آسیب ببیند.

*احساس انحراف کنیم سوال از رئیس جمهور کلید می خورد 

نماینده مردم تهران درباره اینکه ‌اگر این روشنفکری‌ها صورت بگیرد، مجلس چه خواهد کرد گفت: اگر قرار باشد احساس انحراف بکنیم، 100 درصد حرف خودمان را می‌زنیم و با کسی رودربایستی نداریم و ابزارمان هم تذکر، سوال از وزیر، استیضاح و اگر لازم باشد سوال از رئیس‌جمهور است.

وی از احتمال تشکیل فراکسیون صدای ملت در مجلس خبر داد و تصریح کرد: تصمیم داریم فراکسیونی به نام صدای ملت راه‌اندازی کنیم.

مطهری در پایان در خصوص بهترین دوستان خود در مجلس اظهار داشت: همه با ما دوست هستند؛ مثلا همین دوستان جبهه پایداری از دوستان نزدیک ما هستند. مقداری که با آقای حسینیان و رسایی و کوچک‌زاده و آقاتهرانی مزاح و شوخی می‌کنیم با باقی اینطور نیست. ممکن است دیگران از دور تصور دیگری داشته باشند. با هم در مجلس روابط خوبی داریم.تاريخ : شنبه یازدهم آبان ۱۳۹۲ | 9:43 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

 

نمایش این مجسمه در روزهای گذشته اعتراضاتی را از سوی برخی گروه‌های اسلام‌گرا در پی داشت.
به گزارش مشرق به نقل از بهار نیوز، مقامات موزه‌ قطر نمایش مجسمه زیدان در این موزه را برای همیشه متوقف کردند. اداره کل موزه‌های قطر اعلام کرد، به دلیل اعتراضات انجام گرفته به نمایش مجسمه «زین‌الدین زیدان»، فوتبالیست مشهور فرانسوی در موزه‌ی شهر دوحه، این مجسمه از این مکان منتقل خواهد شد.


این مجسمه‌ پنج متری برنزی ساخته «عادل عبدالصمد» - هنرمند الجزایری الاصل فرانسوی - صحنه ضربه سر زیدان به سینه «مارکو ماتراتزی‌»، فوتبالیست ایتالیایی در فینال جام‌جهانی 2006 را نشان می‌دهد.

به گزارش الجزیره، این مجسمه که «ضربه‌ سر» نام دارد، سال گذشته در یکی از نمایشگاه‌های هنری شهر پاریس، پایتخت فرانسه به نمایش درآمد و پس از خریداری توسط خانواده ثروتنمد پادشاهی قطر، از روز سوم اکتبر در موزه‌ دوحه به نمایش گذاشته شد.

نمایش این مجسمه در روزهای گذشته اعتراضاتی را از سوی برخی گروه‌های اسلام‌گرا در پی داشت که اعتقاد داشتند این مجسمه تصویری نامناسبی از اسلام ارائه داده و برخی نیز آن را نوعی بت‌سازی دانسته‌اند، این در حالیست که در بیشتر کشورهای عربی حوزه خلیج‌فارس نصب مجسمه در مکان‌های عمومی به ندرت انجام می‌شود. البته با وجود این ممنوعیت ها هیچ گاه گزارشی مبنی بر دزدی مجسمه ها اعلام نشده استتاريخ : شنبه یازدهم آبان ۱۳۹۲ | 9:42 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

 

قيمت هاي جديد تعرفه تلفن رايتل را در جدول زير مشاهده نماييد.

رایتل

نام

نوع سیم کارت

ساعات غیر پیک (ریال)

ساعات پیک (ریال)

تماس داخل شبکه (صوتی)

دائمی

---

۵۵۵

تماس خارج شبکه (صوتی)

دائمی

---

۶۲۵

تماس تصویری

دائمی

---

1495

پیامک فارسی

دائمی

---

89

پیامک انگلیسی

دائمی

---

220

پیام چندرسانه ای درون شبکه

دائمی

---

400

اینترنت 3G به ازای هر کیلوبایت

دائمی

---

0.5

تماس خارج شبکه (صوتی)

اعتباری

---

۸۹۵

تماس داخل شبکه (صوتی)

اعتباری

---

۶۹۵

تماس تصویری

اعتباری

---

1995

پیامک فارسی

اعتباری

---

89

پیامک انگلیسی

اعتباری

---

220

پیام چندرسانه ای درون شبکه

اعتباری

---

400

اینترنت 3G به ازای هر کیلوبایت

اعتباری

---

0.5

پیامک فارسی

دیتا

---

89

پیامک انگلیسی

دیتا

---

220

اینترنت 3G به ازای هر کیلوبایت

دیتا

---

0.5
تاريخ : شنبه یازدهم آبان ۱۳۹۲ | 9:25 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
 
خبرنگاران مشرق در جریان پیگیری‌های خبری به "زمزمه"هایی برمی‌خورند که ميهمان‌‌کردن مخاطبان به این شنیده‌ها خالی از لطف نیست.
*با پیگیری‌های یک عضو شورای اسلامی شهر تهران، قرار بود طی مراسمی در روز عید غدیر مجسمه محمد خاتمی در باغ‌موزه قصر تهران نصب شود که با مخالفت‌های گسترده، این مراسم لغو شد. پس از لغو این مراسم، برنامه‌ریزان با انتقال مجسمه خاتمی به دفتر کارش درصدد برآمدند طی مراسمی از آن رونمایی کنند که ظاهراً با روی خوش خاتمی مواجه نشده‌اند. وی به آنان گفته اگر این کارها رسانه‌ای شود چه پاسخی برای افکار عمومی خواهیم داشت؟

*در آخرین جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام که مباحثی پیرامون هدفمندی یارانه‌ها در ذیل اقتصاد مقاومتی مطرح شد، انتقادات شدیدی از سوی آقایان علی طیب‌نیا و مجید قاسمی نسبت به عملکرد اقتصادی دولت احمدی‌نژاد مطرح شد که احمدی‌نژاد برای اولین بار از هاشمی رفسنجانی وقت گرفت و در پاسخ به منتقدان با استناد به قوانین مصوب تأکید کرد با ما به‌التفاوت ارز آزاد و دولتی 400 هزار بشکه نفت که سالانه حدود 60 هزار میلیارد تومان می‌شود می‌توان تمامی مبلغ یارانه‌ها را تأمین و مازاد آن را در بخش‌های تولیدی مصرف کرد. پیش از این مطرح شده بود که احمدی‌نژاد شش ماه دیگر پاسخ انتقادات را خواهد داد.

*شنیده‌ایم سید عزت‌الله ضرغامی سخنران مراسم 13 آبان امسال در تهران خواهد بود. وی از دانشجویان تسخیرکننده لانه جاسوسی آمریکا در سال 58 بوده است.

*تعدادی از تشکل‌های دانشجویی همراه با رسانه های اصولگرا درصددند مراسمی در تجلیل از حجت الاسلام محمدحسن رحیمیان از شاگردان و اعضای اصلی دفتر حضرت امام(ره)، نماینده سابق رهبری در بنیاد شهید و تولیت فعلی مسجد جمکران برگزار نمایند.

*از مهدی خبیری، محسن مهرعلیزاده، نصرالله سجادی و محمد شریعتمدار به عنوان گزینه‌های وزارت ورزش و جوانان نام برده می‌شود.

*سردبیر یک روزنامه وابسته به جریان انحرافی ماهیانه 13 میلیون تومان حقوق دریافت می کرده است. نکته قابل تأمل آن است این عنصر به‌ظاهر عدالتخواه، تمام حقوق خود را تا پایان سال 92 نیز دریافت کرده است.

*شنیده‌ایم اطرافیان محمدرضا عارف از مواضع کرباسچی درباره ریاست آینده مجلس توسط ناطق نوری به‌شدت عصبانی هستند و اعلام کرده‌اند: "حزب چندنفره کارگزاران حق ندارد برای جریان‌های اصلاح‌طلب تعیین تکلیف کند. کارگزارانی‌ها می‌خواهد از نجابت عارف سوء استفاده کنند. کارگزارانی‌ها عددی نیستند که بخواهند برای عارف تصمیم‌گیری کنند. عارف خواهد آمد و او رئیس مجلس آینده خواهد بود."

*شنیده‌ایم در جلسه اخیر هیئت دولت به ضرغامی بابت حضور سید شمس‌الدین حسینی وزیر سابق اقتصاد در برنامه پایش انتقادات مختلفی شده است. برخی وزرا این را یک اقدام بی‌سابقه دانستند که یک مقام دولت گذشته در رسانه ملی به دفاع از عملکرد خود بپردازد. ضرغامی در پاسخ گفته این حق مسؤولان دولت سابق است که به اتهامات مطرح‌شده پاسخ دهند.

*شنیده‌ایم تابلوهای "صداقت آمریکایی" که در تهران و مشهد نصب شدند مربوط به حدود دو سال قبل است. در آن برهه، زمزمه مذاکره با آمریکا از سوی برخی مقامات دولتی مطرح شد که با مخالفت جریان‌های اصولگرا بلافاصله خاموش شد و نیازی به نصب آن تابلوها احساس نشد. بر این اساس گمانه‌هایی که این روزها مطرح شده و فردی را که ریش پرفسوری دارد محمدجواد ظریف معرفی می‌کنند بی‌اساس است.

*اطرافیان محمد خاتمی مدعی هستند وی اطلاع کاملی از جلسات و تصمیم‌گیری‌های دولت روحانی دارد. آنان مدعی هستند دو تن از وزیران روحانی هر هفته در جلسه‌ای خصوصی آخرین اخبار و گزارش‌های دولت روحانی را به محمد خاتمی ارائه می‌دهند. هنوز روحانی در این باره واکنشی نشان نداده است.

*در هفته گذشته 200 تن از ائمه جمعه و جماعات استان آذربایجان غربی برای دیدار با مراجع تقلید عازم قم شدند. در دیدار این افراد با آیات عظام مکارم شیرازی و سبحانی بر لزوم مبارزه و روشنگری در برابر فعالیت گروه‌های وهابی و تکفیری تأکید شد.

*در جلسه اخیر اعضای انجمن حجتیه استان سمنان مقرر شد اعضای این انجمن اخذ مجوز برای تأسیس دبستان‌های غیر انتفاعی را در اولویت فعالیت‌های خود قرار بدهند. حاضران در جلسه معتقد بودند کارهای پرورشی خود را باید از مقطع دبستان جهت نهادینه‌شدن آموزش‌ها آغاز نمایند.

*به‌رغم برخی فضاسازی‌های رسانه‌ای مبنی بر ممنوع‌الخروج بودن محمد خاتمی، شنیده‌ایم گذرنامه وی در اختیارش بوده و خاتمی هیچ ممنوعیتی برای خارج‌شدن از کشور ندارد. پیش از این در رسانه‌ها اخباری مبنی بر محدودیت سفر خاتمی به ایتالیا و انگلیس برای دیدن فرزندانش منتشر شده بود.

*شنیده‌ایم در روزهای آینده تصمیمات مهمی که درباره افزایش نرخ سود سپرده‌های بانکی اتخاذ شده اعلام می‌شود. افزایش نرخ سود سپرده‌ها با هدف جمع‌آوری نقدینگی، مهار تورم، کاهش قیمت مسکن و کمک به بانک‌ها مصوب شده است. شنیده‌ایم نرخ پرداخت سود سپرده‌ها به حدود 27 درصد خواهد رسید.

*شنیده‌ایم ده‌ها شرکت اروپایی در حال مذاکره با مقامات اقتصادی کشورمان برای سرمایه‌گذاری و واردات کالا به ایران هستند. گفته می‌شود در میان مذاکره‌کنندگان، چند بازرگان آمریکایی هم حضور دارند که با پوشش شرکت‌های اروپایی به تهران آمده‌اند.

*شنیده ایم با اصرار مقامات عالی‌رتبه دولت یازدهم از عزت‌الله ضرغامی، پخش مستقیم جلسه علنی مجلس در رأی اعتماد به سه وزیر پیشنهادی انجام نگرفت تا افشاگری‌های نمایندگان مخالف درباره وزرای پیشنهادی انعکاس وسیع عمومی پیدا نکند.


تاريخ : شنبه یازدهم آبان ۱۳۹۲ | 9:18 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

 

دبستان صداقت در ییلاق "چواژیه" تالش استان گیلان با دو دانش‌آموز از کوچک‌ترین مدارس جهان به شمار می‌رود.
به گزارش مشرق به نقل از تسنیم، آموزش و پرورش در تمامی کشورها رکن توسعه پایدار بوده و اثرگذارترین نهاد در توسعه فرهنگی، اجتماعی، علمی، اقتصادی و حتی سیاسی به شمار می رود.

در حالیکه نوجوانان و جوانان کشور قبل از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی از تحصیل در بسیاری از مقاطع تحصیلی به دلیل نبود امکانات محروم بودند، پس از گذشت 35سال از عمر پربرکت انقلاب اسلامی شاهد فعالیت مدرسه‌ای با دو دانش‌آموز در یکی از نقاط صعب‌العبور شهرستان تالش در غرب استان گیلان هستیم.

دبستان صداقت در روستای عشایری "چواژیه" اسالم تالش یکی از کوچکترین مدارس جهان به شمار می‌رود که با ساختمانی مجهز و پیش‌ساخته در اختیار یک معلم و دو دانش‌آموز دختر و پسر است.

 

تحصیل 1000دانش‌آموز عشایری در تالش


مدیر آموزش و پرورش تالش با بیان اینکه این شهرستان دارای 35هزار و 500 دانش‌آموز است، اظهار کرد: تالش دارای یک‌هزار دانش‌آموز در حال تحصیل در 50 مدرسه عشایری است.

کاوس کرمی با بیان اینکه در تالش 190 کلاس با بیش از سه‌هزار و 400 دانش آموز کلاس اولی تحصیل می‌کنند، افزود: این شهرستان دارای 524 مدرسه کددار وبیش از 35هزار و 500 دانش‌آموز است.

وی با اشاره به اینکه تالش، دومین شهرستان گیلان از نظر تعداد دانش‌آموزان است، گفت: یک‌هزار و 524کلاس درس در مقاطع مختلف تحصیلی در تالش فعال است که حدود 18هزار نفر از این دانش‌آموزان در مقطع ابتدایی تحصیل می‌کنند.

آزیتا و زاهد، دو دانش‌آموز دبستان صداقت


مدیر آموزش و پرورش تالش با بیان اینکه یکی از 50 مدرسه عشایری تالش، دبستان صداقت است، تصریح کرد: دبستان صداقت در حدود 40کیلومتری مرکز شهر تالش در ارتفاعات کوهستانی بخش اسالم قرار دارد.

کرمی، افزود: راه مواصلاتی به روستای هشت‌ خانواره چواژیه صعب‌العبور و کوهستانی بوده و دبستان صداقت تنها دارای دو دانش‌آموز پایه اول و پنجم دبستان با نام‌های آزیتا و زاهد است.

 

آموزگار فوق‌لیسانس دبستان صداقت

وی با بیان اینکه نظام آموزشی کشور برای تعلیم و تربیت دقیق و صحیح تک‌تک دانش‌آموزان حساسیت خاصی قائل است، گفت: آموزگار دبستان عشایری صداقت با دو دانش‌آموز دارای مدرک تحصیلی فوق‌لیسانس علوم تربیتی و از آموزگاران موفق تالش است.

مدیر آموزش و پرورش تالش، معلمی را عشق به اعتلای جامعه دانست و گفت: پورجوزی، آموزگار دبستان صداقت با یک موتورسیکلت شخصی اول هفته به ییلاق چوزایه می‌رود و چهارشنبه‌ها به تالش بر می‌گردد.

کرمی با بیان اینکه دبستان صداقت جزو مدارس درجه سه عشایری سیارمحسوب می شود، خاطرنشان کرد: آزیتا دانش‌آموز پنجم دبستان و زاهد دانش‌آموز پایه اول دبستان این مدرسه است.

وی با بیان اینکه ییلاق چواژیه تالش در قلب رشته کوه‌های تالش و بعد از نهالستان پیسه‌سون قرار دارد، گفت:  آزیتا دانش‌آموز 10ساله تالشی که یکی از دانش‌آموزان دبستان صداقت چواژیه است، هر روز حدود 30دقیقه پیاده‌روی می‌کند تا از روستای همجوار به مدرسه بیاید.

مدیر آموزش و پرورش تالش، تصریح کرد: دانش‌آموزان دبستان صداقت پس از پایان دوران تحصیلی دبستان به مدارس شبانه‌روزی تالش برای ادامه تحصیل رایگان منتقل می‌شوند.

معلمی شغل نیست
آموزگار و مدیر دبستان صداقت نیز گفت: با عشقی که به تعلیم و تربیت و معلمی دارم به چواژیه می‌آیم تا به فرزندان و امیدان آینده کشور تدریس کنم.

امیر پورجوزی با تاکید بر اینکه معلمی شغل نیست، افزود: معلمی ادامه راه انبیاء است و باید تلاش کنیم تا دانش‌آموزان را با ظرافت خاص و روش‌های نوین آموزشی تربیت کنیم.

وی با ابراز رضایت از وضعیت تحصیلی، آزیتا و زاهد دو دانش‌آموز دبستان صداقت، گفت: هر دوی این دانش‌آموزان به برکت انقلاب اسلامی در حال تحصیل بوده و می‌توانند آینده روشن علمی را برای خود رقم بزنند.

آموزگار دبستان صداقت، با بیان اینکه آزیتا و زاهد علاقه زیادی به تحصیل دارند، تصریح کرد: چهارسال سابقه تدریس در آموزش و پرورش دارم و تدریس از علایق زندگی شخصی من است.
تاريخ : شنبه یازدهم آبان ۱۳۹۲ | 9:15 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
تاريخ : شنبه یازدهم آبان ۱۳۹۲ | 9:14 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
تاريخ : چهارشنبه هشتم آبان ۱۳۹۲ | 13:57 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
مهدی اخوان با حکم وزیر اطلاعات، رئیس سازمان حراست کل کشور شد.
 به گزارش مشرق به نقل از فارس، مهدی اخوان با حکم حجت‌الاسلام سید محمود علوی بعنوان رئیس سازمان حراست کل کشور منصوب شد.

مراسم تودیع و معارفه اصغر زارعی رئیس سابق حراست کل کشور و مهدی اخوان رئیس جدید این سازمان، با حضور قائم مقام وزارت اطلاعات و معاونین این وزارتخانه برگزار شد.

آئین معارفه رسمی رئیس جدید سازمان حراست کل کشور در روزهای آینده با حضور مدیران این سازمان و مسئولان حراست وزارتخانه‌ها و دستگاه‌ها برگزار خواهد شد.

اخوان از مدیران با سابقه وزارت اطلاعات است.


تاريخ : چهارشنبه هشتم آبان ۱۳۹۲ | 13:49 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
وزیر راه و شهرسازی گفت: مسکن مهر را ادامه نمی‌دهیم اما مسکن‌های نیمه‌کاره را تکمیل خواهیم کرد.
به گزارش مشرق به نقل از فارس، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی ظهر امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مسکن مهر را ادامه نمی‌دهیم و فقط آنهایی را که نیمه کاره‌اند ادامه خواهیم داد تا به اتمام برسند. می‌خواهیم مسکن اجتماعی را برای افراد کم درآمد ادامه دهیم.


تاريخ : چهارشنبه هشتم آبان ۱۳۹۲ | 13:48 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

 

این روزها جمع آوری تابلوهای «صداقت آمریکایی» از سطح شهر حاشیه های فراوانی را ایجاد کرده است.
 به گزارش مشرق، «صداقت آمریکایی»! این عنوان تابلوی های تبلیغاتی بود که طی چند هفته گذشته در معابر عمومی سطح شهر تهران نصب شد.

تابلوهایی که با طراحی خاص به موضوع مذاکره با طرف آمریکایی می پرداخت.

در تعدادی از این مجموعه تابلوها طرف ایرانی و آمریکایی مذاکره کننده در دو طرف میز مذاکره نشان داده شده بودند؛ با این تفاوت که طرف آمریکایی بر خلاف ظاهر دیپلماتیک خود در روی میز، اسلحه ای به سمت طرف ایرانی نشانه رفته است. در برخی از این تابلوها نیز طرف آمریکایی مذاکره کننده همراه خود و در کنار میز، سگ وحشی و کیف تجهیزات نظامی در اختیار دارد.

در طرح دیگری از مجموعه تابلوهای صداقت آمریکایی دست مذاکره کننده در مقابل دست دراز شده طرف ایرانی با دست یک موجود اهریمنی به استقبال طرف مذاکره کننده ایرانی که دست صداقت به طرفش دراز کرده، می رود.

اما این روزها دیگر خبری از این تابلوها در معابر عمومی تهران نیست و جمع آوری این طرح های مبتکرانه از سطح شهر به پایان رسیده است.

اما سوال مطرح در اذهان عمومی این است که ماجرای نصب و جمع شدن تابلوهای «صداقت آمریکایی چیست و چرا تابلوهایی برای بیان عدم صداقت استکبار، حتی در پای میز مذاکره طراحی شده بود، باید به صورت ناگهانی جمع آوری شود؟

تابلوهایی که زیاد در شهر دوام نیاورد

طرح های «صداقت آمریکایی» کاری از موسسه هنری اوج است که مسئولیت آن را احسان محمد حسنی یکی از فعالان عرصه فرهنگی بر عهده دارد.

این تابلوها که به گفته یکی از اعضای شورای شهر تهران با هماهنگی سازمان زیبا سازی شهرداری تهران در معابر عمومی نصب شده بود در عرض چند روز سرو صدای فراوانی را ایجاد کرد.

البته برخی رسانه های اصلاح طلب چند روز قبل از برچیده شدن این طرح ها به آن واکنش نشان داده بودند.

روزنامه اعتماد در آستانه جلسه رای اعتماد به سه وزیر پیشنهادی دولت روحانی،‌ در گزارشی که با همین موضوع منتشر کرده بود،‌ در تیتر دوم گزارش به مساله نصب تابلوهای «صداقت آمریکایی» در سطح شهر تهران اشاره کرد و آن را طراحی برخی عناصر تندرو در راستای فشار به دولت در آستانه جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی خواند!

در این میان پرویز سروری یکی از اعضای شورای شهر تهران و عضو جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی اولین کسی بود که به جمع آوری تابلوهای صداقت آمریکایی از سطح شهر واکنش نشان داد.

وی در این باره گفت: متاسفانه عده‌ای مرعوب که به دنبال مذاکره همراه با کرنش با آمریکا هستند، این تابلوها را تحمل نکرده و با فشار زیاد می‌خواهند شهرداری را مجبور به جمع‌آوری این تابلوها کنند.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه افرادی که نسبت به نصب یک بیلبورد تبلیغاتی مخالفت نشان می‌دهند، کمترین نگرانی‌ از برخوردهای خصمانه دشمن ندارند، اظهار داشت: اینها علائم نگران‌کننده‌ای است و رهبر انقلاب نیز پیش از این تاکید کرده بودند که به مذاکرات خوشبین نیستند چون طرف مقابل به دنبال مذاکره برای رسیدن به راه‌حل نیست.

بنابر این گزارش، پس از این مصاحبه واکنش های مختلف نسبت به جمع آوری این طرح های تبلیغاتی آغاز شد.

سازمان زیبا سازی شهرداری تهران که یکی از عوامل نصب این تابلوها قلمداد می شد البته سعی کرد که پای خود را از ماجرا بیرون کشیده و نصب تابلوها را به گردن نگیرد.

مهدی نژاد مدیر روابط عمومی سازمان زیباسازی فضای شهری در واکنش به این بنرها در گفت وگو با روزنامه «شرق» از متولی این بیلبوردها ابراز بی اطلاعی کرده و در اظهار نظری جالب از این موضوع اعلام برائت کرده و گفت: «سازمان زیباسازی در این موضوع دخیل نبوده و این پوسترها بر روی بیلبوردهای تبلیغاتی سازمان زیباسازی نبوده است.»

اما محسن پیرهادی عضو دیگر شورای شهر تهران که در شهرداری نیز مسئولیت دارد حرف دیگری در این زمینه داشت.

وی با اشاره به نصب تابلو های صداقت آمریکایی در سطح شهر تهران با تاکید بر این که برای نصب این تابلو ها با شهرداری و شورای شهر تهران هماهنگی های لازم به عمل آمده بود، گفت: طرح این پوسترها در راستای منافع نظام بود و من هم مانع نصب آن‌ها نشدم. ما در شهرداری تهران اطلاع داشتیم و مانع از نصب این پوسترها و تصاویر نشدیم چون محتوای آن‌ها را خارج از سیاست‌های نظام ندیدیم، روند کلی کار را در راستای فرموده‌های مقام معظم رهبری بوده  و مانع آن نشدیم.

در ادامه ماجرا مجلسی ها نیز وارد موضوع شدند و قرار شد که جمع شدن این تابلو ها از سطح شهر در مجلس نیز پیگیری شود.

اما باز یک سوال مهم بی جواب باقی ماند؛ منشا جمع آوری تابلوهای صداقت آمریکایی کجاست؟

دولتی ها چه واکنشی نشان دادند؟

 چند روز تنها واکنش دولتی ها به ماجرای تابلوهای تبلیغاتی سکوت! بود. البته رسانه های وابسته به دولت با گزارش های مختلف سعی داشتند نصب این تابلوها را غیر قانونی و برخلاف مصالح دیپلماسی کشور نشان دهند.

اما موضع محمد جواد ظریف رئیس دستگاه دیپلماسی کشور در میان حجم گسترده انتقادات از  جمع آوری تابلوهای صداقت آمریکایی از چشم ها دور ماند.

ظریف طبق معمول حرف های خود را از طریق صفحه شخصی خود در فیس بوک با جامعه مطرح کرد.

وی در پستی در صفحه فیس بوک خود به صورت غیرمستقیم نظرش را درباره تابلوهای صداقت آمریکایی اینچنین می گوید:  در روزهای گذشته شاهد تحولات مختلفی بودیم. مهرورزی های فراوانی به صورت مستقیم و غیرمستقیم به بنده و سیاست خارجی حتی در معابر عمومی پایتخت ابراز شد! که البته نگرانی زیادی از آن نیست.

ظریف بجز این موضع غیر مستقیم واکنش دیگری به موضوع تابلوها نشان نداد ولی همین اظهارنظر کوتاه حکایت از نگاه دولت به تابلوهای صداقت آمریکایی داشت.

 
 

مرضیه افخم سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشور نیز در نشست خبری خود با خبرنگاران درباره جمع آوری بیلبوردهای صداقت آمریکایی از سطح شهر گفت: پیش از آنکه وزارت خارجه بخواهد در این رابطه اقدامی انجام دهد، شهرداری و سایر نهادها متوجه شدند که یک کار غیرقانونی صورت گرفته و این اقدام هماهنگ نشده بوده است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی ادامه داد: امیدواریم همه اظهارنظرها و طرح دیدگاه ها مبنی بر چارچوب قانونی و اصولی و احترام به حقوق مردم باشد، اگر نقدها در یک چارچوب باشد هم امکان نقد و اظهارنظر وجود دارد و هم مسیر دیپلماسی ادامه می یابد، امیدواریم این اقدام در چارچوب قانون بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

آمریکایی ها با تابلوهای ضد ایرانی چه کردند؟

بنابراین گزارش، همه هیاهوهای اطراف تابلوهای نصب شده در سطح شهر تهران، شاید از نگاه برخی سیاستمداران درگیر در بحث مذاکره با آمریکا بر خلاف مصالح فعلی کشور باشد،ولی این تنها شهر تهران نیست که تابلوهای ضدآمریکایی را در زمان مذاکره با طرف های غربی به خود دیده است.

در چند سال گذشته و همزمان با ورود محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور وقت ایران، دیوارهای نیویورک- شهر سازمان ملل که هر ساله تعداد زیادی از روسای جمهور دنیا در چهارچوب اجلاس سالانه مجمع عمومی سازمان ملل در آن جمع می شوند- پذیرای تابلوهایی خاصی بود و نکته جالب توجه آنکه موضوع اصلی این بیلبورد ها چیزی جز ضدیت با ایران و رئیس جمهور وقت کشورمان نبود.

احمدی نژاد سوژه اصلی این تابلو ها بود ولی در کنار آن حمله به حق داشتن انرژی هسته ای و اسلام، موضوعاتی دیگری بود که در قالب همین طرح ها در سطح شهر نیویورک دیده می شد.

سوال از کسانی که برای جمع آوری این تابلو ها ( که در آن توهینی به فرد خاصی حتی رئیس جمهور آمریکا نیز نشده بود) اشتیاق دارند این است، که آیا طرف آمریکایی نیز با همین حساسیت نسبت به جمع آوری تابلوهای ضد ایرانی آنهم در زمان حضور رئیس جمهور ایران در این کشور اقدام کرده است و یا با بهانه آزادی بیان مانع برچیده شدن این تابلوهای توهین آمیز از سطح نیویورک شد؟

نگاهی به عکس تابلوهای نصب شده در سطح شهر نیویورک نشان می دهد که مطالب توهین آمیز خطاب به ملت ایران روزها بدون اعمال نظر دولتمردان آمریکا بر روی دیوارهای شهر خودنمایی می کند.


تابلو ضد اسلامی نصب شده توسط گروهی از صهیونیست ها در مترو نیویورک

 


پوستر طراحی شده ضد ایرانی با موضوع اعدام و سنگسار در ایران

 
 

تابلو ضد ایرانی با محوریت تخریب رئیس جمهور وقت ایران

 

تابلو ضد ایرانی نصب شده در یکی از معابر عمومی شهر نیویورک
 
نکته جالب توجه اینکه همه این تصاویر درست در زمانی بر روی دیوارهای شهرهای آمریکا نقش بسته بود که ایران درگیر مذاکره با 5+1 ( که آمریکا نیز جزو آن محسوب می شود) بود.

جالب تر اینکه اکثر این تابلو ها توسط یک جنبش به اصطلاح مردمی با عنوان «گروه اتحاد علیه ایران هسته ای» طراحی و نصب شده است ولی مسئولان آمریکا هیچگاه تابلوهای این گروه را حتی در کوران مذاکرات هسته، سانسور و یا توقیف نکرده بودند.

بدون شک تحمل کردن یک طرح تبلیغاتی و بدون محتوای توهین آمیز می تواند آزمون بزرگی برای کسانی باشد که «تحمل مخالف» یکی از شعارهای اصلی آنان بوده است.


تاريخ : چهارشنبه هشتم آبان ۱۳۹۲ | 13:47 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
 مجید انصاری با بیان اینکه "همین هفته گذشته در کنگره آمریکا با کمال وقاحت و بی‌شرمی، روز خباثت و جنایت تروریست‌های آدمکش منافق را به عنوان روز حمایت از آنها تصویب کرده‌اند"، خواهان تصویب فوریت "روز ملی مبارزه با استکبار جهانی" در مجلس شورای اسلامی شده بود.
گروه سیاسی مشرق - نام‌گذاری سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی را می‌توان از جمله روزهای برجسته در تاریخ جمهوری اسلامی دانست، در روز 13 آبان 1358، دانشجویان پیرو خط امام(ره)، لانه جاسوسی آمریکا را در تهران تسخیر کردند و جاسوسان آمریکایی را به گروگان گرفتند و مبارزه ضد آمریکایی مردم ایران، ابعاد جدیدتری پیدا کرد. نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه این روند استکبارستیزی، در مقابله با روح و خوی استکباری آمریکا این روز را به عنوان «روز ملّی مبارزه با استکبار» نام‌گذاری کردند تا احساس غیرت و هویت ملی را در کشور زنده‌تر و پررنگ‌تر از قبل کنند.

روز 5 آبان سال 1367 روزی بود که مجلس سوم شورای اسلامی سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا را به عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی تصویب کرد تا از آن به بعد نام آمریکا به عنوان نماد استکبار جهانی در تقویم ایرانیان نقش ببندد.

این جلسه‌ به ریاست اکبر هاشمی رفسنجانی و هشت روز قبل از 13 آبان 1367 تشکیل شد تا به رأی و نظر نمایندگان مجلس برسد.

حجت‌الاسلام مجید انصاری که اکنون معاون امور مجلس ریاست جمهوری است و در آن زمان از نمایندگان دوره سوم مجلس شورای اسلامی بود به عنوان موافق این طرح به سخنرانی پرداخت و طرح نام‌گذاری 13 آبان به عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی را به صورت مشروح توضیح داد.

مجید انصاری در این سخنرانی با بیان اینکه روز ۱۳ آبان سالروز تبعید حضرت امام روحی له الفداء به وسیله عمل استکباری آمریکا به ترکیه بوده است، عنوان کرد:  روز ۱۳ آبان سرفصل جدیدی در تاریخ ایران بوده روز هجرت حضرت امام از میهن اسلامی و روز تبعید ایشان بوسیله عمال استکبار بوده است در ضمن این روز یعنی ۱۳آبان در سال ۵۸ سرفصل انقلاب بزرگی هم بوده که همان تسخیر لانه جاسوسی و ریشه کن کردن حضور همیشگی آمریکا در میهن اسلامی ایران بوده است.

وی در ادامه توضیحات خود با تأکید بر اینکه روز ۱۳آبان دو مناسبت بزرگ ملی و اسلامی و انقلابی را در خود جای داده است، افزود: تبعید حضرت امام و تسخیر لانه جاسوسی به عنوان دو اتفاق بزرگ در 13 آبان ماه است، و طرحی که بوسیله ۱۱۵ نفر از نمایندگان مجلس ارائه گردیده است عبارت است از اینکه این روز را به عنوان روز ملی مردم ایران تحت عنوان «روز مبارزه با استکبار جهانی» تصویب بکنیم.انصاری در ادامه سخنرانی خود عنوان می‌کند: گرچه همه نمایندگان محترم و مردم شریف ایران در جریان این دو موضوع مهم هستند و نیازی هم به توضیح نیست اما فوریت مسأله از این جهت است که ما چند روز بیشتر به ۱۳ آبان نداریم،‌ ۱۳ آبان نزدیک است و مناسبت این «یوم‌الله اکبر» در انقلاب ما اقتضا می‌کند که مجلس محترم که به حق مجلسی در خط امام و مبارزه و شجاع و ضد استکباری هست این مسأله را تصویب بکند و ما قبل از ۱۳ آبان این را به مردم اعلان بکنیم.

انصاری ادامه داد: با توجه به اینکه امروز علیه انقلاب اسلامی به فوریت برنامه‌های تبلیغاتی وسیعی را استکبار جهانی خصوصاً آمریکا و کنگره آمریکا تدارک دیده و همین هفته گذشته در کنگره آمریکا با کمال وقاحت و بی‌شرمی، روز خباثت و جنایت تروریست‌های آدمکش منافق را به عنوان روز حمایت از آنها تصویب کرده‌اند و  با توجه به نزدیکی ۱۳آبان و ضرورت اعلان این مطلب و تاثیری که در برنامه های آتی صدا وسیما و مراسم یوم الله 13 آبان خواهد داشت، استدعا می کنیم که دو فوریت این مساله تصویب بشود، چون من تصور نمی‌کنم در مجلس با اصل موضوع حتی یک نفر هم مخالف باشد.

وی در ادامه تاکید می‌کند: نفس اعلان این مطلب از سوی مجلس نشانگر اهمیتی است که مجلس و نمایندگان و عصاره ملت به این موضوع مهم میدهد بالطبع اثراتی وسیع و بزرگی در با شکوه‌تر برگزار کردن مراسم ۱۳ آبان در صحن سیاست جهانی خواهد داشت.

مجید انصاری با بیان اینکه باید قبل از ۱۳ آبان این طرح تصویب بشود، اظهار می‌کند: با توجه به اینکه امروز علیه انقلاب اسلامی به فوریت برنامه های تبلیغاتی وسیعی را استکبار جهانی خصوصاً آمریکا و کنگره آمریکا تدارک دیده و همین هفته گذشته در کنگره آمریکا با کمال وقاحت و بیشرمی ، روز خباثت و جنایت تروریست‌های آدمکش منافق را به عنوان روز حمایت از آنها تصویب کرده‌اند و تعجب آور است که حکومت جلاد و جبار ریگان که داعیه مبارزه با تروریسم را در صحنه جهانی دارد و ادعا می کند بدترین و زشت ترین و خونآشام ترین تروریست‌های جهانی را که دستشان به خون هزارن نفر از امت حزب الله و بیگناه این مردم آلوده است و بمب گذاری هایشان در خیابانها و نمازجمعه ها هنوز در خاطر ملت ایران هست، در کنگره آمریکا آمده‌اند در دفاع از این تروریستها روز ۳۰ خرداد را به عنوان روز حمایت از این ها تصویب کرده اند البته حرکت ما ربطی به اراجیف آمریکائی ها و اعضای کنگره آمریکا ندارد، ما می خواهیم روز ملی کشور خودمان را تعیین کنیم.

وی در ادامه با بیان اینکه  تصویب قانونی این طرح توسط مجلس کار با ارزش و نشان دهنده موضع محکم نمایندگان مردم است، می‌گوید: فقط این نکته را هم عرض بکنم بعضی از نمایندگان محترم میفرمودند ما با اصل طرح موافق هستیم اما این قانون نمی‌خواهد برای اطلاع این عزیزان عرض می‌کنم که هم در مجلس قبل از انقلاب و هم بعد از انقلاب مرسوم بوده ایامی که رسماً‌ به عنوان روز ملی مردم ایران تلقی میشود مصوبه قانونی داشته است و نمونه باارزش روز جمهوری اسلامی ایران در جلسه شورای انقلاب تصویب شد والان مصوبه اش در مجلس هست، از ابتدا هم ما مشابه این موضوع را داشتیم، بنابراین مساله تصویب روز ملی مردم ایران مصوبه مجلس می خواهد.

مجید انصاری در قسمت پایانی نطق خود در مجلس با بیان اینکه «با توجه به نزدیکی ۱۳آبان و ضرورت اعلان این مطلب و تاثیری که در برنامه های آتی صدا وسیما ومراسم برگزار کننده این یوم الله خواهد داشت ما استدعا می کنیم که دو فوریت این مساله تصویب بشود، چون من تصور نمی‌کنم در مجلس با اصل موضوع حتی یکنفر هم مخالف باشد.» تاکید می‌کند: «موضوع مهم این مصوبه هجرت و تبعید حضرت امام (ره) هست و به تبع این حرکت بت شکنی و طاغوت براندازی است که بعدها در رابطه با ۱۳ آبان و تسخیر لانه جاسوسی پیش آمده مشابه همان هجرتی که پیغمبر اکرم کرد و نهایتاً بت شکنی که از ناحیه آن هجرت بزرگ در تاریخ صورت گرفت. تشکر میکنیم از همه نمایندگان محترم که انشاءالله به فوریت رای خواهند داد . والسلام .»بعداز ایراد نطق نمایندگان مجلس شورای اسلامی، هاشمی رفسنجانی به عنوان رئیس مجلس طرح را به رای و نظر نمایندگان گذاشت و نمایندگان این طرح را تصوصیب رساندند. هاشمی رفسنجانی در کتاب خاطرات خود در این خصوص نوشته است: 180 نفر از نمایندگان در جلسه حضور داشتند، نمایندگانی که با هر دو فوریت این طرح موافق بودند قیام کردند(اگثر بر خاستند) و با اکثریت قوی نزدیک به تمام مجلس، این طرح تصویب شد و نمایندگان شعار «مرگ برآمریکا» سر دادند.


تاريخ : چهارشنبه هشتم آبان ۱۳۹۲ | 13:44 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
نرخ هر ثانیه آگهی تبلیغاتی در صداوسیما +جدول
صداوسیما مقررات بسیار مفصلی هم درباره نوع نشان‌دادن آگهی‌ها، حک آرم شرکت، رپورتاژ آگهی و مسایل مشابه آن دارد. در انتهای هر سال، اداره کل بازرگانی صداوسیما قیمت پایه هر ثانیه آگهی در هر طبقه را برای سال بعد مشخص می‌کند. این قیمت پایه در هر ماه از سال، به جز فروردین، ‌درصدی نیز افزایش می‌یابد که بیشترین آن مربوط به ماه اسفند با ۶۰‌درصد افزایش قیمت پایه آگهی نسبت به فروردین‌ماه است.

هر ثانیه آگهی در تلویزیون ایران در طبقه یک، دو‌هزارتومان و در طبقه ۳۵ که بالاترین طبقه آگهی‌‌هاست، یک‌میلیون‌و۸۰‌هزار‌تومان قیمت دارد. البته برای برخی از برنامه‌های بسیار پرمخاطب، به آخرین طبقه، ‌درصدی هم اضافه می‌شود. این روزها، گران‌ترین آگهی به برنامه ورزشی «۹۰» تعلق دارد که هر ثانیه آن هشت‌میلیون‌و۱۴۳‌هزارو۲۰۰‌تومان قیمت دارد.
انواع آگهی در قراردادهای سازمان صداوسیما شامل «گزارش آگهی» (رپورتاژ)، «حک آرم»، «دعوت به تماشا»، «زیرنویس»، «بین برنامه» و «بعد از برنامه» است. در هر دو نوع قرارداد یک و دو که در اداره کل بازرگانی وجود دارد، هزینه هر ثانیه رپورتاژ در یک برنامه بین ۶۰ تا ۷۰‌درصد نرخ طبقه آن برنامه است. قیمت هر ثانیه حک آرم شرکت‌ها در یک برنامه ۵۰‌درصد نرخ طبقه آن است.

قیمت دعوت به تماشای برنامه‌ها بسته به قبل، بین یا بعد برنامه متفاوت است و بین ۸۰‌درصد تا دو برابر نرخ طبقه برنامه‌هاست. نرخ هر ثانیه زیرنویس در یک برنامه به اندازه نرخ طبقه همان برنامه است. قیمت آگهی‌‌های بین برنامه، بین ۵/۱ تا دو برابر نرخ طبقه همان برنامه است.

بنابراین، قیمت هر ثانیه آگهی در برنامه «۹۰» با قرارداد نوع یک، ۱۶‌میلیون‌و۲۸۶‌هزارو۴۰۰‌تومان است. قیمت آگهی بعد از یک برنامه هم بین ۶۰ تا ۸۰‌درصد نرخ طبقه هر برنامه هزینه دارد.


تاريخ : چهارشنبه هشتم آبان ۱۳۹۲ | 13:43 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
 
سرعت از سرگیری روابط با انگلیس، تابع دیپلماسی جدید ایران - آمریکا است، انگلیس اجازه نخواهد داد که همه گوی های ایران بدون در نظر گرفتن "سهم ملکه" فقط به آمریکایی‌ها برسد. درست نیست که ایران تمامی "کیک" را بدون گرفتن بُرشی، به انگلیس تقدیم کند.
گروه سیاسی مشرق- با قرار گرفتن «محمّدجواد ظریف» در «وزارت خارجه»، رفته رفته شتاب از سرگیری روابط ایران با انگلیس تُند شد. روابطی که بعد از ماجرای سفارت انگلیس توسّط جمعی از دانشجویان و جوانان در آذرماه سال 1390 ه.ش و پس از مصوّبه مجلس به سطح کاردار تنزّل یافته بود، حالا با سرعتی فراتر از تصوّر در حال جوش خوردن است.

البتّه «جمهوری اسلامی» و مسئولین بلندپایه آن، هر چند بطور عمومی به انگلیس به دیده تردید و مراقبت می نگردند امّا هیچگاه به رابطه با انگلیس مانند رابطه با آمریکا، نگاه نکرده‌اند؛ چنانچه امام خمینی (ره)، فقط آمریکا را "شیطان بزرگ" نامیدند، البته هرگاه انگلیس پارا فراتر از گلیم خودش برداشته یا بردارد، ملت ایران سیلی محکمی بر بریتانیا می‌نوازد.

با این وجود، عرصه دیپلماسی قواعد مختصّ به خود را دارد، در دیپلماسی بدون گرفتن امتیازی، امتیازی داده نمی‌شود. این قاعده وقتی پُررنگ‌تر می شود که حریف به اخذ امتیاز نیازمندتر است؛ اینجا تفاوتی نمی کند که این احتیاج از یک نیاز دیپلماتیک ناشی شود یا از مؤلّفه های سیاسی، اقتصادی، امنیتی یا حتّی اطّلاعاتی- جاسوسی.

پرچم انگلیس و رژیم‌صهیونیستی در خشم انقلابی دانشجویان سوخت

در حال حاضر که شتاب برای از سرگیری روابط با انگلستان در دولت جدید بسیار سریع شده، برخی سعی دارند بفهمند، در قبال امتیازی که ایران می‌دهد؛ چه ما به ازایی گرفته می‌شود؟ آنها نگرانند که ماجرا، صرفاً امتیازدهی باشد و مسیر به "جادّه‌ای یکطرفه" تبدیل شود!

باید به کارشناسان حق داد که نسبت به یک تئوری خطرناک، وحشت زده و نگران باشند. نگرانی جاری از این تئوری است که هم اکنون برخی از کارشناسان سیاست خارجی آن را مطرح می کنند: "قبل از باز کردن قفل رابطه با آمریکا، قفل دیگری را باید گشود؛ قفل روابط ایران- انگلیس".

«جمهوری اسلامی» متضرّر می‌شود، اگر در مجامع دیپلماتیک و رسانه‌ای به شکلی لجام گسیخته، شیفته رابطه با آمریکا و انگلیس معرّفی شود. چرا که، اگر انگلیسی‌ها نسبت به بازگشایی مجدّد سفارت‌شان در «تهران» از مقامات «پاستور»، بیشتر مشتاق نباشند؛ کمتر مشتاق نیستند. این اشتیاق زاید الوصف، البتّه شواهد رسمی زیادی دارد:

مرگ بر انگليس را جهاني كنيم«جک استراو»، «وزیر خارجه پیشین بریتانیا» که روزهای خوبی را با «روحانی» در «تهران» و حین «توافق سعدآباد» گذرانده بود، بعد از مشخّص شدن نتایج انتخابات، در گفتگو با «شبکه سلطنتی B.B.C» از خوشبینی خود نسبت به انتخاب «روحانی» سخن گفته بود و اعلام کرد که قصد دارد با هدف بهبود روابط ایران و بریتانیا، به تهران سفر کند[1]. سفری که از جانب ایران پذیرفته نشد.

«ویلیام هیگ» - وزیر خارجه پادشاهی انگلیس- پیشتر در پاسخ به سئوال فوری «پارلمان انگلیس» در خصوص سیاست های دولت در قبال ایران پس از ریاست جمهوری دکتر «روحانی» گفته بود: «جناب رئیس پارلمان، من به مردم ایران برای مشارکت در انتخابات جمعه و به دکتر «روحانی» برای نتیجه آن تبریک می گویم ... سیاست بریتانیا در قبال ایران در این دولت و دولت قبلی ثابت بوده است. ما همچون جامعه بین الملل نگرانیم، طبق سندیات «آژانس بین المللی انرژی اتمی»، برنامه هسته‌ای ایران صرفاً صلح آمیز نباشد ... دولت امیدوار است به دنبال انتخاب دکتر «روحانی»، ایران از فرصت به دست آمده برای رابطه جدید با جامعه بین‌المللی؛ با تلاش برای دستیابی به توافقی بر طبق مذاکرات هسته‌ای استفاده کند»[2].


بعدها در حالیکه «هیگ» در گذشته حلّ موضوع هسته‌ای را بر رابطه ایران و انگلیس ارجح قلمداد کرده بود، در «مجلس عوام» این کشور، مواضع نرم تری گرفت و سعی کرد؛ مسئله هسته‌ای ایران را در حاشیه ایجاد روابط با ایران قرار دهد. وی آن زمان، در «کمیته روابط خارجی مجلس عوام» (در 25 تیرماه) گفت که «بریتانیا» دیگر سفر نکردن به ایران را توصیه نمی‌کند و کشورش به هرگونه اقدام «روحانی» برای بهبود روابط پاسخ خواهد داد[3]. «هیگ» گفت: «بازسازي روابط و همکاري قبل از بازگشايي سفارت‌ها ضروري است»[4]. خبری که مورد توجّه «شبکه VOA» (صدای آمریکا) نیز قرار گرفت.

«مرضیه افخم» (سخنگوی وزارت خارجه ایران) نیز در رابطه با دیدار «ظریف» و «هیگ» در «نیویورک» گفت: «پیرو مذاکرات دو وزیر خارجه در «نیویورک»، دوشنبه (15 مهرماه) آقای «هیگ» طیّ تماس تلفنی با آقای دکتر «ظریف»، پیشنهاد داد که دو کشور نسبت به تعیین کاردار غیر مقیم اقدام کنند»[5].

افسران - ما این روباح مکّار رو نخوایم باید کیو ببینیم...اَی خدا ا ا ا ...(مرگ بر انگلیس = اَنگَــلیسم)

بنابر این، درست به نظر نمی‌رسد که ایران تمامی "کیک" را بدون گرفتن بُرشی، به انگلیسی‌ها تقدیم کند. اگر مقداری از "کیک" را هم برای خودمان نگاه داریم، بد نیست؛ در بدترین حالت، شاید احتیاج باشد که وقت دیگری مابقی‌اش را هدیه کنیم.

برخی از تحلیل گران داخلی معتقدند که سرعت از سرگیری مجدّد روابط ایران - انگلیس که در دستورکار وزارت خارجه‌های دو کشور قرار گرفته، تابع "دیپلماسی جدید ایران - آمریکا" است.

عناصری هستند که علاقه دارند، وضعیت "مذاکرات موردی" با «ایالات متّحده» بر سر مسئله هسته‌ای ایران را به وضعیت "رابطه با آمریکا" برای حلّ تمامی مسائل فی مابین تبدیل کنند. در اینصورت انگلیسی‌ها اجازه نخواهند داد که همه گوی‌های ایران بدون در نظر گرفتن "سهم ملکه" فقط به آمریکایی‌ها برسد.

«صادق زیباکلام» در یادداشتی برای «روزنامه شرق» می‌نویسد: «روابط میان ایران و انگلستان ظرف 34 سال گذشته، بسیار پیچیده و دشوار بوده است. شاید سخنی به گزاف نرفته باشد اگر آن را تشبیه به روابط میان زن و شوهری کنیم که با وجود اختلافات بسیار امّا به واسطه فرزندان شان، با یکدیگر زندگی می کنند ... اوّلین و مهم‌ترین تأثیر قطع رابطه (با انگلیس)، در عمیق‌تر شدن دشمنی با آمریکا، خودش را ظاهر می کند؛ در حالیکه داشتن رابطه، به نوعی به مثابه ترمز در کاهش تنش میان ایران و آمریکا عمل می‌کند ... جدای از انگلستان، داشتن رابطه با این کشور برای ما، «کلید» داشتن یک رابطه حدّاقلی با «ایالات متّحده»، اروپا و همسایگان عرب است. بدون داشتن رابطه با «لندن»، نمی توان با اروپا و همسایگان عرب مان هم رابطه داشته باشیم. بماند آمریکا، استرالیا، کانادا و بسیاری از کشورهای دیگر!»[6].


داستان با اوصافی که غرب زده های افراطی می خواهند پیش ببرند، واقعاً شرم آور می شود. کسانی که تمام آرزوهای سیاسی شان در داخل و خارج از ایران، را بر ساخت رابطه «جمهوری اسلامی» با ارباب شان (آمریکا) قرار داده اند، دردسرهای زیادی دارند؛ زیرا گویا این ارباب خود شرکاء و متّحدینی دارد که بدون اذن آنها؛ نمی تواند براحتی وارد معامله با ایران شود.

گویا کانال های مواصلاتی دیپلماتیک به آمریکا از مسیر انگلیس و رژیم صهیونیستی هم می گذرد، با این حال مسئولین «جمهوری اسلامی» لزومی نمی بینند که خود را در دردسرهای غرب زده های داخلی شریک کنند.

در راستای منافع ملّی بهتر است، در قبال هر امتیازی که داده می شود، امتیازی گرفته شود؛ هنوز حواشی و انتقادات به تماس تلفنی بی حاصل رؤسای جمهوری ایران و آمریکا، فروکش نکرده اند، اقدامی که از نظر مردم و نظام، به جا نبود.

بنابر این، «دولت یازدهم» که سعی دارد، گام های دیپلماسی را با رعایت تدبیر و مصالح عمومی کشور بردارد و مجلسی که برای ارتقای سطح روابط با انگلیس به سفارت، مصوّبه آن نیاز است؛ نباید نسبت به تحرّکات تنش آمیز جدید انگلیسی ها بی تفاوت باشند.

«B.B.C» به عنوان ارگان رسمی بریتانیا، در برابر اقدامات تروریستی «گروهک جیش العدل» در منطقه مرزی «سراوان» که به شهید و مجروح شدن مرزبانان «جمهوری اسلامی» انجامید؛  نه تنها تروریزم و تروریست‌ها در ایران را محکوم نکرد، بلکه مواضع مداخله جویانه ای گرفت[7].

این مسئله در حالی صورت گرفت که «گروهک جیش العدل» که از «گروهک ریگی» منشعب شده از همکاری سرویس های جاسوسی آمریکا و اسرائیل و سازمان منافقین تشکیل شده و هدف گذاری بزرگی برای برهم زدن امنیت داخلی کشور و بی ثباتی ایران دارد[8].

به همین منوال، «توئیتر وزارت خارجه انگلیس» در پُست جدیدی درباره ماجرای درگیری دختر «موسوی» و مأمورین انتظامی نوشت: «از گزارش ها درباره سوءرفتار با دختران «موسوی» هنگام دیدار با والدینشان، در روز عید نگران هستیم و امیدواریم به این مسئله بطور جدّی رسیدگی شود»[9]. این در صورتی است که نهادهای رسمی هنوز گزارش کاملی از مقصّرین این ماجرا را رسانه ای نکرده اند.

حدّاقل خواست منطقی از نمایندگان مجلس و وزارت خارجه این است که قبل از تکمیل مراودات با انگلیس، به این کشور یادآوری شود که مصوّبه کاهش سطح روابط دیپلماتیک، به چه دلیل بوده است؛ آن زمان اقدامات جسورانه و دخالت جویانه سفیر این کشور در مورد «فتنه» مورد بحث بود. این انتظار هست که اگر هم امتیازی گرفته نمی شود، لااقل براساس موازین دیپلماتیک، علّت قطع روابط و لزوم پایبندی به آن شروط، به پادشاهی انگلستان فهمانده شود.

همه و مِن جمله مردم، راه «مجلس نهم» و «دولت یازدهم» را از راه غرب زده های افراطی جدا می‌بینند، اعتماد به سیاستمداران همانطور که حفظ شده باید باقی بماند؛ برای سیاستمداران، اعتماد سرمایه بزرگی است؛ آن را به هدر ندهید.[1] «واکنش های متفاوت به علاقه مندی جک استراو به سفر به ایران»- «خبرگزاری دویچه وله آلمان»- 28/4/1392

[2] «پایگاه اطّلاع رسانی دولت پادشاهی متّحد بریتانیا و ایرلندشمالی»- 18 jun, 2013- مصادف با 28/3/1392

[3] «چراغ سفارتخان ‌ها در تهران و لندن دوباره روشن می شود»- «خبرگزاری فارس»- 17/7/1392

[4] «شبکه خبری Press Tv»- 16/7/1392

[5] «خبرگزاری فارس»- 16/7/1392

[6] «نیاز متقابل ایران و انگلستان»- «صادق زیباکلام»- یادداشت صفحه نخست «روزنامه شرق»- 4/8/1392

[7] رجوع شود به: گزارش های «شبکه سلطنتی B.B.C فارسی»: «دادستان عمومی زاهدان: ۱۶ نفر در پاسخ به درگیری های سراوان اعدام شدند»، «گزارش تصویری/ درگیری در سراوان؛ ۱۴ مأمور کشته و ۱۶ زندانی اعدام شدند»، «گاهشمار تحوّلات مهم امنیتی استان سیستان و بلوچستان»، «گروه 'جیش العدل' قتل مرزبانان ایران را بر عهده گرفت»- 4 و 5 آبانماه 1392

[8] «جزئیاتی از پشت صحنه گروهک تروریستی تحت الحمایه آمریکا (جیش العدل)»- «خبرگزاری فارس»- 5/8/1392

[9] سایت ضدّانقلاب «بالاترین»- 4/8/1392تاريخ : چهارشنبه هشتم آبان ۱۳۹۲ | 13:37 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

 

در پی استقبال بی‌نظیر از کتاب مستطاب «مفاتیح الحیات» نوشتۀ عالم بزرگوار آیت الله جوادی آملی برآن شدیم تا هرشب بخشی از مطالب آن را پیشکش کاربران عزیز باشگاه شبانه کنیم.
به گزارش مشرق به نقل از مجله باشگاه خبرنگاران، امام صادق (ع)فرمود: هر کس حاجتی دارد باید با صلوات بر محمد و آلش آن را آغاز کند سپس حاجت خود را بخواهد و باز هم در پایان صلوات بر محمد و آلش بفرستد زیرا خدای عزوجل کریم تر از آنست که دو طرف دعایی را بپذیرد و میانه آن را واگذارد و صلوات بر محمد و آلش دعایی است که به طور قطع و یقین مورد اجابت خدا قرار می گیرد.


تاريخ : چهارشنبه هشتم آبان ۱۳۹۲ | 13:36 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

 

«ناصر خیرخواه» مجری برنامه تهران 20 با سرطان دست و پنجه نرم می‌کند.
تاريخ : چهارشنبه هشتم آبان ۱۳۹۲ | 12:31 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

 

آزادی 26 اسیر فلسطینی از بند زندان‌های اسرائیلی،تخریب خانه های فلسطینیان شرق بیت المقدس توسط سربازان صهیونیستی،تداوم آلودگی هوا در شهر پکن،جدیدترین تصویر منتشر شده از ماه توسط سازمان ناسا و ... از مهمترین تصاویر خبری امروز است.
آزادی 26 اسیر فلسطینی از بند زندان‌های اسرائیلی
آزادی 26 اسیر فلسطینی از بند زندان‌های اسرائیلی
تخریب خانه های فلسطینیان شرق بیت المقدس توسط سربازان صهیونیستی
تخریب خانه های فلسطینیان شرق بیت المقدس توسط سربازان صهیونیستی
تخریب خانه های فلسطینیان شرق بیت المقدس توسط سربازان صهیونیستی و ضرب و شتم صاحبان خانه ها
تخریب خانه های فلسطینیان شرق بیت المقدس توسط سربازان صهیونیستی و ضرب و شتم صاحبان خانه ها
تداوم آلودگی هوا در شهر پکن
تداوم آلودگی هوا در شهر پکن
ورود پوتین به اتاق ملاقات‌های کاخ کرملین، برای دیدار با رئیس جمهور اکوادور
ورود پوتین به اتاق ملاقات‌های کاخ کرملین، برای دیدار با رئیس جمهور اکوادور
مانور پلیس ضدشورش در غزه
مانور پلیس ضدشورش در غزه
نمایشگاه سالانه مد و زیبایی مو در فلوریدا
نمایشگاه سالانه مد و زیبایی مو در فلوریدا
جدیدترین تصویر منتشر شده از ماه توسط سازمان ناسا
جدیدترین تصویر منتشر شده از ماه توسط سازمان ناسا
مرد هندی رکورد دار بلندترین سبیل دنیا به طول 4/2 متر
مرد هندی رکورد دار بلندترین سبیل دنیا به طول 4/2 متر
جوکوویچ در دیدار با هربرت در تنیس جام بزرگان پاریس
جوکوویچ در دیدار با هربرت در تنیس جام بزرگان پاریس
بدون شرح!
بدون شرح!
بدون شرح!
بدون شرح!
بدون شرح!
بدون شرح!
بدون شرح!
بدون شرح!


تاريخ : چهارشنبه هشتم آبان ۱۳۹۲ | 11:57 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

 

رقابت‌های بوچیا در بازی‌های پاراآسیایی مالزی در حال برگزاری است.


تاريخ : چهارشنبه هشتم آبان ۱۳۹۲ | 11:15 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

 

“رام سینگ چوچان” هندی این روزها مقام سبیل کلفت ترین یا بلندترین سبیل دنیا را با سبیل هایی ۴٫۲ متری اش در اختیار دارد و رکورد او از سال ۲۰۱۰ است که دست نخورده باقی مانده است. این مرد هندی که این روزها ۵۸ سال سن دارد می گوید از سال ۱۹۷۰ تا به حال از ریش تراش یا تیغ استفاده نکرده است و تا انتهای عمر نیز قصد انجام این کار را ندارد.
تاريخ : چهارشنبه هشتم آبان ۱۳۹۲ | 11:6 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
تاريخ : چهارشنبه هشتم آبان ۱۳۹۲ | 11:5 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

 

فرهاد مجیدی روز گذشته برای همیشه از دنیای فوتبال خداحافظی کرد.
به گزارش مشرق، کاپیتان سابق آبی پوشان روز گذشته یک تصمیم مهم گرفت؛ او از دنیای فوتبال خداحافظی کرد و برای همیشه کفش هایش را آویخت.
مجیدی در تیرماه سال 1376 برای نخستین بار به استقلال پیوست و به قول فتح الله زاده کمک زیادی به این تیم کرد و حتی گاهی اوقات آنها را از تنگنا نجات داد. قطعا خداحافظی مجیدی ناراحتی بسیاری از هواداران استقلال را به همراه خواهد داشت.

در زیر 20 تصویر متفاوت از دوران بازیگری فرهاد مجیدی می بینید:


1: با تیم منتخب جوانان تهران در مسابقات قهرمانی جوانان کشور


2: در تیرماه 76 از بهمن به استقلال پیوست و در اولین بازی خود برای این تیم شکست 3- صفر مقابل پرسپولیس را تجربه کرد.


3: بعد از بازی جنجالی استقلال- فجرسپاسی در حافظیه و محرومیت چند جلسه ای که نصیب فرهاد مجیدی شد، در زمستان 78 راهی اتریش شد و پیراهن تیم راپید وین را پوشید.


4: بعد از بازگشت از اتریش، فقط مدت کوتاهی در استقلال حضور داشت و سپس راهی امارات شد.5: اوج فوتبال باشگاهی مجیدی در تیم الوصل بود که در مدت 5/5 فصل حضور در این تیم 108 زد .


6. حضور قرضی در العین و قهرمانی در اولین دوره لیگ قهرمانان آسیا در سال 2003.7. فرهاد بالاخره پیراهن قرمز را بر تن کرد: الاهلی امارات در نیم فصل دوم 06-2005 و قهرمانی با این تیم در لیگ امارات با پیراهن شماره 8 که پیش از او برتن علی کریمی بود.8: بدترین روزهای عمر فوتبالی اش در تیم النصر بود. یک نیم فصل ضعیف در این تیم و بعد هم کشمکش طولانی برای جدایی از این تیم و دادگاه عالی ورزش و ...!9. بازگشت مجدد به استقلال و درخشش دوباره در این تیم طی 5/4 فصل حضور، 4 گل در دربی و تجربه قهرمانی لیگ برتر و جام حذفی.10. کاندیدای بازیکن سال 2010 آسیا به خاطر درخشش فوق العاده با استقلال در لیگ قهرمانان آسیا.11. آخرین بازی برای استقلال در هفته هفدهم لیگ برتر 90 مقابل نفت تهران که با پیروزی 2- صفر استقلال همراه بود.12: خداحافظی با هواداران قبل از عزیمت به قطر، شاید می دانست که این آخرین رویارویی اش با هواداران است و شاید هم نمی دانست!13: الغرافه؛ آخرین تیم باشگاهی فرهاد مجیدی که دوران متوسطی را در این تیم سپری کرد.14: آخرین جام افتخار دوران فوتبالی: جام حذفی قطر با الغرافه.


15: روزهای حضور در تیم ملی با فراز و نشیب زیاد.16: یکی از آخرین بازی های ملی مقابل اندونزی در تهران. 14 سال فاصله اولین و آخرین بازی ملی و سال های زیادی غایب در تیم ملی.17: در اردوی تیم استقلال در آلمان، سال های اواخر دهه 70.18: سه سال از دوران حضورش در استقلال زیر نظر ناصر حجازی بود: 76-77 و 86.19:مجیدی در تیم الاهلی


20: ... و سرانجام در 87 آبان 92 فرهاد مجیدی با بوسید چهارگوشه چمن سبز آزادی برای همیشه از فوتبال خداحافظی کرد، البته اگر مانند سال گذشته نظرش برنگردد....تاريخ : چهارشنبه هشتم آبان ۱۳۹۲ | 11:2 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

 

ستاره آرژانتینی بارسا بعد از برد تیمش در بازی ال کلاسیکو، روز یکشنبه نزدیکانش را به صرف یک غذای خوشمزه میهمان کرد. مسی عکسی را در صفحه توئیترش قرار داده که در مقابل باربکیو مشغول کباب کردن گوشت است و چاقو و چنگال آشپزی در دستانش است. لبخند رضایت بخش لیونل مسی، بعد از برد تیمش در ال کلاسیکو هنوز ازلبهای او دور نشده است.

 تاريخ : چهارشنبه هشتم آبان ۱۳۹۲ | 10:54 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی


هرگاه بعد از دانشي كه به تو رسيده كساني با تو به بحث برخيزند به آنها بگو: بياييد ما فرزندان خود را دعوت مي‌كنيم، شما هم فرزندان خود را، ما زنان خويش را، شما هم زنان خويش را، ما نفوس خويش را و شما هم نفوس خويش را، آن گاه مباهله مي‌كنيم و لعنت خدا را بر دروغگويان قرار مي‌دهيم. (آل عمران، آيه 61)

"فمن حاجك فيه من بعد ما جائك من العلم فقل تعالوا ندع ابنائنا و ابنائكم و نسائنا و نسائكم و انفسنا و انفسكم ثم نبتهل فنجعل لعنه الله علي الكاذبين"؛ هرگاه بعد از علم و دانشي كه به تو رسيده كساني با تو به بحث و ستيز برخيزند به آنها بگو: بياييد ما فرزندان خود را دعوت مي‌كنيم، شما هم فرزندان خود را، ما زنان خويش را فرا مي‌خوانيم شما هم زنان خويش را، ما از نفوس خويش دعوت مي‌كنيم شما هم از نفوس خود، آن گاه مباهله مي‌كنيم و لعنت خدا را بر دروغگويان قرار مي‌دهيم». (سوره آل عمران، آيه 61)

بيست و چهارم ذي الحجّه سال دهم هجري، روز مباهله پيامبر با مسيحيان نجران و روزي است كه از اهميت خاصّي در نزد مسلمانان برخوردار است. اين روز گواه حقانيت و درستي دعوت پيامبر عظيم الشأن به دين مبين اسلام و سند افتخار شيعه است. مباهله در اصل از «بَهل» به معني رها كردن و برداشتن قيد و بند از چيزي است. مباهله به معناي لعن و نفرين نيز بكار رفته است. كيفيت مباهله به اين گونه است كه افرادي كه درباره مسئله مذهبي مهمي گفتگو دارند در يك جا جمع شوند و به درگاه خدا تضرّع كنند و از او بخواهند كه كسي را كه دروغ گويد را رسوا سازد و مجازات كند.
واقعه مباهله در آيه ۶۱ سوره آل عمران به تفسير بيان شده است:
"فَمَنْ حَاجَّكَ فِيهِ مِنْ بَعْدِ مَا جَاءَكَ مِنَ الْعِلْمِ فَقُلْ تَعَالَوْا نَدْعُ أَبْنَاءَنَا وَأَبْنَاءَكُمْ وَنِسَاءَنَا وَنِسَاءَكُمْ وَأَنْفُسَنَا وَأَنْفُسَكُمْ ثُمَّ نَبْتَهِلْ فَنَجْعَلْ لَعْنَتَ اللَّهِ عَلَى الْكَاذِبِينَ". پس هر كه در اين (باره) پس از دانشي كه تو را (حاصل) آمده با تو محاجه كند بگو بياييد پسرانمان و پسرانتان و زنانمان و زنانتان و ما خويشان نزديك و شما خويشان نزديك خود را فرا خوانيم سپس مباهله كنيم و لعنت‏خدا را بر دروغگويان قرار دهيم.
پيامبر اكرم(ص) طي نامه اي ساكنان مسيحي نجران را به آيين اسلام دعوت نمود. مردم نجران كه حاضر به پذيرفتن دين اسلام نبودند نمايندگان خود را به مدينه فرستادند و پيامبر، آنان را به امر خدا به مباهله دعوت كرد. وقتي هيات نمايندگان نجران، وارستگي پيامبر(ص) را مشاهده نمودند، از مباهله خودداري كردند. آن ها از پيامبر(ص) خواستند تا تحت حكومت اسلامي در آيين خود باقي بمانند.
مشروح نامه پيامبر(ص) به اسقف نجران چنين بود: "به نام خداي ابراهيم و اسحاق و يعقوب. [اين نامه اي ست] از محمد، پيامبر خدا، به اسقف نجران. خداي ابراهيم، اسحاق و يعقوب را ستايش مي كنم و شما را از پرستش بندگان به پرستش خدا فرا مي خوانم. شما را دعوت مي كنم كه از ولايت بندگان خدا خارج شويد و در ولايت خداوند درآييد و اگر دعوت مرا نپذيرفتيد بايد به حكومت اسلامي ماليات(جزيه) بپردازيد [تا در برابر اين مبلغ، از جان و مال شما دفاع كند] و در غير اين صورت به شما اعلام خطر مي شود." روزي كه پيامبر خدا(ص) قصد مباهله كرد، قبل از آن عبا بر دوش مبارك انداخت و حضرت اميرالمؤمنين و فاطمه و حسن و حسين عليهم السلام را در زير عباي مبارك جمع كرد و گفت: "پروردگارا، هر پيغمبري را اهل بيتي بوده است كه مخصوص ترينِ خلق به او بوده اند. خداوندا، اينها اهل بيت منند. پس شك و گناه را از ايشان برطرف كن و ايشان را پاكِ پاك كن." در اين هنگام جبرئيل نازل شد و آيه تطهير را در شأن ايشان فرود آورد:"همانا خداوند اراده فرمود از شما اهل بيت پليدي را برطرف فرمايد و شما را پاكِ پاك كند."
اعمال روز مباهله
در كتاب شريف مفاتيح الجنان، اعمال مخصوصي براي اين روز ذكر شده است:
اول: غسل، كه نشان پالايش ظاهر از هر آلودگي و آمادگي براي آرايش جان و صفاي باطن است.
دوم: روزه، كه سبب شادابي درون است.
سوم: دو ركعت نماز.
چهارم: دعاي مخصوص اين روز كه به دعاي مباهله معروف است و شبيه دعاي سحر ماه رمضان مي باشد.
هم چنين در اين روز خواندن زيارت اميرالمؤمنين به ويژه زيارت جامعه روايت شده است. احسان به فقرا و محرومان به تأسّي از مولي الموحدين علي(ع) كه در ركوع نماز خويش به نيازمند احسان فرمود، سفارش شده است.
بخش هايي از دعاي روز مباهله
خداوندا، بر محمد و آل محمد درود فرست و به من شادي و خرّمي، استقامت و گشايش، عافيت و سلامت و كرامت، روزي پاك و فراوان، و هر نعمت و وسعت كه نازل شده يا از آسمان به زمين نازل مي شود، قسمت كن.
خداوندا، اگر گناهان چهره مرا نزد تو فرسوده اند و ميان من و تو حايل شده اند و حالم را نزد تو دگرگون كرده اند، از تو درخواست مي كنم به نور آبرويت كه خاموش نشود و به آبروي حبيبت محمد مصطفي(ص) و به آبروي وصيّ رسول الله(ص)علّي مرتضي(ع) و به حق اوليائت كه آنها را برگزيدي كه بر محمد و آل محمد درود بفرستي و هر گناه كه كرده ام بيامرزي و مرا در باقي مانده عمرم حفاظت كني.
خداوندا، من مطيع توام، پس از من خشنود باش. عملم را ختم به خير كن و ثواب آن را برايم در بهشت مقرّر دار و آنچه خود سزاوار آني براي من انجام ده، اي سزاوار تقوا و آمرزش. رحمت فرست بر محمد و آل محمد و به رحمت خود به من رحم كن، اي مهربان ترينِ مهربانان.

مروري بر واقعه تاريخي مباهله
گردآوري و تنظيم: بهلوليتاريخ : سه شنبه هفتم آبان ۱۳۹۲ | 11:35 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

 

بطری، ویلا، سماور، شناور، چرت، نخواسته، هکتار، خرکچی، حقیر، فلفلی و زیغ، بخشی‌ از نام‌ و نام‌خانوادگی‌هایی عجیب و غریب است که در چند ماه گذشته در استان تهران تغییر کرده است.

به گزارش مشرق به نقل از فارس، بر اساس ماده 997 قانون مدنی هر فردی باید دارای نام خانوادگی باشد و بر اساس تبصره ذیل ماده 41 قانون ثبت احوال نام خانوادگی فرزند همان نام خانوادگی پدر است. هر فردی در جمهوری اسلامی ایران می‌تواند در صورت نامناسب بودن نام و نام‌خانوادگی پس از رسیدن به سن 18 سال برای یک بار درخواست تغییر دهد.

براساس گزارش‌های اداره کل ثبت احوال استان تهران، نام‌های خانوادگی نامناسب که تاکنون در استان تهران تغییر کرده‌اند شامل پالانی، بیچاره، گدا، خنجری برار عزیزی، فلاح ناگزیر لنگرودی و ... بوده است.

در صورتی که نام‌های خانوادگی از واژه‌های خارجی باشد مانند علی‌اف، چارلتن و جانسون می‌توانند نسبت به تغییر نام خانوادگی اقدام کنند.

بر اساس بند 14 قانون ثبت احوال کشور افراد می‌توانند نسبت به حذف پیشوند یا پسوند نیز اقدام کنند.

لیست نام‌های خانوادگی نامناسب و قابل تغییر در استان تهران به این شرح است:

ردیف نام و نام خانوادگی قبلی نام خانوادگی جدید
1 حسین‌زاده روزگذران خوش قلب حسین‌زاده
2 ترمه بافت ساکن شیراز ترمه بافت
3 قصابزاده چرندایی اهرامی منش
4 شکرالله‌نژاد دراز کلاء شاکری‌فرد
5 خرکچی غریبی امجد
6 حقیر طاهانیا
7 فلفلی فرهنگ اصیل
8 زیغ یزدانی گهر
9 سبزی خشک راد عارف
10 زاید زاهدی‌نژاد
11 عرب خابوری تلک ‌آبادی امیدی‌ آزاد
12 مزدور اول شریفی فاضل
13 گرد علی قرکهریزی مدیحی
14  گرگوندی یاری منش
15 ذباح رادینی
16 ترش دولت‌آبادی رضوی آذر
17 جمعه راد کریمی
18 آج محرابی مقدم
19 حمامی کیانی سمیع
20 حاج قدیر علی حداد حدادی‌پور

براساس اعلام اداره کل ثبت احوال استان تهران، برخی نام‌هایی که در استان تهران طی ماه‌های اخیر تغییر پیدا کرده‌اند شامل آغامادر، ابجی، اخرت، بخاره، بطری، بسته، تماشا، ترکه، چرت، چرمی، حرف ناز، خیال، دده، سبیله، سماور، شناور، طوطی، قصر، قنداب، گلدان، مسکو، مریخ، مخصوص، نتیجه، نخواسته، ویلا، هکتار، هزار تومانی بوده است.

15 نام فراوانی که در استان تهران در 6 ماهه گذشته انتخاب شده است نیز شامل:

امیرعلی، محمدطاها، امیرحسین، علی، ابوالفضل، امیرعباس، امیرمحمد، محمدمهدی، محمدحسین، پارسا، ایلیا، محمدرضا، امیرمهدی، حسین و ماهان برای پسران و فاطمه، زهرا، نازنین‌زهرا، ریحانه، النا، رها،هستی، سارینا، باران، ستایش، یسنا، بهار، ثنا، آوا و زینب برای دختران بوده است.تاريخ : سه شنبه هفتم آبان ۱۳۹۲ | 11:32 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

 

مراسم طشت گذاری آذری های مقیم تهران شب دوشنبه در مسجد قمربنی هاشم (ع) محله دولت آباد برگزارشد.


تاريخ : سه شنبه هفتم آبان ۱۳۹۲ | 11:24 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

 

با این‌که 9 سال بیشتر ندارد و معلول جسمی و حرکتی شدید است، اما شناگر ماهری است. با توجه به درجه معلولیت و سن و سالش رقیبی در کشور ندارد؛ روزانه حدود سه کیلومتر شنا می‌کند. مربی‌اش می‌گوید اگر برای او سرمایه‌گذاری شود، در آینده نزدیک شگفتی‌ساز خواهد شد.
به گزارش مشرق به نقل از باشگاه خبرنگاران، درباره رضا پژمان حرف می‌زنیم؛ کودک کم‌سن و سالی که با معلولیت دست و پنجه نرم می‌کند، اما با شنا در استخر و آب‌های آزاد، خیلی‌ها را به تحسین وا داشته است.

معلولیتش مادرزادی است، اما این شرایط نتوانسته او را از رویاهایی که در ذهن همه کودکان می‌گذرد، دور کند. می‌گوید عاشق ریاضی و شناست و دوست دارد وقتی بزرگ شد جراح قلب و عروق شود، زیرا به این شکل می‌تواند به خیلی‌ها کمک کند. اینها بخشی از حرف‌های رضا پژمان است؛ کودکی که با وجود سن و سال کم و معلولیت، رویاهای بزرگ و زیادی در سر دارد؛ رویاهایی که به دلیل پشتکاری که دارد، دست‌نیافتنی به نظر نمی‌رسند.

رضا درباره آرزوهایش به جام‌جم می‌گوید: آرزو دارم روی سکوهای قهرمانی بایستم و با پرچم ایران یک دور قهرمانی بزنم. آرزو دارم دکتر بشوم و به مردم کمک کنم. حافظ قرآن شدن هم یکی دیگر از آرزوهایم است.

شناگر خردسال بجز شنا فعالیت‌های دیگری نیز انجام می‌دهد. او به نقاشی علاقه‌مند است و تاکنون در مسابقات قرآنی و اذان، مقام‌هایی در ناحیه به دست آورده است.
رضا اکنون درکلاس چهارم دبستان درس می‌خواند و می‌گوید چون تلاش بسیاری کرده، توانسته شنا را خوب یاد بگیرد. او می‌گوید: هر شخصی با تمرین به آرزوهایش می‌رسد، زیرا خواستن، توانستن است. اکنون رضا بخوبی می‌تواند در رشته‌های چهارگانه شنا فعالیت کند. خودش می‌گوید: همه شنا‌ها را بلدم، اما تخصصم کرال پشت است.

در آینده شگفتی‌ساز خواهد شد

حمید چگینی، مربی شنای رضاست. او به جام‌جم می‌گوید: رضا شناگر بااستعدادی است که هر چند معلول است، اما استعداد زیادی دارد. رضا چند برابر زودتر از شناگران سالم شنا را یاد گرفت.

شناگر خردسال در کلاس S6 فعالیت می‌کند، زیرا علاوه بر این‌که پنجه دست راست ندارد، پاهایش نیز از ناحیه زانو به پایین به صورت مادرزادی تشکیل نشده است. فعالیت شناگران معلول با توجه به درجه معلولیت آنها در کلاس‌های S6 تا S10 رده‌بندی می‌شود، به این شکل که هرچه درجه S کمتر باشد، درجه معلولیت شناگران بیشتر است.

چگینی ادامه می‌دهد: رضا در کرال پشت استعداد بیشتری دارد، ولی پیش‌بینی می‌کنم در آینده در رشته شنای پروانه شگفتی‌ساز شود.

شناگر رکوردشکن

رضا هر روز به کلاس شنا می‌رود و زیر نظر مربی‌اش حدود سه کیلومتر شنا می‌کند. به همین دلیل او هر روز رکوردهایش را بهبود می‌بخشد. آقای مربی درباره رکورد‌هایی که رضا تاکنون ثبت کرده است، می‌گوید: دو هفته پیش از او رکورد گرفتم. 50 متر کرال سینه را در 58 ثانیه رفت. توجه داشته باشید که در سن او افراد سالم اگر خیلی خوب شنا کنند یعنی در حد مسابقات کشوری، این مسافت را در 40 ثانیه شنا می‌کنند. این در حالی است که رضا کرال پشت 50 متر را نیز در 67 ثانیه شنا می‌کند.

اما نکته اینجاست که در کشورمان متاسفانه مسابقات برای معلولان و جانبازان بسیار کم برگزار می‌شود تا آنجا که به سالی یکبار می‌رسد. به همین دلیل ورزشکاران معلول علاوه بر این‌که باید با نبود امکانات دست و پنجه نرم کنند، انگیزه‌ای هم برای شرکت در مسابقات و رقابت‌ها ندارند.


چگینی ادامه می‌دهد: رضا را در جشنواره و مسابقات در کنار بچه‌های سالم شرکت می‌دهم. جالب اینجاست که او بین شناگران سالمی که با او هم رشته و همسن هستند، جزو 20 شناگر خوب است. به همین دلیل برای او محدودیتی در نظر نمی‌گیرم. رضا در بین معلولان رقیبی ندارد و قهرمان است و با آنها قابل مقایسه نیست.

از والیبال تا شنا

رضا قبل از شنا ورزش‌های دیگری را نیز تجربه کرده است. او مدتی در رشته والیبال نشسته فعالیت می‌کرد، اما چون در ناحیه دست راست نیز دچار معلولیت است، نمی‌توانست بخوبی در این رشته فعالیت کند.

شهلا مقدادی، مادر رضا، در این باره می‌گوید: رضا هشت ساله بود که که برای شرکت در تمرینات والیبال نشسته او را ثبت‌نام کردم. پیشرفت خوبی هم در این رشته داشت، اما به دلیل معلولیت دست نمی‌توانست اسپک بزند. به همین دلیل به پیشنهاد مربی‌ها او را در کلاس شنا نام‌نویسی کردم.

به گفته مقدادی، رضا تقریبا یک‌سال است شنا را شروع کرده و در این مدت پیشرفت خوبی داشته است.

مقدادی می‌افزاید: می‌دانستم شنا ورزش مادر و مناسبی برای رضاست. به همین دلیل پرس و جو کردم تا مربی مناسبی برای او پیدا کنم. وقتی متوجه شدم آقای چگینی مربی با تجربه‌ای است و یکی از شاگردهای او به پارالمپیک راه پیدا کرده، رضا را پیش او بردم.

شناگر با استعداد

رضا در کنار مربی‌اش آموزش شنا را شروع کرد، اما به قدری سریع توانست تکنیک‌های شنا را یاد بگیرد که مربی‌اش غافلگیر شد.

مقدادی می‌گوید: روز اولی که رضا را برای آموزش به استخر بردم، مربی‌اش گفت چون رضا معلولیت شدید دارد، باید یک سال فقط درون آب بیاید تا راه بیفتد و به قول معروف با آب آشنا شود، اما برخلاف پیش‌بینی‌های ما، رضا در 10 جلسه پیشرفت خوبی کرد.

این روزها رضا و مربی‌اش هر روز با هم تمرین می‌کنند. چگینی می‌گوید اگر یک روز او را نبیند، ناراحت می‌شود. او درباره اولین روزی که به رضا آموزش داد، این طور توضیح می‌دهد: هیچ وقت آن روز را فراموش نمی‌کنم، زیرا بچه‌هایی که در استخر بودند، به دلیل وضع جسمی رضا از آب بیرون آمده و می‌گفتند ما می‌ترسیم. آنها می‌ترسیدند در کنار رضا شنا کنند، شناگرهایی هم که کمی بزرگ‌تر بودند، از دیدن رضا و معلولیت او به گریه افتاده بودند. خلاصه این‌که 10 روز اول وضع عجیبی بود.

اما این روزها دیگر همه شناگرها با رضا دوست شده‌اند و با او رقابت می‌کنند. رضا می‌گوید: اوایل هنگام تمرین زیاد آب می‌خوردم، اما این اتفاق‌ها همیشه برای افرادی که می‌خواهند شنا یاد بگیرند، می‌افتد. حالا دیگر با همه در استخر دوست شده‌ام و با دوستانم تمرین می‌کنم.چگینی درباره نحوه آموزش به شناگران معلول یادآور می‌شود: حفظ تعادل برای شناگرهای معلول سخت است، شنا برای آنها مانند قایقرانی با یک پارو است. به همین دلیل باید خیلی تمرین کنند. علاوه بر این از آب خارج شدن هم برای آنها سخت است و زمان زیادی می‌خواهد تا به این کار مسلط شوند.

شنا در خلیج فارس و سد کرج

مدتی قبل عکس‌هایی از رضا هنگام شنا منتشر شد که خیلی‌ها را مشتاق کرد درباره رضا بیشتر بدانند. این عکس‌ها مربوط به شنای رضا در سد کرج به مناسبت هفته نیروی انتظامی بود.

چگینی اضافه می‌کند: به مناسبت هفته نیروی انتظامی بچه‌های جانباز همایشی در سد کرج برگزار کردند. رضا هم به صورت نمادین در این همایش شرکت کرد، ولی چون آب خیلی سرد بود، ترجیح دادیم زیاد شنا نکند.

این در حالی است که رضا سابقه شنا در آب‌های آزاد و خلیج فارس را در کارنامه‌اش دارد. او در اردوی جانبازان و معلولان که مدتی قبل در کیش برگزار شد، پا به پای شناگران بزرگسال سه کیلومتر شنا کرد.

رضا هر روز برای شنا و تمرین یک ساعت و نیم وقت می‌گذارد تا به هدفش که شرکت در مسابقات پارالمپیک است، برسد. او برای این کار سخت تلاش می‌کند.

چگینی در این باره می‌افزاید: او جزو معدود شناگرانی است که خودکار است، یعنی چه مربی بالای سرش باشد چه نباشد برنامه خود را اجرا می‌کند، زیرا انگیزه و هدف دارد. این در حالی است که بچه‌های سالم اگر بالای سرشان نباشید تمرین نمی‌کنند، اما رضا مو به مو تمرین‌هایش را اجرا می‌کند.

نیاز به ارتوز و پروتز

مادر رضا درباره مشکلات پسرش می‌گوید: رضا و همه معلولان در زمینه رفت و آمد و تهیه ارتوز و پروتز با مشکل روبه‌رو هستند. برای نمونه سال گذشته که پروتزش را تعمیر کردم خیلی به دردسر افتادیم تا قطعات لازم را پیدا کنیم. از طرفی با گران شدن ارز قیمت‌ها هم بالا رفته است، مسئولان باید معلولان را حمایت کنند تا حداقل برای تهیه این لوازم با مشکل روبه‌رو نباشند.

رضا یک برادر بزرگ‌تر از خودش هم دارد که سیزده ساله است. برادرش هم به نوبه خود از رضا حمایت می‌کند؛ به این شکل که او را به استخر می‌برد و کمکش می‌کند، اما رضا کارهای شخصی‌اش را خودش انجام می‌دهد و بعضی وقت‌ها در کار خانه مانند گردگیری به مادرش کمک می‌کند.

این در حالی است که یکی دیگر از تفریح‌های رضا کشتی گرفتن با برادرش است. مادرش در این باره ادامه می‌دهد: می‌ترسم رضا هنگام کشتی گرفتن با برادرش آسیب ببیند، چون برادرش نسبت به او جثه بزرگ‌تری دارد، ولی رضا به سراغ او می‌رود تا با هم کشتی بگیرند. بعضی وقت‌ها هنگامی‌که به خانه بر‌می‌گردم، می‌بینم هر دو برادر خیس‌عرق هستند؛ آنجاست که می‌فهمم با هم کشتی گرفته‌اند.

نیاز به حمایت

مربی رضا ادعا می‌کند تاکنون بین قهرمانان سالم نیز شناگری با پشتکار رضا ندیده است. به همین دلیل او بر این باور است که اگرمسئولان از رضا حمایت کنند، این شناگر خردسال و بااستعداد می‌تواند در آینده شگفتی‌ساز شود.

چگینی یادآور می‌شود: اکنون رضا روزانه حدود سه کیلومتر شنا می‌کند، اگر رضا باهمین سیستم تمرین‌هایش را ادامه بدهد، در آینده رکورددار آسیا و جهان خواهد شد، زیرا با معلولانی که هم سن و هم رده‌اش هستند، تفاوت زیادی دارد. برای نمونه رضا 100 متر را براحتی شنا می‌کند، اما آنها مسافت کمی را شنا می‌کنند. این در حالی است که کشورهایی مانند چین روی ورزش معلولان سرمایه‌گذاری ویژه‌ای داشته‌اند تا آنجا که رکورد‌هایی که شناگران معلول این کشور به ثبت رسانده‌اند، از رکورد‌های شناگران سالم کشورمان بهتر است.

چگینی ادامه می‌دهد: من برای تمرین استخر اجاره کرده‌ام، ولی برای مربی چیزی باقی نمی‌ماند، زیرا همه‌اش را باید برای اجاره استخر بدهم در حالی که سازمان‌هایی مانند تربیت بدنی باید از ما حمایت کنند. آنها اگر استخر ندارند، حداقل می‌توانند یک سانس استخر را در اختیار معلولان بگذارند. متاسفانه اکنون همه چیز دست پیمانکاران افتاده و به همین دلیل نمی‌توان خوب نتیجه گرفت.

چگینی در استخر آزادگان کرج به معلولان تمرین می‌دهد، معلولانی که تمایل دارند از تجربه او استفاده کنند می‌توانند از ساعت هفت تا هشت و نیم شب به این استخر مراجعه کنند.


تاريخ : سه شنبه هفتم آبان ۱۳۹۲ | 11:21 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

 تاريخ : سه شنبه هفتم آبان ۱۳۹۲ | 11:19 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

 

چهارمین نمایشگاه ملی دفاع مقدس با حضور سردار نقدی و حجت الاسلام ابوترابی افتتاح شد.


تاريخ : سه شنبه هفتم آبان ۱۳۹۲ | 11:18 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

 

پس از مدت‌ها انتظار شرکت ال‌جی سرانجام نخستین گوشی هوشمند خود مجهز به نمایشگر منحنی را با نام G Flex و با قابلیت‌های منحصر به‌فرد روانه بازار کرد.
به گزارش مشرق، فارس به نقل از جی‌اس‌ام آرنا نوشت:این گوشی هوشمند که مبتنی بر سیستم‌عامل اندروید ساخته شده است، از ماه آینده توسط سه اپراتور اصلی کره جنوبی به دست کاربران می‌رسد و به عنوان اصلی‌ترین رقیب Galaxy Round سامسونگ در این بازار حضور میابد.

 گوشی هوشمند Galaxy Round سامسونگ نخستین محصول مجهز به نمایشگر  منحنی در جهان است که مدتی پیش به صورت انحصاری وارد بازار کره جنوبی شد.

به طور کلی باید گفت مهم‌ترین قابلیت گوشی هوشمند G Flex که آن را از دیگر محصولات موجود در بازار متمایز می‌کند نمایشگر منحنی آن است. این گوشی هوشمند نمایشگر لمسی 6 اینچی از نوع OLED دارد که تصاویر در آن با کیفیت 720 پیکسل به نمایش درمی‌آیند.

برای این گوشی هوشمند حالتی موسوم به IMAX در نظر گرفته شده است که در حالت افقی تصاویر در نمایشگر منحنی شبیه به سینما پخش می‌شوند. این حالت به کاربران امکان می‌دهد برای تماشای تصاویر ویدیویی یا انجام بازی‌های رایانه‌ای تجربه متفاوتی را انجام دهند.

 

از دیگر قابلیت‌های منحصر به‌فردی که در این محصول به کار رفته است می‌توان به سیستم هوشمند خود-ترمیمی آن اشاره کرد که اگر فیلم‌ها به میزان اندک مشکل داشته باشند، آن‌ها را برطرف می‌کند.

گوشی هوشمند LG G Flex به پردازنده چهار هسته‌ای Qualcomm Snapdragon 800 SoC با توان 2.26 گیگاهرتز برای هر هسته پردازشگر مجهز شده است و از دیگر قابلیت‌های به کار رفته در آن می‌توان به رم 2 گیگابایتی، حافظه داخلی 32 گیگابایتی، قابلیت پشتیبانی از کارت حافظه microSD و دوربین دیجیتالی 13 مگاپیکسلی اشاره کرد.

این گوشی هوشمند تمام امکانات مورد نیاز کاربر را در جعبه خود جا داده است و قابلیت‌هایی از جمله پشتیبانی از شبکه مخابراتی LTE-A، سیستم‌عامل Android 4.2.2 Jelly Bean و رابط کاربری ویژه شرکت سامسونگ را شامل می‌شود.تاريخ : سه شنبه هفتم آبان ۱۳۹۲ | 11:16 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

 

رئیس بیمارستان گنجویان دزفول از زایمان نوزادی دو سر در سومین بارداری یک خانم 30 ساله در ظهر امروز و در این بیمارستان خبر داد …
به گزارش مشرق به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی دزفول ، رئیس بیمارستان گنجویان دزفول از زایمان نوزادی دو سر در سومین بارداری یک خانم ۳۰ ساله در ظهر امروز و در این بیمارستان خبر داد .

دکتر ترابی افزود : بنا به اظهارات پزشکان متخصص با عمل سزارین زایمان انجام شده ، و نوزاد متولد شده دارای دو سر ، یک قلب ، دو ریه و دو ستون فقرات بوده ، که در پایین به یک لگن وصل می شوند .

وی ادامه داد : در واقع این ها دو قلوهایی بهم چسبیده بوده ، که درجه چسبندگی آنها بالا است .

شایان ذکر است ، پزشکان امیدوار هستند با اقداماتی که انجام می دهند ، بتوانند به زنده ماندن نوزاد کمک کنند .

همچنین گفتنی هم اکنون تیمی مرکب از پزشکان متخصص و کادر پرستاری ، به صورت ویژه از این نوزاد مراقبت می کنند .

 

 تاريخ : سه شنبه هفتم آبان ۱۳۹۲ | 11:15 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
 
وزیر اقتصاد دولت دهم با حضور در برنامه پایش به انتقادات و ابهامات مطرح‌شده در خصوص موجودی صندوق توسعه ملی و رشد اقتصادی کشور پاسخ داد و گفت: هم‌اکنون ذخیره ارزی کشور ۱۰۰ میلیارد دلار است که البته ۲۰ میلیارد دلار دیگر نیز هنوز به کشور نیامده است.

به گزارش مشرق به نقل از فارس، سیدشمس‌الدین حسینی با حضور در برنامه اقتصاد پایش با اشاره به آمارها و ابهامات ارائه شده از سوی برخی از مسئولان اقتصادی دولت یازدهم گفت: در ابتدا باید بدانیم که این آمارها از مراکز رسمی و قابل مستند ارائه شود.

وی گفت:‌ اداره دولت کار آسانی نیست و ما شرایط را درک می‌کنیم به همین دلیل سعی می‌کنم تا آمارهای مستندی را ارائه کنم که از این طریق سوءتفاهم‌ها برطرف شود.


* ارتقاء کشور در شاخص امید به زندگی

وی با اشاره به آمار رسمی سازمان عمران ملل متحد گفت: در سال 2005 تا 2012 جمهوری اسلامی از یک کشور دارای رتبه بالا از توسعه منابع انسانی برخوردار شد به طوری که این آمارها حاکی از امید به زندگی و آموزش بوده است.

وزیر اقتصاد دولت‌های نهم و دهم گفت: مردم باید بدانند که در چه شرایطی از سبک زندگی و رفاه به سر می‌برند به طوری که هم‌اکنون در مباحث علمی بسیار جلوتر از برنامه 1404 هستیم و به رتبه‌های عالی در منطقه رسیده‌ایم.

* آمار دریافتی و پرداختی خزانه در سال جاری

وی با اشاره به ایجاد شکاف میان آمارهای ارائه شده از سوی دولت قبل و دولت جدید گفت: همانطور که در بالا اشاره کردم این آمارها باید مستند و از مراکز معتبر ارائه شده باشد و نمی‌توان تکیه به آمارهای رسانه‌ها و اخبار کرد زیرا کشور را دولتمردان باید براساس آمارهای دقیق اداره کنند.

وی با اشاره به حجم دریافتی‌های دولت در 6 ماهه اول سال گفت: حجم دریافتی‌های دولت 26 درصد در این 6 ماه نسبت به سال 91 رشد داشته است.

وی در ادامه با اشاره به آمارهایی که در خصوص کالاهای اساسی مطرح می شود، گفت: اخیراً شنیده‌ام برخی از دولت‌مردان اعلام کرده‌اند ذخیره کالاهای اساسی در حد صفر بوده است آیا واقعاً‌ امکانپذیر است ذخایر کالاهای اساسی را ترمیم کنیم.

سخنگوی دولت دهم ادامه داد: براساس آمارهایی که از آقای دکتر غضنفری گرفته‌ایم متوجه شدیم در زمانی که دولت می‌خواست تغییر کند ذخیره‌های نهاده‌های دامی و گندم به میزان چند ماه بود و حتی به خاطر دارم در آستانه برگزاری انتخابات در جلسه ستاد تدابیر ویژه اقتصادی طرحی مطرح و تصویب شد که بتوانیم ذخیره کالاهای اساسی را از حد استاندارد نیز بالاتر ببریم اما پس از تغییر دولت متوجه شدم این مصوبه ستاد تدابیر لغو شده است و پس از پیگیری‌هایی دوباره این مصوبه احیا شد.

وی با اشاره به آمار ارائه شده در خصوص خزانه گفت: هنگامی که رئیس جمهور جدید حکمش تنفیذ شد من وزیر اقتصاد بودم و در آن موقع آمار خزانه را از مراجع رسمی دریافت کردم و متوجه شدم که رقم موجود در خزانه 16 هزار و 230 میلیارد تومان است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 76 درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به میزان دریافتی خزانه در 6 ماه امسال گفت: آمارها نشان می‌دهد میزان دریافتی خزانه در 6 ماه نخست سال 26 درصد رشد داشته و حتی هزار میلیارد تومان نسبت به مدت مشابه گذشته سال نیز مثبت بوده است.

* ذخیره ارزی کشور بیش از 100 میلیارد دلار است

وی در ادامه با اشاره به آمار ذخایر ارزی کشور گفت: هم‌اکنون حدود 100 میلیارد دلار ذخیره ارزی وجود دارد که 20 میلیارد دلار نیز به دلیل تحریم نفت ایران هنوز به کشور بازنگشته و این 20 میلیارد دلار جدای از ذخیره ارزی موجود کشور است.


* آخرین آمار از صندوق توسعه ملی

وی در ادامه با اشاره به آمار ذخایر صندوق توسعه ملی گفت: تا پایان دولت دهم این آمار 55 میلیارد دلار بود که پس از دادن وام به بخش خصوصی این آمار 32 میلیارد دلار شد که براین اساس هم‌اکنون ذخیره موجود در صندوق توسعه ملی 32 میلیارد دلار است و مابقی به عنوان وام پرداخت شده و باید دریافت شود.

* پاسخ به ابهامات درباره نرخ رشد اقتصادی

وزیر اقتصاد دولت‌های نهم و دهم با اشاره به بحث‌هایی که در خصوص نرخ رشد اقتصادی مطرح شده است، گفت: ما یک نرخ رشد پیش‌بینی شده و نرخ رشد قطعی داریم که براین اساس اگر در دوره‌ای من و آقای احمدی‌نژاد نرخ رشد را حدود 5 درصد اعلام می‌کردیم اما نرخ رشدی که بانک مرکزی و مرکز آمار ارائه کرده است حدود 3 درصد است دلیلش این است که من و آقای احمدی‌نژاد پیش‌بینی‌مان از نرخ رشد را اعلام می‌کردیم اما مرکز آمار نرخ رشد قطعی را اعلام کرده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه بخش‌هایی که نسبت با تحریم در ارتباط مستقیمی هستند دارای نوسانات بیشتری بودند، گفت: هرچه اقتصاد و بنگاه‌هایی که با تحریم نفتی در ارتباط بود دارای نوسان‌های مختلفی بود و واکنش‌های متفاوتی را از خود نشان می‌داد.

حسینی با اشاره به بدهی دولت گفت: مجموعه ذخایر  خارجی کشور در دولت دهم 100 میلیارد دلار است که 86 درصد نسبت به دولت نهم رشد داشته است.

وی با اشاره به بدهی‌های بالقوه گفت: این بدهی‌ها 16.9 میلیارد دلار بوده که 31 درصد در دولت نهم کاهش یافته است.

* روایت حسینی از بدهی دولت به بانک مرکزی

وی با اشاره به آمارهای ارائه شده در ترازنامه بانک مرکزی ایران گفت: مجموع بدهی دولت به بانک مرکزی 20 هزار میلیارد تومان بوده است که به این حرف به استناد ماده 26 پول و بانکی گفته شده است.

وی در ادامه با اشاره به میزان پولی که به صورت علی‌الحساب به بانک مرکزی بازگردانده شده است، گفت: بخشی از این بدهی به صورت علی‌الحساب به بانک مرکزی واریز شده و مابقی نیز باید به حساب بانک مرکزی واریز شود.

* ۱۰۰ میلیارد دلار تبدیل به طلا شد


حسینی با اشاره به آمارهای ذخایر طلا در کشور گفت:‌من در خصوص آمارهایی که آقای بهمنی در این مورد اعلام کرده‌اند چون نمی‌دانم سندش کجاست صحبت نمی‌کنم اما براساس سیاست‌های ارزی کشور در سال 86 و سال قبل از آن دو شوک ارزی داشتیم که هر دوی آنها مربوط می‌شود به تحریم‌های اعمال شده از این جهت مجبور بودیم که بخشی از ذخایر ارزی کشور را تبدیل به طلا کنیم که بخشی از ذخایر ارزی کشور که قبلاً اعلام کردم 100 میلیارد دلار تبدیل به طلا شده و چون قیمت جهانی طلا افزایش یافته است بنابراین از نظر ارزشی هم‌اکنون در شرایط خوبی به سر می‌بریم.

سخنگوی اقتصادی دولت دهم با اشاره به جذب سرمایه خارجی گفت: در سه، چهار سال گذشته پیوسته جذب سرمایه‌های خارجی مثبت بوده است به طوری که در سال‌های اخیر یعنی در سال 90 و 91 جذب سرمایه‌ خارجی از 4 میلیارد دلار هم گذشته است.

* دولت جدید با تفسیر جدید از هدفمندی به مشکل خورد

وی با اشاره به درآمد هدفمندی و پرداخت یارانه‌ها به مردم گفت: همانطور که براساس قانون هدفمند کردن یارانه‌ها آمده باید شرکت‌ها پول خود را به حساب خزانه واریز کنند تا میزان یارانه نقدی از این حساب پرداخت شود ولی براساس آمار و اطلاعاتی که من دارم بین 15 تا 20 درصد از این پول هرگز به خزانه واریز نشد.

وی افزود: براساس قانون هدفمندی باید 50 درصد از منابع را به سازمان هدفمند کردن یارانه‌‌ها، 20 درصد را به دولت و 30 درصد را به تولید اختصاص دهیم و همچنین براساس تفسیری که از مجلس در خصوص محل پرداخت یارانه‌های نقدی گرفتیم می‌توانستیم این پول را به مردم بدهیم اما در دولت جدید این تفسیر را کنار گذاشتند برای همین به مشکل خوردند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه هیچ برنامه‌ای اقتصادی در کشور با موفقیت کامل اجرا نمی‌شود جز اینکه اقتصاد ایران شفاف شود، گفت: من و آقای فرزین حاضریم در یک برنامه تلویزیونی و با حضور یکی از مسئولین مطلع در دولت جدید به بحث و گفت‌وگو بپردازیم که نتیجه آن حتماً می‌تواند برای کشور راهگشا باشد.

* رشد نقدینگی حتما منجر به تورم نخواهد شد

حسینی با اشاره به رشد نقدینگی و بحث‌هایی که در این زمینه اخیراً مطرح شده است، گفت: براساس آمارهای موجود رشد نقدینگی از 94 هزار میلیارد تومان به 460 هزار میلیارد تومان رسید اما اگر نگاهی به طی سال‌های مختلف در خصوص روند رشد نقدینگی بیندازیم خواهیم دید نه تنها در این 4 سال بلکه از سال 76 تا سال 84 رشد نقدینگی به میزان 410 درصد بوده است.

وی با اشاره به اینکه رشد نقدینگی حتماً منجر به تورم نخواهد شد، گفت: اگرچه معتقدم مسکن مهر و اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها نقدینگی‌ را افزایش داده اما برخی از تورم موجود در کشور به دلیل شوک‌های ارزی است که مخصوصاً در این سال‌های اخیر صورت گرفت.

وی اظهار داشت: از آنجایی که بخشی از تولید کشور به صادرات و واردات متکی است بنابراین هر شوک ارزی می‌تواند به تورم منجر شود.تاريخ : سه شنبه هفتم آبان ۱۳۹۲ | 11:14 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

 

لامبورگینی مدل VENENO رودستر با قیمت 3 میلیون و 360 هزار یورو (حدود 14 میلیارد تومان) گران قیمت‌ترین خودروی جهان محسوب می‌شود.
به گزارش مشرق به نقل از ایسنا، شرکت ایتالیایی لامبورگینی اخیرا اولین نمونه از این مدل خودرو را رونمایی کرده است.

طراحی خاص، استفاده از قطعات گران قیمت، بدنه کامپوزیتی و محدودیت تیراژ از مهمترین دلایل قیمت بسیار بالای این خودرو محسوب می‌شود.طبق آنچه که شرکت لامبورگینی اعلام کرده، از این نمونه خودرو تنها 9 دستگاه و آن هم به صورت سفارشی تولید خواهد شد.

برای کاهش وزن این خودرو بدنه آن نه از فولاد بلکه از کامپوزیت هیدروکربنی ساخته شده است؛ آلیاژی که بسیار گران قیمت بوده و از فولاد نیز مقاوم‌تر است.این خودرو ظرف 2.9 ثانیه می‌تواند از سرعت صفر به سرعت 100 کیلومتر شتاب بگیرد و حداکثر سرعت آن نیز 322 کیلومتر در ساعت است.

حجم موتور لامبورگینی مدل VENENO رودستر 6500 سی‌سی، قدرت آن 750 اسب بخار، 12 سیلندر و دارای هزار و چهارصد و نود کیلوگرم وزن است.

قیمت گران ‌قیمت‌ترین خودروی جهان حدودا سه برابر قیمت خودروی بوگاتی ویرون است.تاريخ : سه شنبه هفتم آبان ۱۳۹۲ | 11:13 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

 

خاموش شدن موتورسیکلت کافی بود تا زورگیران که مجبور به فرار با پای پیاده شده بودند، توسط شهروندان دستگیر شوند.
به گزارش مشرق به نقل از فارس، چهارم مهرماه امسال از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی، یک فقره دستگیری سارق توسط شهروندان به کلانتری 119 مهرآباد جنوبی اعلام شد.

با حضور مأموران در محدوده شهرک توحید، مأموران کلانتری اطلاع پیدا کردند که دو سرنشین یک دستگاه موتورسیکلت آپاچی سفید رنگ اقدام به سرقت یک رشته گردنبند طلا از یک خانم جوان کرده‌اند که در حین فرار موتورسیکلت آنها، خاموش و مالباخته با کمک مردم موفق به دستگیری یکی از سارقان شده است.

متهم سیروس.ر پس از دستگیری و انتقال به کلانتری منکر هرگونه ارتکاب سرقت شد و در اظهارات اولیه خود مدعی شد: در بالای پل هوایی در حال صحبت با تلفن همراه خود بودم که ناگهان چند نفر به سمت من حمله ور شده و مرا از پله‌های پل هوایی به پائین انداخته و به مأموران تحویل دادند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع گردنبند قاپی و به دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرای امور جنایی تهران، پرونده جهت انجام تحقیقات تخصصی در اختیار کارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات مالباخته

با آغاز رسیدگی به پرونده و در حالیکه متهم همچنان اصرار بر بیگناهی خود داشت، کارآگاهان به تحقیق از مالباخته و تعدادی از شاهدان صحنه دستگیری متهم پرداختند.

مالباخته پس از مواجهه حضوری با متهم و شناسایی وی به عنوان سارق گردنبند، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در ساعت 14:40 این روز به همراه خواهرم در خیابان قزوین در حال تردد بودیم که یک موتورسیکلت سفید رنگ در مقابل پای من توقف کرد و سرنشین آن پس از پیاده شدن، با تهدید چاقو اقدام به کشیدن و پاره کردن گردنبند از گردنم نمود و پس از سرقت، سوار موتور شد؛ با صدای بلند از مردم درخواست کمک کردم و در حالیکه با خودروی عبوری یکی از شهروندان به دنبال سارقان کرده بودم، ناگهان موتورسیکلت سارقان در نزدیکی شهرک توحید خاموش شد و تعدادی از مردم نیز پس از اطلاع از موضوع، به دنبال یکی از سارقان  به بالای پل عابر پیاده رفته و توانستند یکی از آنها را دستگیر کنند.

یکی از شاهدان صحنه دستگیری متهم در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: بنده به همراه دوستم در حال بازگشت از محل کار بودیم که مشاهده کردیم یک دستگاه موتورسیکلت آپاچی سفید رنگ با دو سرنشین، اقدام به رد کردن چراغ قرمز چهارراه کرد و بعد از طی مسافت کوتاهی خاموش شد؛ راکب و ترک نشین موتورسیکلت از محل متواری شدند! و در همان زمان تعدادی از مردم با صدای دزد–دزد به دنبال یکی از آنها به بالای پل عابر رفته و پس از دستگیری، وی را به مأموران تحویل دادند.یکی از شاهدان صحنه سرقت که به کمک زن مالباخته آمده و با کمک تعداد دیگری از مردم اقدام به دستگیری متهم کرده بود نیز در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در خیابان قزوین مشاهده کردم که یک دستگاه موتورسیکلت با دو سرنشین ضمن نزدیک شدن به چند نفر خانم، اقدام به سرقت گردنبند از گردن یکی از آنها کرده و بلافاصله از محل متواری شدند؛ در حالیکه آنها را تعقیب می‌کردم، خوشخبتانه موتورسیکلت آنها خاموش شد و سارقان به صورت پیاده پا به فرار گذاشتند؛ به همراه تعداد دیگری از جوانان محل که متوجه موضوع شده بودند، توانستیم یکی از آنها را درحالیکه با خود چاقو داشت، دستگیر و به مأموران تحویل دهیم.

شناسایی سایر مالباختگان

با وجود مواجهه حضوری میان متهم و مالباخته و تعدادی از شاهدان صحنه سرقت و دستگیری و مشخص شدن کذب بودن اظهارات متهم، وی همچنان مدعی بیگناهی خود بود و عنوان می‌کرد که هیچگونه سرقتی انجام نداده؛ ادعای بیگناهی وی در حالی مطرح بود که خانواده وی سعی داشتند تا با خرید یک رشته گردنبند، از مالباخته رضایت بگیرند!! اما با این وجود و ضمن انجام هماهنگی لازم با مقام قضایی، متهم جهت انجام تحقیقات و شناسایی دیگر جرایم ارتکابی و با قرار قانونی همچنان در اختیار کارآگاهان قرار داده شد.کارآگاهان پایگاه پنجم در ادامه رسیدگی به این پرونده، به بررسی سوابق متهم پرداخته و اطلاع پیدا کردند که سیروس یکی از مجرمان سابقه داری است که پیش از این نیز دستگیر و روانه زندان شده و موتورسیکلت آپاچی توقیف شده نیز متعلق به خود وی است که به صورت قولنامه‌ای خریداری کرده است.

در ادامه و با شناسایی تعداد دیگری از سرقت‌های مشابه، تعداد دیگری از مالباختگان پس از حضور در پایگاه پنجم آگاهی بلافاصله متهم را به عنوان سارق طلا و جواهرات و اموال خود مورد شناسایی قرار دادند.

یکی از مالباختگان پس از حضور در پایگاه پنجم و شناسایی متهم، در شکایت خود عنوان داشت که متهم هفتم خرداد ماه امسال و در منطقه یافت آباد، به همراه همدستش و با تهدید چاقو اقدام به سرقت دستبند طلای وی کرده؛ مالباخته دیگر نیز اظهار داشت که متهم به همین شیوه هفدهم اردیبهشت اقدام به سرقت گردنبند طلای وی کرده؛ مالباخته‌ای دیگر نیز پس از شناسایی سیروس بیان کرد که متهم پانزدهم تیرماه و در خیابان آزادی، دستبند طلایش را  زورگیری کرده و نهایتا تازه دامادی که شب پیش از مراسم جشن ازدواجش، توسط متهم مورد سرقت و زورگیری قرار گرفته بود نیز پس از حضور در پایگاه پنجم، سیروس را به طور کامل مورد شناسایی قرار داد.

تازه داماد پس از حضور در پایگاه پنجم و شناسایی کامل متهم در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: یک شب قبل از مراسم جشن عقد، در مسیر آزادگان به سمت غرب در حال حرکت بودم که یک دستگاه موتورسیکلت با دو سرنشین به کنار من آمد و درخواست بنزین کردند که عنوان داشتم که بنزین زیادی در باک موتور ندارم؛ با این وجود، ناگهان ترک نشین موتورسیکلت (با اشاره به سیروس به عنوان ترک نشین) با تهدید قمه مرا به کناره خاکی اتوبان منحرف کرد و باعث شد تا به زمین برخورد کنم و پس از آن، با تهدید قمه اقدام به سرقت کیف دستی و رشته گردنبند طلایم کرد و به سرعت متواری شدند.

دستگیری متهم دوم پرونده

سیروس که پس از شناسایی توسط تعداد دیگری از مالباختگان چاره‌ای جز اعتراف نداشت، در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: از ترس حامد دروغ گفتم؛ حامد به من زنگ زد و پیشنهاد سرقت ها را مطرح کرد و ادامه ماجرا.

با شناسایی حامد.پ به عنوان یکی از مجرمان سابقه دار که پیش از این به اتهام ضرب و جرح عمدی دستگیر و روانه زندان شده بود، مخفیگاه وی شنایایی، دستگیر و پس از انتقال به پایگاه پنجم آگاهی صراحتا به زورگیری و گردنبندقاپی اعتراف کرد.

سرهنگ گزافی، رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعترافات صریح متهمان به سرقت‌های مشابه در مناطق مختلف شهر تهران و احتمال ارتکاب دیگر جرایم از سوی متهمان، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر هر دو متهم از سوی بازپرس صادر شده است.

لذا از کلیه شهروندان، شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر این دو متهم شدند دعوت می‌شود تا جهت پیگیری شکایات خود به پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.


تاريخ : سه شنبه هفتم آبان ۱۳۹۲ | 10:55 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
به عقیده خیلی‌ها کفتار کریه‌المنظرترین حیوان است. شاید این تصویر که خنده هیستریک یک کفتار را به هنگام باران‌های سیل‌آسای اخیر در کنیا نشان می‌دهد، موید همین موضوع باشد....تاريخ : سه شنبه هفتم آبان ۱۳۹۲ | 10:54 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

 

برخورد خودروی سواری با گاردریل حاشیه بزرگراه حکیم واژگونی خودروی سواری و مصدومیت راننده را در پی داشت.
به گزارش مشرق به نقل از پایگاه خبری 125، در پی تماس شهروندان با سامانه 125 مبنی بر واژگونی یک دستگاه خودروی سواری ماکسیما در مسیر شرق به غرب بزرگراه حکیم، ورودی شیخ فضل الله جنوب، ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران ساعت 09:45 روز گذشته زنگ ایستگاه 10 را به صدا در آورد و آتش نشانان به محل حادثه اعزام شدند.
فرهاد امیر سرداری فرمانده اعزامی آتش نشانان در این باره اظهار داشت:یک دستگاه خودروی سواری ماکسیما در مسیر ورودی شیخ فضل الله در حال حرکت بودکه به علت نامعلومی پس از برخورد با گارد ریل حاشیه بزرگراه واژگون و راننده مصدوم این خودرو با کمک رانندگان عبوری از داخل اتاقک خودرو خارج شده بود.
وی افزود: آتش نشانان بلافاصله با گذاشتن علائم هشدار دهنده و ایمن سازی محل حادثه و قطع برق خودرو، ابتدا آن را به حالت اولیه در آورده و سپس آن را به حاشیه ایمن بزرگراه انتقال دادند.
سرداری ابراز داشت:علت این حادثه توسط عوامل راهنمایی و رانندگی در حال است.

تاريخ : سه شنبه هفتم آبان ۱۳۹۲ | 10:50 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
حاج محسن طاهری که در ایام عید غدیر برای مداحی به لبنان دعوت شده بود ، بر سر مزار عماد مغنیه فرمانده شهید مقاومت حاضر شد و به قرائت فاتحه پرداخت.تاريخ : سه شنبه هفتم آبان ۱۳۹۲ | 10:40 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

 

امروز 6 آبان ماه، سالروز تولد سردار شهید حسن تهرانی مقدم معروف به پدر موشکی ایران است. وی به تاریخ 6 آبان 1338 متولد شد و در 21 آبان 1390 در انفجار پادگان سپاه در ملارد کرج به همراه جمعی از همرزمانش به درجه رفیع شهادت رسید.


تاريخ : سه شنبه هفتم آبان ۱۳۹۲ | 10:1 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
تاريخ : سه شنبه هفتم آبان ۱۳۹۲ | 10:0 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

 

امام خمینی(ره) دارای دو پسر و سه دختر به نام‌های مصطفی، احمد، زهرا، فریده و صدیقه است.


تاريخ : سه شنبه هفتم آبان ۱۳۹۲ | 9:58 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

 

جمعي از مداحان اهل بيت(ع) و حاضران در مراسم تشييع و تدفين پيکر مرحوم حاج عبدالحميد حداديان نائيني، پدر حاج سعيد حداديان، در پايان مراسم نماز ظهر و عصر خود را به امامت حاج حسين سازور اقامه کردند.
مشرق - جمعي از مداحان اهل بيت(ع) و حاضران در مراسم تشييع و تدفين پيکر مرحوم حاج عبدالحميد حداديان نائيني، پدر حاج سعيد حداديان، در پايان مراسم نماز ظهر و عصر خود را به امامت حاج حسين سازور اقامه کردند.تاريخ : سه شنبه هفتم آبان ۱۳۹۲ | 9:54 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
تاريخ : سه شنبه هفتم آبان ۱۳۹۲ | 9:51 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

 

جمعی از دوستان و علاقه‌مندان به محمود احمدی‌نژاد، به مناسبت تولد 57 سالگی وی در مقابل منزل رئیس جمهور سابق کشورمان حضور پیدا کردند.
تاريخ : سه شنبه هفتم آبان ۱۳۹۲ | 9:49 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
 
برنامه نود طبق روال هر هفته خود از دوشنبه شب آغاز و تا ساعات ابتدایی بامداد روز سه شنبه ادامه داشت و در آن به بررسی بازی ها و حاشیه های هفته چهاردهم لیگ برتر فوتبال کشور پرداخته شد.
به گزارش مشرق، برنامه نود این هفته از ساعت 22:35 دوشنبه شب از شبکه سوم بر روی آنتن رفت. در این برنامه علاوه بر بررسی بازی های هفته چهاردهم، گزارشی در خصوص مجمع برگزار شده فدراسیون فوتبال پخش شد که در آن محمد رویانیان از عدم شفافیت گزارش مالی ارائه شده و امیر عابدینی از عدم رای دادنش به کفاشیان در صورت کناره گیری احتمالی وی خبر داد.

سئوال مسابقه پیامکی این هفته به قهرمان نیم فصل لیگ برتر سیزدهم اختصاص یافته بود.

محمد فنایی کارشناس داوری این هفته برنامه نود بود.علی دوستی مهر سرمربی تیم ملی نوجوانان روی خط تلفنی برنامه نود آمد و در مورد تیم ملی نوجوانان گفت: تیم ملی وضعیت خوبی دارد و تنها مشکل ما نداشتن اعتماد به نفس کامل است و بازیکنان ما در دیدارهای گذشته عملکرد خوبی داشتند و ما می توانستیم آرژانتین را به راحتی ببریم اما اعتماد به نفس بچه ها زیاد بالا نیست و این امر مانع از پیروزیمان در این بازی شد.

وی افزود: فرا باید مقابل نیجریه به میدان برویم تیمی که بسیار قدرتمند است ولی ما با آمادگی کامل به مصاف این تیم می رویم تا بهترین نتیجه را بگیریم . از دقیقه یک بازی برای پیروزی به میدان می رویم.

وی در مورد تیم نیجریه گفت: این تیم از بازیکنانی بهره می برد که نه تنها زیر 20 سال نیستند بلکه بیشتر از 20 سال دارند و ما بدون توجه به این مسائل به مصاف این تیم می رویم.وی در مورد حضور مهدوی کیا در امارات خاطرنشان کرد: حضور مهدوی کیا در امارات تاثیر زیادی بر روی روحیه بازیکنان دارد و باید از حضور این افراد استفاده شود.

گزارشی از دیدار دو تیم پرسپولیس و پدیده مشهد در جام حذفی و حواشی این دیدار پخش شد و داوری این دیدار مورد بررسی قرار گرفت.پس از این بخش، گزارش نود درجه پخش شد که به مسائل مختلف فوتبال طی هفته اخیر پرداخته بود.

سپس تصاویری از دیدار تیم های سپاهان و ملوان بندر انزلی پخش شد و فنایی در مورد مسائل داوری این دیدار نکته هایی را یادآور شد.گزارشی از دیدار تیم های صبا و مس کرمان و سپس استقلال تهران و فولاد خوزستان پخش شد.پس از گذشت 50 دقیقه از آغاز برنامه اغلب مردم پرسپولیس را به عنوان قهرمان نیم فصل انتخاب کردند.پس از این بخش گزارش ایران 90 پخش شد که به استان کردستان اختصاص یافته بود.در این گزارش، گزارشگر برنامه نود به استان کردستان و شهرستان های مختلف از جمله قربه سفر کرده بودند که مسئولان فوتبال این شهرستانها همگی از نداشتن حامی مالی صحبت می کردند.بازیکنان این شهرستان از لباس های چند منظوره خود سخن گفتند، لباسهایی که برای سه رده سنی و تمرین و مسابقه و ... مورد استفاده قرار می گرفت.میهمان برنامه: علیرضا نظیف کار متولد 1363 از تیم داماش گیلانفوتبال را از رشت آغاز کرد و سپس به تهران آمد و در تیم استقلال شمال تهران بازی کرد و بازی خود را در تیم های مختلف ادامه داد.وی در مورد تیم داماش گیلان گفت: عابدینی برای تیم ما خیلی زحمت کشید و سه سال بود که کسی سراغ تیم ما را نمی گرفت. امسال حدود نیمی از طلب خود را دریافت کرده ایم.

وی در مورد تیم امید گفت: در اردویی که وینگو بگوویچ سرمربی تیم بود از لیگ یک به تیم ملی امید دعوت شدم و خدا را شکر توانستم زحمات بگوویچ را پاسخگو باشم.

نطیف کار نیز پرسپولیس را قهرمان نیم فصل لیگ سیزدهم دانست.نظیف کار در مورد حساسیت دیدار بین تیم های داماش و ملوان گفت: ما با هم مشکلی نداریم ولی روز بازی با توجه به اینکه بازی برای هواداران دو تیم اهمیت بالایی دارد دیدار حساسی را مشاهده می کنیم.

وی در مورد عابدینی گفت: عابدینی علاوه بر مدیر عامل تیم، مدیر فنی تیم نیز است و همیشه نظرات خود را در مورد تیم بیان می کند.

وی در مورد شادی پس از گل خود و بوسه زدنش بر روی بازوی راست خود گفت: من نام پسرم " سامیار" را روی بازوی راستم نوشته ام و پس از گل روی نام پسرم بوسه می زنم.

گزارشی از دیدار تیم های ذوب آهن و داماش گیلان و حاشیه های این دیدار پخش شد.

سپس گزارش از بازی دو تیم راه آهن و پرسپولیس و حاشیه های این دیدار پخش شد.میرشاد ماجدی سرپرست تیم استقلال روی خط تلفنی برنامه آمد و  در مورد داوری در دیدار تیمش با انتقاد به فنایی گفت: یکبار هم که داور بازی قضاوت درستی دارد شما قضاوت وی را زیر سئوال می برید.فنایی عنوان کرد: من اگر صدبار دیگر این صحنه را ببینم می گویم این صحنه خطا نیست، اگر شما از من در بخش داوری حرفه ای تر است نظر شما محترم است ولی فاصله من و شما خداقل 40 سال است و به نظر من بهتر است هر فردی در زمینه تخصص خود صحبت کند و به هم احترام بگذاریم.در این بین ماجدی و فنایی برای دقایقی با هم بگو مگو کردند و فنایی خطاب به ماجدی گفت: خیلی ممنون که شما به من داوری یاد می دهید و نسبت به رفتار ماجدی معترض شد.

میرشاد ماجدی در مورد رفتن برهانی به دوبی گفت: آرش از قبل قرار بود سفری داشته باشد و با توجه به اینکه نمی دانستیم زمان بازی های معوقه چه موقع است وی به مسافرت رفت.وی در مورد خداحافظی مجیدی نیز گفت: این یک موضوع شخصی است و باید خود مجیدی در این باره صحبت کند و قراری در این رابطه با باشگاه نداشته است.

گزارش نود تا نود این هفته به مسائل و اتفاقات فوتبال در هفته جاری اختصاص یافته بود که استعفای عابدینی و رویانیان مدیرعاملان داماش و پرسپولیس و همچنین لرزیدن بازیکنان و توپ جمع کنان فوتبال در سرمای پاییز از جمله این موارد بودند.

پس از گذشت 122 دقیقه از آغاز برنامه آمار سئوال پیامکی برنامه بدین صورت بود:گزارش آماری از بازی های لیگ برتر:

علی کفاشیان رییس فدراسیون فوتبال بر روی خط تلفنی برنامه نود آمد و در ابتدای صحبت خود بر قانونی بودن مجمع فدراسیون فوتبال تاکید کرد و گفت از 74 نفر اعضای مجمع 68 نفر حضور داشتند و با این تعداد مجمع کاملا قانونی است.سپس گزارشی مفصل از مجمع روز گذشته فدراسیون فوتبال پخش شد که طی آن صحنه های جالبی از قبیل ترک جلسه از سوی رویانیان، عصبانیت آقای رییس!، گزارش مالی فدراسیون، نحوه رای گیری نایب رییس دوم، صحبت های اعضای حاضر در مجمع، غیبت نماینده وزارت ورزش و  ... پخش شد.

کفاشیان پس از پخش این گزارش در ادامه صحبت های خود گفت: من در مجمع روز گذشته کم آوردم و اعضای مجمع اجازه نمی دادند صحبت ها تمام شود و من نیز در پاره ای اوقات عصبانی شدم که از این بابت عذرخواهی می کنم و نباید عصبانی می شدم.

وی در مورد استعفایش گفت: من گفته بودم در مجمع آینده استعفا می دهم اما نگفتم در کدام مجمع بعدی! هنوز مجمع مد نظر من نرسیده است.وی در مورد رای گیری در مجمع و نحوه آن گفت: اعضای مجمع خواستند که رای گیری بصورت شفاهی باشد و ما نیز مخالفتی نکردیم ولی به شخصه معتقدم باید رای گیری بصورت کتبی انجام می شد.

اقبال گزینی کارشناس مالی و اقتصادی ورزش روی خط تلفنی برنامه آمد و گفت: جایی که اساسنامه پیش بینی نشده و رییس فدراسیون در مجمع می تواند اساسنامه را تغییر دهد هیچیک از خروجی های جلسه قانونی نیست.

در این مجمع صورت های مالی ارائه شد که به هیچ عنوان ارزش قانونی نداشت و خلاف قانون بود، این گزارش امضای اعضای هیئت رییسه را نداشت، وقتی اعضای مجمع این گزارش مالی را ندیده اند چطور باید آن را تایید کنند؟

وی ادامه داد: باید مجمع بار دیگر برگزار شود و گزارش مالی سال گذشته ارائه شود. در مورد برنامه و بودجه نیز گفت: مسئول تنظیم این فرم ها چه کسی است؟کفاشیان گفت: چون فرصت کافی نداشتیم نتوانستیم گزارش مالی را در اختیار اعضای مجمع قرار دهیم. ما 26 روز قبل از برگزاری مجمع این گزارس مالی را به اعضای مجمع دادیم و اگر در این باره مشکلی بود آن را به ما اطلاع می دادند.

متاسفانه گزارش عملکردی که از سوی فدراسیون ارائه شده فقط برای رفع تکلیف بوده است و حتی مشخص نیست این اعداد و ارقام به ریال است یا تومان؟!وی در مورد تهیه برنامه و بودجه و تراز مالی فدراسیون گفت: برای تنظیم بودجه باید فدراسیون هذف مند حرکت کندو سپس تنظیم بودجه کرد.

مواردی در این ارتباط تلفنی مطرح شد و کفاشیان در پایان این گفتگو عنوان کرد باید با دقت مسائل مالی فدراسیون بررسی شود، همچنین باید برای تنظیم بودجه بیشتر بررسی کنیم.

این بحث نیمه تمام ماند و قرار شد در برنامه های بعدی نود مورد برزسی قرار گیرد.

پس از این مکالمه تلفنی گزارشی از مجمع هیئت فوتبال بوشهر پخش شد و مسئولان هیئت و شهرستان ها از غیرقانونی بودن مجمع سخن می گفتند.

کفاشیان در مورد مجمع هیئت فوتبال بوشهر گفت: این مجمع قانونی بوده و ما تمام اعضا را شناسایی کرده و مدیر کل افراد را شناسایی کرده است و بررسی مجدد شده است و اعضا همان اعضایی بودند که باید حضور پیدا می کردند.

وی در مورد اینکه از دوانی رییس سابق هیئت فوتبال بوشهر حمایت نشده است عنوان کرد: من از وی حمایت کردم ولی حراست گفت که وی صلاحیت شرکت در انتخابات را ندارد.

محمد دوانی در این لحظه روی خط تلفنی آمد و گفت : تمام افرادی که در مجمع هیئت بوشهر بودند می دانند که مجمع قانونی نبوده است . افراد دیگری در مجمع حضور یافته بودند.دوانی در مورد رد صلاحیت خود گفت: من رد صلاحیت نشدم و نامه ای به دست من نرسیده است و اگر چنین نامه ای وجود دارد باید به من ارائه شود که کفاشیان عنوان کرد نامه را فردا به آقای دوانی و برنامه نود ارسال می کنم تا شک و شبهه ای باقی نماند.

پس از این بخش گزارشی از هیئت فوتبال اصفهان و وضعیت این هیئت پخش شد که بدلیل پلمپ شدن هیئت، کارهای مربوط به آن در یک مغازه انجام می شد.

رییسی کیا مدیرعامل باشگاه راه آهن روی خط تلفنی آمد و با انتقاد به داوری در مسابقات لیگ برتر گفت: حداقل در 20 درصد از بازیها اشتباهات داوری به ما ضربه زده است و از مسئولان می خواهم به این مسائل بیشتر رسیدگی کنند.برنامه هفته پانزدهم لیگ برتر:سپس گزارشی از لیگ دسته اول و حاشیه های این لیگ پخش شد.آیتم کوتاهی در مورد وضعیت زندگی خانواده مرحوم مجید سبزی بازیکن اسبق پرسپولیس پخش شد.آمار سئوال پیامکی برنامه پس از گذشت سه ساعت و 50 دقیقه بدین صورت بود:برنامه نود این هفته ساعت 2:21 بامداد سه شنبه به پایان رسید.
منبع: باشگاه خبرنگاران


تاريخ : سه شنبه هفتم آبان ۱۳۹۲ | 9:42 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

 

روزنامه‌های‌‌‌‌ سه شنبه 7 آبان
برای دیدن سایز اصلی روی عکس کلیک کنیدتاريخ : سه شنبه هفتم آبان ۱۳۹۲ | 9:41 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
تاريخ : سه شنبه هفتم آبان ۱۳۹۲ | 9:30 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

 

مراسم بدرقه پیرغلامان اباعبدالله شامگاه دوشنبه در راه آهن تهران برگزار شد .


تاريخ : سه شنبه هفتم آبان ۱۳۹۲ | 9:28 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

 

ایده تشکیل "گردان های لبنانی مقاومت در برابر اشغالگران اسرائیلی" در میان حزب الله لبنان در سپتامبر سال 1997 میلادی شکل گرفت، هنگامی که "هادی نصر الهه"، فرزند "سید حسن نصر الله"، دبیرکل حزب الله لبنان در نبردهای منطقه "جبل الرفيع" به شهادت رسید.
گروه بین‌الملل مشرق - ایده تشکیل "گردان های لبنانی مقاومت در برابر اشغالگران اسرائیلی" در میان حزب الله لبنان در سپتامبر سال 1997 میلادی شکل گرفت، هنگامی که "هادی نصر الهه"، فرزند "سید حسن نصرالله"، دبیرکل حزب الله لبنان در نبردهای منطقه "جبل الرفيع" به شهادت رسید.

در سوم اکتبر همان سال سید حسن نصر الله تشکیل "گردان هایی" را اعلام کرد که تمام لبنانی ها را از مشرب و خط مشی سیاسی و طایفه ای یا سطح مالی و مادی ویا علمی در برمی گرفت، تنها به این شرط که این فرد توان مشارکت در نبردهای میدانی و مبارزه را داشته باشد. همچنین کسانی که به گردان ها ملحق می شدند و دارای خط مشی حزبی خاصی بودند، این خط مشی را در حین مبارزه و نبرد و یا فرماندهی گردان ها به کار نبرند.


در اولین روز آغاز فعالیت این گردان های ویژه، آنها اقدام به انجام ده عملیات همزمان کردند که همه آنها پایگاه ها و مراکز اسرائیلی را در طول نوار مرزی جنوب لبنان به اجرا گذاشتند. همچنین عملیات تصرف پایگاه "البياضه" را اجرا کردند.

حزب الله این "گردان های ویژه" را از دستگاه و ساختار سازمانی خود دور نگه داشت، اما اقدام به ارائه کمک هایی به آن کرد تا بتواند عملیات های نظامی و امنیتی مورد نظر خود را در مناطق اشغالی لبنان به اجرا بگذارد. به این ترتیب "گردان های مقاومت حزب الله" مجموعه عملیات های نظامی را به اجرا گذاشتند که شماری از مراکز و پایگاه های دشمن صهیونیستی و مزدورانش در جنوب لبنان را هدف می گرفت.

همچنین این گردان های مقاومت در طول عملیات هایی که به اجرا گذاشتند، شهدایی را به ویژه طی جنگ آزادی بخش جنوب لبنان تقدیم مقاومت کردند. همانگونه که دارای عملیات های کیفی و دقیق نظامی نیز بودند که منتهی به تصرف و یا حمله به برخی از پایگاه ها و نقاط شد.

طی تجاوز رژیم صهیونیستی در ژوئیه 2006 میلادی "گردان های مقاومت" نیز در کنار دیگر نیروهای مقاومت حزب الله پای به عرصه گذاشتند و توانایی و قدرت چشمگیر خود در انجام عملیات های نظامی را به رخ همه و نه تنها رژیم صهیونیستی کشیدند، به ویژه آنکه این گردان ها به مثابه نیروی ذخیره مقاومت عمل می کردند.

اما از جمله مهمترین ستون های این گردان ها را "حاج عماد مغنیه" تشکیل می داد که در آن زمان فرمانده نظامی حزب الله نیز به شمار می آمد و در عملیات های این گردان ها برای مقابله با تجاوزات رژیم صهیونیستی در ژوئیه 2006 مشارکت داشت، اما این موضوع را آن زمان مخفی و مکتوم نگه داشت و تنها به بیان اینکه تحت نام مقاومت در نبردها علیه رژیم صهیونیستی مشارکت دارد، اکتفا کرد.

 

var s1 = new SWFObject('/media/player/flvplayer.swf','single','400','300','7');s1.addParam('allowfullscreen','true');s1.addVariable('file','/files/fa/news/1392/8/3/426543_404.flv');s1.addParam('menu','false');s1.addVariable('width','400');s1.addVariable('height','300');s1.write('player1382961785915'); دانلود
var s1 = new SWFObject('/media/player/flvplayer.swf','single','400','300','7');s1.addParam('allowfullscreen','true');s1.addVariable('file','/files/fa/news/1392/8/3/426543_404.flv');s1.addParam('menu','false');s1.addVariable('width','400');s1.addVariable('height','300');s1.write('player1382961794968');
در سال 2008 میلادی "گردان های ویژه" حزب الله به دفاع از مقاومت در نبردهای هفتم می در بیروت کردند و پس از آن عملیات هایی را در مناطق مختلف لبنان از جمله در "صیدا" انجام دادند و درگیری هایی با "احمد الاسیر" داشتند. این درحالی است که صیدا از جمله مناطق تحت نفوذ و سیطره این گردان ها به شمار می آمد که در آن حدود 5 هزار رزمنده داشت و پس از آغاز بحران سوریه و ملحق شدن آنها به نبردهای مقابله با گروه های سلفی جهادی شماری از آنها به شهادت نیز رسیدند.

پس از آن اتهامات بسیاری به "گردان های ویژه" حزب الله درباره مشارکت با ارتش لبنان در نبردهای اخیر ارتش این کشور علیه جماعت شیخ احمد الاسیر در صیدا وارد شد که هیچ یک از آنها قابل اثبات نبودند، چون تلاش می شد، از آنها بهره برداری تبلیغاتی علیه حزب الله شود و حزب الله به مشارکت در نبردهای طایفه ای متهم می شد، این درحالی است که حتی اگر هم حضوری از عناصر این گردان ها در کنار ارتش لبنان مشاهده می شد، نیز جای اشکال یا تعجب نداشت، چراکه اعضای این گردان ها در صیدا همه از فرزندان و اهالی شهر صیدا و نه از عناصر حزب الله بودند.


تاريخ : سه شنبه هفتم آبان ۱۳۹۲ | 9:26 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
تاريخ : دوشنبه ششم آبان ۱۳۹۲ | 10:54 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

 

در روسیه سلاح خودکاری تولید شده است که می تواند همانند خشکی در زیر آب قدرت شلیک داشته باشد.
به گزارش مشرق، روزنامه کریستین ساینس مانیتور نوشت: شرکت کی پی بی ،یکی از تولید کنندگان نامدار سلاح در روسیه اعلام کرده است پس از چندین دهه تحقیقات و بررسی ها توانسته است برای اولین بار در جهان سلاح خودکاری تولید نماید که قادر باشد همانند خشکی و روی زمین در زیر آب شلیک نماید . این سلاح هم در خشکی و هم در زیر آب بطور خودکار و دستی عمل خواهد کرد.

ماکسیم ولمزوف از کارشناسان تولید سلاح در شرکت کی پی بی روسیه می گوید تولید چنین سلاحی که بطور همزمان در زیر آب و خشکی بتواند یکسان عمل نماید موفقیت چشمگیری بشمار می آید . این کارشناس سلاح می گوید تا پیش از این هیچ شخصی موفق به تولید چنین سلاحی در جهان نشده است. این سلاح بطور خاص برای نیروهای ویژه نظامی بکار می رود که در تمامی محیط ها اعم از خشکی و آب اجرای عملیات دارند. در گذشته نیروهای ویژه نظامی مجبور بودند برای انجام عملیات در زیر آب و همچنین در خشکی از دو سلاح استفاده می کردند اما اکنون وجود این سلاح خودکار جدید می تواند بطور همزمان در آب و خشکی مورد استفاده قرار گیرد. مقامات نظامی روسیه اعلام کرده اند سلاح جدید خودکار را از شرکت تولید کننده روس خریداری می کنند و جایگزین دیگر سلاح ها نظیر کلاشینکف خواهند کرد.


تاريخ : دوشنبه ششم آبان ۱۳۹۲ | 10:53 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

 

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در حکمی مریم مجتهدزاده لاریجانی را به ریاست سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس منصوب کرد.
به گزارش مشرق، سردار سرلشکر سیدحسن فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح طی حکمی سرکار خانم مریم مجتهد‌زاده لاریجانی را به ریاست سازمان نشر آثار و ارزشهای مشارکت زنان در دفاع مقدس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس منصوب کرد.

متن این حکم به شرح زیر است:

سرکار خانم مریم مجتهد زاده لاریجانی

با اهداء سلام

با استعانت از خداوند سبحان شما را که از تجربه و دانش در امور زنان و دفاع مقدس برخوردارید به عنوان رئیس سازمان نشر و ارزشهای مشارکت زنان در دفاع مقدس بنیاد حفظ آثار و نشر ازرزشهای دفاع مقدس منصوب می‌کنم.امید است با توجه خاص که شایسته پیروان امامت و ولایت و دلسوختگان انقلاب اسلامی و سربازان فرماندهی معظم کل قوا حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای عزیز (مدظله العالی) است وظایف محوله را انجام دهید و در همه امور رعایت امانت و تقوی را بنمایید.


تاريخ : دوشنبه ششم آبان ۱۳۹۲ | 10:52 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

 

برخي حجاج ترجيح مي دهند به جاي اقامت در هتل به همراه بار و وسايل همراه خود در صحنهاي حرم مطهر نبوي(ص) بخوابند و استراحت كنند.
به گزارش گروه فرهنگی مشرق به نقل از پايگاه اطلاع رساني حج، با وجود كاهش پديده خوابيدن در مكه مكرمه و مشاعر مقدسه در مقايسه با سالهاي گذشته اما اين پديده همچنان در مدينه منوره وجود دارد به طوري كه صحنها و ايستگاههاي حرم مطهر نبوي (ص)، پيش از نماز جمعه به صحنهاي باز براي خوابيدن تبديل مي‌شود به طوري كه بسياري از حجاجي كه با عجله خود را با آغاز موسم دوم به مدينه رساندند، از اين مكانها براي خواب و استراحت استفاده مي‌كنند.
 
برخي از حجاج هم به خوابيدن و استراحت در پاركينگهاي حرم مطهر نبوي (ص) روي آورده و به خطرات چنين اماكن بسته اي براي سلامتي خود با توجه به دودهاي ناشي از اگزوز خودروها توجهي ندارند.در مقابل وزارت حج عربستان از مسئوليت خود در قبال اين پديده شانه خالي كرده است به طوري كه محمد بن عبدالرحمن البيجاوي مدير دفتر وزارت حج عربستان در مدينه منوره مي‌گويد: كساني كه در صحنهاي مسجدالنبي (ص) و پاركينگها مي‌خوابند، خارج از سامانه وزارت هستند و آنها هيچ قرارداد اسكان ندارند كه بيشتر آنها از حجاج داخل عربستان هستند.
 
البيجاوي افزود: تمام حجاجي كه از خارج عربستان به سرزمين وحي مشرف شدند، قرارداداسكان داشته اند و هيچ يك از حجاج خارج از عربستان، در خارج از هتل و اماكن مسكوني، نمي‌خوابند و پديده خوابيدن در مقايسه با سالهاي گذشته و به سبب تشديد تدابير ويژه مجوزهاي حج در حال از بين رفتن است.
 
عكاس نوشت: بر اساس رصد ميداني پديده خوابيدن، وزارت حج و ديگر طرفهاي ذيربط بايد راههاي عملي قابل اجرا را كه از بين رفتن چنين پديده‌هاي منفي در صحنهاي مسجد شريف نبوي (ص) را تضمين كند، جستجو كنند.مخاطبان محترم گروه فرهنگی مشرق می توانند مقالات، اشعار، مطالب طنز، تصاویر و هر آن چیزی که در قالب فرهنگ و هنر جای می گیرد را به آدرس culture@mashreghnews.ir ارسال کنند تا در سریع ترین زمان ممکن به نام خودشان و به عنوان یکی از مطالب ویژه مشرق منتشر شود.تاريخ : دوشنبه ششم آبان ۱۳۹۲ | 10:50 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

 

پگاه آهنگرانی بازیگر سینما و تئاتر شب گذشته بازداشت شد.
گروه فرهنگی مشرق - پگاه آهنگرانی بازیگر سینما شب گذشته بازداشت شد.

منیژه حکمت مادر این بازیگر در صفحه شخصی خود این خبر را بدون ذکر دلایل آن منتشر کرده است.

مخاطبان محترم گروه فرهنگی مشرق می توانند مقالات، اشعار، مطالب طنز، تصاویر و هر آن چیزی که در قالب فرهنگ و هنر جای می گیرد را به آدرس culture@mashreghnews.ir ارسال کنند تا در سریع ترین زمان ممکن به نام خودشان و به عنوان یکی از مطالب ویژه مشرق منتشر شود.تاريخ : دوشنبه ششم آبان ۱۳۹۲ | 10:44 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

 

استقبال گارد احترام ارتش چین از نخست وزیر مغلوستان در پکن. باد مزاحم پارچه را به صورت سرباز گارد احترام پوشانده است.


تاريخ : دوشنبه ششم آبان ۱۳۹۲ | 10:42 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

 تاريخ : دوشنبه ششم آبان ۱۳۹۲ | 10:41 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
سید مناف هاشمی معاون مالی - اداری وزارت ورزش و جوانان به عنوان سرپرست فعلی وزارتخانه منصوب شد تا رئیس جمهور گزینه پیشنهادی خود را به مجلس معرفی کند.
 به گزارش مشرق به نقل از مهر، سید رضا صالحی پس از آنکه روز گذشته موفق به کسب رای اعتماد از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی نشد، دیگر نمی تواند به عنوان سرپرست وزارتخانه به فعالیت خود ادامه دهد و براساس قانون تا زمان معرفی گزینه بعدی و رای اعتماد مجلس به وزیر، معاون مالی- اداری وزارت ورزش و جوانان به عنوان سرپرست وزارتخانه منصوب می شود.

سید مناف هاشمی به عنوان سرپرست فعلی وزارتخانه منصوب شد تا رئیس جمهور گزینه پیشنهادی خود را به مجلس معرفی کند.

شهردار تنکابن، مديرکل برنامه و بودجه سازمان شهرداري‎ها و دهياري‌هاي کشور، مديرکل بودجه و طرح‌هاي اقتصادي سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي کشور و معاون برنامه ريزي و توسعه شهردار تهران از جمله سمت‌هاي سيد مناف هاشمي بوده است.

وي داراي فوق‌ليسانس شهرسازي (گرايش طراحي و برنامه‌ريزي شهري) از دانشگاه آزاد و دکتراي تخصصي در رشته برنامه ريزي شهري از دانشگاه علوم و تحقيقات است.

عبدالرضا عزیزی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس اعلام کرده است: گزینه بعدی رئیس جمهور باید تا روز چهارشنبه 8 آبان ماه به مجلس معرفی شود.


تاريخ : دوشنبه ششم آبان ۱۳۹۲ | 10:18 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
برادران زن هاشمی رفسنجانی در یک نگاه


تاريخ : دوشنبه ششم آبان ۱۳۹۲ | 10:16 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
عکسی از سفر حاج منصور ارضی به کربلای معلا
مخاطبان محترم گروه فرهنگی مشرق می توانند مقالات، اشعار، مطالب طنز، تصاویر و هر آن چیزی که در قالب فرهنگ و هنر جای می گیرد را به آدرس culture@mashreghnews.ir ارسال کنند تا در سریع ترین زمان ممکن به نام خودشان و به عنوان یکی از مطالب ویژه مشرق منتشر شود.تاريخ : دوشنبه ششم آبان ۱۳۹۲ | 10:11 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
تاريخ : دوشنبه ششم آبان ۱۳۹۲ | 9:50 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
 

سرکرده بعدي القاعده کیست؟

الربيش در سال 2008 خود را به عنوان چهره اي جديد در عرصه توليد توجيهات ديني براي جنايت هاي انجام شده از سوي القاعده يا جنايت‌هايي كه براي انجام آن مشغول برنامه ريزي بودند، مطرح كرد.
گروه بین‌الملل مشرق - ابراهيم سليمان محمد الربيش، يكي از آن كساني بود كه در فوريه سال 2009، نامش در ليست 85 نفره افراد تحت تعقيب وزارت كشور عربستان سعودی قرار گرفت. تعقيب

ابراهيم در سال 1401 هجری در شهر بريده به دنيا آمد و در آن شهر رشد يافت. به گفته خانواده اش، وي در همان زادگاهش فراگيري دانش را آغاز كرد و بعد از آنكه تحصيلات دانشگاهي خود در رشته الهيات را به پايان رساند، راهي افغانستان شد تا به عنوان امدادرسان در اين كشور مشغول فعاليت شود. وي در اين كشور بازداشت شد و به گوانتانامو منتقل شد تا اينكه عربستان در سال 2006 میلادی او را به همراه شانزده نفر ديگر به كشور بازگرداند.

وي بعد از بازگشت تحت تاثير برنامه هاي كميته نصيحت كه زير نظر وزارت كشور عربستان فعاليت داشت، قرار گرفت و بعد از آن به زندگي طبيعي بازگشت، تصميم گرفت تا تحصيلات خود در مقطع كارشناسي ارشد را در دانشگاه القصيم ادامه دهد كه البته اين موضوع ريشه در تمايل شديدي داشت كه وي نسبت به ادامه تحصيل در دپارتمان الهيات احساس مي نمود. گفتني است وي قبل از اينكه به خاطر حضورش در افغانستان به بازداشت آمريكايي ها در آيد، مدرك كارشناسي خود را از دانشگاه محمد بن سعود دريافت كرده بود.

سپس وي اين مسير را ترك كرد و در آوريل 2009 میلادی راهي يمن شد تا به صف اعضاي سازمان القاعده در جزيره العرب (شاخه يمن) بپيوندد كه البته رهبري اش در آن برهه بر عهده ناصر الوحيشي از چهره هاي تحت تعقيب بود. مطرح شدن الربيش در پي يك نوار ضبط شده صوتي بود كه از طريق اينترنت پخش شد و در آن، چهره مذكور از طرح نافرجام ترور شاهزاده محمد بن نايف بن عبد العزيز، ولی عهد و معاون وقت وزير كشور عربستان در امور امنيتي (در تاريخ 27 آگوست 2009) خبر داد.نام الربيش در نشريه "مطالعات تروريسم"

يك موسسه آمريكايي كه به پيگيري اطلاعات مربوط به تروريسم در سطح جهان مي پردازد، تاكيد كرد كه ابراهيم الربيش عربستاني، از سوي "سازمان القاعده در جزيره العرب" كه مقرش در خاك يمن مي باشد، به عنوان تئوريسيني جديد در عرصه مسائل ايدئولوژيك معرفي شده است. 

نشريه "مطالعات تروريسم" كه توسط موسسه جيمز فانديشن منتشر مي شد، به اين نكته اشاره داشت كه الربيش ماموريت جديد خود را با دعوت افراد به احياي مجدد عمليات ترور در عربستان آغاز نمود.

در ادامه گزارش نشريه مذكور آمده است: "الربيش يك نوار صوتي منتشر كرد كه عنوان صحبت هايش (چرا شاهزاده محمد بن نايف هدف ترور قرار گرفته است؟) بود. وي مي كوشيد تا تلاش صورت گرفته جهت ترور معاون وزير امور خارجه عربستان در امور امنيتي كه در سپتامبر گذشته روي داد، را توجيه كند. وي مدعي بود كه سازمان القاعده نياز به احياي سنت كشتار مشركين دارد آن هم به اين بهانه كه رسول مكرم اسلام بارها خواستار ترور دشمنان اسلام شده است".

در پيام صوتي الربيش آمده است كه شاهزاده محمد بن نايف مسئول به راه انداختن جنگ عليه مجاهدان است و اين كار را به سفارش و نيابت ايالات متحده انجام مي دهد.

اين تئوريسين جديد القاعده به طور خلاصه مي گويد كه ترور يك تاكتيك و راهكار مشروع است. وي در توجيه مشروعيت آن تصريح مي دارد كه اين تاكتيك از زمان ظهور اسلام مورد استفاده قرار مي گرفته است.

الربيش مي گويد: " ما به شدت نيازمند احياي اين سنت (ترور) جهت استفاده عليه دشمنان خدا هستيم؛ زيرا اين كار باعث ايجاد رعب و وحشت در صف دشمنان مي گردد و علاوه بر آن يك عامل مناسب است كه جيره خواران خان دشمن را به تصحيح مسيرشان وا دارد ؛ زيرا اين افراد با وجود آنكه برده مال و ثروت هستند ؛ ولي زندگي براي شان مهم تر از پول و حقوق است. ضمنا اين سنت باعث مي شود تا سربازاني كه از دشمنان دستور مي گيرند، پيش از آنكه حواس شان به اجراي دستورات باشد به احتمال ترور شدن فكر كنند.از اين طريق است كه دشمنان حتي در داخل منازل شان و در بين خانواده هاي شان احساس ترس و وحشت دارند ؛ زيرا نمي دانند كه در چه لحظه شيرهاي غران به آنان يورش مي آورند. دشمنان مي دانند كه اين شيرهاي ژيان تمام توان خود را براي انتقام گرفتن از آنها به كار مي بندند حتي اگر اين موضوع به بهاي مرگ شان باشد كه همين امر نيز باعث رعب و وحشت بيشترشان مي گردد".

در ادامه پيام صوتي الربيش آمده است كه چرا محمد بن نايف هدف ترور قرار گرفت؟ خود در پاسخ چنين مي گويد: "بنده با شاهزاده محمد بن نايف ملاقات نكردم ؛ ولي شاهد اين بودم كه چگونه معاون وزير كشور عربستان سعودی در امور امنيتي، جنگ عليه جهاد و مجاهدان به راه انداخته است. رسانه ها نيز به اين موضوع پرداخته اند. محمد بن نايف در كنار نيروهاي خود از آمريكايي ها حمايت و پشتيباني مي كند تا به اين ترتيب مانع از آن شود كه دست مجاهدان به آنان برسد. او مي توانست در مقابل اين امر (حمله به آمريكايي ها) موضع تماشاچي را داشته باشد ؛ ولي به جاي اين كار، از آنها دفاع كرد".

نشريه مذكور در شماره 36 خود كه به تاريخ 25 نوامبر سال 2009 میلادی منتشر شد، به اين نكته اشاره داشت كه الربيش در سال 1980 میلادی در بريده واقع در منطقه القصيم به دنيا آمد و در آنجا تحصيلات عمومي را فرا گرفت و پس از آن وارد دانشگاه " محمد بن سعود " شد و در آنجا موفق به اخذ گواهي كارشناسي در رشته الهيات گرديد. وي پس از آن به افغانستان رفت و در آنجا به دست نيروهاي آمريكايي بازداشت شد.

او پس از بازداشت به زندان نيروي دريايي آمريكا در خليج گوانتانامو افتاد و پنج سال را در آنجا گذراند. الربيش به همراه شماري از زندانيان عربستاني گوانتانامو در دسامبر سال 2006 آزاد و به وطن باز گردانده شدند. وي در آنجا تحت آموزش برنامه اي ويژه قرار گرفت كه مربوط به آماده كردن افراد آزادشده براي بازگشت به زندگي عادي بود. وي بعد از بازگشت تصميم گرفت تا وقت خود را براي كسب درجه كارشناسي ارشد صرف كند ؛ ولي ناگهان از نظرها پنهان شد و دستگاه هاي امنيتي عربستان نيز مجبور شدند تا نام او را در ليست 85 نفره از افراد تحت تعقيب قرار دهند.

بعد از آنكه نيروهاي امنيتي عربستان سعودی با حملات مستقيم و پيشگيرانه و درگيري هاي خونيني كه در برهه زماني ميان سال هاي 2003 تا 2006 انجام دادند، موفق به نابودي اين سازمان در عربستان شدند، الربيش همسر و سه فرزندش را رها كرد تا به آن تعداد اعضاي باقي مانده از اين سازمان كه يمن را به عنوان پناهگاهي امن براي خود يافته بودند، بپيوندد. وي در آپريل سال 2008 میلادی به همراه يازده عربستاني ديگر كه از زندان گوانتانامو آزاد شده بودند، به شاخه يمني القاعده پيوست.

نشريه مطالعات تروريسم مي نويسد كه ربيش بلافاصله بعد از پيوستن به شاخه يمني القاعده، توان خود را در تصدي منصب جديد به عنوان تئوريسين ايدئولوگ به اثبات رساند و كتابي را منتشر نمود كه در آن از شيخ سليمان عوده به خاطر محكوم كردن حملات يازده سپتامبر و توصيف اسامه بن لادن، رهبر القاعده به عنوان قاتل انسان هاي بي گناه به شدت انتقاد كرد.

در نوامبر سال 2009 میلادی بود كه الربيش پيام صوتي جديدي را منتشر كرد كه عنوان آن چنين بود: "پرده فرو افتاد"

وي در اين پيام صوتي از دانشگاه علوم و فناوري ملك عبدالله به بهانه اينكه مبادرت به اختلاط دختر و پسر كرده است، انتقاد نمود. وي در مقاله اي كه در شماره آخر مجله "صدي الملاحم" (پژواك حماسه ها) منتشر شد، در مورد رافضي ها هشدار داد. رافضي نامي است كه تندروها به شيعيان اطلاق مي كنند، شيعياني كه در همه جا با اهل سنت مي جنگند.

نشريه "مطالعات تروريسم" مي گويد كه ظهور الربيش در مقام مفتي القاعده دليلي بر توان اين سازمان در گزينش رهبران جديد است تا به اين ترتيب، روند مبارزه عليه كفار و منافقان را ادامه دهد.

 القاعده در هنگام آغاز حملات خرابكارانه خود در عربستان سعودي (در سال 2003) از عيسي بن سعد العوشان به عنوان تئوريسين و مفتي سازمان استفاده مي كرد؛ ولي نيروهاي امنيتي عربستان موفق شدند وي را در 21 جولاي 2004 در شهر رياض به قتل برسانند و عبدالله الرشود جانشين وي شد؛ ولي ابو مصعب الزرقاوي، رهبر پيشين القاعده در عراق ناگهان در 23 ژوئن 2005 خبر كشته شدن او را داد. فارس شويل الزهراني كه با عنوان ابوجندل الأزدي شناخته مي شد، جانشين الرشود گرديد؛ ولي نيروهاي امنيتي عربستان موفق شدند او را در آگوست 2004 بازداشت كنند.

عبدالله الرشود


ابو مصعب الزرقاوي


فارس شويل الزهراني

الربيش در سال 2008 خود را به عنوان چهره اي جديد در عرصه توليد توجيهات ديني براي جنايت هاي انجام شده از سوي القاعده يا جنايت هايي كه براي انجام آن مشغول برنامه ريزي بودند، مطرح كرد.

سخنراني الربيش براي اعضاي القاعده كه عربستان سعودي آنها را در سال 2012 از زندان آزاد كرد.

وي در پيامي صوتي تحت عنوان «به من لطف كرد و مرا از زندان آزاد كرد» كه توسط باشگاه هاي اينترنتي تحت اختيار سازمان القاعده منتشر شد، الربيش به برخي از بازداشت شده ها و خانواده هاي آنها به خاطر آزادي از زندان هاي عربستان تبريك گفت كه يكي از آنها سعيد بن زعير بود كه در مارس 2012 و بنا به حكم صادره از سوي دادگاه تخصصي كيفري رياض از زندان آزاد شده بود.

الربيش در ادامه از افراد آزاد شده خواست تا به صف به اصطلاح مجاهدان بپيوندند و خطاب به تمامي آزادشدگان گفت: "اگر در راه خدا زندان را تحمل كرديد، پس كاري كنيد كه حضورتان در خارج از زندان نيز براي رضاي خدا باشد".

الربيش در ادامه وزارت كشور عربستان سعودی را مورد هجمه قرار داد و تاكيد كرد كه رفتار اين وزارتخانه با مردم مانند رفتار برده دار با برده اش است. اين وزارتخانه هر كسي را كه بخواهد و هر وقت كه بخواهد و هر مدت كه بخواهد، به زندان مي اندازد و پس از آن او را آزاد مي كند و بعد هم بر سرش منت مي گذارد.

وي در ادامه وزارت كشور را به چالش کشاند و اعلام كرد ليست افراد بازداشت شده، تاريخ محبوس شدن هر كدام از آنها، اتهام و حكم صادر شده عليه اين افراد را منتشر خواهد كرد.

الربيش در ادامه خواستار آزادي زندانيان شد و با خاطرنشان ساختن اين مطلب كه زندان هاي عربستان آكنده از افراد مذكور است، تاكيد كرد: "آزادي آنان مسئوليتي بر گردن هر مسلمان است".

چهره مذكور در ادامه با اشاره به موضوع زناني كه در زندان هاي عربستان سعودي محبوس هستند، گفت: "اين افراد تنها به اين اتهام كه مظنون به رابطه با تروريسم هستند و افكار افراط گرايانه دارند، به زندان افتاده اند كه البته تعداد آنها به هفت نفر مي رسد".

الربيش در ادامه به آثاري پرداخت كه زندان بر زندگي بازداشت شدگان (البته بعد از آزادي) مي گذارد و از داستان فرار شصت و اندي از اشخاص كه در زندان سازمان امنيت سياسي در حضرموت محبوس بودند، ياد كرد و گفت: «اين افراد در ژوئن 2011 موفق به فرار شدند و به صف مجاهدان پيوستند. اين افراد يك گروهان با استعدادها و توان فراوان در زمينه هاي مختلف بودند.»

در ادامه پيام صوتي خود، الربيش برخي علماي دين و رهبران جنبش اصلاح سياسي از احزاب مخالف دولت كه پيش از اين به خاطر درخواست مقابله با فساد در دستگاه هاي حكومتي و اجراي اصلاحات سياسي بازداشت شده بودند، مورد انتقاد قرار داد و آنها را به فراموش كردن خواسته ها و مطالبات شان متهم كرد. وي در ادامه افزود: "اينها به خاطر مقابله با فساد زنداني شدند ؛ ولي وقتي آزاد شدند كه فساد افزايش يافته بود. حكم اين جماعت مانند كسي است كه رشته خود را پنبه مي كند و آنچه را كه ساخته است، ويران مي نمايد و بر عليه خودش قيام مي كند. اين افراد به جاي اين كه رو به روي ظالم بايستند، در مقابل مظلوم صف آرايي مي كنند".


تاريخ : شنبه چهارم آبان ۱۳۹۲ | 14:45 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

 

بیرون راندن پناهجویان از کمپ‌ها و جایگزینی افراد مسلح، جمع‌آوری کمک به نام پناهجویان و اعطای آن به تروریست‌ها و افراد مسلح، خوابیدن در کنار خیابان‌ها و آوارگی در اماکن عمومی، بخشی از مشکلات پناهجویان سوریه در ترکیه است.

به گزارش مشرق، در حالی که جنگ تحمیلی از سوی تروریست‌های تکفیری و سلفی به نیابت از غرب و متحدان مرتجع عرب غربی‌ها در منطقه به دولت سوریه این کشور را به نابودی کشانده، جنایاتی که در حق پناهجویان سوری در کشورهای همجوار از جمله ترکیه صورت می‌گیرد، یکی دیگر از ابعاد این جنگ را در معرض دید عموم قرار می‌دهد.

در همین راستا خبرنگار فارس به منظور روشن شدن ابعاد این جنایات با برخی از پناهجویان سوری در خاک ترکیه که در کنار خیابان‌ها و پارک‌ها شب را بسر می‌کنند به گفتگو نشسته است. اظهارات تکان دهنده برخی از پناهجویان در حدی دردناک است که حد و تصوری نمی‌توان بر آن قائل شد.

نکته‌ای که در خلال گفت‌وگو با این انسان‌ها جلب توجه می‌کرد، درخواست مصاحبه شوندگان سوری در زمینه عدم درج نام آنان و نیز عدم انتشار عکس از چهره‌هایشان به دلیل نگرانی از شناسایی شدن و عواقب بعدی آن بود.

***بخشی از این مشکلات پناهجویان به شرح ذیل است***

کشتار مسلمانان توسط تکفیری‌ها به نام اهل سنت

 یکی از پناهجویان سوری می‌گوید: ما با کُردها، علوی ها و مسیحی‌ها همگی در کنار یکدیگر در صلح و صفا زندگی می کردیم. اما حالا همه چیز عوض شده، من سنی مذهب هستم.

عده ای اجنبی به نام ما، انسان ها را به قتل می رسانند. علما را ربوده و می‌کشند. علیه کُردها جهاد اعلام شده است. اما ما چنین عقایدی نداریم.

اگر امروز این اجنبی‌ها از سوریه بروند، ما با آنها دشمن باقی خواهیم ماند. اما فکر نمی‌کنم این تکفیری ها از سوریه بروند. در سوریه علوی ها به نام سنی ها و سنی ها به نام علوی ها به قتل می رسند.

ورود وعاظ عربستانی و اردنی به سوریه برای تحریک مردم علیه حکومت اسد

 یک معلم اهل حسکه سوریه نیز اظهار داشت: در سوریه همه چیز عادی بود. روزهای اول وعاظی از عربستان و اردن آمدند و برای مردم از جهاد قیام علیه دولت بشار اسد سخن گفتند.

این وعاظ به خصوص با جوانان ارتباط برقرار کردند و به آنها پول دادند. بعدها عده ای غیر عرب هم آمدند که به زبان های مختلف اعم از ترکی، انگلیسی، فرانسه و غیره صحبت می کردند. بعد از چند ماه جوانان را به ترکیه آوردند و در آنجا آموزش دادند.

هنوز درگیری ها شروع نشده بود. بعد به روستاها رفتند و مردم را تهدید کردند که چنانچه با آنها همکاری نکنند، باید عواقب آن را بپذیرند و بعد هم ارتش آزاد سوریه موجودیت خود را اعلام کرد و درگیری و جنگ شروع شد و متعاقب آن کسانی که خود را جهادگر می نامیدند وارد سوریه شدند. این اجانب سپس شروع به کشتار مردم بیگناه کردند. 

بیرون راندن شهروندان سوری از اردوگاههای ترکیه و جایگزینی افراد مسلح

حسن ک. نیز می‌گوید: درگیری‌ها که تشدید شد تروریست‌ها وارد شهرها شدند و شروع به کشتار مردم کردند. برخی هم از این جنایت ها تصویربرداری می‌کردند که بعدها فهمیدیم در اینترنت پخش می شود و گفته می شود سربازان اسد مردم را هدف قرار می دهند، ولی در واقع اینطور نبود.

قاتلان تروریست‌های خارجی تک تیرانداز بودند که قبلاً در شهرها موضع گرفته بودند. ما به دلیل نبود امنیت جانی زندگی خود را رها کرده و برای زنده ماندن به ترکیه مهاجرت کردیم. ابتدا در اردوگاه هایی که در ترکیه تاسیس شد زندگی کردیم، ولی بعدها ما را بیرون کردند و افراد نظامی و مسلح در این اردوگاه ها مستقر شدند. ما هم در چهار سوی ترکیه پراکنده شدیم.

دولت ترکیه ما را گول زد

حسین ج. نیز با تکرار سخنان حسن ک. می گوید: ما را از اردوگاه ها بیرون انداختند و به جای ما افرادی با لباس نظامی و مسلح جای ما را گرفتند. دولت ترکیه ما را گول زد. آنها ما را به زور به ترکیه آوردند، در حالی که اگر در سوریه مانده بودیم زندگی با عزت و با شرافت تری داشتیم، حداقل اگر هم می مردیم با عزت و شرف مان می مردیم. اما اینک نه عزت و شرفی برای مان باقی مانده و نه روی برگشت به سوریه.

انجمن‌های ترکیه بنام پناهجویان کمک جمع‌می‌کنند ولی به تروریست ها می‌دهند

حسین ج. در ادامه می گوید: برخی انجمن ها و بنیادهای اسلامی که نمی خواهم نام شان را ذکر کنم، متاسفانه با استفاده از ما اقدام به تبلیغات برای خودشان می کنند، اعانه و کمک جمع می کنند، ولی به پناهجویان سوری نمی‌دهند و به تروریست هایی می دهند که سوریه را تبدیل به جهنم کرده اند.

 سلیمان ت. نیز می گوید: بزرگترین اشتباه ما این بود که به حرف کسانی که گفتند برای شما دمکراسی می آوریم، باور کردیم. شاید دولت بعث خوب نبود اما هیچ وقت علیه ما اعمال خشونت نمی‌کرد، تبعیض دینی قائل نمی شد، اما حالا همه چیز فرق کرده است. حالا دیگر هیچکس در سوریه امنیت جانی ندارد. 

مجبوریم بگوییم القاعاده خوب است تا زنده بمانیم

متاسفانه همه این جنایات را هم اجنبی ها انجام می دهند. در اینجا مجبوریم بگوییم که القاعده خوب است، در غیر این صورت ما را طرد می کنند. به خاطر یک لقمه نان وطن مان را به تروریست های مزدور می فروشیم. اما باید گفت هیچ کجا وطن خود انسان نمی شود.

وی در ادامه می گوید: وقتی ما را به ترکیه آوردند گفتند که این قضیه سه ماه بیشتر طول نمی کشد و همه چیز درست می شود. اما وقتی نتوانستند بشار اسد را سه ماه سرنگون کنند و قضیه سه سال به درازا کشیده، همه چیز بهم ریخت و ما بازنده این ماجرا شدیم. من از دولت ترکیه می خواهم حمایت خود را از تروریست های اجنبی در سوریه قطع کند و ما را به حال خودمان بگذارد.