تاريخ : چهارشنبه پانزدهم تیر ۱۳۹۰ | 7:35 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

خط و نشان های احمدی نژاد در ریاست جمهوری

امروز با یک برنامه ریزی قبلی تنها برخی خبرنگاران وابسته و همراه به نهاد ریاست جمهوری دعوت شده بودند که احمدی‌نژاد در میان آن‌ها اظهارات جنجالی جدید خود را بیان داشته است.
"صراط" - رئيس جمهور دستگيري‌هاي اخير برخي مقامات دولتي را اقدامي سياسي دانست و گفت كه اگر اين روند ادامه يابد، مسائل را با مردم در ميان گذاشته و به وظيفه قانوني خود عمل مي‌كنم.

به گزارش صراط نیوز به نقل از فارس، محمود احمدي نژاد رئيس جمهور در حاشيه جلسه امروز هيئت وزيران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: موضع دولت در برابر فشارهاي كه وارد مي‌شود، همچنان سكوت است چرا‌كه كشور نيازمند وحدت و همدلي است اما كابينه خط قرمز است و مجموعه اين فشارها كاري سياسي است.

وي تصريح كرد: موضع ما سكوت بوده و همچنان سكوت است اما اگر بخواهند به اين روند ادامه دهند، مسائل را با مردم در ميان مي‌گذارم و به وظايف قانوني خود در اين خصوص عمل مي‌كنم.

رئيس جمهور كه ابراز اميدواري كرد اين روند متوقف شده و نيازي نباشد وي وارد عمل شود، گفت كه در خصوص اتهاماتي كه به همكارانش در دولت وارد مي‌كنند، با رئيس قوه قضائيه مذاكره كرده است.
هنوز هیچ مرجع رسمی نسبت به این خط و نشان های احمدی نژاد واکنش نشان نداده است .
گفتنی است برخی از دستگیریهای اخیر با هماهنگی دستگاههای امنیتی صورت گرفته بود .


تاريخ : چهارشنبه پانزدهم تیر ۱۳۹۰ | 7:26 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
 

کیسان ابوعمره قبلا خبرنگار کیهان بود

موضع من هنوز هم همان چیزهایی است که در نماز جمعه گفته بودم. وی افزود: درباره جنگ حرورا ناگفته هایی دارم که فعلاً قصدی برای افشای آن ندارم! بن سابقه از بن وهب خواست، هر جا کسی به او حرف بی تربیتی زد، فیلمش را برای همه بلوتوث کند تا پیراهن عثمان درست شود!

به گزارش صراط نیوز ، کیهان در مطلب طنزی با اشاره به شهادت «کیان» در سریال مختارنامه، می­نویسد:

*مراسم سومین شب شهادت کیان ابوعمره، با حضور امیر مختار، بن مالک، مهران، ابراهیم مالک، آقای دوربینی، بن شمیط، بن وهب، دلدل و تنی چند از نمایندگان قبایل مختلف ایرانی، بعد از ظهر دیروز در مسجد کوفه برگزار شد.

*در این مراسم بن مالک با اشاره به خدمات کیان در طول دوره انتقام و نقش وی در وحدت میان سربازان سپاه حق از شورای عالی انقلاب فرهنگی خواست که روز شهادت کیسان ابوعمره را به عنوان روز وحدت عرب و عجم در لشکر مختار نام گذاری کنند. وی گفت: به پرونده بن وهب در موضوع شهادت کیان خارج از نوبت رسیدگی می شود و ما با هیچ کس شوخی موخی(!) نداریم.

*در ادامه این مراسم بن شمیط ضمن ابراز پشیمانی از قصور خود در موضوع شهادت کیسان ابوعمره، گفت: من از همان اول هم مخالف به میدان رفتن کیان بدون اسب بودم، اما ابن وهب مرا فریب داد، البته اسب هم نباید صاحبش را تنها رها می کرد و از نظر من مقصر اسبی، ببخشید؛ اصلی این ضایعه، حرف هایی بود که بن محمود در مناظره با داماد بغداد زد!!

*سخنران بعدی این مراسم بن شریعتمدار بود. وی گفت: کیهان از قبل همه این حوادث را پیش بینی کرده بود و ما براساس اسناد و شواهد موجود قبلاً گفته بودیم که دست آل زبیر هر آن احتمال دارد که از آستین امثال بن وهب بیرون بیاید! وی گفت: فردا نه پس فردا در همین باره «گفت وشنود» خواهم نوشت، الساعه در لطیفه آخرش گیر کرده ام! مدیر مسئول کیهان به دیدار چند وقت پیش بن وهب با جرج سوروس اشاره، و تصریح کرد: کیان برخلاف اسمش هیچ ارتباطی با حلقه کیان نداشت، بلکه قبلاً خبرنگار افتخاری کیهان بود در حوزه ایوان مدائن!

*بعد از سخنرانی بن شریعتمدار، بن سابقه پشت تریبون قرار گرفت و گفت: در حادثه شهادت کیان، هم بن وهب مقصر بود، هم بن مالک! بن سابقه تأکید کرد: برای جلب اعتماد مردم باید همه زندانیان سیاسی، حتی آن دسته از بی شرف هایی که در حادثه کربلا به یزیدیان کمک کردند، آزاد شوند و موضع من هنوز هم همان چیزهایی است که در نماز جمعه گفته بودم. وی افزود: درباره جنگ حرورا ناگفته هایی دارم که فعلاً قصدی برای افشای آن ندارم! بن سابقه از بن وهب خواست، هر جا کسی به او حرف بی تربیتی زد، فیلمش را برای همه بلوتوث کند تا پیراهن عثمان درست شود! بن سابقه ادامه داد: مختار در به ثمر رساندن اهداف قیام علیه امویان و زبیریان، گاهی به وی کمک می کرد!!!! وی در عین حال گفت: ما باید وحدت را حفظ کنیم و همه خود را بدهکار قیام بدانیم و اگر اینها که ادعاهایی دارند، چیزی از ما پیدا کردند، بیایند من به نامشان بزنم خلاص! بن سابقه در پایان خود را عاشق مختار خواند و با اشاره به دوستی ۸۰ ساله خود با امیر مختار گفت: «م.ه» برای بررسی شرایط دانشگاه آزاد شعبه روم به ونیز رفته است و با اینکه در جنگ حرورا نبود، اما ترکش های این جنگ هنوز در بدنش هست!تاريخ : سه شنبه چهاردهم تیر ۱۳۹۰ | 8:12 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی


«اصلان» نوكر نيست محرم است

«خسرو احمدي» را با نقش النگ و دولنگ به ياد مي‌آوريم كه نقش دولنگ كه فردي تپل و فربه بود را بازي مي‌كرد.

علي خدايي بيجاري | «خسرو احمدي» را با نقش النگ و دولنگ به ياد مي‌آوريم كه نقش دولنگ كه فردي تپل و فربه بود را بازي مي‌كرد. اين بازيگر بازي را از تئاتر آغاز كرد و به موازات آن فعاليت در سينما و تلويزيون را هم ادامه داد و در آثاري چون مسيح (ع)، خوابگاه دختران، كلاه قرمزي و سروناز، تارزان و تارزن، دختر شيريني‌فروش، نيمكت و مسافرخانه سعادت به ايفاي نقش پرداخت. به بهانه بازي اين بازيگر در سريال توطئه فاميلي و ايفاي نقش اصلان با او به گفت‌وگو نشستيم كه در ادامه مي‌خوانيد.


آقاي احمدي شخصيت «اصلان» از نگاه بازيگري كه نقش او را بازي مي‌كند چگونه شخصيتي است؟

‌همانطور كه در سريال مشخص است اصلان آدم بسيار ساده و دوست‌داشتني‌اي است. خادم خيلي خوب آقاي رحماني (جمال اجلالي) است. او از آدم‌هاي قديمي خانه رحماني است و به نوعي محرم آن خانواده هم هست و به خاطر خدمت صادقانه چند ساله اين كاراكتر رحماني پيشنهاد مي‌كند كه خانه‌‌اي در پشت كانال به او بدهد. من لازم مي‌دانم توضيح دهم كه اصلان نوكر خانه رحماني نيست. مثلاً در جايي دكتر وارد مي‌شود كه با آقاي رحماني كار دارد. سكانس قبلش نشان مي‌دهد كه رحماني داخل باغ است و اصلان پشت ميز مفصل صبحانه نشسته و صبحانه مي‌خورد در حالي كه رحماني درختان باغ را هرس مي‌كند. حتي وقتي دكتر در مي‌زند اصلان مي‌گويد: آقا مي‌خواهي بروم در را باز كنم؟ كه رحماني مانع مي‌شود و خودش در را باز مي‌كند. اين خودش گوياي شخصيت اصلان و موقعيت او در خانواده رحماني است و مي‌توان گفت كه بعد از فوت همسر رحماني اصلان يكي از بهترين و صميمي‌ترين افراد براي رحماني بوده. در مجموع سادگي و دوست‌داشتني بودن اين آدم باعث مي‌شود اصلان محرم خانواده اصلاني شود.

آقاي احمدي نقش اصلان از نقش‌هايي است كه در اين سريال خوب درآمده و به نوعي براي مخاطب قابل لمس و باور است. براي درآمدن نقش چه كرده‌ايد؟

ببينيد همانطور كه لهجه اصلان مربوط به شمال كشور است اكثر آدم‌هاي اين منطقه آدم‌هاي ساده و دوست‌داشتني هستند. واقعيتش را بخواهيد من براي بازي در نقش اصلان ادا درنياوردم و تقليد نكردم. من هيچ وقت يادم نمي‌‌رود كه شب اولي كه رفتيم رامسر من با رامبد جوان و آقاي اجلالي كه استاد بسيار بزرگي هستند و خودم را در تئاتر و تصوير مديون ايشان مي‌دانم، به همراه خانم اميرجلالي (پوران)، خانم دولتشاهي (لادن) و ديگر دوستان راجع به نقش‌ها صحبت كرديم. من پيشنهاد دادم كه با لهجه حرف بزنم يعني وقتي رامبد از من خواست كه ديالوگ‌هايم را يك دور بخوانم گفتم من اين كاراكتر را اين طور مي‌بينم كه با لهجه حرف مي‌زند. رامبد در ابتدا ترسيد كه مبادا خداي ناكرده ما توهيني به اين زبان و لهجه بكنيم. من به او اطمينان دادم كه اين طور نخواهد شد. به هر حال ما با لهجه تمرين كرديم اما باز رامبد به من گفت با اينكه به تو اعتماد دارم ولي خواهش مي‌كنم كه خيلي مواظب باش و من قول دادم كه مشكلي پيش نخواهد آمد. ديگر اينكه وقتي در بين دو استاد قرار مي‌گيري نمي‌تواني بد بازي كني.

ما در كنار بازيگري مثل آقاي اجلالي حق نداريم كه بد بازي كنيم. بعد امير جعفري و آناهيتا همتي و ديگر دوستان وارد كار شدند و آنقدر ارتباطات خوب برقرار شدكه وقتي يك سكانس را مي‌گرفتيم آقاي اجلالي به شوخي مي‌گفتند آقا تو را به خدا كمي بد بازي كن. اتفاقات خيلي خوب افتاد و صميميتي برقرار شد كه همه دست به دست هم داد و با كمك اين دوستان اين نقش اين طور درآمد.

شما گفتيد در كنار دو استاد قرار گرفته‌ايد. اولي آقاي اجلالي بود، استاد ديگر كيست؟

هر چند من كار آقاي جوان را خيلي قبول دارم اما آقاي پورصميمي (پدر سمانه) يكي ديگر از آن اساتيدي است كه به آدم قوت قلب مي‌دهد كه خوب بازي كند. گرچه من فقط سعي كردم كه خوب بازي كنم اما براي خوب شدن بازي‌ام ادعايي ندارم. اميدوارم نتيجه بازي‌ام براي مخاطبان خوب و شيرين بوده باشد.

آقاي احمدي لهجه اصلان مشخصاً مربوط به كدام شهر از شهرهاي شمال است؟

لهجه مربوط به شهر خاصي نمي‌شود، لهجه مازني است و مربوط به مازندران.

براي درآمدن لهجه چه كرديد؟ آيا مشاور لهجه داشتيد؟

نخير راستش من چند سال در مازندران زندگي كرده‌ام و لهجه اصلان را از شهرهاي مختلف شمال مثل قائم‌شهر، ساري و بابل وام گرفته‌ام. واژه‌ها و اصطلاحات را به مدد گويش‌هاي شيرين اين مناطق استفاده كرده‌ام.

فكر كنم لهجه شمالي را در يك كار ديگر استفاده كرده بوديد، درست است؟

بله. من يك تجربه ديگر هم داشتم كه در كار آقاي پوراحمد بود به اسم «نوك برج» كه نقش يك نگهبان را بازي كردم.

اظهار عشق و علاقه اصلان از سادگي او نشأت مي‌گيرد؟

بله. اصلان آدم ناپاك و هيزي نيست و دوست داشتنش را از روي سادگي عنوان مي‌كند. يعني زماني كه رحماني به او مي‌گويد كه مي‌خواهد خانه پشت كانال را به اصلان بدهد او سريع به اين نتيجه مي‌رسد كه مي‌گويد كه خب من هم ديگر يك سقف روي سرم دارم، پس با داشتن اين سقف مي‌توانم زن بگيرم و آدم ديگري را زير اين سقف بياورم كه با هم زندگي كنيم.

كاراكتر اصلان كاراكتر محوري محسوب نمي‌شود و به نوعي كاراكتري مكمل است. با اين اوصاف چقدر اين كاراكتر روي پيشبرد داستان اثر مي‌گذارد و به رشد داستان كمك مي‌كند؟

ببينيد، درست است كه اصلان جزء كاراكترهاي مكمل است اما از نقش‌هاي مكملي است كه بر روي داستان اثر مي‌گذارد و گاه ارتباط آدم‌ها و نياز سريال را وصل مي‌كند. يعني رحماني را به ماجراي ديگر وصل مي‌كند. گوشزدهايي كه به رحماني و بقيه مي‌كند از سر بزرگي نيست و همه‌اش به خاطر بحث رفاقت و همان حكايت يار غار است همه هشدار‌هايش از روي دلسوزي و احساس مسئوليت است چرا كه به خانواده رحماني اداي دين مي‌كند. بنابر اين با موقعيتي كه اصلان دارد و به خاطر عملكردش روي دستان اثر مي‌گذارد و گاهي رخدادهاي جديدي را در قصه رقم مي‌زند.

آيا مي‌شود اصلان را به عنوان شخصيتي كميك شناخت؟

نه به اين صورت، اصلان شخصيتي شيرين و بامزه است اما با استفاده از طنز خلق نشده است و قصد اين را ندارد كه مخاطب را بخنداند. كما اينكه خودش طناز است و كارهايش از نگاه مخاطب شيرين و كميك به نظر مي‌آيد. اگر دقت كرده باشيد اصلان از شوخي و كارهايي كه در آثار طنز متداول است در بازي و شخصيت‌پردازي‌اش استفاده نشده. بزرگترين شوخي او در كل سريال همان بود كه گفتم كه وقتي صبحانه مي‌خورد با شوخي به رحماني مي‌گويد آقا اگر مي‌خواهيد من در را باز كنم و در مجموع از ارتباط و اتفاقاتي كه بين اين آدم‌ها اتفاق مي‌افتد لحظات شيريني به وجود مي‌آيد.

شما موقعيت‌هاي كميك توطئه فاميلي را در مقايسه با كارهاي كميك و سخيفي كه بعضاً در تلويزيون كار مي‌شود و طنزشان مبتني بر استفاده از ديالوگ و لودگي است را چگونه مي‌بينيد؟

توطئه فاميلي اصلاً با آثار سخيف قابل مقايسه نيست. ببينيد امير جعفري در اين كار چندين مرتبه طنازي مي‌كند و اين طنازي در هيچ كار و سريالي ديده نمي‌شود. حتي خود سريال طوري است كه خانم آناهيتا نعمتي يك تيركمان دارد كه اين تيركمان جزئي از شخصيت‌پردازي اين كاراكتر است كه به واسطه استفاده از آن موقعيت‌هاي طنز به وجود مي‌آورد. در حالي كه كار و هدف اين خانم كاملاً جدي است اما نتيجه كارش كميك است. شما اگر دقت كنيد خانم اميرجلالي در خيلي از كارهاي طنز بازي كرده‌اند اما در توطئه فاميلي شخصيتي كاملاً جدي دارد. همه اينها باعث شده موقعيت‌هايي پيش بيايد كه به اصطلاح به موقعيتي براي طنز تبديل شود. در مجموع توطئه فاميلي با آثار سخيف خيلي فاصله دارد و داراي طنز موقعيت است.

آقاي احمدي در پايان بفرماييد براي خلق شخصيت اصلان چقدر به داستان و ديالوگ‌هاي خانم سام وفادار بوديد؟

ديالوگ‌ها و داستان در كار من تغيير چنداني نكرده‌اند. خانم سام چيزي نوشته بودند كه اصل كار بود و من سعي كردم كه به ديالوگ‌ها و خط مشي ايشان وفادار بمانم طوري كه اكثر دوستان منجمله آقاي اوجي، آقاي جوان و آقاي اجلالي مي‌گفتند تو به اين نقش يك رنگ و لعاب خاصي داده‌اي و به اصطلاح نوشته‌هاي خانم سام را تصويري كرده‌اي.تاريخ : سه شنبه چهاردهم تیر ۱۳۹۰ | 8:11 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
یکی از سایت های جریان انحرافی با حمله شدید به برخوردهای قانونی با برخی ناهنجاری های اجتماعی از جمله حجاب و عفاف و گیرنده های ماهواره ای،مجریان این طرح ها را احمق نامید.

یکی از سایت های جریان انحرافی با حمله شدید به برخوردهای قانونی با برخی ناهنجاری های اجتماعی از جمله حجاب و عفاف و گیرنده های ماهواره ای،مجریان این طرح ها را احمق نامید.
به گزارش «جوان آنلاین»،جریان انحرافی در راستای اهداف خود که در چارچوب سیاست های سکولار و لیبرالیستی می باشد، می کوشد تا با گسترش اباحه گری در فضای اجتماعی – فرهنگی، سیاست های معطوف به جذب بدنه و رای لایه های سکولار جامعه را پی گیری نماید.
در همین راستا سایت های این جریان هرازگاهی به هجمه علیه سیاست های موجود برای برخورد با برخی مظاهر ناهنجاری های اجتماعی پرداخته و در این مسیر از هیچ توهینی نیز فروگذاری نمی کنند.
سایت هفت صبح متعلق به جریان انحرافی در همین چارچوب در اعتراض به برخوردهای صورت گرفته با برخی ناهنجاری ها نوشت که این قبیل طرح ها نه تنها بویی از دیانت نبرده بلکه جز «حماقت»، نام دیگری نمی توان بر آن نهاد.!
این سایت همچنین پا را فراتر نهاده و طرح هایی قانونی همچون حجاب و عفاف را طرح های تحمیلی برای پیاده سازی خواند.
گفتنی است این قبیل تلاش ها از سوی جریان انحرافی دقیقا بر اساس ایجاد حاکمیت دوگانه می باشد.تاريخ : سه شنبه چهاردهم تیر ۱۳۹۰ | 8:10 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
جریان انحرافی نقدهای علمی رسانه های ارزشی را تاب نیاورده و پروژه شکایت از این رسانه ها را کلید زد.

جریان انحرافی نقدهای علمی رسانه های ارزشی را تاب نیاورده و پروژه شکایت از این رسانه ها را کلید زد.
به گزارش«جوان آنلاین»،پس از آنکه رسانه های ارزشی نقد علمی جریان انحرافی را آغاز و در این فرآیند از عناصر برجسته این جریان نیز برای مناظره دعوت بعمل آوردند،عناصر برجسته این جریان ضمن استنکاف از مناظره شکایت از رسانه های ارزشی را کلید زدند.
در همین راستا سایت برهان که چندی است با نگاه علمی و تئوریک به بررسی این جریان پرداخته است،امروز با شکایتی از سوی لیدر جریان انحرافی به دادگاه فراخوانده شد.
گفتنی است این اقدام در حالی صورت می پذیرد که به نظر می رسد هدف از این اقدام شکست سنگین جریان انحرافی درساحت اندیشه می باشد.تاريخ : سه شنبه چهاردهم تیر ۱۳۹۰ | 8:9 | نویسنده : دانشگاهیان ولاییدر حالی که برخی از اصلاح طلبان منکر هرگونه ارتباط خود با جریان انحرافی هستند،اما ارتباط بخشی از دوم خردادی ها با این جریان همچنان ادامه داشته و به حمایت هایی نیز منجر شده است.

در حالی که برخی از اصلاح طلبان منکر هرگونه ارتباط خود با جریان انحرافی هستند،اما ارتباط بخشی از دوم خردادی ها با این جریان همچنان ادامه داشته و به حمایت هایی نیز منجر شده است.
به گزارش«جوان آنلاین»،یکی از گروه هایی که عناصر سطح بالای آن بر ضرورت حمایت و پشتیبانی از لیدرهای جریان انحرافی تاکید و اصرار دارند،حزب تکنوکرات است که با توجه به روحیه پراگماتیست (عملگرایانه) خود همکاری هایی را نیز در برخی لایه ها و سطوح با سرپل های جریان انحرافی آغاز کرده اند.
از دیگر سو شنیده شده که برخی از مسئولان استانی سازمان منحله مجاهدین انقلاب اسلامی نیز حمایت های خود را از لیدر جریان انحرافی اعلام کرده اند. بنابراین گزارش فردی به نام (مسعود.س) مسئول گروهک مجاهدین انقلاب شاخه فارس که گویا در دانشگاه نیز تدریس می کند در کلاسهای خود به شدت از لیدر جریان انحرافی حمایت می کند و می گوید که نامبرده بسیار کارآمد است و مخالف اقتدارگرایان است.
گفته می شود هدف اصلی اعضای این سازمان باور به این نکته و مساله است که لیدر جریان انحرافی زمینه زمینگیر کردن ونابودی اصولگرایان را داشته و برای آن نیز برنامه دارد.مضاف براینکه برخی اخبار حکایت از آن دارد که اعضای این سازمان بر این باورند که لیدر جریان انحرافی ماموریتی فراتر از موارد گفته شده دارد.تاريخ : سه شنبه چهاردهم تیر ۱۳۹۰ | 8:8 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی


ویژه/تاكتیك بازگشت طلبكارانه اصلاح طلبان به درون نظام/خاتمی به اعضای مجمع روحانیون چه گفت؟

بازگشت طلبکارانه اصلاح طلبان فتنه گر به درون نظام همچنان به عنوان یک راهبرد در دستورکار این این جریان قرار دارد.
به گزارش«جوان آنلاین»،اصلاح طلبان که در تلاش برای جذب بدنه فرقه سبز به خود بوده و برای همین منظور نیز تاکتیک دو پهلو گویی را به دفعات از سوی سید محمد خاتمی ظهور و بروز داده اند،ازمدت ها پیش تاکتیکی را عملیاتی می سازند که هدف اصلی آن بازگشت به نظام از موضع طلبکارانه است.براساس این تاکتیک، طیف رادیکال به اتخاذ مواضع هنجارشکنانه و تحریک و تهییج مشغول شده و تلاش می کنند فشار اجتماعی ایجاد کرده و طیف هایی همچون خاتمی نیز با اتخاذ مواضع دو پهلو کوشش می کنند نظام را به مذاکره با خود ترغیب نمایند.
در همین راستا شنیده شده که سید محمد خاتمی در جلسه اخیر مجمع روحانیون مبارز که با حضور برخی از چهره های سایر گروه های اصلاح طلب نیز برگزار شده،ضمن توجه به استراتژی پیشین طرح خود را برای فعالیت اصلاح طلبان رونمایی کرده است.
وی با بیان اینکه طرح وی«آشتی ملی» نام دارد اطلاح طلبان را خطاب قرار داده و گفته است باید این را تا نتیجه نهایی دنبال کرد.
خاتمی با بیان اینکه اگر اصلاح طلبان به دیدگاه ها و افکار وی پایبند هستند باید طرح وی رانیز بپذیرند،در واکنش به برخی دیدگاه های مطرح شده در این جلسه گفته است:نباید به مسائل آرمانی نگاه کرد و نباید انتظار داشت که یک شبه به تمامی اهداف دست یافت.
وی همچنین تصریح کرده است که اصلاح طلبان باید پله به پله اهداف خود را پیگیری نمایند.
گفتنی است این اظهارات در حالی از سوی خاتمی صورت می گیرد که وی ضمن حمایت از سران فتنه هیچ گونه مخالفت و ابراز برائتی را از اعمال فتنه گران همچون روزه خواری،اهانت به تمثال مبارک حضرت امام خمینی(ره)،جسارت و توهین به ولایت فقیه،همنوایی با رژیم صهیونیستی و استکبار و...نداشته و حتی با دیگر سران فتنه نیز برای تحلیل مسائل جلسه برگزار می کرده است.
در همین رابطه به نظر می رسد این طرح خاتمی در راستای طرح پیشین این گروه برای بازگشت به نظام آنهم بدون عذرخواهی از نظام و ملت بوده و وی تلاش دارد با انتقال بدنه باقی مانده فرقه سبز فعالیت های جریان خود را از درون نظام مدیریت کند.این درحالی است که وی تاکنون نسبت به پیش شرط اعلام برائت از دیگر سران فتنه و محکومیت اعمال فتنه گران هیچ اقدامی را انجام نداده و با عدم اقدام عملی نسبت به این پیش شرط ها همچنان به عنوان یکی از سران فتنه به ایفای نقش مشغول است.تاريخ : سه شنبه چهاردهم تیر ۱۳۹۰ | 8:7 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
چيستي سوم تير و ۲۲ خرداد/ جریان اجتماعی و گروه سیاسی اصولگرا

مجتبي زارعي 

جريان اجتماعي اصولگرايان چگونه باید نقش بنیادین خود را ایفا کند؟  
* مقدمه/ پرسشي براي فردا 
 
در آغاز دهه چهارم انقلاب اسلامي به چگونه دستگاه شناختي در حوزه فرهنگ و سياست نيازمنديم، چه خطراتي انقلاب اسلامي را در حصول به جريان سازي هاي فرهنگي و اجتماعي تهديد مي كند؟ حركت در سطح سياست و اجتماع بايد تابع کدامين معارف و چه ضوابطي باشد تا خيزش عمومي ملت به التقاط، انحراف و تحجر منجر نگردد و سير قهقرايي نيابد؟ 
 
 
* انقلاب اسلامي / بنياد گرايي مدرن و اصولگرايي بومي 
 
به‌نظر مي رسد به‌عنوان فرضيه، نظريه "اصل گرايي" و فرايند متكامل در "ديالكتيك اصولگرايي"، پاسخگوي پرسش ها و رافع نگراني هاي ايران كنوني و ايران فرداست زيرا اولاً اصولگرايي از حيث دستگاه شناختي منسجم واز منظر تبار شناسي و شجره يابي جزوي از ايدئولوژي هاي مدرن نيست. اصولگرايي ايدئولوژي نيست، مكتب است. 
 
اما حركت بر مدار" بنيادگرايي مصطلح " جزوي از زيست شبه مسلماني در متن مدرن است؛ چه اينكه بنيادگرايي، يعني آن چيزي كه اكنون در سطح برخي جنبش ها ولو مسلمان در جريان است، دستگاه شناختي خويش را نه "ايجاباً" و "تأسيسي" كه با توجه به "غير" يا "غرب" سامان داده است. پس منبع شناخت در بنيادگرايي هويت ساز نيست ولو اينكه هويت نما باشد. اما اصولگرايي منبعث از اصل ها و مبناها كه مصداق اتم آن، دستگاه فكري در انقلاب اسلامي است، حتي بدون "غير" و بدون "غرب"، حاوي يك زيست بوم و يك سبك مستقل در اداره اجتماعي، اقتصادي، سياسي و فرهنگي انسان است. اصولگرايي برآمده از انقلاب اسلامي، خود حامل "افق" و "وقت" مجزا از سيطره عهد مدرن و عالم مدرن مي باشد.  
 
* ديالکتيک اصولگرايي و روند اصولگرايي 
 
پس از اين مفروض، لاجرم بايد اذعان کرد که، اصولگرايي خود يك ميزان است چه اينكه اصولگرايي متفاوت از "حاملان اصولگرا" مي باشد. چه بسا اصولگراياني كه تصنعي ومزورانه بر اين سياق پاي مي فشرند اما در عمل به مميزات اصولگرايي از غير آن پايبند نيستند. محافظه کارند اما انقلابي مي نمايند در اصل ها، التقاطي اند اما ناب مي نمايانند از سويي ديگر اصولگرايي نه برخوردار از انجماد فكري و نه حاوي التقاط فكري بلكه ازحيث نَسَب، استقلال دارد و در روش اما يك "ديالكتيك اعتلايي" برخوردار است. اصولگرايي ذاتاً متناقض و متضاد نيست و از انسجام دروني برخوردار است. ديالکتيک دروني اش، اشراقي، اعتلايي و روبه جلو است. احزاب وگروههاي سياسي در روند خود، ديالکتيک ندارند ويا اگر دارند، صرفاً تضاد است آنها فقط ظهور وسقوط دارند اما اصولگرايي از ديالکتيک اعتلايي برخوردار است بجاي ظهور و سقوط، «ريزش » و «رويش » دارد.روابط دروني در دستگاه شناختي اصولگرايي، مكرر در حال نوزايش و تحول است. اصولگرايي، همانا تحول گرايي و تحول ساز است. "تحول"، اما فقط دگرگوني نيست. اصل گرا و اصولگرا با" جان" و" حال" و ما في الضمير انسان سرو كار دارد و اين از آن روي است كه اصولگرايي، حزب نيست. احزاب، متصلب، جزمي گرا و خواهان تغيير و دگرگوني هاي سياسي هستند، اگر در قدرت باشند، بفكر سيطره بيشترند، و اگر در قدرت نباشند از درون، حسي نوستالژيك نسبت به آن پيدا مي كنند، يک اصل گرا براساس قاعده اصولگرايي حتي بدون قرار گرفتن در چارچوب ها وساختار هاي مادي قدرت نيز احساس تشخص دارد و شخصي سرزنده و قدرتمند است، اثر مي گذارد، واكنشي نيست و خود يک کنشگر فعال به شمار مي آيد. گواينکه رهبر حکيم نظام هم بر آن است که «اصولگرايي به حرف نيست، اصولگرايي در مقابل نحله هاي سياسي رايج کشور هم نيست، اين غلط است که ما کشوريا فعالان سياسي را به اصولگرا واصلاح طلب تقسيم کنيم، نه اصولگرايي متعلق به همه کساني است که به مباني انقلاب معتقد و پايبندند و آنها را دوست مي دارند حالا اسمشان هرچه باشد » احزاب چون زاييده دگرگوني ها هستند خود نيز صرفاً اراده اي معطوف به دگرگوني ها و صرفاً به حضور در قدرت وابسته اند اما اصولگرايي در عين حال كه دگرگون مي كند بايد متحول نمايد، و اين وجه بنيادين تمايز اصولگرايي با جنبش هاي بنيادگرا و احزاب سياسي است، ضمن اينكه مدرنيسم ذاتاً نمي تواند حاوي تحول و تكامل باشد چون ماده جوهري مدرن، "تغيير" است و تغيير، فقط كمي و مادي است و حركت در "ذات" و "كيف" و "جوهر"، صرفاً متعلق به تفكر اسلامي و مشرب اصوليِ شيعي است وديگران از آن حظي نبرده اند. با اين حساب اصولگرا حتماً نمي تواند واپسگرا باشد چون اصل گرايي او حتي در جوهر وذات نيز «متحرک» و«متجدد» است، واگر چنين است ما با اصولگراي سنتي به مفهوم غير پوياي آن نيز تمايز داريم، با اينکه يک اصل گراي سنتي از التقاط به دور است اما با تحول، تکامل و پيشرفت سازواري ندارد در حاليکه اصولگراي حقيقي، اصولگرايانه اما متجددانه رو بسوي پيشرفت وتکامل دارد، استخدام دانش واژه ديالکتيک اصولگرايي در آغاز اين گفتار نيز به همين دليل بوده است؛ تضادهاي دروني اصل گرايي ومبناگروي آن در تضاد و نزاع متوقف نيست و بسوي تکامل، تحول و اشراق مستمر براي حصول به حقيقت ورشد آرماني و متعالي جريان دارد. 
 


ادامه مطلب
تاريخ : سه شنبه چهاردهم تیر ۱۳۹۰ | 8:1 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
 
کسانی که دراختلاف‌ها می‌دمندآیاشادمانی دشمن را نمی‌بینند/ لزوم روشنگری درقبال حرکت‌های‏ غلط به‌دور ازجنجال

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز در دیدار فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مسئولین حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه، پاسداری حقیقی از انقلاب اسلامی را حفظ حرکت پیش رونده، پرشتاب، پرنشاط و انقلابی نظام اسلامی به سمت اهداف والای ترسیم شده دانستند و تأکید کردند: یکی از موارد بسیار مهم و ضروری برای ادامه حرکت تکاملی و رو به جلوی انقلاب اسلامی، پرهیز از دمیدن و مشتعل کردن فضای اختلاف، هیاهو و جنجال در جامعه است و همه دستگاهها و جریانهای سیاسی و فکری باید به حفظ وحدت، پایبندی عملی داشته باشند.

به گزارش رجانیوز، در این دیدار که در آستانه سوم شعبان سالروز میلاد بزرگ پاسدار اسلام حضرت سیدالشهدا علیه السلام و روز پاسدار برگزار شد، حضرت آیت الله خامنه ای با تبریک اعیاد شعبانیه بویژه سوم شعبان، نامگذاری سالروز میلاد حضرت امام حسین علیه السلام به عنوان روز پاسدار را ابتکاری پرمغز و جهت دِه خواندند و افزودند: معنای واقعی پاسداری از اسلام با همه ابعاد آن، در دوران ده ساله امامت حضرت اباعبدالله علیه السلام تحقق پیدا کرد، بنابراین بازخوانی رفتار و حرکات آن حضرت در دوران امامت، ترسیم کننده مبانی و شاخص های واقعی پاسداری است.

رهبر انقلاب اسلامی در تبیین دوران ده ساله امامت حضرت سیدالشهدا علیه السلام، به سرفصل های مهم حرکت ایشان از جمله انذار، تحرک تبلیغاتی، بیدار و حساس کردن خواص، ایستادگی با جان و مجاهدت در مقابل حرکت انحرافی فوق العاده خطرناک آن زمان، و عمل براساس دستورات اسلام، اشاره و خاطرنشان کردند: حرکت و ایثار امام حسین علیه السلام و ابعاد گسترده آن بویژه فجایعی که برای خاندان آن حضرت پیش آمد، موجب ماندگاری این حرکت در تاریخ و حفظ اسلام و ارزشها شد.

حضرت آیت الله خامنه ای یکی از ابعاد سخت حرکت حضرت سیدالشهدا علیه السلام را صبر ایشان در مقابل تردید افکنی های خواص و صاحب نامان آن دوران ارزیابی کردند و افزودند: سخت ترین صبر امام حسین علیه السلام ایستادگی در برابر سخنان به ظاهر مصلحت اندیشانه و وسوسه های افراد صاحب نفوذ و تأثیرگذاری بود که با توجیهات به ظاهر شرعی، امام را از گام گذاشتن در این مسیر منع می کردند اما حضرت اباعبدالله علیه السلام با صبر بر این تردید افکنی ها و با عزم و اراده، وارد میدان شدند و جریان اسلام را از انحرافی بزرگ نجات دادند.

ایشان پس از تبیین معنای واقعی پاسداری در چارچوب حرکت امام حسین (ع)، افزودند: نامگذاری سوم شعبان به عنوان روز پاسدار، بدین معنا است که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می خواهد همواره در راه حضرت سیدالشهداء حرکت کند و بررسی منصفانه عملکرد سپاه از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون نیز نشان می دهد سپاه پاسداران حقاً و انصافاً در این راه قدم برداشته و ایستادگی کرده است.

رهبر انقلاب اسلامی لازمه ادامه حرکت رو به رشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با توجه به ویژگیها و شاخص های ترسیم شده برای پاسداری را، ارتقای توانایی، کیفیت و هوشمندی سپاه در همه ابعاد دانستند و خاطرنشان کردند: اگر نسل گذشته سپاه در شرایط و انگیزه های قوی اوائل انقلاب و دوران دفاع مقدس رشد و تکامل پیدا کرد، نسل جوان و جدید سپاه نیز باید از لحاظ معرفت، آگاهی، بصیرت، فداکاری، انجام درست کار و انجام به هنگام وظیفه، به مراتب بالاتر و مستحکم تر باشد زیرا امروز اگرچه جنگ نظامی وجود ندارد ولی جنگی ظریفتر و البته خطرناک تر در جریان است.

رهبر انقلاب اسلامی سپس به تشریح معنای واقعی هویت پاسداری سپاه پرداختند و افزودند: نباید از مفهوم «پاسداری از انقلاب» معنایی محافظه کارانه و حفظ وضع موجود انقلاب برداشت شود.

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه انقلاب در ذات خود یک حرکت پیش رونده و پرشتاب به سمت اهداف ترسیم شده است، خاطرنشان کردند: پاسداری از انقلاب به معنای حفظ حرکت پیش رونده و انقلابی نظام اسلامی است.

ایشان لازمه پاسداری سپاه از حرکت انقلابی و پیش رونده نظام اسلامی را دو حرکت درونی و بیرونی در سپاه پاسداران دانستند و افزودند: حرکت درونی که سپاه همواره به آن نیاز دارد دارای دو بُعد معنوی و مادی است که بعد معنوی آن، توجه ویژه به ارزشها و مشخص کردن شاخص های ارزشی پاسداری و سنجش و ارزیابی همه فرماندهان و بدنه سپاه براساس این شاخص ها، به منظور پیشرفت است.

رهبر انقلاب اسلامی درخصوص بُعد مادی حرکت درونی سپاه خاطرنشان کردند: کارهای تشکیلاتی، علمی، تحقیقاتی، و آموزش های نظامی اجزاء بُعد مادی حرکت درونی سپاه هستند که با قرار گرفتن در کنار بُعد معنوی، یک مجموعه زنده، پرنشاط، همیشه جوان و دارای حرکت رو به جلو بوجود خواهند آورد.

حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: چنین مجموعه ای به عنوان الگوی معنویت، بصیرت، پایبندی به اصول، فکر، تدبیر و حرکت در مسیر صحیح، می تواند تأثیرگذار در پیشبرد حرکت مجموعه انقلاب اسلامی باشد.

ایشان یکی از موارد لازم و بسیار مهم برای پاسداری از حرکت پیش رونده و رو به تحول نظام اسلامی را پرهیز از کارهای غیر مفید و مضر برای این حرکت دانستند و افزودند: یکی از این کارهای مضر، دامن زدن به اختلافات و مشتعل کردن فضای اختلاف و هو و جنجال است که باید همه دستگاهها و نهادهای نظام مراقب این موضوع باشند.
رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: باید هرچه ممکن است اختلاف نظرها و اختلاف سلیقه ها را کم کرد و در فضای بحث های اختلافی ندمید.

حضرت آیت الله خامنه ای با اظهار تأسف شدید از برخی بگومگوها و بحث های اختلافی در کشور افزودند: کسانی که به این بحث ها دامن می زنند، آیا خوشحالی دستگاههای تبلیغاتی بیگانه و تحلیل های آنها را نمی بینند. ابراز شادمانی دشمنان، نشان می دهد این موضوع یک نقطه ضعف است، بنابراین باید از ادامه آن جلوگیری کرد.

ایشان با تأکید بر لزوم تفکیک میان اختلاف نظر با ایستادگی یک جریان در مقابل نظام، خاطرنشان کردند: زمانی ممکن است، جریانی در مقابل انقلاب اسلامی بایستد، که در آن زمان قطعاً وظیفه همه، دفاع از انقلاب است، همانگونه که در حوادث سال 88 اتفاق افتاد.

رهبر انقلاب اسلامی در همین خصوص افزودند: اما زمانی موضوع، اختلاف نظر و سلیقه است و نه ایستادن در مقابل انقلاب. در چنین شرایطی، وظیفه همه، ندمیدن در اختلاف نظرها و در پیش گرفتن شیوه تبیین و روشنگری در مقابل برخی افکار غلط، با در نظر گرفتن همه جوانب آن است.

حضرت آیت الله خامنه ای خاطر نشان کردند: من با حرکت روشنگرانه، تبیین منطقی و مستدل در مقابل تفکر غلط مخالفتی ندارم اما نباید این تفکر غلط را نیز تابلو کرد تا همه از آن مطلع شوند.

ایشان تأکید کردند: هرگونه حرکت روشنگرانه باید به دور از هو و جنجال باشد زیرا جنجال، حرف منطقی را هم خراب می کند.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر لزوم حفظ بیش از پیش وحدت در جامعه افزودند: همه باید همچون صف واحد و دیواری نفوذناپذیر، در مقابل دشمن بایستند.

حضرت آیت الله خامنه ای مجموعه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به حفظ و تقویت امید، همت، تلاش و حرکت پیش روندگی توصیه کردند و افزودند: یکی از موارد ضروری در سپاه استمرار برنامه ریزی است.

رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تحولات منطقه، آن را بی سابقه و فصل جدیدی در منطقه و دنیا خواندند و تأکید کردند: در این تحولات، توده های مردمی با گرایش های توحیدی و الهی به معنای واقعی کلمه در میدان هستند و فصل جدیدی در تاریخ منطقه و جهان ورق خورده است.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به هراس امریکا و صهیونیستها از الگو قرار گرفتن نظام اسلامی برای مردم منطقه افزودند: امریکا و رژیم صهیونیستی هر اندازه هم که در تبلیغات و رسانه های خود، این موضوع و گرایش های اسلامی مردم منطقه را انکار کنند، نمی توانند واقعیات موجود و حقیقی را تغییر دهند.

ایشان تأکید کردند: موج بعدی حرکتی که اکنون در منطقه آغاز شده است، در کشورهایی فراتر از منطقه خواهد بود و چنین رویدادی به وقوع خواهد پیوست.

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام والمسلمین سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تبریک اعیاد شعبانیه و روز پاسدار گزارشی از فعالیتهای حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه بویژه تعیین شاخص ها و معیارهای ارزشی پاسداران ارائه کرد و گفت: توسعه و تعمیق آموزش های عقیدتی و فراهم کردن زمینه شایسته گزینی، شایسته سنجی، شایسته پروری و شایسته گماری در سپاه از جمله برنامه های نمایندگی ولی فقیه است.

سردار سرلشگر جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در سخنانی با گرامیداشت روز پاسدار، حفظ و تقویت شاکله معنوی مجموعه سپاه را از اهداف اصلی برنامه های در دست اقدام خواند و گفت: خودسازی معنوی، توسعه معرفت، شناخت و خودآگاهی، هوشمندی انقلابی، و طراحی راهبردهای اطمینان بخش محورهای اصلی برنامه باز مهندسی در سپاه است.

وی تأکید کرد: منظومه ای مدون تحت عنوان شایسته های پاسداری و شاخص های ارزشی و معنوی تدوین شده است.تاريخ : سه شنبه چهاردهم تیر ۱۳۹۰ | 7:59 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

 عباس‌زاده مشكيني مدير كل سياسي وزارت كشور از جمله افرادي است كه براي شركت در انتخابات مجلس نهم از سمت خود استعفا داده است.

به گزارش خبرگزاري فارس محمود عباس زاده مشكيني مدير كل سياسي وزارت كشور كه از ابتداي دولت نهم اين مسئوليت را بر عهده داشته، پيش از 9 تير از سمت خود استعفا داده است.

عباس‌زاده مشكيني براي شركت در انتخابات مجلس نهم از حوزه انتخابيه تهران، استعفا داده است و هم اكنون فقط به عنوان دبير كميسيون ماده 10 احزاب با وزارت كشور همكاري مي‌كند.تاريخ : سه شنبه چهاردهم تیر ۱۳۹۰ | 7:58 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

نماينده رباط‌كريم گفت: بقايي و مشايي با نوشتن تكذيبه و شكايت مي‌خواهند فرافكني كنند و با اين اقدامات پرونده‌شان را به حاشيه ببرند.
حسن نوروزي در خصوص شكايتش از مشايي و بقايي اظهار داشت: من مدارك و اسنادم را كه نزديك به صد صفحه بود به كميسيون اصل نود تحويل دادم و وقتي ماجراي شكايت من جدي شد آقايان به ياد تكذيبيه و فرافكني افتادند و ماجرا بر سر مسائل كوچك نيز نيست و پرونده‌هاي كلاني در كار است.
نوروزي با طرح اين سوال كه قبل از اينكه مداركم را ارائه دهم چرا اين دو نفر حرفي نمي‌زدند, خاطرنشان كرد: اگر اين دو نفر خود را بي‌گناه مي‌دانند, چه لزومي داشت, قبل از اينكه كميسيون اصل نود مدارك را بررسي كند, تكذيبيه بدهند و با تكذيبيه از خود دفاع كنند.

وي گفت: بايد صبر مي‌كردند كه كميسيون اصل نود ، اسناد را بررسي كند و اگر اسناد مورد تاييد كمسيون اصل نود قرار گرفت سپس از خود دفاع مي‌كردند و اگرنه آن وقت بنده مقصر بودم و آنها راه‌كار ديگري درپيش مي‌گرفتند. بنابراين اين دو نفر قصد فرافكني و به حاشيه بردن پرونده شكايت را داشتند.
وي افزود: اما من با هيچ حاشيه‌سازي از شكايتم نمي‌گذرم و آنقدر مدارك و اسنادم محكمه پسند است كه آنها را به كميسيون اصل نود ارائه كرده‌ام.
اين عضو كميسيون انرژي همچنين افزود: وقتي مدارك را تحويل دادم آقايان برانگيخته شدند و الان مشغول دست و پا زدن زدن هستند اما از آنجايي كه كميسيون اصل نود موظف است هر شكايتي را در اين كميسيون بررسي كند شكايت من را هم بررسي خواهد كرد و من بسيار به آينده اين پرونده خوش‌بينم(البته كميسيون اصل نود نيز بايد بررسي‌هاي لازم را انجام دهد) چراكه خدا جاي حق نشسته است.

اين نماينده اصولگراي با تاكيد براينكه اين دو نفر را از دولت جدا مي‌دانم و شكايت من هيچ ربطي به دولت ندارد‏, ادامه داد: اين دو نفر اگرچه اكنون در دولت مشغول فعاليت هستند اما به اعتقاد من اين دو جدا از دولت هستند. مشايي و بقايي هم نبايد براي دفاع از خود و شخصيت‌شان از دولت مايه گذارند و پشت دولت پنهان شوند.

نوروزي گفت: يكي از دغدغه‌هاي من اين است كه اين دو, دولت را در كمند خود قرار داده‌اند. يعني اتهامات خود را با پنهان شدن در پشت دولت و فرافكني و همان اندك خدمات خود را جدا از دولت اعلام مي‌كنند.تاريخ : سه شنبه چهاردهم تیر ۱۳۹۰ | 7:57 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
 
تجدید قوای فتنه‌گران در قم با تنفس مصنوعی هاشمی رفسنجانی + عکس

دیدار اخیر هاشمی رفسنجانی با برخی از اصلی‌ترین روحانیون فعال در فتنه 88 در حوزه علمیه قم ابهامات جدیدی را در مورد اصرار مجدد هاشمی رفسنجانی بر موضع سیاسی چالش‌زای وی در دوران فتنه ایجاد کرده است. این در حالی است که مردم تا کنون واکنش‌های شدیدی را به این نحوه عملکرد سیاسی هاشمی رفسجانی نشان داده‌اند چنانکه آخرین واکنش‌ها، موجب تغییر و تحول در مدیریت مجلس خبرگان رهبری شد.

به گزارش رجانیوز  در حالی كه رسانه‌های نزدیک به هاشمی رفسنجانی دیدار اخیر وی با برخی از روحانیون را دیدار با علمای قم! عنوان کردند، بررسی‌های خبرنگار رجانیوز حاکی از آن است که برخی روحانین حاضر در این دیدار از عوامل فتنه 88 در قم بوده‌اند که نه تنها بارها مورد انتقاد طلاب قرار گرفته‌اند بلکه در برخی از اغتشاشات خیابانی به دلیل هدایت و رهبري اغتشاشات، توسط نیروی انتظامی بازداشت شده بودند.

اگرچه مواضع هاشمی رفسنجانی در همراهی با این جریان سبب شد تا در راهپیمایی تاریخی ۹ دی ۸۸، مردم شعارهای تندی را علیه او و فرزندانش سر بدهند اما به نظر می‌رسد نزدیک شدن به انتخابات مجلس نهم و همچنین پررنگ شدن اقدامات جریان نفوذی در دولت سبب شده تا هاشمی دور جدیدی از فعالیت‌های سیاسی خود را با محوریت این افراد آغاز کند.


 

با این‌حال شاید بتوان شناخته شده‌ترین چهره‌های مرتبط با فتنه 88 در دیدار با هاشمی رفسنجانی را ضیاء مرتضوی، حمیدرضا شریعتمداری، داوود فیرحی، عبدالرحیم سلیمانی اردستانی و کاظم قاضی‌زاده دانست. تصاویر این افراد که در حوزه علمیه قم به عنوان حامیان فتنه 88 شناخته می‌شوند، پیش از این نیز در ایام حضور در اغتشاشات خیابانی، در رسانه‌ها منتشر شده بود.


ضیاء مرتضوی از عوامل حامی و سازمان دهنده فتنه در قم است که در اکثر بیانیه‌ها و جلسات عناصر فتنه حضور داشته و هم اکنون نیز فعال است. این در حالی است که وی رئیس پژوهشکده فقه و حقوق دفتر تبلیغات اسلامی است. مرتضوی که تلاش زیادی برای تضعیف نیروهای انقلابی در قم داشته و حملات اهانت آمیز وی علیه رئیس جامعه مدرسین در نشریات مختلف منتشر شده است، هماهنگ کننده اصلی برنامه‌های تعامل هاشمی با روحانیون به شمار می‌رود.

حضور در نماز جمعه‌ ۲۶ تیرماه هاشمی رفسنجانی در کنار معترضان در حالی که همه‌ گروه‌های ضد‌انقلاب نيز اعلام حضور کرده بودند، از دیگر اقدامات وی بود؛ این در شرایطی بود که وی و برخی از دوستانش حتی کمتر در نماز جمعه قم دیده می‌شوند.

حمیدرضا شریعتمداری از منصوبان حجت‌الاسلام نواب (مشاور فرهنگی رئیس مجلس) در دانشگاه ادیان بوده و در ساماندهی جریان فتنه در قم نقش مهمی را ایفا می‌کرد. وی در اغتشاشات و آشوب‌های تهران رسما حضور داشت و رجانیوز پیش از این تصاویر حضور او در درگیری‌های خیابانی را منتشر کرده است. وی که از پیروان طیف فکری مصطفی ملکیان و جریان تجدیدنظر طلب است، با فعالیت‌های گسترده در ایام اغتشاشات توانست ضمن دیدارهای متعدد با برخی علما، دانشجویان و طلاب، ذهن برخی از آنان را نسبت به نظام مشوش كند.

پس از آزادی دو نفر از عوامل فتنه یعنی عبدالرحیم سلیمانی که در درگیری‌های بهشت زهرا بازداشت شده بود و ذبیحی یکی دیگر از عوامل فتنه، شریعتمداری و برخی دوستان همفکرش به منزل آن‌ها رفته و تلاش کردند نشان دهند هنوز با این جریان همراه هستند. وی همچنین با انتشار نامه‌ای به حجت الاسلام نواب تلاش کرد بازداشت این افراد را انکار و توجیه کند.

داوود فیرحی نیز از اساتید دانشگاه ادیان و مذاهب به ریاست حجت الاسلام نواب است که از حامیان فتنه و همکاران سایت غیر قانونی کلمه به شمار می‌رود. وی همکاری تنگاتنگی با علیرضا بهشتی، مشاور موسوی دارد.

عبدالرحیم سلیمانی اردستانی از عناصر فعال در فتنه که در جریانات آشوب‌های فتنه در تهران حضور فعال داشت. وی که از اساتید دانشگاه مفید قم است، به دلیل حضور در اغتشاشات بهشت زهرا (س) توسط نیروی انتظامی دستگیر و زندانی شده بود.

کاظم قاضی‌زاده نیز از عناصر حامی فتنه و فعال در بیانیه‌های حمایت از فتنه‌گران و مدیر موسسه فهیم است. این درحالی است که دفتر این موسسه محل تجمع عناصر فتنه است.

گفتنی است در آبان ماه 88 جمعی از طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در نامه‌ای سرگشاده به آیت‌الله مهدوی‌کنی، دبیرکل جامعه روحانیت مبارز تهران از ادامه حضور عوامل فتنه قم و حوادث پس از انتخابات در جایگاه‌های مدیریتی مرکز مطالعات ادیان و مذاهب و دانشگاه ادیان قم که تحت مدیریت "حجت‌الاسلام نواب" اداره می‌شود، گلایه کرده و خواستار اقدام ایشان شدند.

پس از این ماجرا و افشای عوامل فتنه در قم، برخی از این عوامل درصدد بازسازی وجهه تخریب شده خود بر آمده و تلاش‌هایی را در این زمینه آغاز کرده‌اند؛ به طوری که این افراد در نظر دارند تا در آستانه‌ سال تحصیلی امسال جدید طلاب و دانشجویان، دست به ایجاد موجی جدید برای ملتهب کردن مجدد فضای سیاسی کشور بزنند؛ مساله‌ای که دیدار آنان با هاشمی رفسنجانی، آغازگر این پروژه است.تاريخ : سه شنبه چهاردهم تیر ۱۳۹۰ | 7:49 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
ورود فتنه‌گران به انتخابات با پوشش اصولگرایی

 

1- خدا رحمت كند اكبر مشهدي، معروف به «اكبر مشدي» را. جوان كه بوديم در خيابان ري بستني فروشي داشت. بستني اكبر مشدي در همه جاي تهران به عالي بودن جنس و طعم زبانزد بود و مغازه چند دهنه و بزرگش، همواره پر از مشتري كه از نقاط مختلف تهران و محله هاي ديگر آمده بودند. آوازه و شهرت بستني اكبر مشدي باعث شد كه برخي از سودجويان در چند نقطه ديگر تهران، مغازه هاي بستني فروشي داير كنند و تابلوي «شعبه اكبر مشدي» بر پيشاني مغازه خود برافرازند. مرحوم اكبر مشدي براي مقابله با اين سودجويي بالاي پيشخوان و پشت شيشه هاي بستني فروشي خود، دست نوشته هايي نصب كرده بود كه روي آن نوشته شده بود «اكبر مشدي شعبه ندارد».

2- اين روزها، واژه «اصولگرايي» نه فقط در ايران اسلامي بلكه در تمامي منطقه و پهنه بين المللي به ترجمان ديگري از «اسلام ناب محمدي(ص)» تبديل شده است و اصولگرايان به عنوان كساني شناخته مي شوند كه در نظر و عمل بر آموزه هاي اصيل اسلام انقلابي تاكيد دارند و بر صراط مستقيم امام راحل(ره) و خلف حاضر او گام برمي دارند. اصولگرايان مخصوصا طي چند سال اخير، تجربه اي مثال زدني از پاكدستي، مردم دوستي، تواضع، حمايت از محرومان، شجاعت، ايستادگي در برابر زورگويي و باج خواهي قدرت هاي استكباري، پيشرفت هاي عظيم در عرصه هاي علمي، عمراني، فن آوري هاي مدرن و پيچيده و در يك كلمه تشنگي خدمت و نه شيفتگي قدرت را در كارنامه حضور چند ساله خود در مسئوليت هاي كليدي از جمله، مجلس و دولت به ثبت رسانده اند. نمونه هاي كم نظير و در پاره اي از موارد «بي نظيري» كه با مروري گذرا بر كارنامه عملياتي اصولگرايان نيز به آساني قابل ديدن و تصديق كردن است، بي آن كه پاي «شعار» و يا سخن خلاف و لاف گزاف در ميان باشد و صد البته، بديهي است كه پا پس كشيدن احتمالي برخي از اصولگرايان در ميانه راه به هر علتي كه باشد- از جمله غرور كاذب و يا همراهان و مشاوران نالايق- اگرچه تاسف آور است و دور نيست كه عبرت گرفته و بازگردند ولي اين پا پس كشيدن هاي احتمالي به يقين آسيب جدي در پي نخواهد داشت، چرا كه دايره اصولگرايي، شعاعي به درازاي بزرگترين قطر سرزمين ايران و ظرفيتي به گستره توده هاي انبوه و چند ده ميليوني مردم اين مرز و بوم دارد كه 9 دي و 22 بهمن شاهد آن است و اين و آن- در هر جايگاه و مسئوليتي كه باشند- برخاسته از اصولگرايي هستند و نه ايجاد كننده و برپاكننده آن.

اصولگرايي، امروزه از آوازه اي فراگير و تعريف شناخته شده اي برخوردار است و گفتني است كه تا چند سال قبل، رسانه هاي غربي اصرار داشتند براي معرفي پيروان امام(ره) و رهبري در ايران از واژه فوندامنتاليسم -FOUNDAMENTALISM - با ترجمه بنيادگرايي استفاده كنند و آنان را با گروه هاي منحرف و آمريكا ساخته اي نظير سلفي ها و القاعده، همسان نشان دهند ولي عملكرد اصولگرايان طي چند سال اخير آنان را مجبور كرده است كه ترجمه PRINCIPLISM به مفهوم اصولگرا و پاي بند به آموزه هاي تعريف شده را براي معرفي اصولگرايان برگزينند. واژه اي كه هرچند با واژه قبلي مفهوم چندان متفاوتي ندارد ولي نشان دهنده آن است كه «اصولگرايي» پديده اي متفاوت با گروه ها و احزابي نظير طالبان و القاعده و سلفي هاست.

3- اكنون جاي اين سؤال است كه با توجه به عملكرد اصولگرايان و شاخصه هاي شناخته شده اي كه اصولگرايي، مخصوصا طي چند سال اخير از خود ارائه داده است آيا مي توان كمترين ترديدي داشت كه مقابله با اصولگرايي و ايجاد شكاف و تفرقه در ميان اصولگرايان يكي از اصلي ترين خطوط استراتژيك دشمنان تابلودار بيروني است كه مانند هميشه به دنباله هاي داخلي خود ديكته كرده اند؟ آمريكا و متحدانش طي سال هاي اخير بيشترين و كاري ترين ضربه ها را از حاكميت اصولگرايان بر كانون هاي اصلي تصميم ساز و سياست پرداز جمهوري اسلامي ايران دريافت كرده اند وگرنه، ساير جريانات سياسي نظير اصلاح طلبان، كارگزاران، فلان مجمع، فلان سازمان و فلان گروه و فلان جريان كه در فتنه 88 آشكارا و بي پرده به خدمت مثلث آمريكا و اسرائيل و انگليس درآمده بودند و در همان حال، اصولگرايان به مفهوم واقعي آن، يعني توده هاي چند ده ميليوني مردم بودند كه حماسه هاي بي نظيري مانند 9 دي و 22 بهمن را آفريدند و پياده نظام- بعضا فريب خورده- دشمنان بيروني را از كف خيابان ها جارو كرده و شماري از عوامل نشان دار بني فتنه را به وطن اصلي آنها يعني آمريكا و اسرائيل و انگليس فراري دادند.

4- اين نكته نيز خواندني است و از گستره قدرتمند اصولگرايي و استيصال دشمن در مقابله با اصولگرايان حكايت مي كند و آن نكته اين كه؛ آمريكا و متحدانش بلافاصله پس از پي بردن به حضور يك جريان انحرافي در دستگاه اجرايي كشور با تمامي ظرفيت هاي پنهان و آشكار خود به حمايت از آن برخاستند و حضور اين جريان انحرافي را -هرچند اندك و كم شمار- به عنوان دستاويزي با هدف القاي شكاف در ميان اصولگرايان غنيمت شمردند و براي پياده نظام مدعي اصلاحات و فتنه گر خود در داخل و گروه هاي همسو- و به خارج از كشور گريخته- فرمان حمايت از جريان انحرافي را صادر كردند. آن آقاي مدعي اصلاحات با عجله به مصاحبه با روزنامه شرق مي نشيند و ضمن تجليل از سركرده باند انحرافي، مواضع وي را با مواضع مدعيان اصلاحات - بخوانيد «بني فتنه»- بسيار نزديك ارزيابي مي كند و چند هفته بعد از سوي فلان آقاي وابسته به جريان انحرافي پاسخ مي گيرد كه قرار است اين جريان در انتخابات مجلس نهم با برخي از مدعيان اصلاحات ائتلاف كرده و نامزد مشترك معرفي كنند! آن خانم كه سايه اصولگرايان را با تير مي زند و چند بار در جريان آشوب هاي خياباني بازداشت و آزاد شده است با ذوق زدگي از پيدايش جريان انحرافي ياد كرده و ابراز تعجب مي كند كه چرا برخي از سران فتنه حمايت خود از اين جريان را علني نمي كنند! و حجم انبوهي از اينگونه نظرات و ذوق زدگي ها كه شرح آن به درازا مي كشد.

اين نمونه به تنهايي نشان مي دهد دست دشمنان براي مقابله با اصولگرايان و تفرقه افكني در ميان آنان به اندازه اي خالي است كه ناچارند از «كاه» كوه بسازند و يك جريان انحرافي با نفرات اندك و كم شمار و طرد شده از سوي مردم را تا اين اندازه «درشت» و «فربه» معرفي كنند! و...

5- اكنون به صدر اين نوشته بازمي گرديم و بر اين واقعيت غيرقابل انكار تاكيد مي ورزيم كه ادامه حضور مقتدرانه اصولگرايان در كانون ها و مراكز تصميم ساز و سياست پرداز كشور؛ از يكسو مانند چند سال اخير، تضمين كننده پيشرفت و آباداني خيره كننده و كم نظير ايران اسلامي و اقتدار منطقه اي و بين المللي آن است و از سوي ديگر- و دقيقا به همان علت پيش گفته- مانع از دست اندازي دشمنان بيروني و دنباله هاي داخلي آنها بر سرنوشت ملت و بر باد دادن منافع ملي و اقتدار و استقلال مثال زدني مردم و نظام است. اگر در اين دو نكته ترديدي نيست- كه نيست و نمي تواند باشد- يكي از اصلي ترين وظيفه ديني و ملي اصولگرايان، حفظ وحدت و يكپارچگي مخصوصا در بزنگاه هاي سرنوشت ساز، نظير انتخابات پيش روي مجلس نهم است. اما چگونه؟

الف: اصولگرايي ترجمان پاي بندي به «ولايت» و «عدالت» و حركت در بستر آموزه هاي مردم دوست و دشمن ستيز اسلام است و اين نكته از نگاه دشمن نيز پنهان نيست، چرا كه استقبال مردم از اين گزينه را بارها در بزنگاه هاي مختلف، نظير انتخابات، راهپيمايي ها و حمايت هاي گسترده و چند ده ميليوني مردم، آزموده است. بنابراين به خوبي مي داند كه اگر در انتخابات مجلس نهم، با تابلو و نام و نشان واقعي خود ظاهر شود، نتيجه اي غير از طرد شدن چندباره به دست نخواهد آورد.

ب: ائتلاف آشكار دنباله هاي داخلي دشمن يعني عوامل و حاميان فتنه 88 با بخشي از اصولگرايان نيز، اگرچه ناممكن است ولي در صورت ساده انديشي و فريب خوردگي احتمالي برخي از اصولگرايان- يا مدعيان اصولگرايي- اين ائتلاف احتمالي به يقين با واكنش منفي مردم روبرو مي شود چرا كه، بدنامي «بني فتنه» در نگاه و ارزيابي مردم به اندازه اي پررنگ و ننگ است كه چنانچه زلف خود را با هر فرد يا جريان سياسي ديگر گره بزنند، اين ننگ پررنگ را به فرد يا جريان مورد اشاره نيز منتقل خواهند كرد.

ج: احتمال ديگر، ورود دشمن به عرصه انتخابات در پوشش اصولگرايي است! اما، فتنه گران و حاميان آنها براي مردم شناخته تر از آنند كه با پايين كشيدن تابلوي فتنه و بالا بردن پرچم اصولگرايي، قادر به پنهان كردن هويت واقعي خويش باشند.

6- اكنون به آساني مي توان نتيجه گرفت كه تنها راه باقيمانده براي شكست اقتدار اصولگرايان ايجاد شكاف در صف يكپارچه آنان است. اين ترفند مي تواند- و قرار است- در جريان انتخابات مجلس نهم در قالب ارائه ليست هاي انتخاباتي چندگانه از سوي اصولگرايان به كار گرفته شود. زيرا ارائه ليست هاي انتخاباتي جداگانه از سوي اصولگرايان، بر فرض كه تمامي نامزدهاي معرفي شده نيز اصولگراي واقعي باشند، به طور طبيعي، مفاهيم و تعريف هاي جداگانه اي از اصولگرايي و مباني اصلي آن يعني ولايت، عدالت، آموزه هاي مردم دوست و ظلم ستيز به مردم ارائه مي دهد و همين پراكندگي و چندگانگي مفاهيم و تعاريف، مي تواند برداشت مخاطبان از اصولگرايي را خدشه دار كند. و حال آن كه اگر تفاوت ليست ها به علت تفاوت سليقه ها باشد كه عبور از آنها براي رسيدن به مقصود اصلي نه فقط ممكن بلكه ضروري است و اما، چنانچه ليست هاي جداگانه ناشي از تفاوت نظر در اصول باشد كه هر دو يا چند ليست احتمالي نمي تواند برخاسته از اصولگرايي باشد و صد البته با توجه به بصيرت مثال زدني مردم و شاخصه هاي تعريف شده اصولگرايي، تشخيص سره از ناسره چندان دشوار نخواهد بود، اگرچه بعيد نيست كه در پاره اي از موارد، زحمت آفرين باشد. از اين روي اتحاد و يكپارچگي اصولگرايان ضرورتي اجتناب ناپذير است و بايد در سراسر كشور با ليست انتخاباتي واحد حضور يافته و اعلام كنند كه اصولگرايي شعبه ديگري ندارد.تاريخ : سه شنبه چهاردهم تیر ۱۳۹۰ | 7:45 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

يك عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین مدعي شد كه جایگاه ولایتی در سمت مشاور سیاسی مقام معظم رهبری و شبه زدائی دفتر مقام معظم رهبری در امور انتخابات را دلیل کناره گیری وی از کمیته سه نفره است.

محسن یحیوی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران به نقل از خودش! کناره گیری دکتر ولایتی از کمیته سه نفره جایگاه وی به عنوان مشاور سیاسی مقام معظم رهبری را علت این کناره گیری دانست و اظهار داشت: تصور من(؟!) این است که تغییر در نقش و عملکرد کمیته سه نفره از هیات وحدت اصولگرایان به هیات تعیین ساز و کار انتخاباتی این جریان و شبه زدائی از دخالت دفتر مقام معظم رهبری در انتخابات دلیل اصلی کناره گیری ولایتی از کمیته سه نفره باشد.

وی افزود: از آن جهت که ترکیب کمیته سه نفره تغییر خواهد کرد و در چینش جدید حامیان دولت جایگاهی نخواهند داشت لذا این کمیته صرفا حزبی می شود بنابراین حضور ولایتی ممکن است شبهاتی را مبنی بر دخالت دفتر مقام معظم رهبری در انتخابات به وجود آورد كه پيرو اين موضوع ولایتی از این هیات کناره گیری کرد.

آقاي يحيوي در حالي تصور خودش! را به‌عنوان دليل كناره‌گيري ولايتي بيان كرده كه صبح يكشنبه رجانيوز در گزارش اختصاصي با اعلام اولين خبر در مورد كناره‌گيري وي از كميته سه‌نفره اصولگرايان دلايل آن را بيان كرد.

ادعاي يحيوي مبني بر اينكه مشاورت مقام معظم رهبري دليل كناره‌گيري ولايتي بوده، در حالي است كه غلامعلي حدادعادل يكي ديگر از اعضاي اين كميته نيز مشاور عالي رهبر معظم انقلاب است.

بر اساس گزارش رجانيوز، ولایتی در حالی از این کمیته کناره‌گیری کرد که در طی هفته‌های اخیر برخی افراد با مصاحبه های غیر اصولی و غیر اخلاقی سعی در مطرح کردن خود و جریان خاصی داشته و همچنین با اعمال نظرات خود مانند سهمیه ویژه برای آقایان لاریجانی و قالیباف، تدارک رسانه‌ای وسیعی دیده بودند.
 
گفته می‌شود ولایتی با اظهار نارضایتی از این فضای بد اخلاقی و بیان اینکه این اقدامات و رفتارهای قیم‌مآبانه نه تنها به وحدت اصولگرایان منجر نمی‌شود، بلکه به‌دلیل غیر منطقی بودن به افتراق دامن می‌زند، ادامه حضور خود در این کمیته را مغایر با هدف اصلی از تشکیل آن یعنی وحدت اصولگرایان دانسته است.
 
اظهارات مصباحی مقدم در گفت‌وگو با خبر آنلاین از سایت‌های حامی آقای لاریجانی مبنی بر اینکه کمیته سه‌نفره منتخب جریان انحرافی و برای حذف روحانیت از فرآیند فعالیت انتخاباتی مجلس بوده، یکی از نمونه‌ها است که به واگرایی‌ها دامن زده است.تاريخ : سه شنبه چهاردهم تیر ۱۳۹۰ | 7:43 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

نماینده تهران در مجلس تاکید کرد چنانچه استانداران و فرمانداران بخواهند نمایندگان امضاکننده سئوال از رئیس جمهور را برای باز پس گیری امضاها تحت فشار قرار دهند، وزیر کشور را استیضاح خواهیم کرد.

علی مطهری طراح اصلی سئوال از رئیس جمهور در گفتگو با مهر در باره اخبار منتشر شده در روزهای اخیر مبنی بر پس گرفتن امضاها از طرح سئوال از رئیس جمهور گفت: برای من هم این موضوع اسباب تعجب است که چرا عده ای مسئله ساده ای به نام سئوال از رئیس جمهور را این مقدار بزرگ جلوه می دهند و مایلند آن را به صورت یک تابو حفظ کنند.

وی ادامه داد: این که رئیس جمهور بتواند در پاسخ به سئوالی در صحن علنی مجلس توضیح دهد و منطق خود را بیان کند فرصتی برای وی و به نفع ایشان است و قطعا موجب تفاهم بیشتر مجلس و دولت خواهد شد. اتفاقا همان طور که برخی دوستان نادان دولت با این کار مخالفند برخی دشمنان دانای دولت هم با این کار مخالفند و به ما می گویند به رئیس جمهور تریبون ندهید و برای او فرصت بیان حرفهایش را ایجاد نکنید، اما امضا کنندگان سئوال با این هر دو گروه مخالفند و رفع ابهامات و پیروی از حق و رعایت مصالح کشور و ایجاد تفاهم میان قوا برایشان مهمتر از تعصبات گروهی و سیاست منهای دیانت است.

مطهری گفت: به نظر می رسد که خبر از پس گرفتن امضاها در ایام تعطیل مجلس نوعی فضاسازی برای ایجاد رعب و تزلزل در میان امضاکنندگان است اما اکثر قریب به اتفاق امضاکنندگان از روی عقیده و ایمان امضا کرده اند و قصد اصلاح و تفاهم دارند نه تخریب و دشمنی، فرضا کسی هم بخواهد امضای خود را پس بگیرد شخصیت خود را زیر سئوال می برد و باید در مقابل مردم پاسخگو باشد چون سئوال از رئیس جمهور در برخی موارد خواست اکثر مردم است.
نماینده تهران در پاسخ به این سئوال که شما خبری از پس گرفتن امضاها دارید؟ گفت: خیر، من خبری ندارم. در آن چند روزی که مجلس دایر بود به موردی برنخوردم. این ایام هم که مجلس تعطیل است و امکان پس گرفتن امضا وجود ندارد، ظاهرا افرادی که این خبرها را می دهند آرزوی خود را بیان می کنند و آرزو هم بر ناامیدان عیب نیست.
 
عضو شاخص فراکسیون اصولگرایان مجلس در پاسخ به این سئوال که آیا رایزنی با شخص شما از سوی هیئت رئیسه یا دولت برای پس گرفتن طرح انجام شده؟ تصریح کرد: خیر، هیچ کدام با من صحبت نکرده اند. فقط یکی از اعضای هیئت رئیسه مجلس یک روز بعد از تحویل نامه سئوال به رئیس وقت جلسه علنی، در مصاحبه ای گفت هیئت رئیسه با طرح سئوال مخالف است و در واقع نظر خود را به عنوان نظر هیئت رئیسه مطرح کرد، من با او صحبت کردم و گفتم اولا موافقت یا مخالفت هیئت رئیسه نقشی در این موضوع ندارد و در آیین نامه مجلس جایگاهی برای آن تعریف نشده است و ثانیا هیئت رئیسه در این گونه موارد باید بی طرف و بی نظر باشد تا نماینده در کمال آزادی تصمیم بگیرد و تحت فشار نباشد.
 
وی تاکید کرد: که اگر استانداران و فرمانداران هم بخواهند نمایندگان امضاکننده را تحت فشار قرار دهند وزیر کشور را استیضاح خواهیم کرد، به هر حال آن عضو هیئت رئیسه به اشتباه خود اعتراف کرد و قبول کرد که هیئت رئیسه بی طرف است.
 
مطهری در پاسخ به این سئوال که فکر می کنید در مدت یک ماهی که رئیس جمهور وقت پاسخگویی دارد امضاها به تعداد مورد نیاز باقی می ماند ؟ گفت: سئوال ها متعدد است، ممکن است در بعضی موارد از توضیحات نماینده رئیس جمهور در کمیسیون ها قانع شویم و در بعضی موارد قانع نشویم و آن سئوالها به صحن علنی بیاید. با شناختی که از امضاکنندگان دارم فکر می کنم اکثر قریب به اتفاق آنها بر اساس عقیده و ایمان و پایبندی به ارزشهای اسلامی نامه را امضا کرده اند و اهل معامله نیستند.
 
وی ادامه داد: اگر قانع شوند می گویند قانع شدیم و اگر قانع نشوند ایستادگی می کنند. امضاکنندگان از تیپ افرادی هستند که استیضاح مرحوم کردان را امضا کردند که با فشار فراوانی که وجود داشت حتی یک نفر امضای خود را پس نگرفت، البته اینجا سئوال است نه استیضاح، تنها یک پرسش و پاسخ است و حتی رای گیری برای قانع شدن یا نشدن مجلس نیز در آیین نامه پیش بینی نشده است، به هر حال ما مامور به وظیفه ایم و مامور به نتیجه نیستیم.
 
مطهری در پاسخ به این سئوال که آیا از نوع تلاش هایی که برای پس گرفتن امضاها می شود از سوی دولت باخبر هستید؟ گفت : خیر، شاید دولت تلاشی انجام ندهد، حدس می زنم خود آقای احمدی نژاد هم مخالف طرح سئوال نباشد.تاريخ : سه شنبه چهاردهم تیر ۱۳۹۰ | 7:41 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

امام جمعه مشهد گفت: در كشوري كه متدينين و در محور آنها نيروهاي حزب‌اللهي جريان غالب را تشكيل مي‌دهند، از دستگاه‌هاي مسئول انتظار مي‌رود به گونه‌اي برخورد نكنند كه نيروهاي انقلابي در حمايت از نظام و ولايت مأيوس شوند.

آيت‌الله سيداحمد علم‌الهدي نماينده ولي فقيه و امام جمعه مشهد در گفت‌وگو با خبرگزاري فارس با ابراز ناخرسندي از توقيف "9دي " از اين هفته‌نامه به عنوان يك نشريه ولايي و از مديرمسئول آن به عنوان فردي شجاع و داراي غيرت ديني ياد كرد.

وي افزود: آنطور كه شنيدم، هفته‌نامه 9دي به خاطر انتشار كاريكاتور يكي از كارگزاران جريان فتنه توقيف شده است، ‌قبلاً هم در روزنامه‌هاي شرق و ايران نيز همين كاريكاتور منتشر شده و به دليل عدم مخالفت خاتمي با اين اقدام، با آنها برخوردي صورت نگرفته بود.

اين عضو مجلس خبرگان رهبري گفت: براي توقيف 9دي بحث انتشار كاريكاتور خاتمي با لباس روحانيت مطرح شده اما اگر واقعاً دغدغه روحانيت مطرح بوده، بنده هم به عنوان يك روحاني و نماينده ولي فقيه و امام جمعه كلان‌شهر مذهبي دنيا در معرض انواع هجمه‌ها و دشنام‌ها واقع شدم و كسي به تظلم‌‌خواهي بنده رسيدگي نكرد.

آيت‌الله علم‌الهدي افزود: از ميان هتاكان به بنده دو نفر صريحاً به اينجانب افترا وارد كردند كه هم مصداق هتك روحانيت و هم مصداق دروغ و افترا بود كه يكي از آنها گفت من در قالب شركتي 2 هزار خودرو از ايران‌ خودرو گرفتم و ديگري مدعي شده كه از آقاي احمدي‌نژاد براي تبليغات رياست جمهوري يك ميليارد تومان دريافت كردم.

وي ادامه داد: بنده در مقابل اين افترا به عنوان يك شهروند مسلمان و نه يك روحاني از مراجع قضايي خواستم كه به اين موضوع رسيدگي كنند اما تاكنون جوابي به درخواست بنده داده نشده و اين موضوع پيگيري نشده است.

امام جمعه مشهد گفت: هفته‌نامه 9دي يك نشريه ولايي و مديرمسئول آن يك روحاني جوان و شجاع و داراي غير‌ت ديني است و انتظار نيروهاي متدين حمايت از ايشان در عرصه دفاع از اسلام و انقلاب است.

آيت‌الله علم‌الهدي افزود: نبايد دستگاه‌هاي مسئول در كشوري كه متدينين و در محور آنها نيروهاي حزب‌اللهي جريان غالب را تشكيل مي‌دهند، با نيروهاي انقلابي طوري برخورد كنند كه در حمايت از انقلاب، نظام، ولايت و آرمان‌ها و ارزش‌ها مأيوس شوند.

"اگر در كنار موضوع انتشار كاريكاتور در 9 دي مسائل جزئي ديگري هم درباره نحوه انتشار و مسائل اجرايي مطرح باشد، با توجه به شناختي كه از احترام گردانندگان اين هفته‌نامه به قانون در نظام اسلامي دارم، مي‌دانم كه آنها حتماً با تذكري ساده قانون را رعايت مي‌كنند و نياز به برخورد اينگونه نيست ".

نماينده ولي فقيه و امام جمعه مشهد در بخش پاياني سخنانش اظهار داشت: قصد ما دخالت در قضاوت و حكم دستگاه قضايي نيست اما از دستگاه قضايي و مسئولان فرهنگي توقع داريم با جريان حزب‌الله و نيروهاي ولايي بر اساس واقعيت رفتار كنند و خود را در دادگاه عدل الهي ببينند.

آيت‌الله علم‌الهدي بر همين اساس تصريح كرد: اگر كساني بخواهند جريان ولايي و حزب‌اللهي را مورد بي‌مهري قرار دهند، كار آنها مورد رضايت خدا و متدينين نيست و هر كس كه نسبت به اين موضوع بي‌تفاوت باشد، هم مورد مؤاخذه الهي قرار مي‌گيرد.تاريخ : چهارشنبه هشتم تیر ۱۳۹۰ | 8:9 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

1

بعضی‌ها کاملاً مفسد نیستند

طنز- محمد رضا شهبازی: پرویز سروری نماینده مجلس در جمع معتکفان گفت: ليست مفسدان اقتصادي به قوه‌قضائيه تحويل شده و فقط در تعداد اسامي معرفي شده از طرف رئيس‌جمهور با قوه‌قضائيه اختلافي موجود است.

به نظر آگاهان اینکه در تعداد این مفسدان محترم اختلاف وجود دارد می تواند به چند دلیل باشد:

اول: بعضی از این افراد کاملاً مفسد نیستند یعنی نیمچه مفسد هستند و بنابراین قوه قضاییه ترجیح داده است، هر چند تای آنها را یک مفسد حساب کند.

دوم: خدای نکرده، هفت قرآن به میان، زبانم لال برخی از این مفسدان از اعضای دولت و یا قوه قضاییه هستند که طبیعی است آدم خودش را مفسد حساب نکند.

آگاهان دلایل دیگری هم به نظرشان می رسید که به دلیل شنیدن صدای آژیر ترجیح دادند فرار کنند ولی در حین فرار گفتند: خواهشا با همان‌ها که در دو لیست مشترکند برخورد کنید، اختلافی ها پیش کش!

2

اردوی راهیان نور با طعم بانه

برخی از نمایندگان مجلس و برخی از غیر نمایندگان مجلس به دنبال آن هستند تا با زیاد شدن طول زمان سفر به عتبات، زائرین فرصت بازدید از اماکن تاریخی این کشورها را نیز پیدا کنند. ما ضمن قدردانی از این تفکرات عمیق این دوستان چند پیشنهاد هم برای سفرهای زیارتی داخلی داریم که امیدواریم به عنوان فازهای بعدی طرح انجام پذیرد:

اول: اردوی راهیان نور غرب با فرصت کافی جهت خرید از بازار بانه و... مسئولان می توانند جهت پربار شدن این سفر به ارائه بن‌های تخفیف خرید ال سی دی و کولر گازی اقدام کنند. جهت متناسب بودن خریدها با فضای اردو نیز می توان زائران را تشویق به خرید کیسه خواب، کوله و پوتین جنگی امریکایی کرد.

دوم: اردوی راهیان نور جنوب با برنامه تفریحی در کنار شط با موسیقی لب کارون. در این‌باره خیلی نمی توان توضیح داد.

سوم: اردوی زیارتی مشهد مقدس با بلیط نیم بهای موج‌های آبی و برگشت از راه شمال و استفاده از سواحل زیبای دریا.

چهارم: اردوی زیارتی حضرت شاهچراغ(ع) با برنامه های مفصل ایران شناسی در جوار تخت جمشید. (گفتنی است مسئولان جهت استقبال از مورد چهارم می توانند کمی خونسردی خود را حفظ کرده و فردا چک سفید امضا را ارسال کنند؛ دیر نمی شود)

3

بیایید مثبت حرف بزنیم

هفته گذشته دو خبر در فضای رسانه ای منتشر شد که بسیار جای تاسف دارد چراکه از مسئولان محترم انتظار می رود با استفاده از جملات مثبت، آرامش روانی جامعه را بر هم نزنند.

مثلاً اینکه رییس برج میلاد گفتند که همه مردم نمي‌توانند از رستوران گردان برج ميلاد استفاده كنند.

خب برادر من به جای اینکه این جمله را طوری بگویی که مردم احساس ناتوانی کنند، سعی کن با استفاده از افعال مثبت به مردم روحیه بدهی. مثلا می توان جمله بالا را این‌گونه گفت: همه مردم مي‌توانند از رستوران گردان برج ميلاد استفاده نكنند.

این جمله اگرچه همان معنا را می رساند اما اینگونه به مردم القا می کند که آنها با استفاده از قدرت اختیار خود، استفاده نکردن از رستوران گردان را انتخاب کرده اند. در این صورت کسی با شنیدن قیمت 168 هزارتومانی یک پرس غذا در آنجا افسردگی نمی گیرد.

خبر دیگر هم اینکه قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: دسترسي آسان و ارزان به شيشه و كراك واقعيت تلخي است.

این جمله را هم می توان به صورت شیرین در آورد: دسترسی سخت و گران به شیشه و کراک دروغ شیرینی است!

سرمشق: به همه مسئولان توصیه می شود برای پیدا کردن تبحر در اینگونه صحبت کردن برای تمرین، دو واقعه خمینی شهر و کاشمر را به صورت مثبت بیان کنند.

4

تلفن خیلی خیلی گویا

با نزدیک شدن به زمان ثبت نام مدارس دوباره موضوع دریافت پول از والدین سر زبان‌ها افتاده است و سازمان مدارس غيردولتي آموزش و پرورش از اعلام آمادگي كامل اين سازمان به‎منظور نظارت بر نرخ شهريه مدارس "غيردولتي" و امكان پاسخگويي به شكايات مردمي در اين زمينه از طريق "پيامك و تلفن گويا" خبر داد.

در زیر صوت ضبط شده بر نوار این تلفن گویا را ملاحظه می فرمایید:

با سلام خدمت شما والدین گرامی، از اینکه آن‎قدر پول دارید که بچه خود را به مدرسه غیر انتفاعی بفرستید، تشکر کرده و قدردان جیب مبارک شما هستیم. برای تقدیر از ما شماره یک، برای اعلام تقدیر از مدرسه مورد نظر شماره دو، برای تقدیر از سیاست‌های وزارت آموزش و پرورش در حیطه مدارس غیر انتفاعی شماره سه، برای اینکه دوباره این گزینه ها را بشنوید شماره چهار و برای اعلام شکایت از مدرسه ای خاص شماره پنج را بگیرید تا آدرس ما و مدارک مورد نظر جهت تنظیم شکایت خدمت‌تان اعلام شود.

پنج: نشانی ما "تجریش، دربند، انتهای مسیر کوهنوردی، بعد از دو روز و دو شب راهپیمایی، سمت راست"، مدارک لازم "اجاره نامه، اصل و هشت کپی از قباله ازدواج والدین، نوار قلب دانش آموز، استشهاد محلی در مورد گران بودن شهریه با امضای 350 نفر از همسایه ها و فیش بانکی به مبلغ هشت میلیون ریال".

اگر از اینکه می خواستید شکایت کنید، به غلط کردن افتاده اید کلید صفر را فشار دهید تا گزینه های تقدیر یک‌بار دیگر برایتان خوانده شود!

5

یک کار مسخره به نام رأی گیری

اواخر هفته گذشته رییس جمهور برای جلسه رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان به مجلس رفت که برخی نمایندگان ترجیح دادند همراه با نشان دادن مخالفت‌شان با گزینه پیشنهادی، میزان ادب و نزاکت خود را نیز نشان دهند. این افراد با اینکه می توانستند (و در آخر هم توانستند!) با دادن رأی منفی به وزیر پیشنهادی مخالفت خود را بیان کنند، ترجیح دادند با فریاد زدن در میان سخنرانی رییس جمهور نشان دهند که خیلی کارهای دیگر جز رای دادن هم از آن‌ها بر می آید.

بدین وسیله از جناب رییس مجلس که "صل علی محمد، فکر مطهر آمد"، تشریف دارند، درخواست می شود با تغییر آیین نامه داخلی مجلس روند مسخره و ناکارآمد رأی گیری را حذف کرده و روش‌های جذابی مانند طناب کشی، وسطی، کشتی (بدون دو بنده!)، هر کی بیشتر نفسش رو نگه داره و... را جایگزین کنند که برای سلامتی نمایندگان نیز مفید است.

6

من می خندم، پس هستم

یکی از آسان‌ترین سوال‌های موجود در عالم این است که "فکر می کنید آقای کفاشیان بعد از افتضاح پیش آمده در حذف تیم امید چه می کند"

گزینه ها

یک: می خندد، دو: قهقهه می‌زند، سه: لبخند عشوه ناک می‌زند، چهار: زود می خوابد که صبح برود سر کار

و اتفاقا یکی از سخت ترین سوال‌ها این است که به نظر شما چگونه می توان از تیمی که کشورش به شدت جنگ زده است و توسط اشغالگران اشغال شده، شکست خورد. این سوال را خود جناب آقای کفاشیان با نحوه مدیریت فدراسیون در عمل نشان داده اند و نیازی به طرح گزینه نیست.

7

بعضی ها بدجور احمدی نژادی هستند

یک اتفاق نیز در ابتدای هفته گذشته افتاد که به‌دلیل کم اهمیت بودن ما آن را آخر از همه ذکر می کنیم. ماجرا از آن قرار بود که جناب محمد شریف ملک‌زاده به‌عنوان معاون مالی و اداری وزارت امور خارجه منصوب شد. این انتصاب از آن جهت بی اهمیت است که سوابق ایشان کوچک‌ترین اهمیتی نداشته و ایشان با سوابق درخشان ضد احمدی نژاد بودن توانسته است به این جایگاه دست پیدا کند.

برخی آگاهان که هنوز از صدای آژیر هراسان بودند پیشنهاد می دادند انتخاب جاسبی به این سمت احتمالا واکنش‌های کمتری را بر می انگیخت تا کسی که چند سال پیش با استفاده از خبرگزاری دانشگاه آزاد تمام تلاشش را برای رأی آوردن هاشمی کرده و به شدت احمدی نژاد را تخریب کرده بود.

یالاخره این اتفاق کم اهمیت که مطلقا ربطی به جریان انحرافی نیز نداشت، به حساسیت بی‌جای نمایندگان مجلس منتفی شد و ملک‌زاده برگشت تا هم چنان به عضویت در چند شرکت بپردازد که البته قوه قضاییه این فرصت را به ایشان نداد.تاريخ : چهارشنبه هشتم تیر ۱۳۹۰ | 8:5 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
 
جرم "پايان‌نامه" اين است كه بيش از "جرم" ديده شد

هادي قبادي: سينماي ايران در چند سال اخير به جاي توجه به مخاطب گرفتار گيشه شده است و ميزان موفقيت يا ناكامي فيلم‌ها صرفا با توجه به فروش گيشه تعريف مي‌شود. تعريفي كه نتيجه‌اش در سال‌هاي اخير، سينماي ايران را از فيلم‌هاي فاخر به فيلم‌هاي به اصطلاح گيشه‌پسند رساند.

فيلم‌هايي كه براي فتح گيشه به هر ابزاري متوسل مي‌شدند. نتيجه اين حركت غير منطقي اتفاقي تلخ را براي سينماي ملي ايران رقم زد. تا آنجايي كه عوامل توليد سينما با استدلال فروش اين فيلم‌ها تلاش كردند به ذائقه مخاطب را هم تغيير دهند و جالب اينكه اين تغيير تا آنجا پيشرفت كه فيلم‌هايي را كه با مضمون‌هاي جدي و با نگاه به معضلات اجتماعي فرهنگي ساخته مي‌شدند از پيش شكست خورده اعلام مي‌كردند.

اما اكران بهاري سال 90 حكايت ديگري داشت. اكراني كه با فروش ميلياردي «اخراجي‌ها3» و «جدايي نادر از سيمين» آغاز شد. هر چند بسياري از اهالي سينما استقبال مخاطبان از اين دو فيلم را تابع شرايطي غير سينمايي مي‌دانند اما اين دو فيلم ثابت كردند مخاطبان هنوز با سينما قهر نكرده‌اند. با اين حال در ادامه اكران دو فيلم «جرم» و «پايان‌نامه» پس از اين دو فيلم حركتي تازه بود در سينما.

دو فيلمي كه بسياري از ابتدا آن‌ها را دوگانه‌اي تازه براي رقابت مي‌پنداشتند. «جرم» با تبليغات فراوان و تيزرهاي تلويزيوني آغاز كرد، اما «پايان‌نامه» در همان ابتداي راه از بسياري از امكانات تبليغات محروم شد.

«جرم» در هفته‌هاي آغازين اكران خوب فروخت اما «پايان‌نامه» فروشي مطلوبي نداشت تا باز هم برخي منتقدان سينما حرف‌هاي جالي را تكرار كنند.

«پايان‌نامه» فيلمي بود با موضوع سياسي كه به فتنه پس از انتخابات 88 مي‌پرداخت و زواياي تازه‌اي را از حوادث تلخ آن روزهاي تهران براي مخاطبانش نمايش مي‌داد.

عدم استقبال از «پايان‌نامه» در هفته نخست اكران بهانه‌اي شد براي منتقدان كه باز فرياد برآورند كه مخاطب ايراني، سينماي سياسي را نمي‌پسندد و يا اينكه مردم از پرداختن به موضوعات مربوطه فتنه روي گردانند.

 ادامه مطلب
تاريخ : چهارشنبه هشتم تیر ۱۳۹۰ | 8:0 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
حلقه‌اول احمدي‌نژاد چه‌کساني بودند، چه‌کساني شدند
 

سوم تیرماه 84 یکی از مقاطع تاریخی بعد از انقلاب اسلامی است. برهه ای که در آن، گفتمان اصیل عدالت‌خواهی با کسب اکثریت قابل توجه آرای مردم توانست پس از سال‌ها، مدل جدیدی از حاکمیت برآمده از دل مردم را ارائه کرده و این‌چنین بود که دولت نهم به اذعان تمامی دلدادگان به آرمان های انقلاب اسلامی، توانست فصل نوینی از خدمت و توجه به مستضعفین را در جامعه پایه گذاری کند.

 در این زمینه رجانیوز طی سه گزارش پیشین، به بررسی مواضع احمدی نژاد و دیگر کاندیداهای حاضر در این عرصه و مقایسه آنها با یکدیگر پرداخت.

 اما در بخش چهارم و پایانی از سلسله گزارش‌های یادمان حماسه سوم تیر، آنچه مورد بررسی قرار می گیرد، ترکیب کابینه دولت نهم و اطرافیان رییس جمهور طی سالهای 84 تا 88 است.

کامران باقری لنکرانی، پرویز فتاح، غلامحسین الهام، داوود احمدی نژاد، محمد رضا اسکندری، محمد سلیمانی، پرویز داوودی، محمد حسین صفار هرندی، صادق محصولی، مسعود میرکاظمی، محمد جواد حاج علی اکبری، غلامحسین محسنی اژه ای، سعید جلیلی، مسعود زریبافان، احمد سالک، مرتضی آقا تهرانی، علی ثمری، سقای بی ریا و ... چهره های نام آشنای دولت نهم بودند که هر کدام علاوه بر سابقه درخشان خدمت رسانی در عرصه های مختلف، در دوره حضور خود در کابینه دولت نهم نیز همواره از بهترین و خوشنام ترین اعضای کابینه محسوب می شدند.

این افراد چه در قامت وزیر، چه در قامت معاون رییس جمهور، مشاور و... همواره با پرهیز از جنجال های رسانه ای و پوچ، با در نظر گرفتن اولویت های کاری خود نه تنها در صدد حاشیه سازی بی‌جا برای دولت و شخص رییس جمهور نبودند که برعکس ضمن حضور در جمع های مختلف مردمی و دانشجویی، به روایت زحمات و فعالیت های دولت نهم پرداخته و با پاسخگویی شبهات موجود در برهه های مختلف علیه دولت نهم، به کمک رییس جمهور می پرداختند.

اگرچه کابینه دولت دهم نیز تا حدی این خصوصیت را حفظ کرد و تداوم حضور افرادی چون مسعود میرکاظمی، صادق محصولی، مسعود زریبافان، سعید جلیلی و اضافه شدن افرادی چون علی نیکزاد، سردار وحیدی، حیدر مصلحی، مجید نامجو و... حاکی از تداوم گفتمان خدمت‌رسانی رییس جمهور در دولت جدید بود اما حذف تعداد قابل توجهی از نیروهای ارزشمند دولت نهم و جایگزینی افرادی که علی‌رغم سوابق نه چندان روشن و قابل قبول، از اساس با گفتمان جبهه سوم تیر در تضاد بودند منجر به سیر تغییرات قابل توجهی در عملکرد دولت دهم و شخص رییس جمهور شد.

ارتقای اسفندیار رحیم مشایی از جایگاه معاونت رییس جمهور در دولت نهم به ریاست دفتر احمدی نژاد و هم چنین ده ها جایگاه حساس و کلیدی دیگر در دولت دهم، معاونت اولی رییس جمهور توسط محمد رضا رحیمی، معاونت اجرایی رییس جمهور توسط حمید بقایی، معاونت نظارت راهبردی با ابراهیم عزیزی و همچنین ضریب گرفتن افرادی از جمله علی اکبر جوانفکر، محمد شریف ملک زاده، روح‌الله احمد زاده، محمد جعفر بهداد و همچنین اخیرا حذف صادق محصولی و مسعود میرکاظمی به بهانه ادغام وزارتخانه ها و ابقای پرحاشیه حجت الاسلام مصلحی در وزارت اطلاعات، همگی نشانگر تغییرات محسوسی بود که این روزها به راحتی می توان با توجه به آن، علت تغییرات گفتمانی دولت احمدی نژاد طی شش سال اخیر را درک کرد. اتفاقی که پیش از این نیز در تاریخ 33 ساله جمهوری اسلامی مسبوق به سابقه بوده و روند کانالیزه شدن شخصیت های خدمتگزار و موثر در نظام توسط افرادی با سابقه نه چندان قابل قبول، توانسته تا حد فراوانی منجر به تغییر ماهیت آنان شود.

از این رو به نظر می رسد یکی از خصوصیات متمایز دولت نهم طی سالهای 84-88 با دولت های قبل از خود، استفاده گسترده از چهره های مقبول و خدمتگزار با خاستگاه گفتمانی جبهه سوم تیر بود اما گذر زمان و تغییراتی که در این زمینه بوجود آمد، دولت دهم  را عملا با نوعی ارتجاع گفتمانی مواجه کرده است که این خصیصه بیش از هر چیز دیگر در تضاد با خاستگاه احمدی نژاد در مقایسه با شش سال قبل است.تاريخ : چهارشنبه هشتم تیر ۱۳۹۰ | 7:57 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
 

حضرت امام خميني(ره) داراي توان خاصي در پيش‎بيني‎هاي سياسي بود و برخي از وقايع آينده را را پيش از وقوع گوشزد نموده هشدار مي‎داد. ما در اين مقاله به بررسي 12 پيش‎بيني مطرح‎شده توسط ايشان پرداخته در ادامه برخي از پيش‎بيني‎هاي ولي امر مسلمين را نيز مطرح خواهيم نمود.

 
اشاره: 
فرمايشات ولي امر مسلمين در نيمه خرداد امسال حاوي نكات مهم و قابل تاملي بود ، يكي از اين نكات مهم ، اشاره معظم له به پيش بيني حضرت امام(ره) در مورد بيداري اسلامي در منطقه و تحقق آن بود معظم له در ادامه صحت پيش بيني سقوط شوروي سابق توسط حضرت امام(ره) را نيز مطرح نمودند ، به نظر مي رسد در حال و هواي كنوني كه جرياني با ايجاد ترديد در صحت فرمايشات و پيش بيني هاي بزرگاني چون امام راحل(ره) و آيت الله بهجت و ولي امر مسلمين در نظر دارد اين پيش بيني ها را كم رنگ و غيرقابل اعتماد نشان دهد ، اين اشاره ي پرمعناي ولي امر مسلمين بسيار مهم و قابل تامل باشد. 
 
به بخشي از بيانات رهبر معظم انقلاب در 14 خرداد امسال دقت كنيم : 
 
امسال سالگرد امام با يك حادثه مهم ديگر نيز همراه و همزمان است و آن بيداري اسلاميست ، حادثه اي و حماسه اي كه امام بزرگوار ما انتظار آن را مي كشيدند ، آرزوي آن را داشتند و از آن خبر هم داده بودند ، پيش بيني مي كرد امام بزرگوار حركت بيداري ملتهاي مسلمان را و خداوند متعال تفضل فرمود اين پيش بيني به وقوع پيوست ، همچناني كه سقوط حكومت شوروي را پيش بيني كرد و خداي متعال آن را تحقق بخشيد. 
 
همانگونه كه مي بينيم ، ولي امر مسلمين در اين فراز از صحبت ها با برجسته كردن صحت پيش بيني هاي حضرت امام (ره) در نظر دارند كه حقيقت مهمي را براي جامعه برجسته نمايند و آن توجه و اعتماد به پيش بيني ها و بشارتهاي بزرگاني چون خميني كبير است ، بدين منظور ما در نظر داريم كه نگاهي گذرا داشته باشيم بر برخي از پيش بيني هاي بزرگ بينانگذار انقلاب اسلامي و تحقق عجيب آنها. 
 
حضرت امام خميني(ره) از معرفت و بينش سياسي خارق العاده اي برخوردار بود و ذهن و فكر باز و بيدارش همواره عمق رخدادها و وقايع سياسي را مي كاويد و تحليل هاي روشن ارائه مي داد و راه و روش هاي كارآمد تجويز مي كرد كه به نتيجه و ثمر مي نشست . 
همين شم و ژرف نگري سياسي موجب مي گشت كه آن پيشواي الهي داراي توان خاصي در پيش بيني هاي سياسي گردد و برخي از وقايع آينده را در سياست خارجي جهان اسلام پيش از وقوع گوشزد نمايد و هشدار دهد ما در اين مقاله به بررسي 12 پيش بيني مطرح شده توسط ايشان پرداخته و در ادامه برخي از پيش بيني هاي ولي امر مسلمين را نيز مطرح خواهيم نمود : 
 
 
نگاهي به 12 پيش بيني مطرح شده توسط حضرت امام(ره) 
 
1- امام راحل(ره) در سال 43 ، سربازان من در گهواره ها هستند! 
 
2 - پيش بيني فرار شاه و عاقبت رژيم پهلوي 
 
3- پيش بيني در مورد تشكيل حكومت اسلامي در ايران 
 
4- پيش بيني در مورد عاقبت منتظري 
 
5- پيش بيني در مورد رهبري امام خامنه اي(مدظله) 
 
6- پيش بيني نابودي ماركسيسم و سقوط شوروي 
 
7- پيش بيني حمله عراق به كويت 
 
8- پيش بيني عاقبت ذلت بار براي سران مزدور 
 
9- پيش بيني حركت مردم مصر و عاقبت حسني مبارك 
 
10- پيش بيني وقوع بيداري اسلامي در منطقه 
 
11- پيش بيني فروپاشي آمريكا از درون 
 
12- پيش بيني فتح قدس و آزادي فلسطين 
 
 
1- امام راحل(ره) در سال 43 ، سربازان من در گهواره ها هستند! 
--------------------------------------------------------------------------- 
به گواهي تاريخ خيل عظيم جوانان و نوجوانان نقش بسيار مهمي در به ثمر رسيدن و پيروزي انقلاب اسلامي داشته و چند سال بعد در 8 سال دفاع مقدس نيز نقشي بي نظير در حراست و پاسداري از انقلاب اسلامي ايفا نمودند ، در حالي كه امام عزيز اين مسئله و اين نسل انقلابي را از سال 43 پيش بيني كرده و آمدنشان را انتظار مي كشيدند و اينگونه بود كه ابتداي كار در پاسخ افرادي كه مي گفتند با كدام يار و ياور مي خواهيد پيروز شويد ، فرمودند :سربازان من در گهواره ها هستند! 
 
 
 
2 - پيش بيني در مورد عاقبت رژيم پهلوي و فرار شاه 
------------------------------------------------------------- 
نيم قرن پيش و در حالي كه خوش بين ترين افراد هم نمي توانستند در مخيله خود نابودي و فروپاشي حكومت مستبد و فرعوني شاه را تصور كنند ، امام راحل(ره) با پيش بيني سقوط و نابودي اين رژيم شيطاني حركت بزرگ خويش را آغاز كرد : 
ملت عزيز و پيرو حق امام عليه السلام (امام حسين)، با خون خود، سلسله ابليس پهلوي را در قبرستان تاريخ دفن مي نمايند و پرچم اسلام را در پهنه كشور بلكه كشورها، به اهتزاز درمي آورد. 
 
( صحيفة نور، جلد 4، صفحة 9) 
در حالي كه برخي از متدينين و روحانيون هم عصر امام با هشدار به او در مورد نادرست بودن حركتش ، حكومت شاه را قدرتمند و جاوداني نشان مي دادند ، گذشت زمان و ايثار و جهاد امام عزيز و پيروان راستينش كه منجر به نابودي حكومت طاغوت شد ، نشان داد كه اين تحليل و پيش بيني امام راحل(ره) تا چه اندازه صحيح و قرين به واقعيت بود. 
 
همانگونه كه بيان شد در طي حركت اسلامي امام(ره) شايد هيچ كس حتي تصور نمي كرد كه بتوان روزي شاه را سرنگون كرد و اين ديو خونخوار روزي مجبور به فرار از كشور شود ، خاطره زير به خوبي حال و هواي آن روزها و عجيب بودن پيش بيني امام را به خوبي نشان مي دهد: 
مرحوم حجت الاسلام سيد محمد كوثري (ره)( روضه خوان مراسم هاي امام خميني) نقل مي كند: يك روز من در منزل آقاي آيت الله فاضل لنكراني، از استادان حوزه علميه قم بودم و يكي از فضلاي مشهد آنجا بودند. ايشان به نقل از يكي از دوستانشان نقل كردند كه در نجف اشرف در خدمت امام بوديم و صحبت از ايران به ميان آمد. من گفتم اين چه فرمايشهايي است كه در مورد بيرون كردن شاه از ايران مي فرماييد؟ يك مستأجر را نمي شود از خانه بيرون كرد، آن وقت شما مي خواهيد شاه را از مملكت بيرون كنيد؟ امام سكوت كردند. من فكر كردم شايد عرض مرا نشنيده اند. سخنم را تكرار كردم. 
 
امام فرمودند: فلاني چه مي گويي؟ مگر حضرت بقيةالله صلوات الله عليه به من (نستجيربالله) خلاف مي فرمايد؟! شاه بايد برود.(فصلنامه انتظار ، ش14، ص5) 
 
 
3- پيش بيني در مورد تشكيل حكومت اسلامي در ايران 
-------------------------------------------------------------- 
يكي از پيش بيني هاي بزرگ امام راحل(ره) ، پيش بيني به ثمر رسيدن حركت انقلابي ملت ايران و تشكيل حكومت اسلامي در اين سرزمين است : 
 
آقاي علي محمد بشارتي براي آقاي ري شهري نقل كرده اند و ايشان در كتاب خاطراتشان درج نموده اند: 
 
«در تابستان سال 1358 هنگامي كه مسئول اطلاعات سپاه بودم، گزارشي داشتيم كه آقاي [سيد كاظم] شريعتمداري در مشهد گفته است: من بالاخره عليه امام [خميني] اعلام جنگ مي كنم. خدمت امام رسيدم و ضمن ارائه گزارشي، خبر مذكور را هم گفتم. ايشان سرش پايين بود و گوش مي داد، اين جمله را كه گفتم، سر بلند كرد و فرمود: 
 
اين ها چه مي گويند، پيروزي ما را خدا تضمين كرده است. ما موفق مي شويم، در اينجا حكومت اسلامي تشكيل مي دهيم و پرچم را به صاحب پرچم مي سپاريم. پرسيدم: خودتان؟ امام سكوت كردند و جواب ندادند.(خاطره ها،آيت الله ري شهري، چاپ مركز اسناد انقلاب اسلامي، جلد اول، صفحه 242) 
 
 
4- پيش بيني در مورد عاقبت آيت الله منتظري 
--------------------------------------------------- 
امام عزيز در اواخر عمر شريف خود با درايت و تيزبيني بالايي كه داشتند خطر انحراف در شخصيت و اطرافيان منتظري را تشخيص داده و با دست زدن به يك جراحي بزرگ ، آينده انقلاب را بيمه كردند ، در آخرين نامه اي كه ايشان به منتظري مي نويسند با پيش بيني دو خطر ، به وي در مورد آنها هشدار مي دهد : 
 
1- حضرت امام با بيان ساده لوح بودن منتظري وي را از تحريك شدن توسط اطرافيانش برحذر مي دارد :
 
از آنجا كه ساده‌لوح هستيد و سريعاً تحريك مي‌شويد در هيچ كار سياسي دخالت نكنيد 
شاهد بوديم در سال 76 چگونه اين مسئله به حقيقت پيوست و با تحريك اطرافيان مبني بر تغيير فضا و ايجاد فرصت ، منتظري سخنراني موهني را ايراد كرد كه البته با واكنش امت حزب الله روبرو شد. 
 
2- امام عزيز پيش بيني مي كند كه ايشان در آينده مشغول به نوشتن مطالبي مي شود كه براي آخرت و عاقبت وي مضر است : 
شما مشغول به نوشتن چيزهايي مي‌شويد كه آخرتتان را خراب‌تر مي‌كند. (http://www.irdc.ir/fa/content/7114/default.aspx) و شاهد بوديم كه منتظري در اواخر عمر خود با تحريك دستهاي پنهان ، كتابهايي را در باب فدك و نقد ولايت فقيه نوشت كه بسياري از زحمات گذشته او را بر باد داد و اين همان پيش بيني امام راحل(ره) بود كه با بينش الهي خود از سالها قبل چنين واقعيتي را مشاهده كرده و به وي هشدار داده بودند. 
 
5- پيش بيني در مورد رهبري حضرت آيت الله خامنه اي(مدظله) 
-------------------------------------------------------------------- 
 
امام راحل قدس سره در مناسبتهاي مختلفي نظر خود را در مورد رهبري مقام معظم رهبري(مدظله) بيان داشته اند و از تحقق اين حقيقت در آينده خبر داده اند ، ايشان بعد از حادثه مسجد ابوذر در سال 60 ، كه منجر به جراحت شديد مقام معظم رهبري(مدظله) شد ، بيان فرمودند كه 
خداوند ذخيره انقلاب را حفظ كرد "(http://www.jahannews.com/vdcfcjdyvw6d0ea.igiw.html) 
 
در مناسبتهاي متعدد ديگري نيز امام راحل به صراحت اين موضوع را بيان مي فرمايند.مرحوم حاج سيد احمد خميني نقل مي‌كند: 
 
وقتي كه آيت اللّه خامنه‌اي در سفر كره (شمالي) بودند، امام گزارش‌هاي آن سفر را از تلويزيون ‌مي‌ديدند. منظره ديدار از كره، استقبال مردم و سخنراني‌ها و مذاكرات آن سفر، خيلي جالب بود. امام بعد از آن‌كه اين‌ها را مشاهده كردند، فرمودند: 
 
«الحق ايشان (ولي امر مسلمين) لياقت رهبري را دارند».(http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=17257&threadID=125783) 
 
و بدينوسيله از آينده اي خبر مي دهند كه با حضور و درخشش حضرت آيت الله خامنه اي(مدظله) كشتي انقلاب از طوفانهاي سهمگين حوادث به سلامتي عبور مي كند. 
 
 
6- پيش بيني نابودي كمونيسم و سقوط شوروي 
----------------------------------------------------- 
حضرت امام(ره) مدتي قبل از فروپاشي شوروي سابق و در زماني كه هيچ كس انتظار اين واقعه مهم را نداشت ، در نامه اي به گورباچف با پيش بيني سقوط قريب الوقوع اين ابرقدرت ، سران شوروي سابق را به راه حق دعوت فرمودند : 
"جناب آقاي گورباچف، براي همه روشن است كه از اين پس كمونيسم را بايد در موزه‌هاي تاريخ سياسي جهان جستجو كرد " - (نامه تاريخي امام راحل به گورباچف) 
هنوز مدت زمان كوتاهي از نامه تاريخي امام راحل(ره) نگذشته بود كه در ميان بهت و حيرت جهانيان ، رژيم شوروي فروپاشيد! 
 
 
7- پيش بيني حمله عراق به كويت 
-------------------------------------- 
پيشگويي ديگري از حضرت امام كه در زمان حياتشان به حقيقت پيوست , حمله عراق به كويت بود , امام (ره) به سران كويت كه حمايت مالي گسترده اي را از رژيم صدام مي كردند خطاب فرمودند : 
از اينكار بپرهيزيد كه روزي آتش اين فتنه دامن خودتان را مي گيرد ...... نه تنها صدام از خلق و خوي سبعيت و درندگي ذره اي عدول ننموده است كه متاسفانه با حمايت جهانخواران و با سكوت سازمان ها و مراكز بين المللي به گرگ زخم برداشته اي بدل شده است و مي رود تا شعله هاي آتش و جنگ را در كشورهاي منطقه و خصوصا خليج فارس برانگيزد.(صحيفه امام موسسه تنظيم و نشر آثار امام خميني جلد20 ص 328 و 329) 
 
و همانگونه نيز شد .. عراق كه از حمله به ايران مايوس شده و خسارت زيادي ديده بود به كويت حمله كرد و اين كشور ثروتمند را در 24 ساعت غارت نمود. 
و بدين سان در برابر چشم هاي متحير جهانيان بار ديگر پيش بيني بزرگ ديگري از امام راحل به وقوع پيوست تا همگان بدانند كه اين پير روشن ضمير با چه ديد حكيمانه و روشني جهان و تحولاتش را مي بيند. 
 
8- پيش بيني عاقبت ذلت بار براي سران مزدور 
---------------------------------------------------- 
زماني كه در دوران 8 سال دفاع مقدس اكثر سران مزدور كشورهاي منطقه به دستور استكبار بر عليه انقلاب متحد شده و خوش خدمتي مي كردند ، امام راحل ، اين پير روشن ضمير با پيش بيني عاقبت ننگين اين خودفروختگان ، آنها را از سقوط بيشتر در دام ابرقدرتها برحذر مي دارد و عاقبت تاسف بار آنها را گوشزد مي كند ، اما افسوس كه اين دنياپرستان تشنه قدرت از درك و هشدار اين مرد الهي عاجز بوده و به سرنوشتي شوم دچار شدند. 
 
سرنوشت تاسف بار صدام حسين ، حسني نامبارك ، علي عبدالله صالح ، قذافي و ... نمونه اي از اين عبرتهاست ، كساني كه بعد از اتمام دوران مصرفشان ، همچون دستمالي بي ارزش توسط اربابان خود به دور انداخته شدند. 
 
« ابرقدرت ها آن لحظه اي كه منافعشان اقتضا كند شما و قديمي ترين وفاداران و دوستان خود را قرباني مي كنند و پيش آنان دوستي و دشمني و نوكري و صداقت ارزش و مفهومي ندارد. آنان منافع خود را ملاك قرار داده اند . » (صحيفه امام - جلد20 ص 328 و 329) 
 
 
9- پيش بيني حركت مردم مصر و عاقبت حسني مبارك 
------------------------------------------------------------ 
حضرت امام(ره) با شناخت عميق از ملت مصر و پيشنيه تاريخي و عمق دلبستگي اين ملت نجيب به اسلام و روحيه ضداستكباري و ضد استبدادي اين مردم ، پيش بيني مي كنند كه اين مردم غيور با حركت شجاعانه خود ، مزدوران استكبار را به زباله دان تاريخ خواهند فرستاد. 
ملت مصر به خيابان ها بيايند و اين تفاله هاي آمريكا را بيرون بريزند...! 
 
اين رئيس جمهور تحميلي ثاني [حسني مبارك‏] كه خيال دارد در مصر مثل آن [انور سادات‏] حكومت كند، دربست خودش را در اختيار آمريكا گذاشته است؛ قبل از اينكه به رياست برسد اعلام همبستگي خودش را با اسرائيل و آمريكا كرده است. نديده است كه‌‌ همان طوري كه سلف طالحش به واسطه خشم ملت به جهنم واصل شد، همين عمل را با او هم خواهند كرد. (صحيفه امام، جلد ‏15، صفحه 285) 
 
اينك گذشت زمان نشان داد كه پيش بيني امام راحل(ره) از تحولات مصر و حركت مردم انقلابي اين كشور تا چه اندازه قرين به واقعيت بوده و آن مرد الهي چگونه از سالها پيش در انتظار حوادث كنوني مصر و حركت قهرمانانه اين ملت بزرگ بودند. 
 
 
10- پيش بيني وقوع بيداري اسلامي در منطقه 
--------------------------------------------------- 
پيش بيني بزرگ ديگري كه امام راحل با نگاه ملكوتي خود از وراي دهها سال آن را مي ديد ، وقوع انقلاب اسلامي در منطقه خاورميانه و كشورهاي مسلمان بود تا جايي كه بفرموده ولي امر مسلمين امام راحل علاوه بر پيش بيني ، بي صبرانه در انتظار اين تحول مبارك بود و همواره ملتهاي مسلمان را به قيام و انقلاب بر عليه حاكمان فاسد ترغيب مي نمود. 
نمي دانند و نمي بينند كه انقلاب اسلامي صادر يا در شرف صدور است و با تاييدات خداوند متعال پرچم اسلام در آتيه هاي نه چندان دور به دست ملت هاي اسلامي بلكه مظلومان تشنه عدالت اسلامي در سراسر عالم به اهتزاز در خواهد آمد؟( 6 مرداد 1366 /1 ذي الحجه 1407 جماران - بردائت از مشركين پيام به زائران حج) 
 
ما مي‌خواهيم اين چيزي كه در ايران واقع شد و اين بيداري كه در ايران واقع شد و خودشان از ابرقدرتها فاصله گرفتند ... و دست آنها را از مخازن خودشان كوتاه كردند اين در همه ملتها و در همه دولتها بشود، آرزوي ما اين است. معني صدور انقلاب ما اين است كه همه ملتها بيدار شوند و همه دولتها بيدار شوند و خودشان را از اين گرفتاري كه دارند و اين تحت سلطه بودني كه هستند و از اينكه همه مخازن آنها دارد به باد مي‌رود و خودشان به نحو فقر زندگي مي‌كنند نجات بدهد 
جنبشي كه از طرف مستضعفان و مظلومان جهان عليه مستكبران و ظالمان شروع شده و در حال گسترش است اميد بخش آتيه روشن است و وعده ي خداوند تعالي را نزديك و نزديك تر مي نمايد . . . 
اميد است كه اين انقلاب جرقه و بارقه اي الهي باشد كه انفجاري عظيم در توده هاي زيرستم ايجاد نمايد....((صحيفة نور، جلد 15، صفحة 75، تاريخ 1360/5/10) 
 
ما انقلابمان را به تمام جهان صادر مي كنيم .... 
 
ما بايد از مستضعفان جهان پشتيباني كنيم. ما بايد در صدور انقلابمان به جهان كوشش كنيم و تفكر اينكه انقلابمان را صادر نمي كنيم كنار بگذاريم. زيرا اسلام بين كشورهاي مسلمان فرقي قائل نمي شود و پشتيبان تمام مستضعفان جهان است. 
 
انقلاب اسلامي ايران با تاييد خداوند منان در سطح جهان در حال گسترش است... 1360 
 
11- پيش بيني فروپاشي آمريكا از درون 
-------------------------------------------- 
يكي از عجيب ترين پيش بيني هاي امام راحل(ره) ، پيش بيني فروپاشي و نابودي امپراطوري آمريكاست آن هم در زماني كه اين ابرقدرت در اوج قدرت و همينه خود قرار دارد و با كنار زدن ابرقدرت شرق به قدرتي بلامنازع در جهان تبديل شده است و بسياري گمان مي كنند كه سيطره آمريكا قرنها طول بكشد و برخي تئوريسين ها مانند فوكوياما حكومت آمريكا را مدينه فاضله بشري و اوج تمدني ذكر مي كنند كه بشر مي تواند بدان دست يابد ، در اين فضاست كه مرد الهي قرن با بينش عميق خود نابودي قريب الوقوع اين امپراطوري را مژده مي دهد و نابودي آن در آينده نزديك را پيش بيني مي كند : 
 
دهها خبرنگار و فيلمبردار را به منطقه گسيل داشته اند تا خبر موفقيت نقشه هاي آمريكا را مخابره كنند خداوند زمينه رسوايي و زبوني آمريكا را به دست غيب خود فراهم مي آورد و اقتدار معنوي پرچم لااله الا الله را بر پرچــم كفر به نمايــش مي گذارد و دل بندگان خالص خويــش را شادمان مي سازد. (6مرداد 1366 /1 ذي الحجه 1407 جماران موضوع: بردائت از مشركين پيام به زائران حج) 
 
انقلاب اسلامي با تاييد خداوند منان در سطح جهان در حال گسترش است و ان شاءا… با گسترش آن قدرتهاي شيطاني به انزوا كشيده خواهند شد ..... (12 آبان 1360 /6 محرم 1402) 
 
انشاءا… مردم سلحشور ايران كينــه و خشم انقلابي و مقدس خويش را در سينه ها نگه داشتـه و شعله هاي ستم سوز آن را عليه شوروي جنايتكار و آمريكاي جهانخوار و اذناب آنان به كار خواهد گرفت تا به لطف خداوند بزرگ آمريكاي جهانخوار و اذناب آنان به كنار خواهند رفت... (11 مهر 1367/ 21 صفر 1409) 
 
اوضاع متلاطم و آشفته سياسي ، اقتصادي ، اجتماعي و فرهنگي آمريكا در طي سالهاي گذشته كه بسياري از آگاهان و حتي مسئولان آمريكايي به صراحت به آن اذعان كرده و از آن به نشانه هاي فروپاشي آمريكا ياد مي كنند ، به خوبي نشان مي دهد كه پيش بيني بزرگ امام راحل در مورد زوال و سقوط آمريكاي جنايكار در حال تحقق است. 
 
 
12- پيش بيني فتح قدس و آزادي فلسطين 
------------------------------------------------ 
مسئله رهايي فلسطين و آزادي بيت المقدس از دست اشغالگران از ابتداي حركت انقلابي امام جايگاه برجسته و ويژه اي داشت ، امام راحل با نامگذاري روز قدس ، طرح ايده نابودي اسرائيل و محو آن از نقشه جهان و طرح آروزي فتح بيت المقدس ، عملاً يكي از بزرگترين پيش بيني هاي خود مبني بر نابودي اسرائيل و آزادي قدس شريف را پايه گذاري كرده و آن رو به آرمان درخشان و دست يافتني ملتهاي مسلمان تبديل كرد و اين روزها كه اسرائيل لحظه به لحظه بيشتر در مرداب نابودي و فروپاشي فرو مي رود ، جهانيان به صحت پيش بيني امام راحل پي برده و به صدق فرمايشات آن پير روشن ضمير ايمان مي آورند. 
 
ان شاء اللَّه فلسطين آزاد بشود و بيت المقدس، آنكه مسجد همه مسلمين است به حال اول برگردد. و آنهايى كه به مسلمين ظلم و ستم مى‏كنند ان شاء اللَّه خداوند دفع شرّ آنها را بكند .. (صحيفه نور ج 14 ) 
 
جنگ ما فتح فلسطين را به دنبال خواهد داشت،... (صحيفه نور ج21 ص 283) 
 
آرزوى ما آن است كه سرزمين فلسطين و مسجداقصى از صهيونيسم تطهير شود و مردم فلسطين به سرزمين خويش باز گردند (صحيفه نور جلد 3 صفحه 256) 
 
بايد همه بپا خيزيم و اسرائيل را نابود كنيم، و ملت قهرمان فلسطين را جايگزين آن گردانيم‏ .(صحيفه نور جلد12 ص148) 
 
 
اشاره مهم ولي امر مسلمين ، توجه و اعتماد به پيش بيني هاي امام راحل 
----------------------------------------------------------------------------------- 
همچنانكه ديديم بنيانگذار مقدس ترين انقلاب تاريخ ، خميني كبير كه به راستي كاروان بشريت را از پرتگاه ضلالت و گمراهي به شاهراه هدايت و نور هدايت كرد با نگاه الهي و ملكوتي خود بزرگترين حوادث عصر خود و آينده ي پيش رو را به خوبي پيش بيني نموده و با بيانات خود ياران حق را در رسيدن سريعتر به اين آينده درخشان ترغيب كرده و بشارت داده اند ، جاي تاسف بسيار دارد كه برخي با وجود اين شواهد درخشان از صحت پيش بيني هاي اين پير فرزانه ، هنوز كه هنوز است به بهانه هاي مختلف در صحت درخشانترين و مهم ترين پيش بيني امام راحل مبني بر نزديك و قريب الوقوع بودن ظهور شك و ترديد داشته و آن را تعارف و غير واقعي دانسته و اين برداشت نادرست را به جامعه منتقل مي كنند . 
 
آيا برجسته كردن صحت پيش بيني هاي امام راحل توسط خلف صالح او درست در زماني كه جرياني كه به اين حقايق سوء ظن دارد تمام تلاش خود را براي كم رنگ كردن اين بشارتها و پيش بيني ها در جامعه بكار بسته است ، قابل تامل و پرمعنا نيست؟ 
 
آيا مي توان به بهانه غيرمعصوم بودن از فرمايشات و پيش بيني ها و بشارتهاي بزرگاني چون حضرت روح الله ، ولي امر مسلمين و آيت الله بهجت ، به راحتي گذشت؟ 
 
آيا تحقق دهها پيش بيني بزرگ اين معادن علم و حكمت اطمينان بخش نيست ؟ 
 
آيا شواهد و قرائن حكايت از در پيش بودن بزرگترين ، عظيم ترين و مبارك ترين تحول تاريخ بشريت ندارد ؟ چيزي كه اسطوره هاي عرفان و تقوا صريحاً بسيار نزديك بودنش را بشارت داده اند 
 
پيش بيني و بشارت بزرگ ولي امر مسلمين : 
------------------------------------------------- 
ولي امر مسلمين در كنار توجه دادن اذهان و قلوب به صحت پيش بيني هاي حضرت روح الله ، خود نيز پيش بيني هاي بزرگي دارند كه مويد درستي پيش بيني هاي امام عزيز بوده و از آغاز تحقق آنها خبر مي دهد: 
 
حركت ملتهاي به خروش آمده منطقه، تحقق بخشي از وعده هاي الهي به ملت ايران است كه ايستادگي و ثابت قدمي در اين راه، تحقق كامل نصرت الهي را به همراه خواهد آورد. 
 
واقعيات عرصه سياسي ايران و منطقه، نشان مي دهد كه امريكا، امروز خود در مقابل انقلاب اسلامي به زانو درآمده است 
 
شرايط امروز كشور و منطقه تحقق برخي از وعده هاي الهي به ملت ايران است 
 
انزواي امريكا و احياي نويد بخش اسلام در ميان ملتهاي منطقه از ديگر نشانه هاي تحقق وعده هاي الهي هستند 
 
در همين هفته هاي اخير جوانان فلسطيني در كشورهاي مختلف منطقه، بعد از گذشت 60 سال، در روز نكبت و در اقدامي بي سابقه، مرزهاي رژيم صهيونيستي را شكستند و اين حقيقت دلنشين، طلايه تحقق وعده پروردگار مبني بر پيروزي قطعي اسلام و مسلمانان است 
 
(فرمايشات ولي امر مسلمين در جمع دانش آموختگان سپاه - خرداد 90) 


تاريخ : چهارشنبه هشتم تیر ۱۳۹۰ | 7:50 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی' رییس دفتر رهبر انقلاب  از نگرانی آیت الله خامنه ای درباره اقامه نشدن نماز صبح در مساجد خبر داد.

به گزارش ایرنا، محمدی گلپایگانی روز دوشنبه در مراسم تودیع و معارفه روسای سابق و جدید مركز رسیدگی به امور مساجد تهران، گفت: یكی از نگرانی های رهبر معظم انقلاب كه قبلا نیز اظهار فرموده اند، مساله اقامه نماز صبح در مساجد است كه متاسفانه به نحو وجه غالب در شهر تهران چنین چیزی وجود ندارد و چقدر خوب است كه ائمه جماعات، تمام نمازها چه صبح، ظهر و عصر و مغرب و عشا را در مساجد به جماعت بخوانند.
 
وی با بیان این كه مسجد بهترین فرصت برای تبلیغ دین و آموزش های مذهبی است، افزود: در آیین اعتكاف امسال بیش از یك میلیون نفر در مساجد معتكف شدند كه در حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد آنان را جوانان تشكیل می دادند و از برخی مساجد خبر می رسید كه با كمبود جا برای معتكفین روبرو هستند.
 
رییس دفتر رهبر انقلاب همچنین خطاب به ائمه جماعات استان تهران گفت: موقعیت بی نظیر شما قابل مقایسه با سایر موقعیت ها نیست، چون بهترین ساعات مومنین در اختیار شماست.
 
وی با بیان نقش مهم مساجد از ابتدای تاسیس تاكنون،‌ اظهارداشت: اساس تشكیل مسجد به عنوان ستاد فرماندهی پیامبر اسلام (ص) بوده و فعالیت های گوناگونی در آن انجام می شد؛ به گونه ای كه این مكان فقط برای برگزاری نماز نبود و مشكلات مردم نیز در مسجد حل می شد. مانند مكانی كه امیرالمومنین در مسجد كوفه به نام دكة القضا داشتند و به مرافعات مردم رسیدگی می كردند.
 
محمدی گلپایگانی در ادامه سخنان خود به نقش مسجد در دوران انقلاب و دفاع مقدس اشاره كرد و گفت: مسجد یعنی خاستگاه بسیج نیروها و مساجد بعد از انقلاب جایگاه خود را پیدا كردند.
 
وی همچنین با اشاره به سابقه مركز رسیدگی به امور مساجد گفت: زمانی كه فرمان تشكیل مركز رسیدگی به امور مساجد صادر شد و رهبر انقلاب از آیت الله مهدوی كنی خواستند تا عهده دار این مركز شود؛ وی به عنوان انجام وظیفه این مسوولیت را قبول كرد.
 
رییس دفتر رهبری از آیت الله 'محمدرضا مهدوی كنی' به عنوان پیرمرد و ریش سفید جماعت روحانی یاد كرد و گفت: مهدوی كنی از زجردیدگان و زندان كشیده های قبل از انقلاب است و هر پست و مقامی كه به ایشان پیشنهاد شده و وی تشخیص داده كه وظیفه دارد؛ بدون هیچ ملاحظه ای مانند یك سرباز انجام وظیفه كرده و این یك نعمت بزرگی برای ائمه جماعات است.
 
مراسم تودیع و معارفه حجت الاسلام 'حسین ابراهیمی' و حجت الاسلام 'محمد جواد حاج علی اكبری' روسای سابق و جدید مركز رسیدگی به امور مساجد روز دوشنبه با حضور حجت الاسلام و المسلمین 'محمد محمدی گلپایگانی' آیت الله 'محمدرضا مهدوی كنی' رییس مجلس خبرگان رهبری، حجت الاسلام 'سیدرضا تقوی' رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه كشور و همچنین ائمه جماعات استان تهران و تعدادی از شخصیت های فرهنگی و سیاسی در دانشگاه امام صادق (ع) برگزار شد


تاريخ : چهارشنبه هشتم تیر ۱۳۹۰ | 7:45 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
 

حمید بقایی در احکام جداگانه ای، حسن محسنی را به عنوان مدیر کل روابط عمومی حوزه معاونت اجرایی رئیس جمهور و امیر کیوان ذوالفقاری را به عنوان مشاور و مدیر کل دفتر معاون اجرایی و سرپرست نهاد ریاست جمهوری منصوب کرد.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی دولت در متن حکم بقایی خطاب به حسن محسنی آمده است: نظر به مراتب تعهد و تدین و سوابق علمی ـ تجربی به موجب این حکم جنابعالی را به عنوان مشاور و مدیر کل روابط عمومی حوزه معاونت اجرایی رئیس جمهور منصوب می کنم. امیدوارم با توکل به خداوند متعال و در راستای سیاست‌های اصولی دولت در خصوص تشریح برنامه‌ها و ارتباط موثر با رسانه ها و همچنین استفاده از تمامی ظرفیت ها در انجام وظایف محوله موفق و موید باشید.
 
همچنین بقایی در حکم جداگانه ای امیر کیوان ذوالفقاری را به عنوان مشاور و مدیر کل دفتر معاون اجرایی و سرپرست نهاد ریاست جمهوری منصوب کرد.
 
در متن این حکم آمده است: نظر به مراتب تعهد و تدین و سوابق علمی ـ تجربی به موجب این حکم جنابعالی را به عنوان مشاور و مدیر کل دفتر معاون اجرایی و سرپرست نهاد منصوب می کنم.
 
نقش حوزه معاونت اجرایی و سرپرستی نهاد در هماهنگی و پشتیبانی فعالیت‌های دولت بسیار موثر است. امیدوارم با توکل به خداوند متعال در برنامه ریزی و تعامل موثر با کلیه مدیران به منظور پشتیبانی موثر از تصمیمات و اقدامات اجرایی و تحقق اهداف نهاد ریاست جمهوری در راستای سیاست‌های اصولی دولت خدمتگزار موفق و موید باشید.


تاريخ : چهارشنبه هشتم تیر ۱۳۹۰ | 7:40 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با اعلام اینکه برد موشک های ایران 2000 کیلومتر است، گفت: اهداف آمریکایی در منطقه و اسرائیل تحت سیطره موشک های ایران است.

به گزارش مهر، سردار امیر علی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه صبح امروز سه شنبه در جمع خبرنگاران در خصوص توان موشکی ایران اظهار داشت: مسافت برد موشکی ایران تا 2 هزار کیلومتر است و این به معنای عدم توانایی برای افزایش برد موشک ها نیست بلکه بیش از این برد را برای ساخت موشک هایمان احتیاج نداریم.
 
وی با بیان اینکه فاصله اسرائیل با ایران بیش از هزار و 200 کیلومتر است که می توان آن را از سمت دامغان و سمنان مورد اصابت موشک هایمان قرار دهیم، گفت: آمریکا نیز زحمت ما را کم کرده است زیرا پایگاههایش از 120 کیلومتر تا 700 کیلومتر در اطراف ایران وجود دارد و با همین موشک ها می توان همه اهداف آمریکایی در منطقه را مورد اصابت قرار داد.
 
حاجی زاده در ادامه در خصوص تهدید اروپا نیز گفت: همان طور که گفته ام برد موشک های ما 2 هزار کیلومتر است ضمن اینکه بیشترین دشمن های فرامنطقه ای ما آمریکا و اسرائیل هستند و ما احساس تهدیدی از ناحیه کشورهای دیگر نمی کنیم بنابراین برد موشک هایمان را بر اساس اهداف آمریکایی در منطقه و اسرائیل طراحی کرده ایم .


تاريخ : چهارشنبه هشتم تیر ۱۳۹۰ | 7:37 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

«فرج‌الله سلحشور» از ارائه متن فيلمنامه اوليه مجموعه «موسي كليم‌الله» به علما و فقها براي ارزيابي كار توسط آنها خبر داد.

 
«فرج‌الله سلحشور» در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: سيناپس (فيلمنامه اوليه بدون ديالوگ‌ها) مجموعه «موسي كليم‌الله» پس از يكسال تحقيق و پژوهش يك تيم هفت نفره متشكل از علما، محققين، مورخين، اسلام‌شناسان و مشاورين هنري به سرپرستي خودم به نتيجه رسيد. 
 
وي اظهار داشت: سيناپسي در حدود 300 صفحه آماده شد كه براي تعدادي از علماء و فقهاي ديني جهت مطالعه و ارايه نظرات‌شان ارسال شده است و تعدادي از اين عزيزان نيز نظرات خود را اعلام كرده‌اند. 
 
سلحشور در ادامه گفت: براي اطلاع از نظرات آيت‌الله سبحاني سيناپس را به دفتر ايشان نيز ارسال كرديم اما ايشان اعلام كردند فرصتي براي مطالعه سيناپس مجموعه ندارند. ايشان يكي از منتقدان مجموعه «يوسف پيامبر(ع)» بودند و ما خواستيم از نظرات ايشان مطلع شويم و اصرار داشتيم تا فرصتي را به مطالعه اين سيناپس اختصاص دهند كه با پيگيري‌هاي مستمر ما ايشان گفتند: «شما بسازيد اگر مشكلي داشته باشد، انتقاد مي‌كنم» 
 
كارگردان «يوسف پيامبر(ع)» در خاتمه گفت: منتظريم تا نظرات فقها و علما را جمع آوري كنيم تا بتوانيم در زمان نگارش فيلمنامه نظرات آنها را به كار گيريم و از نظرات استفاده كنيم. 
 
مجموعه تلويزيوني «موسي كليم‌الله» در 70 قسمت 55 دقيقه‌اي توسط فرج‌الله سلحشور به رشته تحرير درخواهد آمد. 


تاريخ : چهارشنبه هشتم تیر ۱۳۹۰ | 7:33 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

کیهان نوشت: پس لرزه هاي نفوذ عميق دستگاه امنيتي كشور در اپوزيسيون خارج نشين همچنان ادامه دارد.

در تازه ترين عكس العمل، حنيف مزروعي نسبت به وجود نفوذي هاي ديگر هشدار داده و دوستان خود را به دليل نداشتن شهامت رويارويي با واقعيت ها مورد سرزنش و هشدار قرار داده است.

ماجرا از جايي آغاز شد كه فردي در تماس با بي بي سي و صداي آمريكا مدعي شد وي سايت وزارت امور خارجه ايران را هك كرده است و منابع داخلي بلافاصله هويت فرد تماس گيرنده و ادعاي دروغ وي را فاش كردند اما اعلام كردند كه از طريق فني موفق به كشف هويت فرد مذكور- يعني حنيف مزروعي- شده اند، ولي برخي منابع تاكيد كرده اند كه اين موضوع براساس دلايل فني ثابت نشده و عامل انساني باعث لورفتن مزروعي شده است و سايت رجانيوز اين خبر را منتشر كرد.

در پي اين ماجرا، مزروعي كه احساس مي كرد وزارت اطلاعات بدجوري او را سركار گذاشته است طي يادداشتي در وبلاگ شخصي خود كه سايت هاي بالاترين و فيس بوك هم آن را پوشش داده اند نوشت؛ يكي از مسئولان جمهوري اسلامي گفته است شناسايي مزروعي از طريق نفوذي وزارت در بي بي سي و VOA صورت گرفته است، مزروعي در پايان يادداشت خود ضمن ملامت سرويس هاي اطلاعاتي غرب به خاطر بي توجهي نسبت به نفوذي هاي وزارت اطلاعات به درون اپوزيسيون مي نويسد:

«دوستان! هموطنان! همرزمان! ما هم بي شماريم، هم مي توانيم كوهها را جا به جا كنيم مشروط به اين كه هوشيار باشيم، نفوذ مدحي يك واقعيت بود. توجه كنيم و جدي باشيم تا در آينده با مدحي هاي ديگري مواجه نشويم»!

موضوع نفوذ به درون اپوزيسيون خارج نشين اين روزها به بحث اصلي و داغ ضدانقلاب بدل شده و همه منتظر ظهور مدحي شماره دو هستند و با حدس و گمان يكديگر را به نفوذي بودن متهم مي كنند.تاريخ : چهارشنبه هشتم تیر ۱۳۹۰ | 7:30 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

افاضات جديد شيرين عبادي در حمايت تمام قد از منافقين و توجيه جناياتشان، صداي خود منافقين را هم درآورد.

به گزارش رجانیوز به نقل از کیهان، عبادي چندي پيش در مصاحبه با راديو زمانه در حالي كه سعي داشت خود را به حماقت بزند گفت قضاوت درباره عملكرد و گذشته سازمان مجاهدين خلق (منافقين) بر عهده من نيست! اما دولت عراق حق ندارد آنها را كشتار كند.

وي در ادامه مدعي شد دولت بغداد اجازه ورود ناظران و خبرنگاران خارجي به كمپ اشرف را نمي دهد و از رسيدن دارو و كمك هاي پزشكي نيز خودداري مي كند.

در پي اين ادعاي مضحك عبادي، يك عضو جدا شده از مركزيت منافقين در نامه اي خطاب به عبادي، از جنايت هاي فرقه رجوي و واقعيات اين كمپ پرده برداشت.

«مسعود خدابنده» كه اينك در موسسه استراتژي خاورميانه در انگليس مشغول به كار است، در اين نامه ادعاهاي عبادي در حمايت از اين گروهك را زننده توصيف كرد.

خدابنده در مورد ادعاي عبادي درباره اجازه ندادن دولت بغداد براي دسترسي به كمپ اشرف نوشته است:

مسائل ديگري هم مطرح فرموده ايد مثلاً اين كه «عراق حق ندارد كسي را به ايران مسترد كند» كه اين مسئله نه در عراق مطرح بوده و نه مطرح است و يا اين كه بايد خبرنگاران مستقل بتوانند وارد كمپ شوند كه طبعاً موافقم ولي به نظرم شما به جاي رجوي و گروه مجاهدين دولت عراق را احتمالاً مسئول مي دانيد كه بايد خدمتتان عرض كنم كه چنين نيست.

البته اين مطلب كه عراق در صورتي اجازه ورود مي دهد كه بتواند نيروي انتظامي و غيره را هم همراه بفرستد درست است. احتمالاً اطلاع نداريد كه وزير حقوق بشر عراق را بارها از جلوي درب اسد قرارگاه رجوي برگردانده اند و حتي به پزشك نيز جهت مداواي مجروحين اجازه ورود نمي دهند و با سنگ و تيركمان و با تهديد به خودسوزي با آنها به مقابله مي پردازند.

اين عضو بريده از منافقين در ادامه به جنايت هاي رجوي در كمپ اشرف عليه نيروهاي خود اشاره كرده و ادامه مي دهد: «آقاي رجوي (كه اكنون تقريباً مشخص است كه هشت سال گذشته را با اطلاع سازمان سيا در داخل كمپ عراق جديد- سابقاً اشرف- بسر برده و با هلي كوپتر آمريكايي وارد و خارج مي گردد) مشخصاً اجازه خروج هر بيمار را به اجازه تردد آزاد سه تن ديگر از دستيارانش در عراق، اردن و اروپا مرتبط ساخته است و نه تنها اجازه خروج نمي دهد كه حتي اجازه ورود پزشك به همان بهداري من درآوردي خودشان را هم نمي دهد بطوري كه هنوز پزشك قانوني كشور موفق به مختومه اعلام كردن انبوهي از مرگ هاي داخل قرارگاه نشده است. برخي از اين پرونده ها فقط براساس قول رجوي تحت عنوان «خودزني»، «خودكشي»، «حمله آمريكاييها»، «حادثه»، «ترور توسط عوامل رژيم ايران!!» و ... اخيراً «حمله عراقي ها» باز شده اند. البته طبيعي است كه دولت عراق درست به خاطر تضمين همين «حقوق بشر»ي كه مرغ عزا و عروسي روزانه مجالس واشنگتن گرديده و درست به خاطر مسئوليتي كه در قبال امنيت مردم كشورش دارد اجازه ورود و خروج سلاح، مهمات و وسائل جنگي و غيره را به رهبران فرقه رجوي با سابقه معلومشان نمي دهد و بنابراين محموله ها را قبل از ورود بازرسي مي كند. اين را هم نيازي نيست راه دور برويد. از همان دوستان آمريكايي خودتان سؤال بفرماييد توضيح خواهند داد. علتش را هم طبعاً در همين فيلم هايي كه خدمتتان فرستاده اند مي توانيد ببينيد. بنزين را به بمب و مفتول آهني را به موشك كشنده تبديل كرده اند. تفنگهايشان را گرفته اند، با تيركمان به مادر و پدر هشتاد ساله حمله مي كنند. خانواده هايشان آمده اند ببينندشان سركرده مزدور مسعود رجوي با افاده فرقه اي و احمقانه اش نعره مي زند كه «ننگ ما، ننگ ما، فاميل الدنگ ما» و گروگانهايي كه با صداي بلند تكرار نكنند بشدت كتك مي خورند. خانم يك لحظه فكر كنيد اگر دست اين ها به باروت برسد چه مي كنند؟ (راستي خانم عبادي عكس هاي جنازه هاي جزغاله شده دوستان ما در عمليات من درآوردي رجوي در فروغ وغيره را برايتان نفرستاده اند؟ ژنرال هاي عراقي مي گويند اين طور به مسلخ فرستادن «مردم» بدون آموزش و غيره و با نقشه من درآوردي در عرف ارتش ها جنايت جنگي است و از جرائم عليه بشريت به حساب مي آيد!! البته ما وكيل نيستيم و درست از اين چيزها سردرنمي آوريم.)

اين عضو سابق سازمان منافقين در پايان مي نويسد: «جهت اطلاع جنابعالي (البته در واشنگتن نمي دانم ولي در عراق چيز مخفي اي نيست) هلي كوپترهاي آمريكايي اگر روزانه نباشد يك روز در ميان به كمپ تردد دارند و محموله هايي را به طور خصوصي براي فرقه رجوي (كه هنوز هم در ليست تروريستي كمدي شان است) داخل و خارج مي سازند. البته تا جايي كه به مردم عراق برمي گردد آنها هلي كوپترها را هلي كوپترهاي سيا مي نامند و نه هلي كوپترهاي آمريكا...

خانم عبادي كمي دقت كند. شما چند سالتان است؟ يا فكر مي كنيد خوانندگان اين وب سايت ها چند سالشان است؟ شما مدعي حقوق بشر در يك كشور هفتاد ميليون نفري شده ايد. شما را آورده اند يك جايزه صلح نوبل خدمتتان تقديم كرده اند. اين چه وضع سخن گفتن است.»

خدابنده در نامه خود از عبادي خواست به جاي نشستن آن طرف دنيا و آسمان و ريسمان بافتن، بيايد تا با هم به كمپ اشرف بروند، البته اگر رجوي اجازه بدهد!تاريخ : چهارشنبه هشتم تیر ۱۳۹۰ | 7:28 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

کیهان نوشت: عضو هيئت رئيسه مجلس با تاكيد بر اينكه در شرايط فعلي هر اقدامي كه موجب تضعيف و سستي رابطه دولت و مجلس شود به نفع كشور نيست اظهار داشت: در جلسه هيئت رئيسه مقرر شد تعدادي از اعضا با آقاي مطهري گفتگو كرده و فضاي فعلي كشور را براي وي تشريح كنند تا فعلا سئوال از رئيس جمهور در دستور كار مجلس قرار نگيرد.

محمد دهقان در گفتگو با مهر با اشاره به اينكه طرح سئوال علي مطهري نماينده مردم تهران از رئيس جمهور به محمدرضا باهنر نائب رئيس مجلس شوراي اسلامي تحويل داده شد گفت: اكثريت اعضاي هيئت رئيسه طرح سئوال از رئيس جمهور را با توجه به اوضاع كشور، به مصلحت ندانستند.

نماينده مردم چناران و طرقبه در مجلس شوراي اسلامي با تاكيد بر اينكه هر اقدامي كه موجب تضعيف و سستي رابطه دولت و مجلس شود به نفع كشور نيست اظهار داشت: در جلسه هيئت رئيسه مقررشد تعدادي از اعضا با آقاي مطهري گفتگو كرده و فضاي فعلي كشور را براي وي تشريح كنند تا فعلا اين سئوال در دستور كار مجلس قرار نگيرد.

دهقان با اشاره به اتفاقات روز راي اعتماد سجادي و عدم استقبال نمايندگان از رئيس جمهور گفت: نمي توان به نمايندگان ايراد گرفت كه چرا از رئيس جهور استقبال گرمي نكردند زيرا نمايندگان برآيند افكار عمومي كشور هستند و افكار عمومي جامعه ضمن دلخوري از رئيس جمهور مي خواهند آقاي احمدي نژاد خود را از جريان فاسد و منحرف جدا كند.

وي با اشاره به اصرار رئيس جمهور بر معرفي ملك زاده به عنوان معاون اداري مالي وزارت خارجه با وجود ارتباط وي با جريان انحرافي گفت: ماجراي آقاي ملك زاده تكدر خاطر شديدي در ميان نمايندگان از رئيس جمهور فراهم آورد لذا عدم استقبال گرم از رئيس جمهور در اين شرايط طبيعي بود. دهقان با اشاره به 2-2 گفتن نمايندگان مجلس هنگام سخنراني رئيس جمهور اين اقدام را كار غلطي دانست كه به نوعي بي احترامي به رئيس جمهور تلقي شد و تاكيد كرد: البته در اين ميان اقدام صداوسيما در پررنگ كردن اقدام نمايندگان كه تنها چند ثانيه در ميان سخنراني نسبتا طولاني رئيس جمهور اعتراض كردند نيز كار غلطي بود كه به اين موضوع بي جهت در افكار عمومي دامن زد. دهقان با اشاره به اقدام برخي از نمايندگان در اعلام نظر خصوصي رهبر انقلاب به نمايندگان درباره اين موضوع در رسانه ها تاكيد كرد: تذكر مشفقانه رهبري به نمايندگان كه خود ايشان تاكيد داشتند تا علني نشود و فلسفه لزوم عدم انتشار آن را هم براي نمايندگان مطرح كردند، از سوي برخي از نمايندگان در رسانه ها مطرح شد و اين اقدام موجب تضعيف جايگاه مجلس شوراي اسلامي در ميان افكار عمومي گرديد. دهقان در پايان تاكيد كرد: با همان استدلالي كه تضعيف دولت در شرايط فعلي را به هيچ وجه به مصلحت كشور نمي دانيم بايد تضعيف جايگاه مجلس را هم محكوم كنيم.تاريخ : چهارشنبه هشتم تیر ۱۳۹۰ | 7:24 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

عضو شورای اسلامی شهر تهران از تصویب یک ماه مرخصی برای مردانی که زنانشان زایمان می کنند در مجمع مشورتی بانوان شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استانهای کشور خبر داد.

معصومه آباد در گفتگو با  مهر، در سخنانی با بیان اینکه این مصوبه یکی از مصوبات خوب شوراها است، اظهار داشت: این مصوبه در راستای تحکیم بنیان خانواده و نقش پذیری که پدران خانواده باید همراه با تولد فرزند داشته باشند به تصویب این مجمع رسیده است.
 
وی ادامه داد: حضور مردان در کنار همسرانشان پس از زایمان یک حس مشترک عاطفی و وابستگی و تعلق را به عنوان یک همراه به زن می دهد و این امر می تواند در تحکیم بنیان خانواده موثر باشد.
 
رئیس مجمع مشورتی بانوان شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استانهای کشور با بیان اینکه این مصوبه یک حرکت ارزشمند اجتماعی و فرهنگی از سوی شوراهاست، افزود: به طور قطع تصویب نهایی این مصوبه در مجلس شورای اسلامی مورد استقبال خانم ها و آقایان قرار خواهد گرفت.
 
آباد با اشاره به ضرورت در نظر گرفتن مرخصی برای مردان کارمندی که همسرانشان زایمان می کنند، ادامه داد: در روزهای اولی که مادر دچار بحران روحی، فکری، محدودیت های حرکتی و افسردگی های بعد از زایمان است نیازمند فردی است که او را مورد حمایت جسمی و عاطفی قرار دهد.
 
وی یادآور شد: زمان این مرخصی در مجمع مشورتی بانوان شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استانهای کشور یکماه در نظر گرفته شده است اما این پیشنهاد برای بررسی نهایی باید به صحن مجلس برود تا مدت زمان آن دقیقا مشخص شود.


تاريخ : چهارشنبه هشتم تیر ۱۳۹۰ | 7:23 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

حسين طلا از مديرعاملي شركت دخانيات ايران استعفا كرد.

 
به گزارش فارس، حسين طلا به منظور شركت در نهمين دوره انتخابات مجلس درخواست كناره‏گيري از سمت خود را به غضنفري، سرپرست وزارت صنايع ارائه كرد. 
 
وي به استناد بند 25 ماده 29 قانون انتخابات مجلس از سمت خود كناره‌گيري كرده است. 
 
بر اساس بند 25 ماده 29 قانون انتخابات مجلس، اعضاي هيئت مديره شركت‌هاي دولتي كه حيطه وظايف آنها به كل كشور تسرّي دارد، براي شركت در انتخابات مجلس بايد حداقل 6 ماه قبل از سمت خود استعفا كرده باشند و به هيچ‌وجه در آن پست شاغل نباشند. 
 
طلا در كارنامه كاري خود فرمانداري تهران و رياست دانشگاه حفاظت و بهداشت كار را دارد و در سمتهاي مذكور به دليل حسن مديريت مورد تقدير مسئولان نظام قرار گرفته است. 


تاريخ : سه شنبه هفتم تیر ۱۳۹۰ | 7:55 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
 

سردار نجفي با رد خبر استعفايش از سرتيمي حفاظت رئيس‌ جمهوري به خاطر شركت در انتخابات مجلس يا پذيرش مسئوليت استانداري فارس گفت كه اين استعفا به خاطر فراهم نبودن شرايط كار صورت گرفت.

سردار عبدالعلي نجفي در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاري فارس‌ اخبار منشر شده در خصوص استعفايش از مسئوليت تيم حفاظت رئيس ‌جمهوري را تائيد كرد و گفت كه هفته گذشته به دليل مهيا نبودن شرايط كار، از اين سمت استعفا كرده است.

وي در پاسخ به اين سئوال كه آيا براي شركت در انتخابات مجلس نهم از سرتيمي حفاظت رئيس‌ جمهور استعفا داده است، اظهار داشت: استعفاي بنده از سرتيمي حفاظت رئيس ‌جمهور به خاطر شركت در انتخابات مجلس نيست و همزماني اين استعفا با بحث انتخابات، اتفاقي است.

سرتيم سابق حفاظت رئيس ‌جمهور در واكنش به اين خبر كه گفته مي‌شود قرار است به عنوان استاندار فارس معرفي شود، خاطرنشان كرد:‌ براي پذيرش مسئوليت استانداري فارس با بنده صحبت‌هايي شد اما بنده اين مسئوليت را نپذيرفتم.

نجفي كه خود را سرباز و نوكر آقا و پاسدار انقلاب معرفي و تاكيد كرد نمي خواهد وارد مسائل سياسي شود، افزود: من به احمدي‌نژاد علاقه داشته و دارم و از نزديك شاهد خدمات او بودم و از ايشان هم ممنونم كه مرا در سال هاي گذشته تحمل كرد اما گاهي شرايط كار مهيا نيست و لذا از مسئوليتي كه بر عهده داشتم، استعفا دادم.

وي در پايان گفت كه سرهنگ اسدنژاد از نيروهاي سپاه حفاظت رياست جمهوري به عنوان سرپرست تيم حفاظت احمدي‌نژاد منصوب شده است.

به گزارش فارس، سردار عبدالعلي نجفي هفته گذشته از سرتيمي حفاظت رئيس جمهوري استعفا داده كه مورد پذيرش فرماندهي سپاه حفاظت و نيز شخص رئيس جمهوري قرار گرفته است.

وي در زمان انتخابات رياست جمهوري سال 84 فرمانده سپاه استان فارس بود كه پس از اين انتخابات به فرماندهي سپاه انصار المهدي (عج) منصوب ‌شد و با رفتن سردار جهانگير دايي حامد، مسئوليت حفاظت از رئيس جمهور را بر عهده گرفت.

يادآوري مي شود سردار نجفي از سوي عبدالله شهبازي متهم به فساد مالي شده بود اما دادگاه با بررسي شكايت وي، شهبازي را به جرم تهمت، نشر اكاذيب و افترا به 17 ماه حبس قطعي محكوم كرد.تاريخ : سه شنبه هفتم تیر ۱۳۹۰ | 7:52 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

غلامرضا مصباحی مقدم معتقد است: شکل گیری کمیته سه نفره با نظر جریان انحرافی بود که معتقد بودند در انتخابات نباید از روحانیت استفاده کرد.
نماینده تهران در گفت وگو با خبرآنلاین درباره تبعات دخالت دولت در فرآیند تصمیم سازی برای انتخابات مجلس، گفت:اصولگریان شش ماه قبل  از آغاز فعالیتهای کمیته سه نفره ،تحت پوشش کمیته مشترک جامعتین فعالیت های کمیته سه نفره فعالیت های  خود را آغاز کرده بودند.

وی با اشاره به اینکه کمیته سه نفره قرار بود حلقه وصلی بین اصولگرایان باشد، ادامه داد: در این میان،حرکت دیگری پدید آمد و جریان حاشیه دولت بدون ارتباط با این افراد حرکت مستقلی را در شهر ستانها برای  تسخیر مجلس آغاز کردند  که بعدا کاشف به عمل امد که 150 نفر را برای انتخابات مجلس آماده کردند؛

به گفته مصباحی مقدم این حرکت کمیته سه نفره را به این نتیجه رساند که معرفی آنان یک نوع طرح بدلی است؛بدون اینکه اعتبار اقدام انها اعتبار لازم را نزد رئیس جمهور داشته باشند و یا اینکه حتی اقدامات این کمیته از سوی آقای احمدی نژاد پیگیری شود.از این جهت فعالیت این کمیته سه نفره  فت کرد و حتی به توقف و رکود رسید.

عضو جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه وقتی جریان مقاومت رئیس جمهور در برابر نظر رهبری انقلاب در موضوع وزیر اطلاعات رخ داد، این کمیته سه نفره دیگر هیچ اقدامی انجام نداد، تصریح کرد: این سه نفر در ادامه از جامعتین طرح سوال کردند که آیا تائیدی که از ناحیه جامعتین برای حرکت آنها بوده آیا پابرجا است یا خیر؟و جامعتین هم  برای اینکه گفتمان را تغییر دهد از کمیته سه نفره پیشنهاد خواست و به آنان چند نفر دیگر را هم ضمیمه کرد که نتیجه آن شکل گیری کمیته 7 نفره شد.

 مصباحی مقدم تاکید کرد:بر این اساس، فرض مساله این است که کمیته سه نفره دیگر وجود خارجی ندارد  و آنچه وجود دارد کمیته 7 نفره است واین کمیته 7 نفره مورد نظر جامعتین و مورد اعتماد اصولگرایان هستند.

وی  با بیان اینکه کمیته جدید 7 نفره مبنای حرکت اصولگرایان است وهیچ ربطی به حرکتی که آقای رئیس جمهور آغاز کردند ندارد؛ افزود:ما با هویت جدید روبرو هستیم و این هویت جدید کار را تحت نظر جامعتین جلو می برد.

 مصباحی مقدم خاطرنشان کرد: نفس شکل گیری این کمیته جدید برای سیاستمداران خیلی روشن است  وهمه می دانند که این کمیته جدید ، دیگر کمیته قبلی نیست به این دلیل  که در جریان قبلی  جامعتین حضور  نداشتند و به بازی گرفته نشده بودند؛البته شکل گیری کمیته سه نفره دیدگاه آن سه نفر نبود، بلکه نظر جریان انحرافی بود که در انتخابات نباید از روحانیت استفاده کرد. و در حال حاضر اینکه  چهار روحانی که مورد اعتماد اصولگرایان هستند به این جمع اضافه شدند،جدید نشان دهنده متفاوت بودن این کمیته است.

وی درباره شایعاتی درباره انحصاری بودن فرآیند شکل گیری کمیته جدید اصولگرایان با بیان اینکه این کمیته قرار است از سوی خود شاخه های اصولگرا تکمیل شود، افزود: از این طریق، این شائبه که این کمیته از سوی رئیس جمهور نمایندگی می شود بر طرف می شود.ضمن اینکه سعی بر این است که تمام  طیف های اصولگرا در داخل این کمیته حضور داشته باشند  و اگر نیاز باشد به  اعضای این کمیته افزوده می شود تا همه طیف ها را شامل شود.تاريخ : سه شنبه هفتم تیر ۱۳۹۰ | 7:49 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

خانواده شهداي ترور و مبارزه با نفاق به حضور يكي از افراد جدا شده از گروهك منافقين به عنوان مهمان برنامه «صندلي داغ» اعتراض كردند.

به گزارش فارس، پخش برنامه «صندلي داغ» روز گذشته از شبكه دوم سيما كه يكي از اعضاي جدا شده گروهك منافقين به نام «ابراهيم خدابنده» به عنوان مهمان در اين برنامه حضور داشت، نارضايتي برخي خانواده شهداي ترور و مبارزه با نفاق را از انتخاب مهمان برنامه، درپي داشت.

اين خانواده‌ها معتقدند، وقتي بيش از 17 هزار خانواده شهيد ترور و مبارزه با نفاق در كشور حضور دارند كه هر بسياري از آنها در دوران مختلف انقلاب اسلامي و در مبارزات حضور جدي داشته‌اند، چرا بايد افرادي مانند مهمان صندلي داغ كه روزي جزو اعضاي گروهك منافقان بوده، آن هم در دهه‌اي كه به نام بزرگداشت شهداي ترور و مبارزه با نفاق نامگذاري شده است، به عنوان محور اصلي يك برنامه پرمخاطب قرار گيرد.

خانواده شهداي ترور و مبارزه با نفاق در ادامه اعتراضات خود اعلام كردند حتي اگر فرد جدا شده از گروهك منافقين، درباره افكار پليد اين گروهك نيز صحبت كند، باز هم نتيجه كار به مظلوم‌نمايي منافقان ختم خواهد شد.تاريخ : سه شنبه هفتم تیر ۱۳۹۰ | 7:46 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

حامد دهقانان كه از زمان رياست روح‌الله احمدزاده در دانشكده خبر تاكنون همراه وي در سازمان‌هاي مختلف بوده است اين بار از سوي وي به عنوان "مشاور عالي و سرپرست معاونت گردشگري " منصوب شد.


به گزارش فارس، روح‌الله احمدزاده‌ كرماني؛ معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري طي حكمي حامد دهقانان را به عنوان مشاور عالي و سرپرست معاونت گردشگري اين سازمان منصوب كرد.

دهقانان از زمان رياست احمدزاده در دانشكده خبر همراه وي بود و با رفتن احمدزاده به اداره كل آموزش وزارت كشور، به اين وزارتخانه منتقل شد، در دوره حضور احمدزاده در استانداري فارس، دهقانان پست مشاور عالي استاندار و معاونت سياسي را دريافت كرد. اين بار نيز مجدداً احمدزاده وي را به عنوان مشاور عالي و سرپرست معاونت گردشگري سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري منصوب كرد.

پيش از اين انتصاب، شهباز يزداني؛ معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري بوده است.تاريخ : سه شنبه هفتم تیر ۱۳۹۰ | 7:44 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

سردار نجفی که مسئولیت تیم حفاظت دکتر محمود احمدی نژاد را برعهده داشت، چندی پیش استعفا داد که مورد پذیرش فرماندهی سپاه حفاظت و نیز شخص رییس جمهور قرار گرفت.
 
به گزارش خبرنگار «تابناک»؛ سردار عبدالعلی نجفی که پیشتر فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) بوده است، در زمان انتخابات سال 84 فرمانده سپاه استان فارس بود.

بنابر این گزارش، وی در سال 1384به فرماندهی سپاه انصار المهدی (عج) منصوب می‌شود.

گفته می شود اخیرا نجفی به دلیل دقت در انجام ماموریت‌های حفاظتی از رییس جمهور، با اطرافیان و نزدیکان احمدی نژاد با مشکل برخورد کرده بود که ناچار به استعفا شده تا خللی در امر حفاظت ایجاد نشود. بر این اساس، اکنون سرهنگ اسد نژاد سرپرستی تیم حفاظت رییس جمهور را برعهده دارد.
 
گفتنی است عبدالعلی نجفی که در کارنامه خود فرماندهی سپاه فارس را دارد، از سوی عبدالله شهبازی متهم به فساد مالی شده بود که با شکایت نجفی، دادگاه شهبازی را به جرم تهمت، نشر اکاذیب و افترا به 17 ماه حبس قطعی محکوم کرد.تاريخ : دوشنبه ششم تیر ۱۳۹۰ | 7:50 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

رئيس‌‌جمهور در نامه‌اي حسن حبييبي را به مدت يكسال ديگر در سمت رياست بنياد ايران‌شناسي و هيات امناي آن بنياد ابقا كرد.
 
به گزارش خبرگزاي فارس، محمود احمدي‌نژاد رئيس جمهور در اين نامه با تشكر از مساعي و تلاش‌هاي حسن حبيبي در انجام امور تحقيقاتي و پژوهشي بنياد ايران‌شناسي ضرورت استفاده از تجارب وي در تكميل برنامه‌هاي اين بنياد را مورد اشاره قرار داد و با استمرار رياست وي در بنياد ايران‌شناسي به مدت يك سال ديگر موافقت كرد. 
 
رئيس‌جمهور همچنين يادآور شد كه رياست هيات امناي بنياد ايران‌شناسي نيز در طول اين مدت به عهده وي خواهد بود. 


تاريخ : دوشنبه ششم تیر ۱۳۹۰ | 7:47 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
 

 يك عضو شوراي مركزي حزب موتلفه با انتقاد شديد از ديدار اخير اعضاي اين حزب با هاشمي گفت: موتلفه خود را فداي هاشمي رفسنجاني مي‌كند، ين حزب موتلفه آن موتلفه سال‌هاي اول نيست و يك دست‌هايي پشت پرده آنها را اداره مي‌كند.
 
حجت‌الاسلام جعفر شجوني عضو شوراي مركزي حزب موتلفه اسلامي در گفت‌و‌گو با خبرگزاري فارس، با انتقاد شديد از ديدار اخير اعضاي اين حزب با هاشمي رفسنجاني اظهار داشت: قبل از ديدار اعضاي حزب موتلفه با هاشمي رفسنجاني از طرف حزب به من زنگ زدند و گفتند شما هم در ديدار با آقاي هاشمي كه قرار است در خيابان وليعصر و در دفتر وي برگزار شود، حضور پيدا كنيد. 
 
وي افزود: من در پاسخ به آنها گفتم اگر هاشمي 10 ميليارد تومان هم به من بدهد من به ديدار او نخواهم رفت و كساني كه از طرف حزب موتلفه به ديدار او رفتند كار بسيار اشتباهي مي‌كنند. 
 
عضو شوراي مركزي جامعه روحانيت مبارز ادامه داد: بعد از آن، من به دفتر آقاي حبيبي دبير كل حزب موتلفه زنگ زدم كه ايشان نبود بعد از 15 دقيقه او به من زنگ زد و من مسائل زير را به آقاي حبيبي گوشزد كردم. 
 
شجوني يادآور شد: من به حبيبي گفتم 1- آقاي هاشمي پشت فتنه را نشكست، 2- رهبر معظم انقلاب هر چه فرمودند هاشمي چيزي ديگري گفت، 3- هاشمي كسي است در مقابل ولي فقيه عادل زمان خود ايستاد،‌ 4- هاشمي با سكوت خود در دوران فتنه مرتكب گناه بزرگي شد و در امتحان فتنه مردود و رفوزه شد،‌ 5- هاشمي به فتنه‌گران و سران فتنه تو‌دهني نزد و بعد از يك روز از فاجعه عاشورا مير حسين موسوي را به دفتر خود دعوت كرد تا براي امضاي وقف دانشگاه آزاد از او استفاده كند كه مدارك آن نيز موجود است،‌ 6- هاشمي در هنگام تنفيذ حكم رياست جمهوري در بيت رهبري غيبت كرد و اين در حالي بود كه مراسم تنفيذ حكم رياست جمهوري ربطي به رئيس جمهور نداشت و متعلق به رهبري بود 7- هاشمي رهبر معظم انقلاب را در فتنه تنها گذاشت ، 8- هاشمي كاري كرد كه دشمن بگويد فرمايشات رهبر معظم انقلاب فصل‌الخطاب نيست چرا كه رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه رهنمودهايي را بيان فرمودند و هاشمي در نماز جمعه چيز ديگري گفت. 
 
حجت الاسلام شجوني با بيان اينكه سكوت معنا دار هاشمي در دوران فتنه از هر زهر كشنده‌اي خطرناك‌تر بود، تصريح كرد: برخي مانند مجمع روحانيون و مجمع محققين كه از حاميان اصلي فتنه 88 بودند از اقدامات هاشمي بسيار خوشحال هستند. 
 
وي در ادامه دلايل خود را براي عدم حضور در ديدار هاشمي كه به حبيبي مي‌گفت بدين صورت ادامه داد. 9- حركات هاشمي موجب طمع و اميدواري دشمن شد تا جايي كه طراحان فتنه در 25 بهمن از او درخواست كردند كه در راهپيمايي فتنه گران حضور پيدا كند. 10- هاشمي مي‌خواهد حق و باطل را با هم نگه دارد، بنابراين يكي به نعل مي‌زند و يكي به ميخ. 
 
عضو شوراي مركزي موتلفه ادامه داد: دوستان موتلفه كه امروز بايد در راس اصولگرايان باشند، از سوي مردم مورد انتقاد و اتهام هستند، چرا كه آنها با ديدار خود با هاشمي به نوعي مواضع او را تائيد كرده‌اند. 
 
حجت الاسلام شجوني تصريح كرد: موتلفه خيال مي‌كند كه كشتي بزرگ غرق نمي‌شود، بنابراين بر روي اين كشتي مي‌رود اما در نهايت خود نيز با آن كشتي بزرگ غرق خواهد شد. 
 
وي ادامه داد: امروز اعضاي حزب موتلفه در شهرهاي بزرگ كشور نسبت به اين ديدار اعتراض دارند و مي‌گويند موتلفه خود را فداي هاشمي رفسنجاني مي‌كند و اين در حالي است كه هاشمي رفسنجاني اعلام كرده است كه هنوز بر مواضع گذشته خود باقي است. بنابراين من معتقدم اين حزب موتلفه آن موتلفه سال‌هاي اول نيست و يك دست‌هايي پشت پرده آنها را اداره مي‌كند. 
 
دبير كل جامعه وعظ تهران در خاتمه تاكيد كرد: اعتراض شخصيت‌هايي مانند آقاي صفار هرندي به اين ديدار به حق و كاملاً درست است. 


تاريخ : دوشنبه ششم تیر ۱۳۹۰ | 7:45 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

نماينده تهران در مجلس با انتقاد از عدم پاسخگويي رئيس مجلس به مكاتبات كميسيون اصل 90 درباره شكايات نمايندگان از وي، اين اقدام علي لاريجاني را يك جرم دانست و گفت كه دستگاه قضايي بايد نسبت به اين جرم رسيدگي كند.

 

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام حميد رسايي نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي در جلسه علني صبح امروز (يكشنبه) طي تذكري آئين‌نامه‌اي، اظهارداشت: رعايت قانون توسط همه قوا و نمايندگان مجلس لازم و ضروري است. 

 

وي افزود: ما در چند ماه گذشته شاهد بوديم كه كميسيون اصل 90 درباره تخلفات هيئت رئيسه مجلس و يكشنبه سياه گزارش‌هايي را ارائه داده است و در اين‌باره حتي چندين بار يا هيئت رئيسه پارلمان مكاتباتي انجام داده است اما اين گزارش هنوز در صحن علني قرائت نشده و ما مي‌خواهيم اجازه قرائت اين گزارش مدفون شده از سوي هيئت رئيسه ارائه شود. 

 

رسايي همچنين گفت: بنده شخصا از آقاي لاريجاني رئيس مجلس در دو مورد به كميسيون اصل 90 شكايت كردم كه در يك مورد به همراه چند نفر از نمايندگان بوده و در مورد ديگري نيز حدود 30 نفر از نمايندگان از آقاي لاريجاني در رابطه با برخي موضوعات از جمله لايحه حمايت از خانواده شكايت كرده‌ايم. 

 

اين نماينده مجلس همچنين گفت: كميسيون اصل 90 چندين بار درباره شكايات نمايندگان از وي، با لاريجاني مكاتبه كرده و از او خواسته كه اين كميسيون حاضر شود و پاسخ بگويد اما آقاي لاريجاني حضور نيافته است اما سؤال بنده اين است كه آيا آقاي لاريجاني شأن خودش نمي‌داند كه به كميسيون اصل 90 پاسخگو باشد؟ 

 

وي با بيان اينكه مذاكرات مجلس همواره ضبط مي‌شود اما زماني كه بنده به عنوان يك نماينده مجلس مراجعه مي‌كنم تا اين صدا را دريافت كنم اما به من نمي‌دهند، گفت: اقدام آقاي لاريجاني در عدم پاسخگوي به كميسيون اصل 90 درباره شكايات نمايندگان ، جرم محسوب مي‌شود و دستگاه قضايي بايد نسبت به اين جرم رسيدگي كند. 

 

به گزارش فارس، اين سخنان رسايي، "دو دو " برخي از نمايندگان به نشانه مخالفت را برانگيخت كه رسايي نيز به آنها گفت: همين امروز به شما تذكر دادند كه "دو دو " نكنيد و اين "دو دو "‌ شما مانند "هو هو " است و رهبر معظم انقلاب از اين موضوع ناراحت هستند. 

 

رسايي در خاتمه با تاكيد بر اينكه رئيس مجلس بايد مانند همه به مكاتبات كميسيون اصل 90 پاسخ دهد، گفت: توضيح ديگري در رابطه با اين موضوع لازم نيست و تذكر بنده وارد است. 

 

در ادمه ممدرضا باهنر نايب رئيس اول مجلس با بيان اينكه آقاي رسايي شما به هيچ‌وجه آئين‌نامه داخلي مجلس را رعايت نكرديد، گفت: ما گفتيم براي يك دفعه هم كه شده، هرچه دل تنگت مي‌خواهد بگو. 

 

باهنر افزود: شما پشت تريبون نمي‌توانيد مجرم تعيين كنيد و رئيس مجلس را نمي‌توان به حكم رسايي بازداشت كرد و صدور حكم يك قاضي عادل مي‌خواهد و شما نمي‌توانيد مجرم تعيين كنيد. 

 

نايب رئيس اول مجلس همچنين گفت: نماينده مجلس را نمي‌توان با حكم رسايي، دستگير و بازداشت كرد. تاريخ : دوشنبه ششم تیر ۱۳۹۰ | 7:43 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

 ايرج نظافتي امروز در کیهان نوشت: روز سه شنبه هفته گذشته يكي از دوستان و هم كلاسي هاي سابق ما در دانشگاه كه در جهاد دانشگاهي تهران داراي پست مديريت است تماس گرفت و گفت: امروز بعد ازظهر در سالن خانه كتاب تهران كتاب هاي منتخب فصل را از سوي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي معرفي مي كنند، اگر توانستي حتماً بيا.

 
عصر همان روز به مراسم مذكور رفتم كه جمعيت قابل ملاحظه اي آنجا حضور داشتند و اصحاب رسانه نيز از طيف هاي مختلف در حال تهيه عكس و خبر و مصاحبه بودند.
يكي از كتاب هاي منتخب «فرهنگ جامع فرق اسلامي» بود كه مؤلف و گردآورنده اش حجت الاسلام والمسلمين سيدحسن خميني نوه حضرت امام(ره) بود.
 
مجري برنامه از آقاي دعايي سرپرست مؤسسه اطلاعات تقاضا كرد تا به جايگاه بيايد و به عنوان ناشر اين اثر درباره كتاب فوق سخن بگويد.
آقاي دعايي پشت تريبون رفت و گفت: آقاي سيدحسن خميني به علت مشغله كاري نتوانستند امروز در اين جمع حضور داشته باشند و به همين علت برادر كوچكتر خود آقاي سيدعلي خميني را فرستاده اند تا درباره كتاب فوق توضيح دهند.
و سپس آقاي دعايي از سيدعلي خميني خواست تا به جايگاه بيايد و از كتاب تاليفي برادرش دفاع كند.
حاضران در سالن كه تقريباً قريب به اتفاق آنها مثل بنده تاكنون در جايي پاي سخنراني سيدعلي خميني ننشسته بودند و با لحن كلام و مواضع سياسي و ديدگاه هاي اجتماعي او آشنا نبودند، مشتاق شنيدن سخنان نوه امام راحل بودند، به گونه اي كه در هنگام قرار گرفتن سيدعلي خميني پشت تريبون، سكوت مطلق برسالن حكمفرما شد... همه منتظر بودند تا ببينند موضع سيدعلي خميني چيست؟ از چه زاويه اي به اين كتاب خواهد پرداخت و اصلاً مي خواهد چه بگويد؟
 
سيدعلي خميني سخن خود را به نام خدا و خواندن قرائت فاتحه اي براي شادي روح حضرت امام(ره) آغاز كرد و سپس به تحليل كتاب برادر پرداخت كه لحن كلام نافذ و قوي او و اشاره هاي زيركانه و هوشيارانه و البته محتاطانه او به جريان هاي فتنه گر و اختلاف افكن كه هميشه در طول تاريخ اسلام باعث ايجاد دو دستگي و چند دستگي در ميان مسلمانان شده اند همه را مات و مبهوت كرد. شيوه كلام و استدلال سيدعلي خميني در توضيح و تفهيم مسايل بسيار قوي و كلامي نافذ و تأثيرگذار داشت.
 
مواضع ولايتمدارانه و قاطعانه سيدعلي خميني آنچنان حاضران را به وجد آورد كه مجري برنامه پس از پايان اين سخنراني به جاي اينكه ايشان را سيدعلي خميني خطاب كند او را سيدعلي خامنه اي ناميد و گفت: از برادر عزيزمان حضرت حجت الاسلام والمسلمين سيدعلي خامنه اي! تشكر مي كنيم... كه البته مجري فوراً سخن خود را اصلاح و علت اين اشتباه لفظي را ذوق زدگي از شيوه كلام نوه امام(ره) خواند.
متأسفانه اصل سخنان و تحليل ايشان به طور كامل در خبرگزاري هاي رسمي و روزنامه ها كار نشد و حتي برخي از سايت هاي خبري كه رابطه اي مشخص با سران فتنه ۸۸ دارند فقط آن بخش از سخنان سيدعلي خميني را كه درباره كتاب فوق الذكر بود، درج كردند و تحليل مفصل و مستند ايشان درباره نقش عوامل بيگانه داخلي و خارجي در هدايت فتنه ها و گرفتار شدن فتنه گران در توهم را سانسور كرده و بعضاً به جاي كلمه فتنه گران از كلمه اختلاف افكنان استفاده نمودند.


تاريخ : دوشنبه ششم تیر ۱۳۹۰ | 7:40 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
 
سخنگوی دستگاه قضا با تائید خبر دستگیری برخی از مقامات دولتی در شورای عالی ایرانیان و برخی مدیران سازمان مناطق آزاد گفت: احتمال دستگیری افراد دیگری هم در ارتباط با این پرونده‌ها وجود دارد.
به گزارش مهر، حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای در حاشیه همایش سراسری قوه قضائیه در جمع خبرنگاران در مورد انتشار خبر دستگیری ملک زاده و مدیران مناطق آزاد ارس و اروند گفت: همان طور که دادستان تهران گفته پرونده تهران (ملک زاده) در مرحله تحقیقات مقدماتی است ولی دو پرونده دیگر ارتباط مستقیمی با این پرونده ندارند هر چند که زیر مجموعه ای از سازمان مربوطه هستند.
 
وی در پاسخ به این پرسش که آیا احتمال دستگیری افراد دیگری هم وجود دارد گفت: این احتمال وجود دارد که در این دستگاه و سایر سازمانها نیز در ارتباط با این پرونده ها افرادی دیگری هم دستگیر شوند.
 
سخنگوی دستگاه قضا در مورد آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده تجاوزات اخیر گفت: هر سه پرونده در حال رسیدگی هستند اما هنوز به دادگاه ارسال نشده اند ولی در مورد پرونده خمینی شهر هنوز پرونده در دادگاه کیفری استان است و اتهامشان در حال رسیدگی است.
 
حجت الاسلام محسنی اژه ای گفت: در این پرونده متهمان اصلی دستگیر شدند اما اینکه حکم اعدام در ملا عام اجرا شود یا خیر بستگی به نظر قاضی دارد و قاضی در این مورد باید رای دهد.


تاريخ : یکشنبه پنجم تیر ۱۳۹۰ | 14:20 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
دولت مدرن و اصلاحات در مقابل دولت اسلامي/ رقيبان چه مي‌گفتند؟

سوم تیرماه 84 یکی از مقاطع تاریخی بعد از انقلاب اسلامی است. برهه ای که در آن، گفتمان اصیل عدالتخواهی با کسب اکثریت قابل توجه آرای مردم توانست پس از سال‌ها، مدل جدیدی از حاکمیت برآمده از دل مردم را ارائه کرده و این‌چنین بود که دولت نهم به اذعان تمامی دلدادگان به آرمان های انقلاب اسلامی، توانست فصل نوینی از خدمت و توجه به مستضعفین را در جامعه پایه گذاری کند.

 اما شاید یکی از مهم ترین نکات مورد توجه، گفتمان عمومی حاکم بر مواضع و سخنان احمدی نژاد در فضای انتخاباتی سال 84 بود. برهه ای که هر یک از کاندیداها با توسل به شعارها و ادبیات خاص سیاسی خود سعی در جلب آرای ملت داشتند و در این بین از میان شعارهای "کار و سازندگی"، "50 هزار تومان برای هر ایرانی"، "دولت رفاه"، "دموکراسی"، "هوای تازه"، "زندگی خوب برای هر ایرانی" و... در نهایت انتخاب ملت شعار "دولت اسلامی" بود؛ گفتمانی که احمدی نژاد با شجاعت آن را مطرح کرد و بر خلاف دیگر کاندیداها نه به دام دوگانه گویی افتاد و نه شعارهای زردی که کمترین سنخیتی را با آرمان های اصیل انقلابی نداشت. از این رو اکثریت ملت با انتخاب تاریخی خود در دو مرحله (27 حرداد و 3 تیر) رییس جمهور جدید ایران اسلامی را برگزیدند. انتخابی که عمق فهم و درایت سیاسی ملت را نشان می داد و در دل خود فقط انتخاب یک رییس جمهور نبود، بلکه بازگشت به همه آرمان‌هایی بود که پیش از این مردم در بهمن ماه 57 آنها را فریاد زده بودند. در این زمینه، رجانیوز در بخش نخست، ضمن بازنشر مواضع محمود احمدی نژاد در آن برهه که در نهایت منجربه انتخاب او گشت، در مقایسه ای نانوشته به بررسی تفاوت گفتمان وی در حال حاضر و سوم تیر 84 پرداخت.

 اما در این بخش ضمن بررسی گفتمان حاکم بر ادبیات دیگر کاندیداهای حاضر در انتخابات 84،  بهتر می توان علل رویگردانی مردم از رقبای نام آور احمدی نژاد در آن برهه چون هاشمی، قالیباف، لاریجانی و... و در نهایت انتخاب احمدی نژاد را درک كرد. برهه ای که جز شهردار تهران، دیگر کاندیداها با انتخاب گفتمان های زرد و دوگانه سعی در رقابت با یکدیگر را داشتند. از این رو واژه هایی چون توسعه، سازندگی، اصلاحات، دولت مدرن، رندگی خوب برای ایرانیان و... به وفور در ادبیات سیاسی آنان مشاهده می شد.

 رجانیوز ضمن انتشار این گزارش که از ابتدای خرداد ماه تا برگزاری دور نخست انتخابات در 27 خرداد را شامل می شود، طی روزهای آینده به بررسی فضای انتخاباتی کشور از 27 خرداد تا سوم تیر 84 خواهد پرداخت؛

 2 خرداد 84:

 کروبی: همچنان سرنوشت حركت آزاديخواهانه كنوني ايران نيازمند پشتوانه عمومي ملت است تا بار ديگر به دور باطل آزاديخواهي - اقتدار گرايي دچار نگردد.

 مهدی کروبی با صدور بیانیه ای تاکید کرد: "همچنان سرنوشت حركت آزاديخواهانه كنوني ايران نيازمند پشتوانه عمومي ملت است تا بار ديگر به دور باطل آزاديخواهي - اقتدار گرايي دچار نگردد."

 هاشمی: آراء مردم بايد منعكس كننده خواست آنان باشدادامه مطلب
تاريخ : یکشنبه پنجم تیر ۱۳۹۰ | 8:18 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
تحلیل دکتر الهام درباره احمدی‌نژاد سوم تیری:
اصولگرايان هنوز فكر مي كنند احمدي ن‍ژاد عارضه است/ القای احمدی‌نژادیسم انحراف است

سوم تیرماه ۸۴ یکی از مقاطع تاریخی بعد از انقلاب اسلامی است. برهه‌ای که در آن، گفتمان اصیل عدالتخواهی با کسب اکثریت قابل توجه آرای مردم توانست پس از سال‌ها، مدل جدیدی از حاکمیت برآمده از دل مردم را ارائه کرده و این‌چنین بود که دولت نهم به اذعان تمامی دلدادگان به آرمان‌های انقلاب اسلامی، توانست فصل نوینی از خدمت و توجه به مستضعفین را در جامعه پایه گذاری کند. به گزارش رجانیوز، اما شاید یکی از مهم‌ترین نکات مورد توجه، گفتمان عمومی حاکم بر مواضع و سخنان دکتر احمدی‌نژاد در فضای انتخاباتی سال ۸۴ بود؛ برهه‌ای که هر یک از کاندیدا‌ها با توسل به شعار‌ها و ادبیات خاص سیاسی خود سعی در جلب آرای ملت داشتند و در این بین از میان شعارهای «کار و سازندگی»، «۵۰ هزار تومان برای هر ایرانی»، «دولت رفاه»، «دموکراسی»، «هوای تازه»، «زندگی خوب برای هر ایرانی» و... در ‌‌نهایت انتخاب ملت شعار «دولت اسلامی» بود. گفتمانی که محمود احمدی‌نژاد با شجاعت آن را مطرح کرد و بر خلاف دیگر کاندیدا‌ها نه به دام دوگانه گویی افتاد و نه شعارهای زردی که کمترین سنخیتی را با آرمان‌های اصیل انقلابی نداشت. سوم تیر بهانه خوبی است که با «غلامحسین الهام» که در دولت نهم ردای سخنگویی دولت و وزارت دادگستری را بر تن داشت و از یاران نزدیک منتخب ملت در آن زمان محسوب می‌شود، از گفتمان اصولگرایی که احمدی‌نژاد از بستر آن متولد شد و تاکید بر گفتمان امام و رهبری در شکل‌گیری حادثه سوم تیر سخن بگوییم و از او پاسخ بگیريم. آنچه در ذیل از نظرتان می‌گذرد گفتگوی تفصیلی خبرگزاری فارس با مشاور حقوقی امروز رئیس‌جمهور است:

آقای دکتر؛ چه عاملی موجب شد که مردم در سال ۸۴ از بین شخصیت‌های مطرح به آقای احمدی‌نژاد رای دهند؟

- مسئله سوم تیر به یک عامل وابسته نیست، عوامل متعدد و مختلفی که در طول سال‌ها به وجود آمده بود موجب پیدایش سوم تیر شد. یک عامل مهم این بود که در طول چهار دوره دولت‌ها، توده مردم را به حساب نیاوردند و استفاده از آن‌ها استفاده ابزاری بود.

احمدی‌نژاد وارد منطقه ممنوعه شد

همه اتکای آن‌ها به قشر‌های خاص و برخی خواص جامعه بود. دولت اصلاحات که اتکای به مردم را به عنوان پوپولیسم کاملا تخطئه کرد. دولت سازندگی هم که به عنوان عوام مهر بطلان بر نقش و تاثیرگذاری آن‌ها زده بود. از این جهت بود که حرف انتقادی احمدی‌نژاد به عنوان اینکه به منطقه ممنوعه قدم گذاشته است با واکنش مثبت مردم مواجه شد.

توصیف او به عنوان «مردی از جنس مردم» واکنش به این پدیده مردم زدایی بود، از طرف دیگر مردم علاقمند و وفادار به آرمان‌های انقلاب اسلامی بودند. در حالی که به تعبیر شما شخصیت‌های مطرح فکر می‌کردند مردم به «هوای تازه» و «دین تازه» نیاز دارند. از این جهت ابا داشتند به مبانی اندیشه‌ای انقلاب اسلامی به خصوص عدالت نزدیک شوند. فاصله از روح عدالت‌خواه انقلاب اسلامی و ارزش‌های اخلاقی مبتنی بر آن، مردم را دور احمدی‌نژاد جمع کرد که شعار عدالت‌خواهی داشت و فرهنگ انقلاب را در توجه به نقطه مطلوب و آرمانی یعنی امام عصر (عج) احیا می‌کرد. ساده زیست بود، خود را نوکر مردم می‌دانست و در گفتارش صداقت موج می‌زد به هیچ گروه خاصی هم اتکا نکرده بود اعتماد به نفس بالایی داشت و «می‌توانیم» او یعنی انقلاب اسلامی و گفتمان امام قدرت رساندن کشور به اعتلا و عزت مطلوب ملت را دارد.

تفاوت‌های احمدی‌نژاد ۸۴ با احمدی‌نژاد ۹۰

احمدی‌نژاد سال ۸۹ و ۹۰ را چقدر متفاوت از احمدی‌نژاد ۸۴ می‌دانید؟

تغییری در روحیات فردی او دیده نمی‌شود، ساده زیست و مردم‌گرا است. هیچ بدبینی و شائبه مالی نسبت به شخص او به وجود ندارد. فوق‌العاده پر کار است. استکبار ستیز است. انقلابی است. روحیه ضد صهیونیستی او تغییری نکرده است. مقاوم است.

 

اعتماد احمدی‌نژاد به طیف ویژه‌ای که سنخیت اعتقادی و رفتاری با او ندارند

البته احمدی‌نژاد در برخی رفتارهای سیاسی از جمله انتخابات مجلس هشتم دچار اشتباهاتی در حمایت از برخی اشخاصی شد که با دست خود برای روند خدمت خود، مشکلاتی ایجاد کرد. همین مشکلات باعث شد که اندکی سیاسی‌کار بشود و سیاسی کار با صداقت زلال سوم تیر، همیشه قابل جمع نیست این مشکلات وی را با واکنش‌ها و اقداماتی روبرو کرد که گاهی مزید بر مشکلاتش شد؛ از جمله چینش همکارانش.
 

ین چینش بر اساس روش سیاسی شکل می‌گیرد که برای حل مشکلات خود ابتدا معادلاتی تعریف می‌کند و برای حل معادلات ناگزیر به معامله می‌شود، نتیجه این معامله به سود احمدی‌نژاد که فقط بنا بوده است با خدا معامله کند، معمولا تمام نمی‌شود و زیان می‌کند؛ چرا که جنس صدق او از جنس دیگری است ولی نگرانی مهم و اساسی این است که به طیفی اعتماد ویژه کرد که واقعا سنخیت فکری و اعتقادی و رفتاری با او ندارند.

این طیف خود را سخنگوی گفتمانی احمدی‌نژاد می‌دانند و به دنبال آن هستند که در طی یک فرایند احمدی‌نژادی متفاوت از آنچه که از ملت تحویل گرفته‌اند به ملت و جامعه جهانی تحویل دهند. این طیف تجلی او شده‌اند در حالی که طبعا چنین نیستند. مدیریت فرایندی این جریان به وحدت و یکپارچکی حاکمیت آسیب زد، در حالی که این وحدت و یکپارچگی مهم‌ترین عامل اقتدار و کارآیی دولت می‌شود. اعتماد محکم دوستان را به شخص رئیس‌جمهور خدشه دار کرد و در دریای زلال «صدق» و «عدل» امواج کاذب ساخت.

به اصطلاح اصولگرایانی که به جای راه حل به دنبال بن بست‌سازی‌اند

روش‌های سیاسی‌کارانه و حل معادلات با معاملات موجب حذف یک جریان نزدیک‌تر به آرمان‌های او شد. مدل رفتاری اصولگرایان که از اول با احمدی‌نژاد ناعادلانه و غلط پایه‌ریزی شد و به‌رغم تلاش‌ها، تأکیدات و حتی فرامین مقام معظم رهبری (مدظله) اصلاح نشد و گاهی بد‌تر شد، شرایط را برای شتاب در تقویت این جریان که علناً گفتمان انحرافی می‌سازد بیشتر و بیشتر کرد.

متاسفانه طیف به اصطلاح اصول‌گرایان همچنان دنبال بن‌بست‌سازی به جای راه‌حل برای برون رفت هستند، در حالی که این کار با وحدت بر خدمت صادقانه به مردم در پرتو اخلاص به خداوند و ولایت، که شاکله احمدی‌نژاد را می‌سازد، ممکن و می‌سر است. کینه‌های سیاسی را باید کنار گذاشت و مسیر تقویت گفتمان انقلاب اسلامی را از راه خدمت خالصانه به مردم طی کرد.

آیا رای دهندگان به احمدی‌نژاد ۸۴ اشتباه کردند؟

آقای دکتر؛ آن‌ها که در سال ۸۴ به احمدی‌نژاد رای دادند، هم اکنون با حضور یک گروه انحرافی در بدنه دولت مواجه هستند و انتقادات فراوانی را به این گروه وارد می‌دانند، آیا رای‌دهندگان به احمدی‌نژاد در سال ۸۴ را باید ملامت کرد؟ یا اینکه رای دهندگان و حامیان احمدی‌نژاد در سال ۸۴ در رای خود اشتباه نکردند و هم‌اینک نیز به تکلیف خود در انتقاد به گروه انحرافی عمل می‌کنند؟

در اصالت و درستی حرکت سوم تیر و ۲۲ خرداد ۸۸ نمی‌توان تردید و تشکیک کرد؛ حرکت و انتخاب مردم در هر دو دوره حرکتی عدالت‌خواهانه، ضد اشرافیت، ضد استکبار و ظلم سیتز بود. دینی بود. انقلابی بود. امام‌خواه و ولایت‌محور بود. موجب عزت و اقتدار ملی شد. انقلاب را پویا و مستمر کرد. روح حرکت و خودباوری را در ملت‌ها بار دیگرزنده کرد.

در صورت برگشت به شرایط ۸۴ و ۸۸ بازهم درست‌ترین انتخاب احمدی‌نژاد است

ملت بهترین انتخاب و تاریخی‌ترین تصمیم خود را گرفت و تجربه ماندگاری را در مقابله با جنگ نرم همه دشمنان به‌جا گذاشت. اگر به آن شرایط باز گردیم باز بهترین و دقیق‌ترین و درست‌ترین انتخاب همین است. باید دانست که آغاز یک حرکت پایان آن نیست مردم باید فرآیند حرکت و تداوم آن را نظارت کنند. کما اینکه در انقلاب هم همین‌طور بوده است. وظیفه امر به معروف و نهی از منکر ضامن تداوم حق در همه اعصار است. آیا نهضت پیامبر (ص) به دلیل گرفتار شدن به سلطنت طولانی اموی و گرفتار شدن به اسلام اموی قابل تخطئه است؟!

آنچه قابل تخطئه و سرزنش خواهد بود بی‌تفاوتی در تداوم جریان انقلاب اسلامی است که منجر به حاکمیت جریان‌های انحرافی می‌شود در طول تاریخ همیشه همین‌طور بوده است. مگر خود احمدی‌نژاد در دوره نهم مکرر نگفت «اگر بی‌عدالتی دیدند آنچنان فریاد بزنید که صدایتان از دور‌ترین نقطه در پایتخت شنیده شود!»

گفتمان عدالت مربوط به اسلام و انقلاب است؛ اما احمدی‌نژاد...

 احمدی‌نژاد خود مطرح کننده و به وجود آوردند یک گفتمان (گفتمان عدالت) بود یا اینکه می‌توان انتخاب وی به عنوان رئیس‌جمهور را ثمره این گفتمان‌سازی («گفتمان عدالت») که توسط رهبر انقلاب انجام گرفت، دانست؟

 گفتمان عدالت مربوط به اسلام و انقلاب اسلامی است که امام (ره) آن را احیا کرد. بنایراین شاخصه مکتب امام است چنانکه رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید ویژه کردند، در طول ۱۶ سال دولت‌های اصلاحات و سازندگی مطالبه مستمر رهبر انقلاب اسلامی همین عدالت بوده است. اگر مروری به بیانات رهبر معظم انقلاب از سال ۶۸ تا ۸۴ داشته باشیم عدالت‌خواهی پر رنگ‌ترین مطالبه است، البته تذکر مستمر به مسئولین و حاکمان در ساده‌زیستی، پرهیز از تجمل و اسراف و اشرافیگری، مراقبت از ارزش‌های اصیل اسلامی، مبارزه با فقر و تبعیض و فساد، ساختن کشور بر معیارهای اسلامی، ارتقای علمی، خود باوری همه شاخص‌های مکتب امام و رهبری بوده است و ویژگی‌ مهم احمدی‌نژاد این بود که به این مطالبات تحقق عینی و عملی پوشانید؛ بعد از یک دوره طولانی یاس و انحراف.

چه عواملی موجب شد مردم در انتخابات ۸۴ به جناح راست سنتی و جناج چپ همزمان «نه» گفته و به فرد دیگری روی بیاروند که به هیچ یک از این دسته‌ها تعلقی خاصی نداشت؟

مردم ما پرورش‌یافته اسلام و مکتب اهل بیت علیهم السلام هستند. امام این مردم را با این معیار‌ها، رشد و ارتقا داد و مسئول در صحنه نگه داشت و انقلاب را به آنان سپرد. بنابراین مردم، معیار‌ها را می‌شناسند و اشخاص و احزاب را به این معیار‌ها محک می‌زنند و این راز پایداری آن‌ها است؛ لذا هیچ‌گاه حزب‌محور نبوده‌اند، و اصولا ولایت محوری با اصالت حزب مغایر است. چرا ولایت فقیه و ولایت حزبی در عرض یکدیگر انحراف از ولایت حقه است؟ به نظرم وقتی مردم فاصله جناح‌ها و احزاب را با معیارهای اصیل اسلامی یافتند و فرصت انتخاب اصیل و درست را هم در پیش‌رو داشتند، دچار تزاحم اهم و مهم شدند. مضطر در رای دادن به این جناح‌ها نبودند؛ چرا که این قالب شکسته شده بود، لذا انتخاب مستقیم خود را انجام دادند.

 برخی در درون دولت عنوان می‌کنند که اصولگرایان در روی‌کار آمدن احمدی‌نژاد هیچ نقشی نداشتند، آیا جنابعالی این موضوع را قبول دارید؟

 اگر مقصود اصولگرایان جناح‌ها و احزاب شناخته شده به این عنوان هستند، بله همین جور است؛ چرا که این طیف‌ها نامزد دیگری غیر از احمدی‌نژاد داشتند و حتی بعد از روی‌کار آمدن دولت از منتقدان دائم آن تاکنون بوده‌اند. اما احمدی‌نژاد محصول اصول‌گرایی است و اصول‌گرایی تعلقی به احزاب ندارد، بلکه محکی است که خود احزاب با آن شناخته می‌شوند. ملت این حرکت را آفرید و جز ملت این حرکت مدیون هیچ گروه و حزب نیست.

اصولگرایی را رهبری هدایت و مدیریت کرد تا زنده بماند

فکر می‌کنید در طول ۶، ۷ سال گذشته اصول‌گرایان فکری اساسی برای تداوم و توسعه گفتمانی که موجب روی‌کار آمدن احمدی‌نژاد در سوم تیر ۸۴ شد، انجام داده‌اند و یا به نوعی با یک «درجا زدن» و بلکه «پس‌رفت» در میان اصول‌گران روبرو بوده‌ایم؟

به نظر بنده اصول‌گرایان به‌‌ همان معنای مصطلح سؤال قبلی شما، هنوز فکر می‌کنند احمدی‌نژاد عارضه‌ای است که دیر یا زود باید رفع یا دفع شود. عمر اصول‌گرایان بعد از احمدی‌نژاد صرف چالش و جبران شکست خودشان با طرق نادرست شده است؛ اگر چه پایه‌های رفتاری که بر اساس این گفتمان رقم خورد، بزودی از بین‌رفتنی نیست و اصول‌گرایان باید به این رفتار‌ها سلوک کنند تا بمانند، اما این موج که درست ایجاد شد و رهبری آن را هدایت و مدیریت کرده‌اند زنده و پویا و روبه جلو است به نظرم نمی‌توان به راحتی دور برگردان ایجاد کرد.

برخی معتقدند گروه انحرافی به دنبال قرار دادن احمدی‌نژاد در برابر «احمدی‌نژادیسم» است. این موضوع را قبول دارید؟

- خود القای «احمدی‌نژادیسم» انحراف است، احمدی‌نژاد مکتبی در برابر مکتب انقلاب و امام نیست. احمدی‌نژاد نماد و سمبل گفتمان امام و انقلاب بود. به این اعتبار برگزیده شد، جایگاه قوی و قدیمی در نظام اسلامی بلکه جامعه جهان یافت. هویت او آمیخته با این مکتب است. ویژگی‌ او رفتار او بر عمل به این مبانی بوده است و استمرار آن هم در گرو همین است.

همه کسانی که در ارتباط با یک «مکتب» هویت و شخصیتی می‌یابند بدون آن هویت، خود را از دست می‌دهند، عبور از این ارزش‌ها، عبور از خودشان خواهد بود، در کشور ما اعتبار و ماندگاری عالمان و سیاست‌مداران به هویت اسلامی آنان وابسته است.

روی آوردن به راست سنتی برای جبران اشتباهات احمدی‌نژاد باطل است

آیا برای جبران برخی اشتباهات احمدی‌نژاد، متوسل شدن و روی آوردن به جناح راست سنتی مانند لاریجانی، هاشمی و غیره را به صلاح می‌دانید یا این را یک اشتباه بزرگ قلمداد می‌کنید؟

 انحراف از حق به فرض تحقق، مشروعیت و حقانیت برای باطل ایجاد نمی‌کند. بازگشت به باطل همیشه باطل و غلط است و مومن حتی در رفتار‌ها و سلیقه‌ها هم از یک سوراخ دوبار گزیده نمی‌شود چه برسد به اینکه در مبانی خود بخواهد تجدید نظر کند.

 فکر می‌کنید رئیس‌جمهور بعدی ایران با چه گفتمانی روی کار خواهد آمد؟

 نمی‌دانم، آینده دست خداوند است، اما سنت خداوند بر این استقرار دارد که هر ملتی بر اعتقادات و اصول خود پایداری کند و استقامت ورزد، آینده از آن او خواهد بود «إِنَّ الَّذِینَ قَالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقَامُوا تَتَنَزَّلُ عَلَیْهِمُ الْمَلَائِکَةُ أَلَّا تَخَافُوا وَلَا تَحْزَنُوا وَأَبْشِرُوا بِالْجَنَّةِ الَّتِی کُنتُمْ تُوعَدُونَ.» به نظرم ملت گفتمانی را انتخاب کرده است که از آن پشیمان نیست بلکه بدان بسیار خرسند است، مهم این است که حامل چنین گفتمانی را در صحنه ببیند.تاريخ : یکشنبه پنجم تیر ۱۳۹۰ | 8:16 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

ذوالنور گفت: با هدف شركت در انتخابات مجلس نهم از سمت قائم مقامي نماينده ولي فقيه در سپاه بازنشسته شدم.

 
مجتبي ذوالنور در حاشيه نشست تيرماه جامعه اسلامي مهندسين در گفت‌وگو با ايسنا اظهار كرد: سن خدمتي من تمام شده و ظرف دوران خدمت من از 30 سال گذشته و پر شده است؛ اما با توجه به اين كه گروه‌هايي از بعضي از شهرها اصرار داشتند در عرصه انتخابات مجلس ورود پيدا كنم احتمال دارد در انتخابات مجلس حضور داشته باشم.


تاريخ : یکشنبه پنجم تیر ۱۳۹۰ | 7:46 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
تاريخ : یکشنبه پنجم تیر ۱۳۹۰ | 7:45 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

گرانی کرایه ها با رئیس جمهور هماهنگ شده بود!

گاهي شنيده شده كه در اتوبوس، مترو، تاكسي بيش از حد مصوب از شهروندان هزينه دريافت شده است. اينجا اعلام مي‌كنم كه به طور قطع اين چنين نبوده است. اين نرخ‌ها قانوني است و براساس مصوبه شوراي شهر است.
"صراط" - محمد‌باقر قاليباف امروز در حاشيه كلنگ‌زني احداث بزرگترين باغ پرندگان كشور در شرق تهران گفت: احداث اين باغ آغاز شده و در آينده نزديك، شاهد بهره‌برداري از اين پروژه خواهيم بود.

شهردار تهران با بيان اينكه اين پروژه علاوه بر اينكه باعث پركردن اوقات فراغت و گسترش فضاي سبز مي‌شود، گفت: مهم‌ترين ويژگي اين پروژه اين است كه شهروندان مي‌توانند از فضاي لويزان استفاده كنند.

وي ادامه داد: در گذشته استفاده مطلوب از لويزان نمي‌شد چرا كه آسيب‌ها و تهديد‌هايي در منطقه وجود داشت.

وي در بخش ديگر سخنانش در خصوص افزايش نرخ كرايه حمل و نقل عمومي گفت: براساس مصوبه شوراي شهر، نرخ‌ها را افزايش داده‌ايم.

قاليباف در اظهاراتی جدید بيان كرد: تفاهم‌ بين شورا، فرمانداري و استانداري صورت گرفت و به گفته مهدي چمران رئيس شوراي اسلامي شهر تهران با رئيس‌جمهور نيز در اين باره صحبت شده و اين كار را تأييد كرده است كه نرخ‌ها افزايش يابد.

به گفته قاليباف براساس توافق صورت گرفته و مصوبه شوراي اسلامي از اول تير نرخ‌ها را افزايش داديم.

به گزارش صراط نیوز شهردار تهران اضافه كرد: گاهي شنيده شده كه در اتوبوس، مترو، تاكسي بيش از حد مصوب از شهروندان هزينه دريافت شده است. اينجا اعلام مي‌كنم كه به طور قطع اين چنين نبوده است. اين نرخ‌ها قانوني است و براساس مصوبه شوراي شهر است.

قاليباف اضافه كرد: در يك ماه و نيم گذشته به عنوان شهردار اعلام كردم كه دوست ندارم نرخ‌ها افزايش يابد.
البته شهردار تهران بیان نکرد که چه اقداماتی برای گران نشدن کرایه ها انجام داده است!

قاليباف تصريح كرد: در تمام دنيا دولت‌ها به سيستم حمل و نقل عمومي سوبسيد مي‌دهند.

شهردار تهران با بيان اينكه با هدفمندي يارانه‌ها نرخ‌ها افزايش پيدا نكرد گفت: سوخت افزايش يافت اما نرخ‌ها را ثابت نگه‌داشتيم و منتظر بوديم سياست‌هاي جبراني اعمال شود.

قاليباف تصريح كرد: البته دولت بخش‌هايي از يارانه‌ را پرداخت مي‌كند.


تاريخ : یکشنبه پنجم تیر ۱۳۹۰ | 7:43 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

توجیهات فقیه و یک ابهام تازه !

آیا یک مسئول دولتی (مثلا رئیس جمعیت هلال احمر) می تواند با حفظ سمت در راس امور مربوط به ستادهای انتخاباتی یک فرد قرار بگیرد و در عین حال شائبه کار سیاسی و استفاده از بیت المال در مجموعه تحت مدیریتش بوجود نیاید؟
"صراط" - ابوالحسن فقيه رئیس جمعیت هلال احمر پیرامون سیاسی کاری طرح پیشاهنگی هلال احمر که گفته شده بود به موازی کاری با بسیج خواهد پرداخت در جملاتی که رنگ و بوی فرا فکنی را می داد گفت: طرحي كه صحبتش است «طرح پيشاهنگي» قبل از حضور بنده (در جمعيت هلال احمر) استارت خورده و افتتاح آن را سيد مسعود خاتمي، رئيس سابق جمعيت هلال احمر انجام داده‌‌است. خُب بالاخره دكتر خاتمي از فرمانده‌هان سپاه هستند و نمي‌دانم اگر وي نيت داشتند به عنوان يكي از فرماندهان سپاه جلوي بسيج بايستند يعني اگر يك فرمانده سپاه جلوي بسيج بايستد واقعأ علامت سؤال است براي كساني كه اين مسئله را نوشته‌اند و اين طور گفته‌اند.
البته فقیه به این نکته اشاره نکرده است که صرف مطرح کردن ایده این طرح توسط فردی سپاهی دلیل بر تبرئه مجریان طرح از انحراف احتمالی آن در آینده نیست .
فقيه تصريح كرد: اين طرح (پيشاهنگي سازمان جوانان هلال احمر) طرحش اين است كه به ظرفيت‌هاي نظام اضافه شود و خيلي از اين افراد كه اينجا عضو هستند خودشان بسيجي هستند و اصلا معني ندارد كه بخواهد جلوي بسيج بايستد.
البته ظاهرا رئیس جمعیت هلال احمر به درستی اخبار مربوط به طرح پیشاهنگی که توسط برخی رسانه ها منتشر شد را مطالعه نکرده اند چرا که در آن از موازی کاری با بسیج خبر داده شده بود نه از مقابله با آن !
به گزارش صراط نیوز فقيه در پاسخ به اين پرسش كه شايد هدف بها دادن به طرح پيشاهنگي استفاده از خانواده جمعيت هدف طرح پيشاهنگي براي انتخابات باشد، گفت: خُب اگر بخواهيم همه چيز را به اين صورت نگاه كنيم پس هيچ نبايد در اين كشور فعاليت و اقدامي كنيم زيرا حتي آب خوردن آدم هم شايد بگويند سياسي است.
وي ادامه داد: سياسي كردن كارها آفتي است كه امروز ما دچار آن شده‌ايم و ضربه مي‌زند به ما در حالي كه امسال به عنوان سال جهاد اقتصادي نامگذاري شده است.
صراط نیوز ضمن تشکر از رئیس جمعیت هلال احمر بابت توجیهات صورت گرفته خواهشمند است تا ایشان به این پرسش نیز پاسخ دهند .
آیا یک مسئول دولتی (مثلا رئیس جمعیت هلال احمر) می تواند با حفظ سمت در راس امور مربوط به ستادهای انتخاباتی یک فرد قرار بگیرد و در عین حال شائبه کار سیاسی و استفاده از بیت المال در مجموعه تحت مدیریتش بوجود نیاید؟


تاريخ : یکشنبه پنجم تیر ۱۳۹۰ | 7:41 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

جوان: جریان انحرافی برای کاندیدا ساختن مهره های خود برای نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی سناریوی جدیدی را طراحی کرده است.

پس از غائله ای که جریان انحرافی در ماجرای عزل وزیر اطلاعات بوجود آورد،تبعیت و اطاعت این جریان از ولی فقیه با پرسش های جدی ای روبرو شد به گونه ای که بسیاری از اعضای شورای راهبردی این جریان در استان ها به دلیل عدم تبعیت از ولی فقیه از این شوراها جدا شده اند.

در همین زمینه با توجه به اینکه جریان انحرافی در تلاش است تا نیروهای خود را برای ورود به مجلس آماده کند،مهره های این جریان طی یک سناریو بیرق حمایت از ولایت فقیه را افراشته و ادعا می کنند که در مخالفت با عدم تمکین جریان انحرافی از ولی فقیه استعفا کرده اند.این درحالی است که تمامی استعفا ها در راستای کاندیداتوری در انتخابات مجلس بوده وکوشش می شود تا با طرح تبعیت صوری از ولایت فقیه و مخالفت با جریان انحرافی از فیلتر شورای نگهبان عبور کرده و بتوانند وجهه خودرا در حوزه های انتخابیه ترمیم کنند.

در همین زمینه گفته می شود برادر یکی از مهره های برجسته جریان انحرافی که دارای یک پست قابل توجه در یکی از وزارتخانه ها می باشد با تاسی از این سناریو و با بیان اینکه به علت مخالفت با جریان انحرافی استعفا داده در حالی که استعفای وی برای حضور در انتخابات مجلس بوده است.


تاريخ : یکشنبه پنجم تیر ۱۳۹۰ | 7:39 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

آیتم مربوط به احمدی نژاد و مجلس از صرفا جهت اطلاع حذف شد!!

آيتم پاياني اين برنامه نيز كه پخش آن دقيقا به پس از اذان مغرب موكول شد، مربوط به سخنراني محمود احمدي‌نژاد در مجلس و معرفي سيدحميد سجادي وزير پيشنهادي‌اش براي تصدي وزارت ورزش و جوانان بود كه با دو، دو گفتن‌هاي مجلسيان به معناي مخالفت با رئيس جمهور همراه بود.

"صراط" - بسته خبري «صرفا جهت اطلاع» كه پنجشنبه‌ها با اجراي محمد دلاوري در بخش‌هاي مختلف خبري نيز تكرار مي‌شود، شب گذشته (2 تيرماه) در حالي براي اولين بار در قالب اخبار 20:30 روي آنتن رفت كه دلاوري در آن از كم كردن وقت برنامه و محدود كردن آن به 5 دقيقه گلايه كرد.
بنا بر اين گزارش، آيتم پاياني اين برنامه نيز كه پخش آن دقيقا به پس از اذان مغرب موكول شد، مربوط به سخنراني محمود احمدي‌نژاد در مجلس و معرفي سيدحميد سجادي وزير پيشنهادي‌اش براي تصدي وزارت ورزش و جوانان بود كه با دو، دو گفتن‌هاي مجلسيان به معناي مخالفت با رئيس جمهور همراه بود.
در اين بخش دلاوري در گفتار متن خود اظهار داشت كه اگر با نظر او موافق نيستيد حداقل بگذاريد حرفش را بزند.
اين بخش از برنامه تنها يك بار شانس رفتن روي آنتن را داشت و در بخش‌ خبري ساعت 22 شبكه سه سيما از برنامه حذف شد.
بسته خبري «صرفا جهت اطلاع» در زمان كوتاهي كه روي آنتن مي‌رود، توانسته نظر مخاطبان بسياري به خصوص مردم را به خود جذب كند و با بيان و ارائه برخي نكات پشت پرده به ويژه از دنياي سياست، شايد بتوان آن را جسورترين بخش خبري تلويزيون دانست.
تا زمان تنظيم و انتشار اين خبر هنوز اين قسمت از «صرفا جهت اطلاع كه قسمت 40 آن محسوب مي‌شود، روي سايت اين برنامه قرار نگرفته و معلوم نيست كه نسخه اينترنتي آن هم مشمول سانسور شده يا خير.تاريخ : یکشنبه پنجم تیر ۱۳۹۰ | 7:37 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

جريان انحرافي از افرادي كه قدرت پيشگويي دارند استفاده مي کند‌

در طول تاريخ بشريت همه حكام غير از اولياي خدا و مأموران صالح سعي كردند از ظرفيت‌هاي اجنه براي خود استفاده كنند؛‌ جريان انحرافي معجوني از همه فكرهاي غلط ، درست و انديشه‌هاي من‌درآوردي است.

"صراط" - حسين فدايي، دبيركل جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامي در پانزدهمين نشست جمعيت رهپويان انقلاب اسلامي كه عصر ديروز (پنج‌شنبه) در تالار خاقاني برگزار شد با اشاره به اینکه  برخي مسئولان وفاي به عهده نكرده و به طور شايسته در مسير مقام معظم رهبري و شهدا گام برنداشتند در پاسخ به سؤالي مبني بر ارتباط برخي از افراد نفوذي در دولت با اجنه، افزود: در طول تاريخ بشريت همه حكام غير از اولياي خدا و مأموران صالح سعي كردند از ظرفيت‌هاي اجنه براي خود استفاده كنند؛‌ جريان انحرافي معجوني از همه فكرهاي غلط ، درست و انديشه‌هاي من‌درآوردي است.

اين نماينده اصولگراي مجلس اضافه كرد: در بين شيعيان تلاش اين است كه با انسان‌هاي اهل كرامت و وارسته ارتباط وجود داشته باشد اما جريان انحرافي از افرادي كه قدرت پيشگويي و پيش‌بيني دارند وبراي افراد مختلف قابل وصول و حصول است، استفاده مي‌كند.

وي بر همين اساس به فرزند شهيدي به نام يعقوبي اشاره كرد كه در وادي عرفان‌هاي كاذب ايده‌هايي را پرورش مي‌دهد و عده‌اي از فيلم‌سازان، هنرمندان و اساتيد دانشگاهي مريد وي ‌شده‌اند و افزود: اين فرد ادعا مي‌كند به نور زهرايي رسيده و دست انبياء را در عالم برزخ مي‌گيرد همچنين پدر خود را قاضي اجنه عنوان مي‌كند.

به گزارش صراط نیوز فدايي در ادامه به عده ديگري اشاره كرد كه شيطاني هستند و براي رسيدن به اين قدرت به مقدسات توهين مي‌كنند و هر اندازه اهانتشان بيشتر شود ارتباطشان بيشتر خواهد شد.

وي با بيان اينكه اجنه در همه جا مثل مجلس و دولت هم حضور دارند، تصريح كرد: آنچه كه موجب مي‌شود انسان مؤمن در مسير صحيح قدم بردارد توكل به خداوند و رفتار منطقي و عقلاني است و ما مكلف هستيم در دنيا با روال معمولي و منطقي كه خداوند و ائمه معصومان به ما ياد داده‌اند عمل كنيم.

دبيركل جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامي در پايان خاطر‌نشان كرد: امام حسين (ع) در كربلا حمايت اجنه را نپذيرفت؛ از اين رو بايد رفتار عقلاني و معمولي را در پيش گرفت.تاريخ : یکشنبه پنجم تیر ۱۳۹۰ | 7:34 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
 
قاضی‌پور با تأکید بر ادامه قانون‌شکنی رئیس‌جمهوری در تشکیل وزارت ورزش:

سرپرستی عباسی بر وزارت ورزش و جوانان غیرقانونی است

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با غیرقانونی خواندن اقدام رئیس‌جمهوری در معرفی محمد عباسی - وزیر تعاون - به عنوان سرپرست وزارت ورزش و جوانان تأکید کرد: بر اساس قانون اساسی، مهلت سه ماهه تعیین سرپرست برای وزارت ورزش سپری شده و افزون بر آن وزیر تعاون در صورت قبول این مسئولیت دو شغله به شمار می‌رود که این مغایر با نص صریح قانون است.

"نادر قاضی‌پور" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) از انتصاب محمد عباسی به عنوان سرپرست وزارت ورزش و جوانان انتقاد کرد و گفت: انتصاب عباسی به عنوان سرپرست وزارت ورزش و جوانان تداوم قانون‌شکنی رئیس‌جمهوری در اجرای قانون تشکیل وزارت ورزش و جوانان است و او ثابت کرده است که به هر نحوی سعی دارد اجرای این قانون را به تأخیر بیندازد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: عباسی هم اکنون وزیر تعاون دولت است و بر اساس قانون منع دو شغله بودن رئیس‌جمهوری حق معرفی او به عنوان سرپرست وزارت ورزش و جوانان را ندارد.

نایب رئیس فراکسیون کارگری مجلس، همچنین افزود: بر اساس اصل ۱۳۵ قانون اساسی، رئیس‌جمهوری تنها برای سه ماه می‌تواند برای یک وزارتخانه وزیر معرفی کند و بعد از گذشت این مدت موظف است وزیر پیشنهادی خود را برای کسب رأی اعتماد به مجلس معرفی کند.

وی با بیان این که رئیس‌جمهوری در صورت اصرار بر سرپرست ماندن عباسی در وزارت ورزش و جوانان مرتکب امر خلاف قانون شده است، تأکید کرد: مجلس پیش از این چند گزارش از تخلفات رئیس جمهوری بر اساس ماده ۲۳۳ آیین‌نامه داخلی مجلس، تهیه و بعد از تصویب مجلس به قوه قضاییه ارجاع کرده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس یادآور شد: اگر احمدی نژاد همچنان بر معرفی عباسی به عنوان سرپرست وزارت ورزش تأکید داشته باشد، مجلس بار دیگر این امر را به عنوان تخلف رئیس‌جمهوری از اجرای قانون به قوه قضاییه ارجاع می‌دهد.

رئیس‌جمهوری عصر امروز (شنبه ۴ تیر) در حکمی که بر روی خروجی پایگاه اطلاع رسانی دولت قرار گرفت، محمد عباسی وزیر تعاون را با حفظ سمت به سرپرستی وزارت ورزش و جوانان منصوب کرد.

قانون تشکیل وزارت ورزش و جوانان دی ماه سال گذشته در صحن مجلس تصویب شد و پس از آن به تأیید شورای نگهبان رسید، اما رئیس‌جمهوری از اجرای آن امتناع کرد و سرانجام با ۱۴۵ روز تأخیر حمیدسجادی را به عنوان گزینه پیشنهادی خود برای اداره وزرات ورزش و جوانان به مجلس معرفی کرد.

پس از این که مجلس به حمید سجادی برای تصدی وزارت ورزش و جوانان رأی اعتماد نداد، رئیس‌جمهوری به جای معرفی گزینه جدید به مجلس، وزیر تعاون را به عنوان سرپرست این وزارتخانه معرفی کرد.تاريخ : یکشنبه پنجم تیر ۱۳۹۰ | 7:32 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

وزارت اطلاعات به افراد معلوم الحال هشدار داده بود

خبرگزاري فارس: زهره الهيان گفت: محمدشريف ملك‌زاده در بحث مناطق آزاد داراي اتهامات مالي و در موضوع شوراي عالي ايرانيان خارج از كشور نيز داراي اتهامات امنيتي است.

"صراط" - زهره الهيان عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي با اشاره به بازداشت محمدشريف ملك‌زاده از افراد نزديك به بقايي و مشايي، گفت: ايشان در قوه قضائيه پرونده دارند و در كميسيون امنيت ملي مجلس نيز در قالب تحقيق و تفحص از شوراي عالي ايرانيان خارج از كشور، مواردي كه مورد ابهام نمايندگان بود درباره ايشان وجود دارد. از جمله بحث بي‌انضباطي مالي و بحث مناطق آزاد كه جزء اتهامات آقاي ملك‌زاده است.

وي در پاسخ به اين سؤال كه آيا مباحث اقتصادي در مناطق آزاد مطرح بوده يا مسائل امنيتي نيز مطرح است؟ اظهار داشت: ظاهراً در بحث مناطق آزاد مسائل اقتصادي مطرح است.

عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس در پاسخ به سؤال ديگري مبني بر اينكه گفته مي‌شود در شوراي عالي ايرانيان خارج از كشور اتهامات امنيتي نيز درباره آقاي ملك‌زاده مطرح است، خاطرنشان كرد: آنجا هم درباره مدعويني كه در همايش ايرانيان خارج از كشور حضور داشتند، مباحثي مطرح بود كه به لحاظ امنيتي اطلاعاتي اهميت زيادي داشت و وزارت اطلاعات هشدارهاي لازم را در دعوت از برخي افراد معلوم‌الحال داده بود، اما متأسفانه به هشدارهاي وزارت اطلاعات توجهي نشد.

به گزارش صراط نیوز ، الهيان همچنين درباره اينكه آيا بازداشت مديرعامل مناطق آزاد اروند نيز در ارتباط با مسائل اقتصادي بوده و به موضوع ملك‌زاده ربط دارد يا خير؟ گفت: آنهم بالاخره در واقع به نوعي مطرح است اما اطلاع دقيقي از روند اين موضوع ندارم. اما درباره مناطق آزاد مباحث مالي و فساد اقتصادي مطرح است كه الان در حال بررسي است.

وي در خصوص شايعاتي مبني بر احتمال بازداشت حميد بقايي نيز گفت: من اطلاعي در اين باره ندارم. اما درباره ايشان هم مباحث مناطق آزاد به طور جدي مطرح بود. با اين وجود از روند پرونده ايشان اطلاع كافي ندارم.

عضو كميسيون امنيت ملي مجلس در ادامه اظهار داشت: درباره آقاي مشايي هم مواردي مطرح است و پرونده‌هاي مربوط به وي سير خود را طي مي‌كند. منتهي از جزئيات آنها اطلاعي ندارم.

الهيان ادامه داد: كميسيون اصل 90 در مجلس به دنبال شكايت برخي نمايندگان از آقاي بقايي و آقاي مشايي، بررسي‌هايي را انجام مي‌دهد و مستنداتي دارد. و اين روند در كميسيون مذكور دنبال مي‌شود.تاريخ : یکشنبه پنجم تیر ۱۳۹۰ | 7:29 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
 

مادر احمدی نژاد گفت که او را عاق می کند

در یکی از جلسات هیئت دولت آقای صفار هرندی به آقای احمدی‌ن‍ژاد گفت که رهبری با این موضوع مخالف هستند، اما آقای احمدی‌نژاد در جواب می‌گوید که "حکم است، باید انجام شود"/ برخی افراد این جریان، سخت به دنبال ویزای عربستان بودند تا در روزی که ادعا می‌شد ظهور امام زمان(عج) است، در مکه کنار آن حضرت باشند
"صراط" - جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ابعاد جدید و ناپیدایی را از فعالیت‌های پشت‌پرده و تفکرات جریان انحرافی افشاء کرد.
 
به گزارش صراط نیوز حجت الاسلام والمسلمین ذوالنور، عصر روز گذشته در همایش «بصیرت و جهاد علمی» گفت:

*همۀ بستگان نزدیک رییس جمهور مخالف ارتباط وی با مشایی هستند، حتی مادر ایشان گفت که شما را عاق می‌کنم، اما آقای احمدی‌ن‍ژاد با این وجود بر حفظ جایگاه مشایی تأکید می‌کند.


* خطر جریان انحرافی حتی از خطر اصلاح‌طلبان بیشتر است. اصلاح‌طلبان، جریان سکولاری بودند که دین را ناتوان در ادارۀ جامعه می‌دیدند، اما افرادی که در این جریان مفسد اقتصادی و سیاسی داخل هستند، با نقاب دین و اهتمام به مهدویت و ولایت فقیه درصدد انحراف انقلابند.

*آیت‌الله مصباح یزدی خطر این موضوع را در طول تاریخ بی‌سابقه و همان جریان فراماسونری می‌داند و بیان می‌کند که امیدی به بازگشت این افراد ندارم.


*حجتیه ها، معتقدند که در زمان غیبت هیچ عَلَم حکومتی نمی‌تواند برافراشته شود، ولی این جریان، همۀ انحرافات فرقۀ حجتیه را در خود دارد و از طرفی نیز محکم به کانون قدرت و ثروت چسبیده است.

* در دورۀ هشت سالۀ اصلاحات، هیچ چیزی از اسلام ندیدیم؛ چرا که جریان سکولاری و لیبرالی بودند که با اعتقاد به عدم صلاحیت دین در ادارۀ جامعه وارد عرصۀ قدرت شده بودند، اما جریان فعلی با نقاب دین، دین را می‌کوبند و در درون خود اقتصادی، فساد سیاسی، وابستگی به بیگانه و... را دارند.

* جریان انحرافی معتقد است که در آخرالزمان، غیبت کبری به غیبت صغری تبدیل می‌شود و در این نوع از غیبت، افرادی می‌توانند با امام زمان(عج) ارتباط داشته باشند. آقای احمدی‌نژاد فکر می‌کند که مشایی با امام زمان(عج) ارتباط دارد.

* در یکی از جلسات هیئت دولت آقای صفار هرندی به آقای احمدی‌ن‍ژاد گفت که رهبری با این موضوع مخالف هستند، اما آقای احمدی‌نژاد در جواب می‌گوید که "حکم است، باید انجام شود". آیا از این گفته، غیر این برداشت می‌شود که ایشان فکر می‌کند توسط رابطی با امام زمان(عج) ارتباط دارد؟

*این جریان، با این که به ظاهر معتقد به نیابت ولایت فقیه از امام زمان(عج) است، اما در باطن فکر می‌کند که با وجود امام عصر(عج) دیگر نیازی به اطاعت از ولایت فقیه نیست.

* دولت جمهوری اسلامی ایران، در اوضاع کنونی جهان عرب، تلاش می‌کند که ارتباط خود را با دولت‌های عربی گسترش دهد! دعوت از عبدالله دوم، پادشاه اردن و علی‌ عبدالله صالح، پادشاه یمن به ایران را چگونه باید توجیه کرد؟

*گفته می‌شود که به خاطر این‌که دولت، وجود دو عبدالله را در رأس حکومت کشورهای عربی را از علائم ظهور می‌داند از سران این دو کشور دعوت به حضور در ایران کرده است.

* آقای رئیس جمهور در بیاناتی از علی عبدالله صالح تمجید می‌کند که "شما نام سه امام و پیامبر را در نامت داری"!

* این جریان اعتقاد داشت که عبدالله دوم، پادشاه اردن، همان سفیانی در علائم ظهور امام زمان(عج) است، به همین علت می‌خواست که در هنگام مسافرت وی به ایران، او را در آبگرم سرعین حاضر کنند تا علائمی که بر کمر و کتف سفیانی در روایات وارد شده است را بر روی بدن پادشاه ملاحظه نمایند.

*آقای مشایی، چند روز قبل از مراسم سالروز ارتحال امام(ره)، بیان داشت که اتفاقی در چهارده و پانزده خرداد روی خواهد داد که دهان منتقدین بسته می‌شود. منظور وی این بود که در چهارده خرداد شهید می‌شود و روحش عروج پیدا خواهد کرد و در پانزده خرداد نیز امام زمان(عج) ظهور می‌کند.

* بعد از این اظهارات، برخی از افراد این جریان، سخت به دنبال ویزای عربستان بودند تا در روزی که ادعا می‌شد ظهور امام زمان(عج) است، در مکه کنار آن حضرت باشند.

* اگر گفته می‌شود که احمدی‌ن‍ژاد دچار سحر و جادو شده است، به معنای این نیست که او اختیاری از خود ندارد، بلکه از برخی پیشگویی‌هایی که مشایی به نقل از پیشگویانی انجام می‌داد، به این نتیجه رسید که این آقا رابط اما زمان(عج) است.

* از اصرارهای سه‌سالۀ این دولت این بود که سال جدید و عید نوروز را در کنار سران کشورهای فارسی‌زبان و برخی از سران عربی در کنار تخت جمشید شروع کنند که هر سال با مخالفت دفتر مقام معظم رهبری روبه‌رو شدند و هدف آنها به سرانجام نرسید.

* به سازمان حج و زیارت گفتند که از روزهای سکونت زائرین در عتبات عالیات کم کنید تا روزی هم به بازدید از مدائن و تیسفون بغداد اختصاص یابد!

* آقای احمدی‌مقدم، فرمانده نیروی انتظامی به بنده گفت که برای مقابله با بدحجابی در جامعه، شخص آقای احمدی‌نژاد جلوی ما را می‌گیرد و نمی‌گذارد تا با فساد مقابله کنیم.

* سردسته‌ جریان انحرافی نیاز به حضور ۱۵۰ نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد، او می‌دانست که یکی از مهم‌ترین موانعش وزارت اطلاعات است؛ از این رو می‌خواست وزیر اطلاعات را کنار گذاشته و شخص رییس جمهور عهده‌دار سرپرستی آن شود، تا بتواند بهره کافی را از این مسئله ببرد. آقای احمدی نژاد فکر می‌کرد که مقام معظم رهبری ناگزیر به پذیرفتن استعفای ایشان یا قبول مشایی به عنوان معاون اول است و احتمال نمی‌داد که رهبری با درایت و مثل کوه، محکم در مقابل این درخواست بایستد.

* رییس جمهور در نهایت به خاطر استیضاح نشدن در مجلس، به اجبار تن به برگشت [از قهر ۱۱روزه] داد؛ زیرا اگر قرار به استیضاح آقای احمدی‌نژاد بود، وی، بالاترین رأی عدم صلاحیت سیاسی در تاریخ را از مجلس شورای اسلامی می‌گرفت.


تاريخ : یکشنبه پنجم تیر ۱۳۹۰ | 7:27 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

این فیلم آماتور قرار بود پاییز گذشته هم در جشنواره فیلم بیروت روی پرده برود که نمایش آن با سفر رئیس جمهور ایران به لبنان همزمان شده و این فیلم از برنامه جشنواره حذف شد.
"صراط" - مقام های لبنان از نمایش فیلم روزهای سبز، ساخته حنا مخملباف جلوگیری کردند. روزهای سبز داستان دختر جوانی است که در جریان اغتشاشات خیابانی فتنه گران که دو سال پیش پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری ایران صورت گرفت، دستگیر می شود. این فیلم قرار بود روزهای پنجشنبه و یکشنبه هفته آینده (۲۳ و ۲۶ ژوئن) در چارچوب جشنواره فیلمهای ممنوعه در سینما پلنت ابراج در محله فرن الشباک در شرق بیروت روی پرده برود
به گزارش صراط نیوز این فیلم آماتور قرار بود پاییز گذشته هم در جشنواره فیلم بیروت روی پرده برود که نمایش آن با سفر رئیس جمهور ایران به لبنان همزمان شده و این فیلم از برنامه جشنواره حذف شد.
 جشنواره ای فیلمهای ممنوعه که فیلم روزهای سبز از برنامه آن حذف شده، برای اولین بار در بیروت برگزار می شود و هدف از آن نمایش فیلمهایی است که نمایش آنها در لبنان پیشتر ممنوع بوده است. بخشی از فیلمهایی که قرار است در این جشنواره به نمایش درآیند، دارای مضامینی مذهبی در ارتباط با ادیان یهود و مسیحیت است یا اینکه به موضوع همزیستی یهودیان و مسلمانان پرداخته است که موضوعاتی بسیار حساسیت برانگیز در جامعه لبنان به شمار می رود و پیشتر به آنها اجازه نمایش داده نشده بود.
گفتنی است شبکه بی بی سی ضمن انتقاد به جلوگیری از پخش این فیلم توسط اداره ای که مجوز پخش فیلمها را صادر می کند ناراحتی خود را با انتشار مجدد بخشی از نامه قدیمی حنا مخملباف خطاب به سینما دوستان لبنانی قصد مظلوم نمایی داشت .


تاريخ : شنبه چهارم تیر ۱۳۹۰ | 8:18 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

رئيس فعلي كميسيون اجتماعي مجلس اظهارات رئيس سابق اين كميسيون مبني بر مخدوش بودن انتخابات هيئت رئيسه كميسيون اجتماعي مجلس را رد كرد.

سليمان جعفرزاده رييس كميسيون اجتماعي مجلس در گفت‌و‌گو با خبرگزاري فارس، اظهار داشت: عد‌ه‌اي از اعضاي كميسيون اجتماعي نسبت به انتخابات هيات رييسه اين كميسيون اعتراض داشته و درخواست دارند تا اين انتخابات تجديد شود.

وي كه تا 9 تير ماه سال جاري رياست كميسيون اجتماعي را بر عهده دارد گفت: معترضان در چهار بند نسبت به انتخابات هيأت رييسه كميسيون اجتماعي براي سال چهارم اعتراض كرده‌اند.

جعفرزاده با بيان اينكه اعتراض مطرح شده در دستور كار يكشنبه كميسيون قرار دارد گفت: احتمال دارد كه اين تشكيك، تاييد شود.

رييس كميسيون اجتماعي با تاكيد بر اينكه در صورت تجديد راي گيري، قصد شركت در انتخابات را ندارد گفت: اعتراض به اين انتخابات منطقي و قانوني است، زيرا رأي‌‌گيري در زماني انجام شد كه عده‌اي از اعضاي كميسيون بيرون از جلسه بودند و به آنان اطلاع داده نشده بود كه در حال برگزاري رأي گيري هستيم.

نماينده ماكو و چالدران با تأكيد براينكه سعي خواهد كرد تركيب جديد اعضاي هيات رييسه حفظ شود گفت: به هر صورت اعتراض حق اعضاست و بايد بررسي شود و چنانچه اعتراض آنان مورد تاييد قرار گيرد انتخابات تجديد خواهد شد.

هادي مقدسي عضو كميسيون اجتماعي مجلس كه در انتخابات اخير به رياست كميسيون انتخاب شده است، در گفت‌و‌گو با خبرگزاري فارس در همين خصوص، اظهار داشت: برگزار كننده و همه كاره انتخابات اخير كميسيون، خود آقاي جعفرزاده بوده است و فقط ايشان اين مسئله و اعتراض را مطرح مي كند.

وي با تاكيد بر اينكه هيچ كس درباره اين انتخابات اعتراضي ندارد، گفت: هيات رئيسه مجلس نيز صحت انتخابات را تائيد كرده و همه چيز بر اساس روال قانون بوده است.تاريخ : شنبه چهارم تیر ۱۳۹۰ | 8:17 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

روابط عمومي مجلس شوراي اسلامي، خبر ديدار محرمانه علي لاريجاني رئيس مجلس با برخي اصلاح‌طلبان در باره بحث و تبادل نظر براي انتخابات آينده مجلس را تكذيب كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس، در اطلاعيه اداره كل فرهنگي و روابط عمومي مجلس شوراي اسلامي با تكذيب خبر ديدار محرمانه علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي با برخي اصلاح‌طلبان و جعلي خواندن آن آمده است: هرگز چنين ديداري انجام نشده و انتشار اين خبر بدون ذكر منبع و تنها با استناد و نقل از منابع به اصطلاح آگاه، خود علتي بر نادرستي آن است.

اين اطلاعيه همچنين درباره انجام اين گونه اقدام‌هاي انحرافي در روزهاي گذشته از سوي برخي عوامل مشكوك در كشور كه براي رسيدن به اهداف بي‌ارزش خود دست به هر اقدامي مي‌زنند، مي‌افزايد: آنان اين بار به دنبال انجام تسويه حساب‌هاي سياسي، تلاش مي‌كنند با انتشار اخبار كذب اين گونه، موجبات خدشه به ساحت مقدس خانه ملت را فراهم كنند.

در اين اطلاعيه همچنين تأكيد شده است: با توجه به شخصيت ممتاز و جايگاه حقوقي رياست مجلس شوراي اسلامي، به طور معمول همه افراد، نخبگان و نمايندگان سليقه‌هاي مختلف سياسي با توجه به مسئوليت‌هاي خود با ايشان ديدار مي‌كنند و اصولا اين برنامه‌ها امري مرسوم و رايج است، اما بايد متذكر شد ايشان در چند هفته گذشته، هيچ گونه ملاقات و يا گفت‌وگويي با موضوع خبر جعلي ياد شده نداشته‌اند.

همچنين رئيس مجلس شوراي اسلامي به عنوان رئيس فراكسيون اصولگرايان مجلس هشتم همواره بر حضور تمامي جريان‌هاي درون نظام در صحنه‌هاي سياسي كشور از جمله انتخابات آتي تأكيد كرده‌اند و اتخاذ وحدت نظر از سوي اصولگرايان در عرصه‌هاي سياسي را نيز يك ضرورت مي‌دانند.

در اين اطلاعيه با تأكيد بر اهميت وحدت ميان تمامي آحاد جامعه و به‌ويژه جناح‌هاي سياسي، ضرورت هوشياري، دقت نظر رسانه‌ها و پرهيز از انتشار اخباري كه خداي ناكرده شائبه تشويش افكار عمومي دارد، يادآوري شده است.تاريخ : شنبه چهارم تیر ۱۳۹۰ | 8:15 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي گفت: تمام مسائل كشور جريان انحرافي نيست و بسياري كارهاي ديگري هم داريم كه بايد انجام دهيم.

به گزارش خبرگزاري فارس، غلامعلي حدادعادل در نشست پرسش و پاسخ با حضور نخبگان فرهنگي استان بوشهر در پاسخ به سوال يكي از حضار كه در مورد جريان انحرافي سوال كرد، اظهار داشت: اين موضوع آنقدر مهم نيست كه به عنوان يك سوال مطرح باشد.
وي افزود: اين موضوع اشكالي محسوس بوده كه در ماه‌هاي اخير شدت يافته و ظهور بيشتري پيدا كرده و رهبري تدبير كردند و مردم نيز بصيرت كافي در اين موضوع دارند.
نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي تصريح كرد: معيار ما ولي فقيه است و مردم به ولي فقيه اعتقاد و اعتماد دارند و مي‌دانند خطي كه رهبري ترسيم مي‌كنند خط درست است و كسي كه از اين خطر منحرف شود جريان انحرافي است.
حدادعادل اضافه كرد: مسائل فرهنگي، اقتصادي و... در كشور داريم و اين طور نيست كه ذهن ما فقط به موضوع جريان انحرافي مشغول شود.
رئيس كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي در پاسخ به سوالي در ارتباط با استراتژي فرهنگي كشور خاطرنشان كرد: در اينكه نبرد سنگين فرهنگي تحت عنوان جنگ نرم داريم شكي نيست و مي‌دانيم دشمنان از حمله نظامي نااميد شدند و به سراغ جنگ فرهنگي رفتند.
وي بيان داشت: جنگ فرهنگي بالفعل وجود دارد و نه مي‌توانيم بگوييم پيروز هستيم و نه اينكه شكست خورديم بنابراين بايد اين تهديد را جدي بگيريم.
اين مسئول در پاسخ به سوالي در مورد بحران هويت جوان ايراني اضافه كرد: بايد تلاش كنيم جوان ايراني به ايراني بودن خود آگاه باشد و افتخار كند.
حداد عادل ابراز داشت: نبايد به گونه‌اي باشد كه جوانان ما از اينكه فكر كنند ايراني هستند احساس خجالت كنند بلكه بايد احساس غرور كنند.
وي در پاسخ به سوالي در مورد ادغام وزارتخانه‌ها يادآور شد: اين موضوع با تشكيل كارگروه مشترك دولت و مجلس به سرانجام خود نزديك شده و بنا هم نيست وزارت نفت و نيرو در هم ادغام شوند.
اين مسئول در پاسخ به سوالي در مرود عملكرد وزارت ارشاد و توقيف نشريه 9 دي گفت:‌ وزارت ارشاد وزارتخانه‌اي نيست كه براي كشيدن بارسنگين فرهنگ طراحي شده باشد و نبرد بزرگ فرهنگي به دست وزارت ارشاد به سرانجام نمي‌رسد.
نماينده مردم تهران در مجلس شئراي اسلامي در پاسخ به سوالي در مورد ايجاد دانشگاه فرهنگيان عنوان كرد: تاثير آموزش و پرورش در تربيت نسل جوان از هر دستگاه ديگر مهم‌تر است.
حداد عادل اضافه كرد: در اين ارتباط وزارت علوم، اما و اگرهايي آورده ولي با وزير آموزش و پرورش و علوم همكاري داريم تا مشكل را برطرف كنيم.
وي در پاسخ به سوالي در ارتباط با بودجه‌هاي فرهنگي با بيان اينكه ارقام مصوب شده با واقعيت تطبيق نمي‌كند، متذكر شد: دوان محاسبات به مصرف بودجه نظارت و موارد خلاف را بررسي و اعلام مي‌كند، ما نيز در مجلس اگر به موردي برخورد كرديم از طريق سوال، استيضاح، تحقيق و تفحص موضوع را بررسي مي‌كنيم.
اين مسئول در پايان اذعان داشت: موضوع مهندسي فرهنگي نيز كه جز مطالبات رهبري است در شوراي عالي انقلاب فرهنگي مورد بحث است و به زودي در دستور كار شوراي عالي انقلاب فرهنگي قرار مي‌گيرد.تاريخ : شنبه چهارم تیر ۱۳۹۰ | 8:12 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

 مديرعامل منطقه آزاد اروند بازداشت شد.

به گزارش فارس، علي‌اصغر پرهيزكار مديرعامل منطقه آزاد اروند توسط نيروهاي امنيتي بازداشت شد. او از نزديكان حميد بقايي مي باشد.تاريخ : شنبه چهارم تیر ۱۳۹۰ | 8:11 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: دبیر شورای عالی ایرانیان خارج از کشور صبح امروز به دلیل اتهامات مالی و وجود پرونده های فراوان در قوه قضاییه بازداشت شد.

اسماعیل کوثری در گفتگو با مهر، گفت: محمد شریف ملک زاده دبیر شورای عالی ایرانیان خارج از کشور صبح امروز به دلیل اتهامات وارده بازداشت شد.

وی افزود: پیش از این نیزکمیسیون امنیت ملی به دلیل اتهامات فراوان ملک زاده هشدارهای زیادی به وزیر امور خارجه و دیگر نهادهای دولتی داده بود.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس تاکید کرد: ملک زاده در حالی از شورای عالی ایرانیان به معاونت وزارت امور خارجه رسیده بود که پرونده های زیادی از تخلفات اداری و مالی وی در قوه قضاییه مطرح بود.

چند روز پیش ملک زاده از سوی وزیر امورخارجه به سمت معاون اداری مالی این وزارتخانه منصوب شد که این انتصاب با واکنش شدید نمایندگان مجلس شورای اسلامی و اعلام وصول استیضاح علی اکبر صالحی با 33 امضا منجر شد.

درپی فشار نمایندگان ملک زاده سه شنبه 31 خردادماه از این سمت استعفا داد و وزیر امور خارجه نیز به سرعت با استعفای وی موافقت و این مسئله را طی یک نامه رسمی به رئیس مجلس شورای اسلامی اطلاع داد.
 

در بخشی از نامه استعفای ملک زاده آمده بود: اینجانب کلیه اتهامات ناجوانمردانه نسبت داده شده به خود را با صراحت هرچه تمام‌تر تکذیب می‌نمایم. اینجانب تاکنون در هیچ محکمه‌ای دارای پرونده نبوده و فاقد هرگونه سابقه سوء می‌باشم.

صالحی نیز در بخشی از پاسخ به استعفانامه ملک زاده نوشته بود: خودت را به خداوند بزرگ و متعال واگذار کن که یقیناً بهترین پناهگاه است.

ملک زاده پیش از این در دولت نهم معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری بود که در دولت دهم با تاسیس شورای عالی ایرانیان به سمت دبیر این شورا منصوب شد.

خبر مرتبط:

ملك‌زاده يك‌روز پس از هشدار رجانيوز بازداشت شدتاريخ : شنبه چهارم تیر ۱۳۹۰ | 8:10 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

كيهان: مباشر جريان انحرافي در خبرگزاري ايرنا و روزنامه ايران، براي دفاع از يك كارگزار معزول اين جريان به شگرد «حركت از پله دوم» متوسل شد.

علي اكبر جوانفكر به دنبال بركناري محمد شريف ملك زاده از معاونت اداري- مالي وزارت خارجه، ضمن يادداشتي به دادستاني تهران و وزارت اطلاعات حمله كرد كه چرا پرونده تخلفات و سوابق منفي ملك زاده را به وزير امور خارجه متذكر شده و مقدمات بركناري نامبرده را فراهم كرده اند. وي با بيان اينكه «دادستان تهران به وزير خارجه گفته آقاي ملك زاده به اتهامات متعدد مالي و غير مالي در شرف بازداشت قرار دارد»، مي افزايد «اگر نامه وزارت اطلاعات مبني بر عدم صلاحيت آقاي ملك زاده وجود خارجي داشته باشد، طبق روال موجود، يك استعلام محرمانه بوده و سؤال اين است كه چگونه به دست نمايندگان مجلس رسيده است».

يادآور مي شود در ماجراي تحركات جريان انحرافي عليه وزير اطلاعات نيز، جوانفكر خوش خدمتي هاي فراواني نشان داد كه باعث موفقيت كودتاي وي عليه مديريت روزنامه ايران و سپردن مديريت اين روزنامه- همزمان با تصدي مديريت خبرگزاري جمهوري اسلامي- به نامبرده شد.

با اين اوصاف سؤال اين است كه اولاً آيا آقاي جوانفكر مأمور تسويه حساب رسانه اي عليه دادستاني و وزارت اطلاعات از سوي جريان انحرافي است؟ و ثانياً ادعاهاي نامبرده بحث ثانوي است و مسئله اول اين است كه چرا فردي داراي انواع پرونده هاي تخلف از نظر قضايي و اطلاعاتي و در معرض بازداشت، براي تصدي معاونت كليدي وزارت خارجه (مالي و اداري) به وزير محترم امور خارجه تحميل شده است، به ويژه اينكه در سوابق ملك زاده، ارتباط وثيق با مراكزي نظير دانشگاه آزاد و برخي عناصر مسئله دار ايراني مقيم خارج ديده مي شود و سؤال اين است كه بين اين افراد معارض با روحيات انقلابي رئيس جمهور و طيف جريان انحرافي متظاهر به حمايت از دكتر احمدي نژاد چه سر و سري وجود دارد؟ به عبارت ديگر اساساً چرا متخلفان و فرصت طلبان و متملقان از سوي حلقه انحرافي يارگيري مي شوند؟!تاريخ : شنبه چهارم تیر ۱۳۹۰ | 8:7 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

 دبير هيئت عالي گزينش كل كشور خواستار عزل سرپرست هسته گزينش نهاد رياست جمهوري كه داراي پروند مفتوح قضايي است، شد.

 
به گزارش فارس، نشست مشترك هيئت‌هاي مركزي گزينش وزارتخانه‌ها و سازمان‌هاي دولتي و هيئت عالي گزينش كل كشور روز گذشته در محل هيئت عالي گزينش كل كشور برگزار شد. 
 
در اين نشست، دبير هيئت عالي گزينش خواستار تغيير سرپرست هسته گزينش رياست جمهوري شد. 
 
حجت الاسلام ثمري اين پيشنهاد را با توجه به مفتوح بودن پرونده "ك " در مراجع قضايي مطرح و تاكيد كرد كه صلاحيت نامبرده به دليل دستگيري اخيرش و داشتن پرونده قضايي بايد بررسي و بر اساس آن تصميم‌گيري شود. 
 
گفتني است "ك " با اعمال نفوذ سرپرست سابق نهاد رياست جمهوري و موافقت تعدادي از اعضاي هيئت مركزي گزينش رياست جمهوري عضو اين هيئت شده و به رياست آن منصوب شد. 
 
اين فرد از بازداشت‌شدگان در رابطه با پرونده مستند انحرافي "ظهور نزديك است " بوده كه با قرار وثيقه آزاد شده است. 


تاريخ : شنبه چهارم تیر ۱۳۹۰ | 8:5 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
حجت الاسلام و المسلمين مصلحي وزير اطلاعات:
گروه انحرافي نبايد موجب غفلت از فتنه 88 شود

وزير اطلاعات با بيان اينكه گروه انحرافي نبايد موجب غفلت ما از فتنه 88 شود، گفت: ديديم اصلاح‌طلبان آمريكايي كه در فتنه 88 فرار كرده بودند، امروز چگونه خود را نشان دادند و چگونه منافقين كنار آنها لانه كرده‌اند.

به گزارش فارس، حجت الاسلام و المسلمين مصلحي وزير اطلاعات كه در همايش شهداي ترور در حسينيه جماران سخن مي‌گفت اظهار داشت: امروز گروهك منافقين مثل سال هاي 58 و 59 اقدام نمي‌كند و نبايد انتظار داشته باشيم همانند آن سال‌ها شاهد انفجاراتي شويم كه در آن دكتر بهشتي و 72 تن از يارانش به شهادت رسيد.

هشدار جدي به مسئوالان براي اقدامات مراقبتي

وي تاكيد كرد كه اين اقدامات ديگر صورت نمي گيرد زيرا آنها متناسب با شرايط امروز اقدام و از نيروها براي اهداف پليد خود استفاده مي‌كنند از اين رو به همه مسئولان در هر رده‌اي هشدار جدي دارم كه بايد هوشيار باشيم.

گروه‌ انحرافي نبايد موجب غفلت ما از فتنه 88 شود

مصلحي به فتنه سال 88 اشاره كرد و گفت: اين فتنه پيچيده بود و امروز نيز بايد توجه داشته باشيم كه تحت عنوان گروه انحرافي يا مباحثي از اين قبيل از فتنه غافل نشويم.

گروه‌هايي هستند كه در فتنه و حتي امروز واضح حرف نزدند

وي تاكيد کرد: بايد حواس خود را جمع كنيم گروه‌هايي كه در فتنه 88 دوپهلو و سه‎پهلو حرف مي زدند، امروز نيز واضح حرف نمي زنند. درباره فتنه 88 هنوز هم مقام معظم رهبري در فرمايش‌هاي مختلف به نوعي به اهميت آن اشاره مي‌كنند.

 پيوند اصلاح‌‌طلبان آمريكايي با منافقين در فتنه 88

وزير اطلاعات تصريح كرد: ديديم اصلاح‌طلبان آمريكايي كه در فتنه 88 فرار كرده بودند، امروز چگونه خود را نشان دادند و چگونه منافقين كه در هر مرحله‌اي متناسب با آن زمان عمل مي‌‌كنند، كنار آنها لانه كرده‌اند.

وي ادامه داد: در تجمع هايي كه در كشورهاي اروپايي برگزار مي شود به عنوان مثال "فاطمه حقيقت‏جو " كه نماينده مجلس ششم بود، كنار آنها قرار داشت و نفاق چگونه از آنها استفاده كرد.

وقتي در جايگاه مسئول قرار مي‌گيريم نبايد اصول را فراموش كنيم

مصلحي در ادامه خاطرنشان كرد: بر همين اساس هوشياري و مراقبت از نكات مهم و قابل توجه است و وقتي در مسئوليت و جايگاه هاي مديريتي قرار مي گيريم نبايد اصول را فراموش كنيم. اين ملت عزيزترين هاي خود را پاي نظام گذاشته و تحريم ها و تحمل سختي هاي اقتصادي و معيشتي و تحريم ها براي او هيچ است و مردم ما اين را نشان داده اند.

وي تاكيد كرد: امروز اگر ملت ايران در منطقه به عنوان بهترين كشور در ابعاد مختلف اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي و سياسي قرار دارد براي اين است كه به علت تحريم ها روي پاي خود ايستاده است و از ظرفيت ها، استعدادها و توان خود استفاده مي‌كند.

وزير اطلاعات گفت: امروز سرخوردگي سنگين استكبار اين است كه هر اقدامي عليه ملت ما انجام داد و هرروز قطعنامه اي صادر كرد اما نتيجه نگرفت و به جايي نرسيد.

با تدبير رهبري، انقلاب به‏خوبي پيش مي‌رود

وي گفت: با تدبير و رهبري مقام ولايت، انقلاب اسلامي، نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران و مسئولان اين نظام توانسته اند به خوبي مسئوليت ها و وظايف خود را پيش ببرند.

وزير اطلاعات افزود: البته همه اينها براي اين است كه فرداي قيامت شرمنده شهدا نشويم چون شهدا جان خود را در راه اين انقلاب گذاشتند و امروز نيز جامعه ما مديريت و ضعف هاي مديريتي ما را جبران مي كنند.

اينترنت چمداني بحث جديدي نيست؛ بيشتر جنگ رواني است

مصلحي در حاشيه اين همايش در جمع خبرنگاران درباره مباحث سايبري گفت: اين اقدام اخير كه با عنوان اينترنت چمداني مطرح كردند بحث جديدي نيست يعني با بررسي هايي كه انجام داديم و نوع مقابله اي كه با تهديدات سايبري آمريكايي ها و اروپايي ها انجام مي دهيم در واقع بيشتر بخش عمده اي از جنگ رواني است.

وي تاكيد كرد كه اين موضوع با روش هايي كه استكبار طراحي كرده است تا بتواند از طريق جنگ نرم به نتيجه برسد تنها يك تغيير روش است و ما نيز راه مقابله با آن را داريم.تاريخ : شنبه چهارم تیر ۱۳۹۰ | 8:4 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

مصلحي گفت: وزارت اطلاعات بر حركت‎هاي مختلف گروهك‌هاي تروريستي چه منافقين كه در حال اضمحلال و نابودي هستند و چه ديگر گروهك‌ها اشراف كاملي دارد.

به گزارش فاس، حجت الاسلام والمسلمين حيدر مصلحي وزير اطلاعات امروز پنج شنبه در همايش شهداي ترور به بيان نكاتي از نفوذ منافقين در دوره تكنوكرات‌ها، اصلاحات و نيز موضوع اشراف دستگاه اطلاعاتي بر تحركات گروهك‌هاي تروريستي پرداخت.

* تغيير كاركرد منافقن در دوره تكنوكرات‌ها و اصلاحات آمريكايي

وي كه در حسينيه جماران سخن مي‌گفت، اظهار داشت: يكي از بهره برداري هاي استكبار از نفاق كه در دوران اصلاحات آمريكايي و حتي در دوره تكنوكرات‌ها نيز اتفاق افتاد اين بود كه با نفوذ منافقين و تغيير كاركرد آنها با كمال تاسف ضرباتي به نظام وارد كرد.

* اشراف خوب دستگاه اطلاعاتي بر تحركات گروهك‌هاي تروريستي

وي ادامه داد: البته دستگاه اطلاعاتي كشور با هماهنگي و همدلي خوبي كه امروز به بركت ولايت و تدابير مقام معظم رهبري در صحنه‌هاي مختلف اطلاعاتي وجود دارد، اِشراف بسيار خوبي بر حركت هاي مختلف گروهك‌هاي تروريستي چه منافقين كه در حال اضمحلال و نابودي هستند و چه ديگر گروهك‌ها وجود دارد.

وزير اطلاعات خاطرنشان كرد: البته اينكه مي‌گوييم در حال از بين رفتن است به اين معني نيست كه آنها تلاش هاي مذبوحانه خود را ادامه نمي دهند.

* مسئولان مراقب اطراف خود باشند

مصلحي در پايان با هشدار به مسئولان نظام متذكر شد كه به عنوان مسئول اطلاعاتي كشور اعلام مي‌كنم كه بايد به طور جد مراقب اطراف خود باشند.تاريخ : شنبه چهارم تیر ۱۳۹۰ | 8:3 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

دبير شوراي عالي ايرانيان خارج از كشور ساعاتي پيش بازداشت شد.

يك مقام آگاه در گفت‌وگو با فارس از بازداشت محمد شريف ملك‌زاده دبير شوراي عالي ايرانيان خارج از كشور خبر داد.

ملك‌زاده چندي پيش از سوي علي‌اكبر صالحي وزير امور خارجه به سمت معاونت مالي و اداري اين وزارت‌خانه منصوب شد كه اين انتصاب با واكنش نمايندگان مردم در مجلس شوراي اسلامي روبه رو شد و وزير امور خارجه را در آستانه استيضاح قرار داد.

وزارت اطلاعات نيز طي نامه‌اي به وزير امور خارجه صلاحيت ملك‌زاده براي تصدي مسئوليت جديد را رد كرد.

ملك‌زاده با گذشت چند روز استعفاي خود را به وزير امور خارجه تقديم كرد. با پذيرش استعفاي وي از سوي علي‌اكبر صالحي موضوع استيضاح وزير امورخارجه نيز منتفي شد.

روز گذشته رجانيوز با انتشار گزارشي به قوه قضائيه هشدار داد كه در صورت تعلل در رسيدگي به اتهامات عوامل جريان نفوذي، مسئول مظلوم‌نمايي‌هاي آن‌ها خواهد بود.

گزارش‌هاي مرتبط:

دستگاه قضایی تعلل کند، مسئول مظلوم‌نمایی جریان نفوذی است

ورود قوه‌قضائیه، پاتک به جریان نفوذی در ماجرای ملک‌زادهتاريخ : شنبه چهارم تیر ۱۳۹۰ | 8:1 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
قيمت برخي خودروهاي داخلي

 


در شرایطی که با وجود فرا رسیدن تابستان، بازار خودرو کشور هنوز رونق چندانی به خود نگرفته، برخی خودروها با افزایش قیمتی میلیونی طی یکی دو هفته اخیر مواجه شده‌اند.

در این بین، مزدا3 رکورد زد و قیمت آن با جهشی حدودا سه میلیونی، به 50 میلیون تومان در بازار رسید. البته چندی پیش به دلیل افزایش نرخ ارز و تاثیر آن بر هزینه تولید مزدا3، قیمت کارخانه‌ای این خودرو دو میلیون تومان گران شد. این محصول طی یک ماه گذشته نزدیک به پنج میلیون تومان افزایش قیمت را به خود دیده است.

دیگر خودرویی که افزایش قیمت را طی روزهای گذشته تجربه کرد، ماکسیمای دنده اتومات است. این مونتاژی پارس‌خودرو با افزایش قیمت یک میلیون توماني، هم‌اکنون 43 میلیون و 500 هزار تومان در بازار به فروش می‌رسد.

مدل دنده‌ای آن نیز 37 میلیون تومان به فروش می‌رسد. به جز ماکسیما، قیمت دیگر مونتاژی پارس خودرو نیز با افزایش قیمت مواجه بود.

به نحوی که مگان اتومات 2000 سی‌سی هم‌اکنون 32 میلیون و 800 هزار تومان خرید و فروش می‌شود.

این موضوع از افزایش قیمت 800 هزار تومانی مگان طی روزهای گذشته حکایت دارد. همچنین نوع دنده‌ای مگان 1600 نیز با قیمتی معادل 29 میلیون تومان به فروش می‌رسد.

رشد قیمت خودروهای مذکور در شرایطی است که دیگر خودروهای تولید داخل تغییر قیمت خاصی را به خود ندیدند. به عنوان مثال، هم‌اکنون تندر-90 مدل E2 قیمتی برابر با 15 میلیون و 700 هزار تومان دارد و مدل E1 آن نیز 14 میلیون و 500 هزار تومان به فروش می‌رسد.

پژو 206 تیپ 2 نیز 14 میلیون و 500 هزار تومان خرید و فروش می‌شود و مدل صندوقدار V9 آن نیز قیمتی برابر با 20 میلیون تومان را دارا است. پراید بنزین سوز معمولی نیز در حال حاضر قیمتی برابر با هفت میلیون و 750 هزار تومان دارد. 

تاريخ : شنبه چهارم تیر ۱۳۹۰ | 8:0 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

استاندار تهران با اعتراض به افزايش غير اصولي كرايه اتوبوس ها درشهرتهران گفت:براساس تقاضاي شوراي شهر تهران جهت افزايش كرايه اتوبوس هاي شهري و همچنين مترو و تاكسي مقرر شد به طور متوسط به كرايه هاي فعلي 25 تومان اضافه شود.

به گزارش رجانيوز، 'مرتضي تمدن' افزود: شوراي شهر بايد قيمت پيشنهادي خود را به فرمانداري تهران ارسال مي كرد كه اين قيمت ها به فرمانداري ارسال نشده است.

تمدن افزود: اين در حالي است كه براساس گزارش هاي واصله و اعزام بازرسان استانداري و فرمانداري تهران به سطح شهر در برخي از خطوط اتوبوسراني، كرايه ها تا 110 تومان افزايش يافته است.

وي تصريح كرد: اين كار برخلاف مصوبات بوده و طبعا اتوبوسراني بايد به دليل عدم نظارت و كنترل و همچنين اجحاف به مردم پاسخگو باشد.

استاندار تهران افزود: در نخستين فرصت ممكن تخلفات صورت گرفته و شكايات مردم مورد رسيدگي قرار خواهد گرفت و با متخلفان برابر قانون رفتار خواهد شد.

تمدن تاكيد كرد: در خصوص افزايش نرخ كرايه هاي تاكسي و مترو نيز نتيجه بررسي ها بزودي رسيدگي و اعلام نظر خواهد شد.

وي گفت: در اين راستا امروز بعداز ظهر به صورت سرزده در مسير خيابان انقلاب تا امام حسين (ع) با برخي مسافران اتوبوس ها از نزديك به گفت و گو پرداخته و شنونده شكايات آنان بودم.

شوراي شهر و شهرداري تهران از امروز (شنبه) در اقدامي غيرقانوني بين 90 تا 100 درصد نرخ اتوبوسهاي شهري را افزايش داده اند كه اين اقدام موجب اعتراض و ناراحتي شهروندان شده است كه اميدواريم با نظارت مسوولان ذيربط هرچه زودتر نرخ كرايه اتوبوسهاي شهري به قيمت معقولي برسد.

البته اقدام غير قانوني شوراي شهر و شهرداري تهران فقط به افزايش نرخ كرايه اتوبوس هاي شهري محدود نمي شود بلكه تاكسي هاي پايتخت را نيز شامل مي شود كه به اين مساله نيز بايد رسيدگي شود.تاريخ : شنبه چهارم تیر ۱۳۹۰ | 7:57 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

تعداد نمايندگان امضاكننده سؤال از وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در خصوص علت توقيف هفته‌نامه "9 دي " از 70 به 110 نفر افزايش يافت.

به گزارش فارس، هفته گذشته هيأت نظارت بر مطبوعات، هفته‌نامه "9 دي " به صاحب‌امتيازي دفتر جريان‌شناسي تاريخ معاصر و مديرمسئولي حجت‌الاسلام حميد رسايي نماينده تهران و سخنگوي فراكسيون انقلاب اسلامي مجلس را توقيف كرد.

دلايل توقيف اين هفته‌نامه "انتشار مطالب اقتصادي بدون قيد زمينه آن در مجوز نشريه، انتشار كاريكاتوري از سيدمحمد خاتمي با لباس روحانيت و تغيير صاحب‌امتياز "9 دي " بدون اطلاع هيأت نظارت بر مطبوعات " عنوان شده است.

چهارشنبه گذشته حجت‌الاسلام روح‌الله حسينيان نماينده تهران و رئيس فراكسيون انقلاب اسلامي مجلس با انتقاد از توقيف هفته‌نامه "9 دي " از نامه 70 تن از نمايندگان ملت به سيدمحمد حسيني وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي براي پاسخگويي درباره علت توقيف اين نشريه خبر داد.

خبرنگار پارلماني فارس كسب اطلاع كرد كه "تعداد نمايندگان امضاكننده سؤال از وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در خصوص علت توقيف هفته‌نامه "9 دي " از 70 به 110 نفر افزايش يافته است ".

در ميان امضاكنندگان طرح سؤال از وزير ارشاد، نام حجت‌الاسلام مرتضي آقاتهراني نماينده تهران و استاد اخلاق دولت، احمد توكلي نماينده تهران و رئيس مركز پژوهش‌هاي مجلس و حجت‌الاسلام محمدتقي رهبر نماينده اصفهان و رئيس فراكسيون روحانيون مجلس شوراي اسلامي به چشم مي‌خورد.

همچنين روح‌الله حسينيان، علي‌اصغر زارعي، عليرضا زاكاني، حسين فدايي، محمداسماعيل كوثري، مهدي كوچك‌زاده، بيژن نوباوه، فاطمه رهبر، فاطمه آليا نمايندگان تهران، محمد دهقان و جاسم ساعدي نمايندگان طرقبه و شوش و از اعضاي هيأت رئيسه مجلس، حجت‌الاسلام آشتياني نماينده قم، حسن كامران نماينده اصفهان، محمدمهدي مفتح نماينده رزن، سيدعلي ادياني راد نماينده قائم‌شهر، ستار هدايتخواه نماينده بويراحمد و دنا، ، محمدجواد ابطحي نماينده خميني شهر، جعفر قادري نماينده شيراز، حسينعلي شهرياري نماينده زاهدان از جمله امضاكنندگان سؤال از حسيني هستند.

در خلاصه سؤال نمايندگان ملت از وزير فرهنگ و ارشاد آمده است: هفته‌نامه 9 دي كه در طول 20 شماره خود همواره در مسير اصولگرايي و دفاع از ولايت حركت كرده، به چه دليل قبل از هر گونه تذكر و اخطار شفاهي يا كتبي توقيف شده است؟

شرح سؤال مجلسي‌ها از حسيني نيز به قرار ذيل است: "هيأت نظارت بر مطبوعات در جلسه مورخ 23خرداد ماه خود، هفته‌نامه 9 دي را توقيف كرده و در تشريح دلايل آن نيز اعلام شده اين نشريه زمينه فعاليت اقتصادي ندارد ولي يك تا دو صفحه خود را به موضوعات اقتصادي اختصاص داده در حاليكه طبق قانون و عرف رايج در همه مطبوعات، حداقل 50 درصد يك نشريه بايد طبق زمينه‌هاي مرتبط انتشار يابد كه 9 دي بيش از 50 درصد به موضوعات سياسي و فرهنگي مي پردازد و مطالب بخش هاي ديگر آن نيز با همين رويكرد منتشر مي شود.

هيئت نظارت بر مطبوعات اعلام كرده در يكي از شماره‌هاي 9 دي كاريكاتوري اهانت‌آميز درج شده است در حاليكه كاريكاتور آقاي خاتمي در حقيقت نقاشي اوست كه اولا متضمن توهين نيست و در يك ماه گذشته هم كارشناسان رسانه برداشت توهين‌آميز از آن نداشته‌اند و ثانيا قبلا در برخي رسانه‌ها منتشر شده بود.

آنگونه كه اين هيأت اعلام كرده صاحب‌امتياز 9 دي بدون اجازه و اطلاع اعضاي هيأت تغيير كرده در حاليكه در اين خصوص با معاونت مطبوعاتي سابق و فعلي مكاتبات لازم صورت گرفته و به آنها اعلام شده كه صاحب‌امتياز نشريه تغيير كرده است و لذا در خصوص هيچ يك از موارد ذكر شده، به هفته‌نامه مذكور تذكر و اخطار شفاهي يا كتبي داده نشده است".تاريخ : شنبه چهارم تیر ۱۳۹۰ | 7:55 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

مسوول روابط عمومي سپاه، خبر بازنشستگي حجت‌الاسلام والمسلمين ذوالنوري از سپاه را تاييد کرد.

به گزارش رجانيوز، سردار سرتيپ دوم پاسدار رمضان شريف در پاسخ به سوالي مبني بر اين‌كه آيا شنيده‌هاي اخير مبني بر بازنشستگي حجت‌الاسلام والمسلمين ذوالنوري از سپاه را تاييد مي‌كنيد، گفت: سپاه اخيراً با درخواست ايشان كه به دليل احساس وظيفه براي خدمت به نظام و انقلاب در عرصه‌هاي ديگر، تقاضاي بازنشستگي داشته‌اند، موافقت كرده است.تاريخ : شنبه چهارم تیر ۱۳۹۰ | 7:54 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

خبر ادامه تحصيل حجت الاسلام و المسلمين سيد 'محمد رضا مير تاج الديني ' معاون پارلماني رييس جمهور در مقطع دكترا ، تكذيب شد.

 
به گزارش  پايگاه اطلاع‌رساني دولت، مسئول روابط عمومي معاونت امور مجلس رياست جمهوري روز چهارشنبه با اشاره به خبر نادرست روزنامه خراسان و برخي سايت‌ها در مورد تحصيلات دكتري حجت الاسلام والمسلمين سيدمحمدرضا ميرتاج‌الديني معاون امور مجلس رئيس جمهور اظهار داشت: وي در سال 1389 در آزمون مقطع دكتري رشته مديريت راهبردي دانشگاه عالي دفاع ملي شركت كرده و پذيرفته شده است. 
 
مسئول روابط عمومي معاونت امور مجلس رياست‌جمهوري در عين حال افزود: اما ايشان با توجه به رعايت مقررات دانشگاه عالي دفاع ملي هنوز به طور رسمي تحصيل در اين دانشگاه را آغاز نكرده است. 
 
وي با تاكيد دوباره بر رعايت مقررات تحصيلي دانشكاه عالي دفاع ملي از سوي معاون پارلماني رئيس جمهور تصريح كرد: موارد ادعا شده توسط اين روزنامه و برخي سايت‌هاي خبري تكذيب مي‌شود. 


تاريخ : شنبه چهارم تیر ۱۳۹۰ | 7:53 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

پس از عدم دادن رای اعتماد نمایندگان مجلس به حمید سجادی،علی سعیدلو وزیر پیشنهادی دولت برای معرفی به مجلس خواهد بود.

به گزارش خبر، رییس سازمان تربیت بدنی دومین وزیر ورزش پیشنهادی دولت برای معرفی به مجلس خواهد بود.او که پس از انتخاب سجادی به عنوان وزیر پیشنهادی موضع سکوت را اختیار کرده بود به احتمال فراوان پس از معرفی توسط احمدی نژاد،هفته آینده به مجلس می رود تا رای اعتماد بگیرد.
 
مهلت دولت برای معرفی وزیر وزرش به پایان رسیده و بلافاصله پس از معرفی وزیر پیشنهادی،او راهی مجلس خواهد شد.


تاريخ : شنبه چهارم تیر ۱۳۹۰ | 7:52 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

سخنگوي جامعه روحانيت مبارز گفت: كميته 7 نفره اصولگرايان با مأموريت "سياست‌گذاري براي حركت اصولگرايان "، "هدايت آنها " و "داوري براي حل اختلافات احتمالي در ميان اصولگرايان " تشكيل شد.

 
به گزارش  فارس، نشست شوراي مركزي جامعه روحانيت مبارز با حضور اكثريت اعضا و به رياست آيت‌الله مهدوي كني رئيس مجلس خبرگان رهبري و دبيركل اين تشكل روحاني برگزار شد. 
 
حجت‌الاسلام سالك سخنگوي جامعه روحانيت مبارز در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: اين جلسه طبق روال گذشته در ابتدا به بازخواني اخبار جاري كشور و بررسي آن پرداخته شد. 
 
وي با بيان اينكه در چند روز گذشته به بوسني و هرزگوين رفته بود، گفت: در اين جلسه گزارشي از وضعيت اين كشور به اعضاي شوراي مركزي ارائه دادم. اين كشور كه در محاصره صرب‌ها قرار دارد، بيش از 80 درصد آن مسلمان هستند و سابقه تاريخي و فرهنگي آنها حكايت از قدمت اسلام در اين كشور دارد. 
 
سخنگوي جامعه روحانيت مبارز افزود: آنها در جنگ با صرب‌ها شهدا و جانبازان زيادي را متحمل شده‌اند. لذا بايد بگويم كه مردم اين كشور مسلمان در اروپا به شدت علاقمند به حضرت امام خميني(ره) و حضرت آيت‌الله‌العظمي امام خامنه‌اي هستند. 
 
سالك دامه داد: در اين جلسه اعضاي شوراي مركزي، درباره مسائل مربوط به مجلس مانند انتخاب وزير ورزش و جوانان و حواشي مربوط به آن، استيضاح از وزير امور خارجه به دليل انتصاب ملك‌زاده و موضوع بررسي اقدامات كميسيون فرهنگي مجلس در موضوع عفاف و حجاب و اقدامات نيروي انتظامي و وضعيت جامعه بحث و گفت‌و‌گو شد. 
 
وي افزود: همچنين در اين نشست موضوع اعتكاف 3 روزه كه در ايام‌البيض ماه رجب برگزار شد، مورد بررسي قرار گرفت. مراسم پرفيض اعتكاف در بيش از 590 مسجد در استان تهران برگزار شد كه نسبت به سال گذشته 30 درصد بيشتر بوده است. 
 
عضو ارشد شوراي مركزي جامعه روحانيت مبارز بيان داشت: : در اين جلسه همچنين به همايش «نوآوري و احتهاد از ديدگاه آيت‌الله امام خامنه‌اي» كه دربيروت و در خصوص گفتمان رهبر معظم انقلاب و سخنراني سيد حسن نصرالله برگزار شده بود، پرداخته شد. 
 
حجت‌الاسلام سالك در بخش ديگري از سخنان خود در خصوص موضوعات مطرح در نشست شوراي مركزي جامعه روحانيت مبارز اظهار داشت: در اين نشست مباحث مربوط به موضوع "انتخابات نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي " نيز بحث و بررسي صورت گرفت، لذا مقرر شد نشست‌هاي جامعتين ادامه پيدا كرده و با تشكيل گروه 7 نفره كه كميته سه نفره رئيس جمهور محترم نيز جزو آن است، كارها ادامه پيدا كند. 
 
وي گفت: ماموريت اين كميته 7 نفره 1- سياست‌گذاري براي حركت اصولگرايان، 2- هدايت آنها و 3- داوري براي حل اختلافات احتمالي در ميان اصولگرايان است كه همه اينها بر مبناي منشور اصولگرايي خواهد بود. 
 
سخنگوي جامعه روحانيت مبارز تاكيد كرد: حضرت آيت‌الله مهدوي كني و آيت‌الله محمد يزدي نيز نظرشان بر همين است كه اين گروه 7 نفره با اين ماموريت كار خود را ادامه دهند. 
 
سالك افزود: جامعه روحانيت مبارز تاكيد بسياري بر حفظ وحدت اصولگرايان و پيروان ولايت در حول محور رهبر معظم انقلاب حضرت ‌آيت‌الله‌العظمي امام خامنه‌اي دارند. بنابراين بايد مجموع اصولگرايان از پرداختن به مواردي كه موجب افتراق و جدايي مي‌شود بايد پرهيز كنند چرا كه اصلاح‌طلبان و برخي جريانات ديگر در پي ايجاد اختلاف و جدايي در ميان اصولگرايان هستند كه ما باي با حفظ هوشياري از بيان مطالب و اظهارنظرهاي تفرقه‌انگيز بپرهيزيم. 


تاريخ : شنبه چهارم تیر ۱۳۹۰ | 7:51 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

سخنگوی شورای نگهبان تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی اختیار تعویق ادغام وزارتخانه در دوسال آینده را دارد و نمی توان این حق را از مجلس سلب کرد.

به گزارش مهر، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به طرح مطرح شده در مجلس شورای اسلامی برای تعویق دو ساله ادغام وزارت خانه‌ها اظهار داشت: اگر طرحی بر اساس قانون و مصوبات کشور تصویب شود و مغایرتی با شرع مقدس نداشته باشد، مجلس اختیار تصمیم گیری در آن موضوع را دارا است و بنابراین معتقدم مجلس اختیار تعویق ادغام وزارت خانه در دوسال آینده را دارد و نمی توان این حق را سلب کرد.
 
درپی تصمیم رئیس جمهور برای برکناری همزمان 3 وزیر و ادغام 8 وزارتخانه اقتصادی در یکدیگر و تشکیل 4 وزارتخانه پیش از تدوین شرح وظایف وزارتخانه های جدید، مشکلات در مسیر قانونگذاری و احتمال طولانی شدن روند ادغامها موجب شده نمایندگان مجلس یکشنبه هفته گذشته طرحی دو فوریتی را با 200 امضا برای تعویق ادغامها به مدت 2 سال برای بررسی کارشناسی بیشتر تهیه کنند ، اما ارائه و بررسی این طرح به رایزنی نمایندگان با دولت بویژه مذاکرات رئیس مجلس با رئیس جمهور موکول شد.
 
پیش از این حسین سبحانی نیا عضو هیئت رئیسه مجلس اعلام کرده بود با توجه به توافقات کمیته مشترک دولت و مجلس برای ادغام برخی از وزارتخانه ها، بررسی طرح تعویق ادغام وزارتخانه ها که با 200 امضا تهیه شده بود منتفی شد، اما بلافاصله علیرضا زاکانی یکی از طراحان اصلی طرح ممنوعیت ادغام وزارت خانه ها در دو سال آینده گفت: این طرح از دستور کار خارج نشده است و در کار گروه مشترک دولت و مجلس که در راستای بررسی ادغام وزارت خانه ها تشکیل شده است در حال بررسی و کار کارشناسی است.
 
در همین رابطه معاون پارلمانی رئیس جمهور طرح تعویق ادغام وزارتخانه ها را نقض غرض خوانده و تاکید کرده است که با این کار ادغام وزارتخانه ها منتفی می شود. محمد رضا میرتاج الدینی در شرح دلایل خود بر این گفته توضیح داده است: دو سال بعد سال پایانی دولت خواهد بود که این کار عملی نیست و در دولت بعدی هم یک سال تشکیل کابینه طول خواهد کشید و بلافاصله بعد از آن نیز وزارتخانه ها ادغام نخواهد شد.
 
ماده 53 قانون برنامه پنجم دولت را مکلف کرده است که دولت تا پایان سال دوم اجرای برنامه ، تعداد وزارتخانه ها را از 21 به 17 برساند. به گفته نمایندگان شاخص اقتصادی مجلس هدف از این ماده کوچک سازی وزارتخانه های بزرگ در مدت دو سال و ادغام وزارتخانه های کوچک مرتبط درپی تصویب شرح وظایف وزارتخانه های جدید درپی بررسی های کارشناسانه بوده است.
 
با این حال دولت در هفته های اخیر با اعلام اجرای این ماده وزیران سه وزارتخانه نفت، صنایع و رفاه را عزل و از تعیین وزیر راه درپی اتمام مهلت قانونی سه ماهه خودداری کرد و اعلام نمود که این وزارتخانه ها به ترتیب در وزارتخانه های نیرو ، بازرگانی کار و مسکن ادغام شده اند.
 
این شیوه ادغام بدون تصویب قوه مقننه از سوی مجلس و شورای نگهبان غیر قانونی خوانده شد و شورای نگهبان لایحه دولت و مصوبه مجلس در خصوص نخستین ادغام مبنی بر تشکیل وزارت زیربنایی با ادغام وزارتخانه های راه و مسکن و همچنین ارتباطات که توسط مجلس به این مصوبه افزوده شد را مغایر اصل 133 قانون اساسی خواند.
 
دولت در لایحه خود خواستار رای اعتماد مجلس به وزیر پیش از تدوین شرح وظایف وزارتخانه شده بود. با اعلام نظر شورای نگهبان و تاکید بر ضرورت تدوین شرح وظایف وزارتخانه های جدید به نظر می رسد روند ادغامها ، حتی در صورت بررسی همزمان ماه ها به طول بیانجامد.
 
بنا بر این گزارش در حال حاضر علاوه بر 4 وزارت خانه کلیدی و اقتصادی کشور که بدون وزیر اداره می شود و هفته ها از پایان مهلت قانونی تشکیل وزارت ورزش و جوانان و وزیر آن می گذرد، همچنین وزیران سه وزارتخانه بازرگانی ، کار و مسکن مسئولیت سرپرستی وزارتخانه های بی وزیر را علاوه بر اداره وزارتخانه های پر مشغله خود برعهده دارند.


تاريخ : چهارشنبه یکم تیر ۱۳۹۰ | 8:18 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

احمدی‌نژادومشایی مثل لاله‌ولادن اند

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه برخی می‌گویند که اگر احمدی‌نژاد و مشایی را از هم جدا کنیم درست می‌شود گفت: احمدی نژاد و مشایی مانند لاله و لادن دوقلوهای به هم چسبیده هستند که وقتی آنها را عمل جراحی کردند هر دو از بین رفتند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور شامگاه دوشنبه در همایش بصیرت و جهاد علمی که در سالن همایش‌های نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها برگزار شد با اشاره به ضرب العجل مجلس برای عزل احمدی‌نژاد اظهار داشت: نمایندگان مجلس چند گروه هستند که بعضاً ضدانقلاب هستند که از همان اول علیه دولت بودند.

وی ادامه داد: یک گروه هم جریان محافظه‌کارند که اکثریت کرسی ها را در اختیار دارند و یک عده هم در مجلس نمایندگان بی‌ تاثیری هستند.

وی تصریح کرد: عده‌ای به نماینده شهرشان اعتراض کردند که چرا مثلا در مجلس چنین حرفی را زدی، این نماینده در جواب مردم گفت: بروید نوارهای مجلس را گوش کنید ببینید اصلا من در مجلس حرف زدم.

ذوالنور اضافه کرد: یکی از آنها هم گفته بود که من هیچ چیزی نگفتم، فقط گرم بود گفتم کولر را روشن کنید.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه بعضی‌ها در مجلس بی‌خاصیت ‌هستند، اظهار داشت: یک گروه هم حزب‌اللهی‌های سینه چاکی بودند که از همان اول حمایت کردند. آنها چون رئیس جمهور را رئیس جمهور ارزش‌ها و ولایتمدار می‌دانستند از او حمایت کردند.

پیش بینی بالاترین رأی عدم کفایت سیاسی تاریخ به احمدی‌نژاد در مجلس هشتم

وی تصریح کرد: در آن 11 روزی که احمدی‌نژاد قهر کرده بود 200 نفر از شخصیت‌های نظام به صورت تلفنی و حضوری با او صحبت کردند ولی فایده‌ای نداشت و به تعبیر بنده احمدی‌نژاد رغبتاً بر سر کارش نیامده است و از روی اکراه و ناچاری و اجبار آمد، چون مجلس ملتهب شده بود و ضرب‌العجل هم تمام شده بود و اگر آن روز سر کارش حاضر نمی‌شود، فردای آن روز استیضاح می‌شد.

ذوالنور اضافه کرد: اگر رأی عدم کفایت سیاسی احمدی‌نژاد در این مجلس مطرح می‌شد، بالاترین رأی عدم اعتماد تاریخ را می‌گرفت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با طرح این سئوال که در حال حاضر بهترین تدبیر در مورد جریان انحرافی چیست، اظهار داشت: بعضی‌ها می‌گویند که اگر احمدی‌نژاد و مشایی را از هم جدا کنیم درست می‌شود.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه با ذکر مثالی در این مورد گفت: لاله و لادن دو دختری که به همدیگر چسبیده بودند و وقتی آنها را عمل جراحی کردند هر دو از بین رفتند.

وی ادامه داد: بارها احمدی‌نژاد گفته که من یعنی مشایی و مشایی یعنی من بنابراین الان فضای اینها به گونه‌ای است که اگر عمل شود هر دو از بین می‌روند.

ذوالنور تصریح کرد: فضای جامعه برای برخورد مناسب نیست، بنابراین باید مدارا کرد، به این معنی که نگذاریم باند انحرافی هر کاری که دلش می‌خواهد انجام دهد.

وی با بیان اینکه پر و بال را باید قیچی کرد، اظهار داشت: نباید اجازه داد نغمه‌های شوم پیاده شود و با کمترین هزینه دوران گذر را بگذریم.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران تأکید کرد: باید کار به جایی برسد که افکار عمومی کاملا توجیه شود و رئیس جمهور هم پی به باطن این جریان ببرد.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: جداسازی احمدی‌نژاد و مشایی از هم ممکن نیست و این جداسازی هزینه‌هایی دارد.

وی اظهار داشت: الان کارکرد ولایت فقیه در این حوادث رنگارنگی که در مسیر انقلاب پیش می‌آید مشخص می‌شود.تاريخ : چهارشنبه یکم تیر ۱۳۹۰ | 8:16 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

 

به گزارش صراط نیوز ، در این یادداشت که با عنوان "جریان نفوذي و حکم حکومتی" عصر روز شنبه در یکی از سایتها منتشر شد، با استناد به آیات قرآن کریم و سیره امام خمینی در مورد حکم حکومتی ولی‌فقیه توضیح داده شده و با نوع مواجهه جریان نفوذی در ماجرای وزیر اطلاعات مقایسه تطبیقی شده بود.

در عین حال، روز دوشنبه هنگام مراجعه حجتی به روزنامه ایران، به وی گفته شد که مؤسسه ایران نیازی به همکاری شما ندارد و نامه پایان مأموریت در نمايندگي روزنامه ايران در شهرستان ري و فرمانداري ري به وی تحویل داده شد.

در این نامه، ادعای خلاف واقع حضور نیافتن او در روزنامه پس از اعلام اتمام مأموریتش در فرمانداری ری مطرح شده است. این در حالی است که بر اساس سیستم ثبت حضور روزنامه، وی چند روز پس از بازگشت از مأموریت سفر به عراق همراه با فرماندار ری، در مؤسسه ایران حاضر شده است.

با این حال، به نظر می‌رسد جریان نفوذی که عملاً مدیریت روزنامه ایران را برعهده گرفته و طی هفته‌های اخیر از تریبون این روزنامه به شخصیت‌های برجسته‌ای از جمله آیت‌الله مصباح، رئیس قوه قضائیه و فرمانده سپاه توهین کرده است، شهامت اعلام این مطلب را که به‌خاطر درج یادداشت علیه باند نفوذی با این خبرنگار برخورد کرده نداشته و با طرح یک ادعای اداری وی را تسویه کرده است.

در دوره جدید مدیریت روزنامه ایران تعداد زیادی از خبرنگاران متعهد این روزنامه استعفا داده و یا اخراج شده‌اند و در مقابل افرادی که علی‌رغم کم‌بهره بودن از دانش و تجربه روزنامه‌نگاری، به جریان نفوذی تمایل و وابستگی دارند، جایگزین شده‌اند.

متن کامل یادداشت "جریان نفوذي و حکم حکومتی" در ادامه بازنشر داده می‌شود تا خوانندگان در مورد منطق موجود در این یادداشت و برخورد متقابل مجموعه در اختیار جریان نفوذی با خبرنگار نویسنده این یادداشت قضاوت کنند:

«ادبیات رایج سیاسی کشور پر است از واژگانی که هر کدام به فراخور حال و مقتضی زمان جعل و به کار گرفته شده است.

"حکم حکومتی" یکی از این واژگان است که این روزها از زبان اهل سیاست زیاد شنیده می شود. عمر استعمال این واژه شاید از دو دهه تجاوز نکند. این واژه برای اولین بار به طور رسمی توسط مهدی کروبی و آن زمان که ریاست مجلس ششم را بر عهده داشت و در وقتی که طرح اصلاح قانون مطبوعات در مجلس ششم به کار برده شد.

حکم حکومتی بی تردید از حقوق امام بر امت است و تبعیت از آن لازم؛ بنا بر نظر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران که ولایت فقیه را همان ولایت انبیا و ائمه معصومین (ع) برمی شمارند و به استناد آیه 65 سوره نساء (1) "ایمان ندارد مسلمانی که نه تنها حکم که داوری رسول (ص) را با دل و جان و از عمق وجود نبذیرد" آن کس که حکم ولی فقیه را نه تنها نپذیرد که از عمق جان به آن باور نداشته باشد، مومن نیست.

روشن است بنای این نوشتار واکاوی و چرایی لزوم تبعیت از احکام حکومتی نیست که این خود امری است واضح و مبرهن؛ اما سوال اینجاست که آیا کافی است نگاه یک شیعه ولایت پذیر و آرمان گرا به موضوع تبعیت از ولی یک نگاه حداقلی باشد؟ بدین معنا که تنها گوش بر احکام حکومتی داشته تا با امتثال آن التزام خود را به ولایت ثابت کند یا برعکس پیروی از اوامر ولایی را که امروزه شاید به تعداد انگشتان یک دست هم نرسد، کف میزان ولایت پذیری خود قلمداد نمی کند؟

گفتار و رفتار حضرت روح‌الله و خلف صالح ایشان از زمانی که تکیه بر کرسی ولایت امری مسلمین زدند، پر است از نکات نغز و راهگشا که در قالب توصیه و اشاد در واقع مانیفست جمهوری اسلامی ایران را شکل داده است که این سلسله از گفتار و رفتار اگرچه در زمره مطالبات امام امت قلمداد می شود اما هیچ کدام در مرزهای احکام حکومتی و چه بسا ارشادی ولی فقیه جا نمی گیرد. آیا امت اسلامی می تواند با این توجیه که مطالبات ولی جزو احکام حکومتی نیست، از تلاش برای تحقق این مطالبات سر باز زند؟

بی شک امت نظام ولایی که با اختیار حدود و ثغور این نظام را پذیرفته و در تحقق آرمان هایش جان خویش را گرو گذاشته و نیل به مدینه فاضله خود را در اجرای بی کم و کاست منویات امام عادلش می داند، دیگر اسیر مرزبندی میان خواسته های ولی نمی شود و نه تنها مطالبات که تمایلات امامش را چراغ راه آینده موعود خود می داند.

دوستانی که در زبان و عیان ولایتمداری پر طمطراقی را ادعا می کنند، خوب است وجدان خود را به قضاوت گرفته و این پرسش پاسخ دهند که بر فرض مطالبه ای از سوی ولی امت بر همگان آشکار شد و این خواسته نیز در زمره احکام حکومتی نمی گنجید آیا باید آن را به کناری گذاشت؟

ماجرای اخیر وزارت اطلاعات شاهد خوبی است بر ادعای ولایتمداری حضرات؛اگرچه دوستان با غیر حکومتی خواندن دستور رهبر انقلاب مبنی بر ابقای وزیر اطلاعت انکار واضحات کرده و همچون کسی که با وجود آفتاب در روز تشکیک ایجاد می کند، میزان درک سیاسی خود را نشان دادند -اگر از نقش چرب و شیرین قدرت و ثروت با مسامحه بگذریم- اما باید برای افکار عمومی جامعه ولایی روشن کنند که در این ماجرا سرپیچی از خواسته ولی فقیه اگرچه در زمره حکم حکومتی هم نبوده باشد، جایز است؟

بی‌تردید امت حزب الله به ولایت فقیهی اعتقاد دارد که مبانی آن را حضرت روح‌الله پایه نهاده و توسط بزرگانی چون آیت الله مطهری و آیت الله مصباح تبیین شده است نه ولایت فقیهی که ازسوی هاشمی ترسیم و توسط جریان انحرافی که به اذعان تحلیلگران امروزه نقش پادوهای باندهای ثروت و قدرت را ایفا می کنند، تئوریزه می شود. ولایتی که می شود صدایش را به فراخور حال نشنید و یا در فرامینش تشکیک وارد کرد.

اینجاست که روشن می شود رمز توهین به بزرگانی چون علامه مصباح یزدی که از سوی جریان انحرافی و قلم به دستان رسانه ای آنها کلید خورده نه به سبب زبان انتقادی استاد است که سیره "مطهری زمان" آشکارا تایید می کند که هشدارهای راهگشا و بهنگام این عالم فرزانه نه از سر تمایلات نفسانی است و ونه از هوای اتصال به شبکه ثروت و قدرت. دلیل اصلی که آیت الله مصباح در میان دولبه قیچی جریان انحرافی و باند هاشمی و دوستان فتنه گرش، که دو روی یک سکه را تشکیل می دهند، قرار گرفته مبانی حقيقی ولایت فقیه است که با استدلال محکم و متقن ایشان ترسیم و تبیین می شود. پر واضح است راه ترویج ولایت فقیهی که هاشمی و جریان انحرافی می خواهند، تخریب شخصیت هایی چون آیت الله مصباح است.

مکتب اهل بیت(ع) سرشار است از شاگردانی که با نمایش تصویری کامل و گویا از یک شیعه مطیع خود را به عنوان الگویی جاودانه برای رهروان ائمه هدی (ع) معرفی کرده اند. آنها تبعیت از امام خود را نه تنها در اوامر که در تمام شئون زندگی بر خود فریضه ای واجب تلقی می کردند و برای همین بود که تمام توان خود را برای شبیه شدن به امام خویش به کار بستند.

رفتار بزرگ پرچمدار کربلا شاید بهترین نمونه در منش و روش زندگی یک شیعه واقعی باشد. قمر بنی هاشم (ع) که مدال پر افتخار "عبد صالح" را به سینه آویخته دارد، در معرکه کربلا تشنه کام به نهری از آب رسید اما از آن کامی نگرفت. او در حقیقت با زبانی خشکیده فریاد زد که عباس در احساس هم تابع ولی امر خویش است و تا وقتی حسین (ع) احساس تشنگی می کند، ساقی را با آب کاری نیست اگرچه در کنار دریا باشد و به هزار و یک دلیل عقلی می تواند اثبات کند که نوشیدن جرعه ای از آن آب در آن کارزار از شیر مادر هم حلال تر است.

پی نوشت:

1- "فَلا وَ رَبِّكَ لا يُؤْمِنُونَ حتّي يُحَكِّمُوكَ في ما شَجَرَ بَيْنَهُمْ ثُمَّ لا يَجِدُوا في أَنْفُسِهِمْ حَرَجًا مِمّا قَضَيْتَ وَ يُسَلِّمُوا تَسْليمًا" (به پروردگارت سوگند كه آنها مؤ من نخواهند بود، مگر اينكه تو را در اختلافات خـود بـه داورى طـلبـنـد؛ و سـپـس در دل خـود از داورى تـو احـساس ناراحتى نكنند، و كاملا تسليم باشند.)»تاريخ : چهارشنبه یکم تیر ۱۳۹۰ | 8:12 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

 

"عماریون"- رضا گلپور نویسنده ی کتاب کابوس در بیداری نسبت به اهانت ها و اکاذیب منتشره در 8 سایت رسمی ایران، پایا نیوز، آزادی نیوز، تیتر1، نور آسمان، پارست ، برناپرس وایلام پُست پیرامون خود به دادسرای رسانه ها شکایت برد.گلپور در این باره اعلام داشت :
آیا هر نویسنده ی اهل انصافی به بنده حق نمی دهد در دفاع از حیثیت اجتماعی، حرفه ای و مذهبی خویش، نسبت به افرادی که با حمایت های مسئولین دولتی زیر چتر آقای مشایی؛ جملات سراسر کذب و تحریف؛ کلمات و عبارات زشت، دور از ادب و مجرمانه ی ذیل را آنهم به جای نقد و بررسی مستندات و پژوهشهای اینجانب در مکتوبات و مکاتباتم رواج داده اند، شکایت کنم؟
از باب مشتی نمونه ی خروار:
جوانفکر(؟!) : ممانعت از ورود نویسنده ی هتّاک به دانشگاه امام صادق...
نور آسمان(؟!) : برای بزرگ کردن این شخص گمنام (گلپور که در یکی از سایت های قدرت طلبان اقدام به دروغ پردازی ضد رئیس جمهور و یاران او کرد) اقدام به برگزاری مراسم رونمایی از کتاب او!!! کنند که با هوشیاری و زمان شناسی مسئولین دانشگاه (امام صادق) در این امر ناکام ماند. این مهره ی قدرت طلبان وظیفه ی افشاگری های انتحاری و دردسر آفرین را بر عهده دارد... رضا گلپور در زمان دروغ پردازی ضد دولت اصلاحات ...و ضد دولت احمدی نژاد....
پایا نیوز : این فرد (گلپور) که در لحن کلامش زنبارگی و جملاتی از قبیل اینکه اگر باز هم زنانی دیگر به کابین می برم.... فردی اینچنین (گلپور) که عقده ی حقارت و عطش زنبارگی به جانش افتاده... طبل بزرگی که در پس صداهای حقیری چون گلپور آماده ی خدشه.... (گلپور) این طبال بی هنر و ناشی...
ایلام پست : رضا گلپور یک عنصر مشکوک با انتشار فحش نامه ای...رضا گلپور که در دوران اصلاحات با تبعیت از منویات یک جریان مخوف و غیرقانونی با انتشار شنود اشباح ...اینبار در اقدامی تاسف بار و شرم آور فحش نامه ای به رئیس جمهور و... یاران دولت اعم از مشایی رحیمی بقایی و فقیه ....

-------------
{توضیح :
به دلیل زشتی و وقاحت عبارات موجود در نوشته های سایت های طرفدار مشایی که مورد شکایت گلپور قرار گرفته اند ضمن آرزوی رسیدگی سریع دادسرای رسانه ها ؛ از به کار بردن همه ی آنها معذوریم و آرزوی صبر و اجر برای این پژوهشگر مظلوم کشورمان داریم.}
----------------

گلپور با ابراز تأسّف از ناآگاهی و تعصب طرفداران تازه به عرصه آمده ی مشایی افزود:
نکات خنده داری هم در نوشته های این سایتها قابل تحلیل است. مثلاً ایلام پست یا آزادی نیوز یا دیگران نقل قول موجود در یکی از نامه های اینجانب را که از موضع انتقاد نقل کرده بودم " دور از شأن کسی است که در حضور زنانی نظیر وزیر بهداشت گفته باشد اون ممه را لولو برد یا آب را آنجایی بریز که می سوزه و ... " حمل بر بی ادبی بنده نمودند که جای تعجب دارد . چون اینها و نمونه های دیگر نقل قولهای عینی بیان شده توسط شخص آقای احمدی نژاد در تریبون های عمومی کشور بوده است که مشایی و اطرافیانش مدعی رعایت شأنیت او هستند.


تاريخ : چهارشنبه یکم تیر ۱۳۹۰ | 8:8 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

زندگینامه شهید مصطفی چمران/ مناجات ها/ وصیت نامه

خدايا از آنچه کرده ام اجر نمي خواهم و به خاطر فداکاريهاي خود بر تو فخر نمي فروشم، آنچه داشته ام تو داده اي و آنچه کرده ام تو ميسرنمودي
" صراط" - چمران از قلب بیروت سوخته و خراب تا قله های بلند كوههای جبل عامل و در مرزهای فلسطین اشغال شده از خود قهرمانیهای بسیاری به یادگار گذاشته و همیشه در قلب محرومین و مستضعفین شیعه جای گرفته است .
 
به گزارش صراط نیوز رهبر معظم انقلاب راجع به ماجرای آشنایی‌شان با شهید دکتر چمران فرمودند: در سال 57 که ما خبرهای لبنان را می‌شنیدیم، یك نوارى از مرحوم چمران در مشهد دست ما رسيد كه اين نخستین رابطه و واسطه‌ آشنایى ما با مرحوم چمران بود. 2 ساعت سخنرانى در اين نوار بود كه توضيح داده بود صحنه‌ لبنان را كه لبنان چه خبر است. براى ما خيلى جالب بود؛ با بينش روشن، نگاه سياسى كاملا شفاف و فهم عرصه - كه توى آن صحنه‌ شلوغ چه خبر است، كى با كى طرف است، كى‌ها انگيزه دارند كه اين كشتار درونى در بيروت ادامه داشته باشد- اينها را در ظرف 2 ساعت در يك نوارى ايشان پر كرده بود و فرستاده بود كه دست ما هم رسيد. رفت آنجا و تفنگ دستش گرفت. بعد معلوم شد كه نگاه سياسى و فهم سياسى و آن چراغ مه‌شكن دوران فتنه را هم دارد. فتنه مثل يك مه غليظ، فضا را نامشخص مي‌كند؛ چراغ مه‌شكن لازم است كه همان بصيرت است. آنجا جنگيد؛ بعد كه انقلاب پيروز شد، خودش را رساند اينجا. از اول انقلاب هم در عرصه‌هاى حساس حضور داشت. رفت كردستان و در جنگ‌هايى كه در آنجا بود حضور فعال داشت؛ بعد آمد تهران و وزير دفاع شد؛ بعد كه جنگ شروع شد، وزارت و بقيه مناصب دولتى و مقامات را كنار گذاشت و آمد اهواز، جنگيد و ايستاد تا در 31 خرداد سال 60 به شهادت رسيد. يعنى براى او مقام ارزش نداشت، دنيا ارزش نداشت، جلوه‌هاى زندگى ارزش نداشت.

دكتر مصطفی چمران در سال 1311 در تهران ، خیابان پانزده خرداد متولد شد. وی تحصیلات خود را در مدرسه انتصاریه، نزدیك پامنار، آغاز كرد و در دارالفنون و البرز دوران متوسطه را گذراند؛ سپس در دانشكده فنی دانشگاه تهران ادامه تحصیل داد و در سال 1336 در رشته الكترومكانیك فارغ التحصیل شد. چمران یك سال به تدریس در دانشكده فنی پرداخت. وی در همه دوران تحصیل شاگرد اول بود. در سال 1337 با استفاده از بورس تحصیلی شاگردان ممتاز به آمریكا اعزام شد و پس از تحقیقات علمی در جمع معروف ترین دانشمندان جهان در كالیفرنیا ومعتبرترین دانشگاه آمریكا - بركلی - با ممتاز ترین درجه علمی موفق به اخذ مدرك دكترای الكترونیك و فیزیك پلاسما گردید.

 فعالیتهای اجتماعی:
دكتر مصطفی چمران  از 15 سالگی در درس تفسیر قرآن مرحوم آیت الله طالقانی، در مسجد هدایت، و در درس فلسفه و منطق استاد شهید مرتضی مطهری و بعضی از اساتید دیگر شركت می كرد و از اولین اعضای انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران بود. در مبارزات سیاسی دوران مصدق از مجلس چهاردهم تا ملی شدن صنعت نفت شركت داشت . بعد از كودتای ننگین 28 مرداد و سقوط دولت دكتر مصدق در لوای یك گروه سیاسی  سخت ترین مبارزه ها و مسئولیتهای او علیه استبداد و استعمار شروع شد و تا زمان مهاجرت از ایران، بدون خستگی و با همه قدرت خود، علیه نظام طاغوتی شاه جنگید و خطرناك ترین مأموریتها را در سخت ترین شرایط با پیروزی به انجام رسانید.

چمران در آمریكا، با همكاری بعضی از دوستانش، برای اولین بار انجمن اسلامی دانشجویان آمریكا را پایه ریزی كرد و از موسسین انجمن دانشجویان ایرانی در كالیفرنیا و از فعالین انجمن دانشجویان ایرانی در آمریكا به شمار می رفت كه به دلیل این فعالیتها، بورس تحصیلی شاگرد ممتازی وی از سوی رژیم شاه قطع می شود. او پس از قیام خونین 15 خرداد سال 1342 و سركوب ظاهری مبارزات مردم مسلمان به رهبری امام خمینی (ره) دست به اقدامی جسورانه و سرنوشت ساز می زند و  به همراهی بعضی از دوستان مؤمن و همفكر ، رهسپار مصر می شود و مدت دو سال در زمان عبد الناصر سخت ترین دوره های چریكی و پارتیزانی را می آموزد و به عنوان بهترین شاگرد این دوره شناخته شده و فوراً مسئولیت تعلیم چریكی مبارزان ایرانی را بر عهده می گیرد .ادامه مطلب
تاريخ : چهارشنبه یکم تیر ۱۳۹۰ | 8:2 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

به گزارش خبرنگار سياست خارجي خبرگزاري فارس، به موجب حكمي از سوي علي‌اكبر صالحي وزير امور خارجه كشورمان بهروز كمالوندي به سمت معاون اداري و مالي اين وزارتخانه منصوب شد.

در حكم انتصاب كمالوندي آمده است: نظر به خدمات صادقانه و تجربيات ارزنده‌اي كه جنابعالي در مسئوليت‌هاي مختلف داشته‌ايد به سمت معاون اداري و مالي منصوب مي‌شويد.

كمالوندي پيش از اين سفير جمهوري اسلامي ايران در زيمبابوه و اندونزي و همچنين در دو دوره نيز به عنوان مدير‌كل در حوزه‌هاي امور اداري و نظارت و ارزيابي به فعاليت اشتغال داشته و آخرين سمت وي پيش از اين انتصاب، معاونت آمريكاي وزارت امور خارجه بوده است.

محمد شريف ملك‌زاده معاون اداري و مالي وزارت خارجه كه صبح يكشنبه به اين سمت منصوب شده بود امروز استعفا داد و مورد قبول صالحي قرار گرفت.تاريخ : چهارشنبه یکم تیر ۱۳۹۰ | 8:0 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

اين مسئله تذكر جدي علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي را به دنبال داشت.

به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس، پس از اتمام سخنراني سيدحميد سجادي وزير پيشنهادي رئيس جمهور براي تصدي وزارت ورزش و جوانان، جمعي از چهره‌هاي ورزشي كشورمان كه در صحن علني حضور داشتند، اقدام به تشويق سجادي كردند كه اين مسئله تذكر جدي علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي را به دنبال داشت.

رئيس مجلس خطاب به آنان گفت: طبق آئين‌نامه داخلي مجلس مهماناني كه در جلسه حضور دارند، هيچ‌گونه حق صحبت و اقدامي ندارند و بايد نظم جلسه را حفظ كنند.

پس از تذكر لاريجاني، مسئولان ‌مجلس اقدام به خارج كردن اين افراد از صحن علني كردند كه پس از دقايقي مجددا اين افراد به صحن علني بازگشته و در جايگاه مهمانان نشستند.تاريخ : چهارشنبه یکم تیر ۱۳۹۰ | 7:58 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

اجرای نقشه اجرای نقشه "مکتب ایرانی" برای زائران عتبات عالیات !

مقرر شده تا طبق برنامه تعیین شده ! زائرین عتبات عالیات دو تا سه روز از سفر را به حضور در اربيل عراق اختصاص دهند و پس از تفريح وتفرج در اربيل سپس به بازديد از مدائن وبناهاي دوران ساساني مشغول شوند .
"صراط" - روز گذشته رئیس سازمان حج وزيارت از بازديد زائران عتبات عاليات از اماكن تاريخي خبر داد .
درحالي كه لیالی رئيس سازمان حج وزيارت اعلام كرده شرائط بازديد از اماكن تاريخي در عراق براي زائران عتبات فراهم مي شود زواياي ديگري از خطر نفوذ جريان انحرافي در سازمان حج وزيارت حكايت دارد .
به گزارش صراط نیوز بنا بر اخبار واصله مقرر شده تا طبق برنامه تعیین شده ! زائرین عتبات عالیات دو تا سه روز از سفر را به حضور در اربيل عراق اختصاص دهند و پس از تفريح وتفرج در اربيل سپس به بازديد از مدائن وبناهاي دوران ساساني مشغول شوند .
گويا بازديد از آثار دوران قبل از اسلام نسبت به اماکن تاریخی در اولویت قرار دارد .
در همین رابطه شنیده شده است سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري که یکی از ارادتمندا مشایی در صدر آن قرار دارد به دنبال آن است تا بخشي از سهميه عتبات را به نام توريسم از سازمان حج وزيارت بگيرد .
هر چند بازدید از اماکن تاریخی در سفرهای زیارتی از جمله مواردی است که باید به آن توجه شود اما تقارن این برنامه ها از سوی سازمان حج و زیارت و نفوذ جریان انحرافی در بدنه برخی مجموعه ها قابل تامل است .
گفتنی است پیش از این جریان انحرافی قصد ادغام سازمان حج و زیارت در وزارت ارشاد را داشت که با مخالفت مقام معظم رهبری این طرح مشکوک ناکام ماند .


تاريخ : چهارشنبه یکم تیر ۱۳۹۰ | 7:56 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
طرح جمعیت هلال احمر برای رقابت با بسیج !

طرح جمعیت هلال احمر برای رقابت با بسیج !

در انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری فقیه که آن زمان رئیس سازمان بهزیستی بود به عنوان مسئول ستاد اقشار دکتر احمدی نژاد فعالیت داشته و در حال حاضر مسئولیت ستاد انتخاباتی جریان انحرافی به وی سپرده شده است .
"صراط" - جریان فتنه در صدد است جمعیت هلال احمر را به تصرف خود درآورد. البته پیش از این با رفتن فقیه به هلال احمر و نشستن وی بر صندلی ریاست این جمعیت بین المللی و ارتباط تنگاتنگ ابوالحسن فقیه با رئیس دفتر رئیس جمهور پیش بینی می شد تا امکانات این جمعیت در راستای اهداف برخی چهره ها به کار گرفته شود .
به گزارش صراط نیوز شنیده شده است که اعضای برجسته فرقه انحرافی قصد دارند تا با عضوگیری از دانش آموزان و جوانان به عنوان طرح «پيشاهنگي» رقیبی جدی برای بسیج دست و پا کنند.
طرح پیشاهنگی که مجری آن سازمان جوانان هلال احمر است این روزها با پایان یافتن فصل امتحانات دانش آموزان تبلیغات گسترده ای را در رسانه ملی آغاز کرده است .
در همین راستا یک شبكه اجتماعي با ظرفيت حداقل دو ميليون نفر به نام «ماه نو» برای حضور فعال در انتخابات در جمعیت هلال احمر فعال شده است.
لازم به یاد آوری است در انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری فقیه که آن زمان رئیس سازمان بهزیستی بود به عنوان مسئول ستاد اقشار دکتر احمدی نژاد فعالیت داشته و در حال حاضر مسئولیت ستاد انتخاباتی جریان انحرافی به وی سپرده شده است .


تاريخ : چهارشنبه یکم تیر ۱۳۹۰ | 7:55 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

مطالبات جریان اصلاحات از زبان صادق زیبا کلام

خيلي‎ها هستند كه مي‎گويند تمام اين‎ها دست‎شان توي يك كاسه است، به عبارتي آقاي لاريجاني، توكلي، رحيم مشايي و آقاي احمدي نژاد همه دست‎شان توي يك كاسه است
"صراط"- هفته‌نامه دانشجويان در جديدترين شماره خود كه امروز شنبه 28 خرداد منتشر شده، گفت‌وگويي با صادق زيباكلام استاد دانشگاه تهران و از چهره‌هاي شاخص موسوم به اصلاح‌طلب منتشر كرده است.
به گزارش صراط نیوز متن كامل آن به شرح زیر است:

دانشجويان: دو سال از برگزاري انتخابات رياست جمهوري دهم مي‎گذرد و شايد حالا بتوان در مورد برخي اتفاقات و زواياي انتخابات، فارغ از يك فضاي احساسي، به صورت مستدل صحبت كرد. اگر چه جريان دوم خرداد در رأي‎گيري‎هاي قبلي كه نتيجه دل‎خواهش حاصل نشده بود، اعتقاد داشت كه اين شكست‎ها حاصل عدم حضور به اصطلاح "آراي خاموش " است، در اين انتخابات شاهد بوديم كه آراي خاموش هم به ميدان آمده و به صندوق ريخته شدند، ولي باز نتيجه آن چيزي نشد كه جريان دوم خرداد پيش‎بيني مي‎كرد، فكر مي‎كنيد چه اتفاقي افتاد ؟

زيبا كلام: طرفداران آقاي موسوي معتقد بودند كه رأي آورده‎اند و در انتخابات تقلب شده، اما طرفداران آقاي احمدي نژاد اعتقاد داشتند كه نه، تقلبي در كار نبوده و رقم 14ميليوني اعلام شده، رأي واقعي آن‎ها بوده است ...اما برأي خود من هيچ‎وقت مسأله حل نشد! ممكن است آقاي احمدي نژاد واقعا 24 ميليون رأي آورده باشد. بنده معترفم كه ميزان طرفداري از آقاي احمدي نژاد خيلي گسترده بود، به‎خصوص در مناطق دورافتاده كشور و روستاها، و البته در ميان اقشار مؤمن‎تر جامعه شهري و حتي در ميان برخي نخبگان.
ببينيد برادر من -كه استاد دانشگاه است -و خانواده‎اش، به آقاي احمدي نژاد رأي دادند. ولي در عين حال خيلي از كساني كه آمده بودند به پاي صندوق و مي‎خواستند رأي بدهند، مدت‎ها بود رأي نداده و در انتخابات قبلي شركت نكرده بودند و فقط برأي اين كه به مير حسين موسوي رأي بدهند پاي صندوق‎هاي رأي آمده بودند. در شهرستان‎ها، همين‎طور در روستاها برخي رأي اولي‎ها به طرفداري احمدي نژاد آمده بودند رأي بدهند، بنابراين به يقين نمي‎توان گفت كه واقعا ادعاي طرفداران آقاي موسوي درباره تقلب صحت دارد و يا نه!

* دانشجويان: بحث همين است آقاي دكتر! برخي از 10 ميليوني كه در انتخابات قبلي شركت نكرده‎بودند، مثل رأي اولي‎ها آمدند و به احمدي نژاد رأي دادند، چون اعتمادشان به نظام بيشتر شده بود و ديده بودند كه اين دولت، برخلاف دولت‎هاي قبلي توانسته شكاف خدمت‎رساني و اعتماد مردم به دولت را كه در دولت‎هاي قبلي به وجود آمده بود، پر كند.
اين مسأله را نگوييد. چون نه مي‎شود گفت شده و نه مي‎شود گفت كه نشده. به عقل سليم اين ها نمي‎رسد.

زيباكلام: پس اين 10 ميليون رأي خاموش چه شد؟ به نظر شما همه به مهندس موسوي رأي دادند؟
من هيچ‎وقت نگفتم كه همه به موسوي رأي دادند. گفتم خيلي از كساني كه معمولا در انتخابات شركت نمي‎كردند و مخالف جريان محافظه‎كار بودند آمدند و به مهندس موسوي رأي دادند. البته هيچ‎كس آمار نگرفت كه چند درصد از كساني كه تا به حال رأي نداده بودند، به ايشان رأي دادند.

* آقاي دكتر بحثي را مقام معظم رهبري در ديدار با نمايندگان مجلس مطرح كردند در مورد تقواي جمعي و جريان چپ، و اين‎كه جريان چپ نتوانست تقواي جمعي را رعايت كند و كارش به نقطه‎اي رسيد كه اعتشاش‎گران روز عاشورا كه شعارعليه اصول قانون اساسي دادند و حرمت عزاي امام حسين را نگه نداشتند، زير پرچم اين جريان جمع شدند. خب اين يك بحث دقيق و مهمي از عقبه تاريخي و تئوريك جريان چپ است كه از سوي مسئولين نظام مطرح شد، جرياني كه امروز شايد در آن، از خط امامي‎هاي نادم باشد تا ضد انقلاب خارج‎نشين، حلقه لندن و ... آيا اصولا قائل به تفكيك اين جبهه پارادوكسيكال از هم هستيد؟ اصلا وضعيت جريان چپ داخلي را با توجه به اين سخنان چگونه مي‎دانيد؟

- زيباكلام: من فكر مي كنم جريان اصلاحات به دنبال مطالبات دموكراتيك است، جريان اصلاحات به دنبال مطالبات مدني‎اي‎ست كه حرف انقلاب اسلامي بود، ولي تحقق پيدا نكرد؛ مثل چي؟ مثل آزادي مطبوعات، حاكميت قانون، نبود زنداني سياسي، آزادي بيان، آزادي عقيده و... اين‎ها بخش‎هاي عمده‎اي از درخواست‎هاي انقلاب اسلامي بود كه محقق نشده و جريان اصلاح‎طلبي به اين علت به‎وجود آمد كه در جهت تحقق اين قسم از اهداف و آرمان‎هاي جمهوري اسلامي نتوانسته بود تحقق پيدا كند، ولي خب جريان اصلاح‎طلبي هم نتوانست در راستاي تحقق اين اهداف موفق عمل كند، چه بسا اصلاح‎طلباني كه در قوه مجريه بودند نيز از عهده اجراي اين اهداف برنيامدند.

* شايد سوال را درست مطرح نكرديم، منظور ما بحثي‎ست كه رهبري درباره جريان چپ گفتند، فكر مي‎كنيد ممكن است بين جريان چپ و - اصلاحات فاصله گذاري كرد و درباره موضوعي كه ايشان بيان كردند تحليل‎تان چيست؟
من نمي‎دانم منظور شما از جريان چپي كه مي‎گوييد چيست. منظورتان جريان چپ ماركسيستي‎ست؟

* منظور جرياني‎ست كه در دهه 60 وجود داشت.
- زيباكلام:‌ چپ دهه 60 مقدار زيادي ملهم و متأثر از عقايد ماركسيستي بود و بسيار به انديشه‎هاي ماركسيستي نزديك بودند، منتها چپ دهه 60 تحقق پيدا نكرد و اصلاح‎طلبان متوجه شدند مهمتر از مبارزه با امريكا و استكبار جهاني، مبارزه برأي تحقق حقوق شهروندي و جامعه مدني است.

* يعني ليبرال شدند؟
- زيباكلام:‌ نه. ليبرال نشدند. مسائل مربوط به حقوق مدني خيلي مهمتر از مبارزه با آمريكاست. ارث و ميراث چپ ماركسيستي و ارث و ميراث چپ اسلامي الان رفته به سمت اصولگرايان؛ يعني ادبيات اصولگرايان، امروز همان ادبيات چپي‎هاي دهه‎ي 60 است.

* شما چندي پيش در مورد آقاي مشايي نكاتي را گفتيد. و امروز مي‎بينيم كه ايشان به لحاظ نظري همان سخناني را مي‎گويد كه جريان چپ راديكال مي‎زد و حتي با برخي وزرأي كابينه آقاي خاتمي پيوند‎هاي تشكيلاتي و اقتصادي هم برقرار كرده، نظرتان در اين مورد چيست؟

- زيباكلام: در مورد مسائل جديدي كه به وجود آمده معتقدم چند مسأله را بايد در نظر بگيريم. اساسا آقاي رحيم مشايي نه امروز و نه ديروز، از قبل و بعد 22 خرداد 88، هيچ‎وقت به اصلاح طلبان توهين نكرده و اين مسأله قابل احترام است. او هيچ‎وقت به كساني كه منتقد و يا مخالف بودند و يا حتي مخالفان نتايج آن رأي‎گيري؛ توهين نكرد و اصلاح طلبان را وابسته استكبار خطاب نكرد. الفاظي را كه خيلي از اصولگريان به راحتي به اصلاح طلبان و به آن13 ميليون نسبت دادند، از ايشان نشنيديم. اين يك نكته!
اما نكته دوم اين كه، جريان آقاي مشايي اختلافات عميق فكري و نظري با عقبه جريان اصولگرا دارند. منتهي در يك مقطع زماني هر دو جريان در جهت سركوب اصلاح طلبان و دگرانديشان، با يكديگر متحد شدند؛ اما بعد از خانه‎نشين شدن اصلاح‎طلبان، اختلافات درون جبهه اصولگريان شروع شد. اگر افرادي اعتقاد دارند آقاي مشايي و احمدي نژاد از اصولگرايان نبودند و ريشه آن‎ها به اصلاح‎طلبان مي‎رسد، قبلش بايد گفت چشم شما روشن كه شش سال از چنين جرياني دفاع كرديد!

* عده‎اي معتقدند چنين مواضعي حاصل تقسيم كار بين جريان ارزشي است تا آراي آن 13 ميليون نفر را هم به سمت آن 24 ميليون بكشانند، نظرتان در اين خصوص چيست؟
- زيباكلام: نه. اين يك بازي سياسي نيست. خيلي‎ها هستند كه مي‎گويند تمام اين‎ها دست‎شان توي يك كاسه است، به عبارتي آقاي لاريجاني، توكلي هم با آقاي رحيم مشايي و آقاي احمدي نژاد همه دست‎شان توي يك كاسه است؛ ولي من اين نظر را ندارم و معتقدم كه بين اين‎ها اختلافات جدي وجود دارد و علتش هم اين است كه هم اصولگرايان سنتي مي‎خواهند انتخابات مجلس آينده را مال خودشان كرده و به طبع آن رييس جمهوري شوند و آقاي احمدي نژاد و خط ايشان هم همين‎طور.

* خب حالا اصلاح‎طلبان چه تدبيري بايد كنند؟
- زيباكلام: تدبير اصلاح‎طلبان بايد اين باشد كه فقط و فقط به كساني كمك كنند كه درد آزادي بيان و آزادي انديشه دارند و هر كسي كه به اين‎ها عمل مي‎كند مورد حمايت‎شان در انتخابات قرار بگيرد.

* پس با اين حساب احتمال ائتلاف اصلاح‎طلبان و جريان آقاي مشايي وجود دارد؟
- زيباكلام: شما از من سوال كرديد كه اصلاح طلبان بايد چه كار كنند و پاسخ من اين است كه اصلاح‎طلبان بايد همواره به جرياناتي كمك كنند كه اين جريانات طرفدار آزادي، حاكميت قانون، دموكراسي و آزادي بيان هستند. اگر آقاي لاريجاني طرفدار آزادي و حاكميت قانون است، ما بايد از آقاي لاريجاني حمايت كنيم و اگر آقاي رحيم مشايي طرفدار اين مسأله است، بايد از او حمايت كنيم.


تاريخ : چهارشنبه یکم تیر ۱۳۹۰ | 7:53 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

نفوذي بعدي وزارت اطلاعات ابراهيم نبوي است!

اپوزيسيون خارج از كشور، پيشنهاد «اسب تروا» از سوي ابراهيم نبوي را القاي وزارت اطلاعات مي داند و معتقدند نبوي با اين پيشنهاد خود قصد لو دادن هواداران باقيمانده جنبش سبز- بخوانيد فتنه 88- را داشته است.
صراط - ظاهرا تب «مدحيسم» در ميان ضدانقلاب بالاگرفته است! بعد از افشاي نفوذي بودن «مدحي» در ميان اپوزيسيون، ابراهيم نبوي، طنزنويس فراري روزنامه هاي زنجيره اي از جمله كساني است كه اين روزها گروه هاي اپوزيسيون به چشم نفوذي وزارت اطلاعات به او مي نگرند. ترديد درباره نفوذي بودن ابراهيم نبوي بعد از افشاي نامه وي به مقامات اطلاعاتي كشور افزايش يافته است. «مهرداد- الف» يكي از ضد انقلابيون ساكن لس آنجلس با انتشار اين نامه در وبلاگ خود خطاب به طنزنويس روزنامه هاي زنجيره اي مي نويسد «آقاي ابراهيم نبوي يا به قول كيهان آقاي «الف- ن» درخواست شما از وزارت اطلاعات براي موافقت با صدور ويزاي خروج و تاكيد بر پشيماني خود از همكاري با روزنامه هاي اصلاح طلب چگونه قابل توجيه است و براي آن چه پاسخي داريد؟ اصلن(!) بفرمائيد كه چطوري از كشور خارج شده ايد؟ اگر به شكل قانوني خارج شده ايد كه وزارت اطلاعات دستور صدور ويزاي خروج جنابعالي را داده است و اگر غيرقانوني خارج شده ايد، چه كسي باور مي كند كه وزارت اطلاعات رژيم بعد از درخواست شما براي ويزاي خروج، نسبت به خروج شما حساس نبوده و آقاي طنزنويس را به حال خود گذاشته تا از كشور خارج شود و در ينگه دنيا كنگر بخورد و لنگر بيندازد»!
گفتني است كه برخي از گروه هاي اپوزيسيون، پيشنهاد «اسب تروا» از سوي ابراهيم نبوي را القاي وزارت اطلاعات مي دانند و معتقدند نبوي با اين پيشنهاد خود قصد لو دادن هواداران باقيمانده جنبش سبز- بخوانيد فتنه 88- را داشته است.


تاريخ : چهارشنبه یکم تیر ۱۳۹۰ | 7:50 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

فضلي ن‍ژاد: مشايي عاقبت از زندان سردر مي‌آورد

براي مجلس شوراي اسلامي ننگ است كه آقاي علي مطهري نماينده آن در هيئت نظارت بر مطبوعات باشد... انبوه شكايتها از سايت صراط نيوز و حالا توقيف هفته نامه 9 دي نشانگر وجود همين پروژه خطرناك جريان انحرافي است.
صراط - پيام فضلي نژ‍اد در گفتگويي اختصاصي با صراط نيوز ضمن انتقاد شديد از عملكرد هيئت نظارت بر مطبوعات و وزارت ارشاد گفت: هفته نامه 9 دي از سخنگويان برجسته تفكر اسلام ناب محمدي (ص) به شمار مي رود و توقيف آن هم  لكه سياهي در كارنامه هيئت نظارت بر مطبوعات است و هم تاييدي مجدد بر عملكرد ننگين وزارت ارشاد است.

اين پژوهشگر ارشد موسسه كيهان افزود:‌ آقاي وزير ارشاد بايد موضع خود را در قبال توقيف هفته نامه 9 دي روشن كند. آقاي وزير ارشاد از تئاتر مستهجن هداگابلر حمايت كرده است. آقاي وزير ارشاد به يك عامل برجسته كودتاي مخملي يعني بهروز غريب‌پور كه رابط  دو جاسوس شناخته شده سازمان سيا (رامين جهانبگلو و كيان تاجبخش) بود نشان درجه اول هنري داده است. آقاي وزير ارشاد مجوز پخش كتب فاسد و مبتذل را در نمايشگاه كتاب صادر كرده كه اسناد آنهم موجود است. آقاي وزير ارشاد فيلمهاي توقيف شده دوران اصلاحات را مجوز اكران داده است. آقاي وزير ارشاد در حوزه موسيقي كاملا برخلاف منويات مقام معظم رهبري عمل كرده است. آقاي وزير ارشاد بايد استيضاح شود و بنده رايزني هايي را در اينباره با كميسيون امنيت ملي و فرهنگي مجلس داشته ام.ادامه مطلب
تاريخ : چهارشنبه یکم تیر ۱۳۹۰ | 7:47 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

درخواست صهيونيستها از سیدحسن‌خمینی

کاربران سایت سايت صهيونيستي بالاترین (متعلق به منوشه امير) که این روزها حال و روز خوشی ندارند و پس از دوسال از فتنه 88 هنوز در کما به سر می برند درخواست جالبی را از سید حسن خمینی نوه بنیانگذار جمهوری اسلامی کردند .
"صراط" - کاربران سایت سايت صهيونيستي بالاترین (متعلق به منوشه امير)  که این روزها حال و روز خوشی ندارند و پس از دوسال از فتنه 88 هنوز در کما به سر می برند درخواست جالبی را از سید حسن خمینی نوه بنیانگذار جمهوری اسلامی کردند .
به گزارش صراط نیوز برخی از کاربران این سایت ضد انقلاب از حجت الاسلام حسن خمینی خواسته اند تا جهت اثبات حقانیتش! به ملاقات بهروز جاوید تهرانی یکی از زندانیان سیاسی برود .
این درخواست بالاترینی ها با ناسزاگویی به نوه امام راحل همراه بود .
بهروز تهرانی از جمله زندانیان سیاسی است که از وقایع کوی دانشپاه به بعد بارها به زندان رفته است .
گفتنی است اعلام برائت نکردن سید حسن خمینی از فتنه گران این امید را در آنها زنده نگه داشته تا علیرغم بی احترامی به وی از او درخواست ملاقات از یک زندانی سیاسی بدنام را نمایند .


تاريخ : چهارشنبه یکم تیر ۱۳۹۰ | 7:46 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

غیبت معنادار مشایی در عروسی پسر احمدی نژاد

سادگی و پرهیز از بریز و بپاش از جمله مواردیست که در این جشن بیش از هر چیز به چشم می آمد که جز این از رئیس جمهور محبوب هم انتظار نمی رفت اما نکته ای که در جای خود قابل تامل است عدم دعوت از مسئولین دولت است .
"صراط" -  در مورد مراسم عروسي دومين پسر رئيس‌جمهور در روز چهارشنبه گزارشي منتشر کرد که متن اين نوشته در ادامه مي‌آيد:
مراسم عروسی فرزند کوچک رئیس جمهور که در شام ولادت حضرت علی (ع) و در باشگاه فرهنگی ورزشی نهاد ریاست جمهوری برگزار شد با حاشیه هایی همراه بود که متین یکی از حاضرین در این مراسم و از دوستان داماد در وبلاگش به بازتاب بخشی از این موارد پرداخته است .
به گزارش صراط نیوز، سادگی و پرهیز از بریز و بپاش از جمله مواردیست که در این جشن بیش از هر چیز به چشم می آمد که جز این از رئیس جمهور محبوب هم انتظار نمی رفت اما نکته ای که در جای خود قابل تامل است عدم دعوت از مسئولین دولت است .
به گفته این شاهد عینی تنها زريبافان، رحيمي، و زياري مسئولین سرشناس حاضر در مراسم بوده اند .
 
«جواد م» در توضیح مسئولین حاضر در مراسم نوشت: "هر چي دقت كردم غير از چند مسئولي كه اسمشون رو آوردم از مسئولين كشوري و لشگري كسي ديگه اي نديدم. راستش قبلاً هم مراسم جشن ازدواج فرزندان مسئولين رفته بودم از بريز و بپاش هاشون كه بگذريم حضور همه وزرا و مسئولين كشور براي آدم يك جلسه مهم مملكتي رو تداعي مي كرد و شايد انتظار داشتم اونشب مسئولين و همراهانشون صف بكشن پشت هم و يه هزار نفري رو توو سالن ببينم!"
با این تفاسیر عدم دعوت از پدر عروس احمدی نژاد یعنی اسفندیار رحیم مشایی در نوع خود جالب توجه به نظر می رسد .
مشایی علاوه بر نزدیکی خاصی که به رئیس جمهور دارد از طرفی به عنوان اقوام نزدیک باید در این مراسم دیده می شد که به گفته این شاهد عینی پیرامون مسئولین حاضر در مراسم ظاهرا مشایی ترجیح داده تا در جشن عروسی فرزند کوچک احمدی نژاد شرکت نکند . فرضیه دیگر این مسئله می تواند عدم دعوت از وی باشد که این فرض بسیار دور از ذهن به نظر می رسد .البته ممکن است در حالتی بعید رویت نشدن وی توسط نگارنده این حاشیه ها را در نظر گرفت .
صراط نیوز غیبت مشایی در این جلسه بی ریا را به فال نیک گرفته و برای علیرضا فرزند کوچک رئیس جمهور و همسرش (خواهرزاده شهید محمود کاوه) آرزوی خوشبختی و سعادت را دارد .
در این جشن عروسی مجري برنامه هم كمي با عليرضا شوخي كرده و از يارانه و هديه يك ميليون توماني فرزند آينده وی گفت كه دكتر هم لبخندي گوشه لبهایش نشست.


تاريخ : چهارشنبه یکم تیر ۱۳۹۰ | 7:45 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

سيب برنارد شاو

ديروز خبر انتصاب آقاي محمدشريف ملك زاده، يكي از سه عضو اصلي حلقه انحرافي به معاونت مالي و اداري وزارت امور خارجه، بلافاصله پس از انتشار، موج گسترده اي از اعتراض توأم با ناباوري دلسوزان نظام و دوستداران مردم را در پي داشت
صراط - به نقل از كيهان

اين سخن-ظاهراً- از «برناردشاو» نويسنده شوخ طبع و بلندآوازه ايرلندي است كه مي گويد «اگر بعد از گاز زدن سيب متوجه شديد يك «كرم درسته» در آن است، جاي نگراني چنداني نيست. كرم را بيرون مي آوريد و بقيه سيب را مي خوريد. نگراني واقعي هنگامي است كه بعد از گاز زدن سيب، «نصف كرم» را در آن مي بينيد و معلوم مي شود نصف ديگر كرم را بلعيده و به معده خود راه داده ايد. اينجاست كه بايد نگران باشيد و تا دير نشده، عوارض بعدي را چاره كنيد.»!... و اما، ابتدا بايد گفت «در مثل مناقشه نيست» تا گلايه تشبيه در ميان نباشد و بعد...
ديروز خبر انتصاب آقاي محمدشريف ملك زاده، يكي از سه عضو اصلي حلقه انحرافي به معاونت مالي و اداري وزارت امور خارجه، بلافاصله پس از انتشار، موج گسترده اي از اعتراض توأم با ناباوري دلسوزان نظام و دوستداران مردم را در پي داشت، چرا كه بعد از آشكار شدن چهره واقعي جريان انحرافي و دهها نمونه از فساد اقتصادي، روابط مشكوك بيروني، زمينه سازي براي نفوذ عوامل شناخته شده دشمنان به مراكز حساس نظام، حيف و ميل گسترده بيت المال، بي بند و باري فرهنگي و ساير اقدامات پلشت اين جريان، انتظار آن بود - و هست- كه افراد وابسته به جريان انحرافي از حلقه اطرافيان رئيس جمهور محترم پاكسازي شوند و به «درازدستي» اين «كوته آستينان» خاتمه داده شود نه آن كه يكي از اصلي ترين اعضاي حلقه انحرافي در كانون تعيين كننده و حساسي نظير معاونت مالي و اداري وزارت امور خارجه كشورمان به كار گرفته شود!
برخي از مقامات مسئول از پرونده قطور تخلفات و قانون شكني هاي آقاي محمدشريف ملك زاده در مراكز اطلاعاتي و دستگاه قضايي كشور خبر مي دهند و به همين علت، صلاحيت ايشان براي كانديداتوري مجلس هشتم رد شده بود. بنابراين بديهي است كه انتصاب نامبرده به معاونت وزارت امور خارجه با اعتراض گسترده دلسوزان و نمايندگان مجلس شوراي اسلامي روبرو شود كه شده است و درخواست استيضاح آقاي صالحي به خاطر اين انتصاب بلافاصله تهيه شده و به جريان افتاده است. انتصاب آقاي ملك زاده با سوابقي كه به آن اشاره شد به اندازه اي غيرمنتظره، غيرقانوني و مصداق انحراف از اصول بوده است كه نمايندگان مجلس برخلاف روال جاري در اينگونه موارد جايي براي طرح سؤال از وزير محترم خارجه نديده و مستقيماً به استيضاح ايشان روي آورده اند.
و اما، در اين باره گفتني ها و احتمالاتي هست؛
1- جريان انحرافي مي داند كه فاقد پايگاه مردمي است و حضور مؤثر خود در صحنه را از طريق نفوذ در دولت آقاي احمدي نژاد به دست آورده است، بنابراين طبيعي است كه پايان دوره دولت دهم را نقطه پايان عمر مؤثر خود تلقي كند.
در اين حالت جريان ياد شده، اگر به كانون يا مركزي بيرون از نظام وابسته نباشد، كنج عافيت اختيار مي كند تا در فاصله باقيمانده از دوره قانوني دولت، حساسيت برانگيز نباشد و زمينه ادامه حضور عادي خود پس از پايان دوره ياد شده را از دست ندهد. اما چنانچه زلف جريان مورد اشاره با زلف يكي از مراكز و يا كانون هاي غريبه و بيروني گره خورده و اهداف - احتمالاً و خداي نخواسته- ديكته شده داشته باشد، ادامه ماجرا به گونه اي ديگر رقم خواهد خورد. در اين حالت، فرصت باقيمانده جريان انحرافي عمدتاً در دو محور به كار گرفته و هزينه مي شود. اول؛ مهره چيني در سطح مديران مياني با هدف ايجاد ردپا و نقاط نفوذ براي كانون وابستگي و دوم؛ دست زدن به ساختارشكني هاي پي درپي به منظور تنش آفريني و ارائه تصويري متزلزل از نظام براي بهره گيري از سوي دشمنان بيروني كه مخصوصاً در شرايط كنوني و حساس منطقه به منظور مقابله با الگو گرفتن ملت هاي مسلمان از جمهوري اسلامي ايران، نياز مبرمي به آن دارند. همين جا گفتني است كه جريان انحرافي در پي خيزش هاي اسلامي منطقه، اصرار داشت اين خيزش ها را ترفند آمريكا!! معرفي كرده و تأثيرپذيري آن از انقلاب اسلامي ايران را انكار كند!
بدون كمترين ترديدي مي توان گفت جريان انحرافي از واكنش شديد دلسوزان نظام نسبت به انتصاب آقاي ملك زاده باخبر بوده است و با توجه به نكته پيش گفته بعيد نيست كه اين واكنش قابل پيش بيني، هدف اصلي جريان انحرافي از انتصاب مورد اشاره بوده باشد.
2- آقاي ملك زاده قبل از انتصاب اخير، دبير شوراي عالي ايرانيان خارج از كشور بود. اين شورا طي سه سال گذشته فعاليت هاي مشكوك فراواني داشت كه هزينه بي حساب و كتاب بيت المال، دعوت از برخي عوامل تابلودار وابسته به محافل بيگانه و پيشگيري از استعلام وزارت اطلاعات درباره هويت آنها، برقراري ارتباط هاي پنهان و اعلام نشده با شماري از مقامات و مراكز بيروني و... فقط چند نمونه از اين نوع فعاليت هاي سؤال برانگيز و غيرقانوني بوده است. امسال مجلس شوراي اسلامي از اختصاص بودجه به شوراي مورد اشاره خودداري كرد و اين شورا عملا به مرز انحلال و يا دستكم، انفعال كشيده شد. بنابراين، بعيد نيست كه انتصاب آقاي ملك زاده به معاونت وزارت خارجه با هدف تعقيب فعاليت شوراي مورد اشاره در قالب و چارچوب ديگري صورت پذيرفته باشد و با توجه به عملكرد جريان انحرافي، بيم آن مي رود كه اين انتصاب، پوششي براي حفظ ارتباط برخي از اعضاي حلقه انحرافي با مراكز بيروني باشد!
3- برخي از اخبار و گزارش هاي موثق حكايت از آن دارند كه اخيرا پيگيري پرونده قطور تخلفات و قانون شكني هاي آقاي ملك زاده در دستور كار دستگاه قضايي و مقامات امنيتي و اطلاعاتي كشور قرار گرفته بود و مخصوصا بعد از دستگيري شماري از افراد مرتبط با حلقه انحرافي و كشف موارد مستندي از فساد اقتصادي و تخلفات ديگر آنان، اين احتمال قوت بيشتري يافته بود. آيا انتصاب آقاي ملك زاده به معاونت مالي و اداري وزارت امور خارجه براي پيشگيري از تعقيب قضايي و نهايتا بازداشت احتمالي ايشان صورت گرفته است؟! و آيا حلقه انحرافي در پي آن بوده است كه بعد از اين انتصاب، تعقيب قضايي وي را «پرهزينه» نشان داده و مسئولان مربوطه را از پيگيري ماجرا به دليل پرهزينه بودن آن، منصرف كند؟!
4- و بالاخره، با توجه به موارد و احتمالات ياد شده، اين انتصاب نه فقط در صورت تداوم، مي تواند براي نظام اسلامي زيان آفرين باشد، بلكه موقعيت پرطرفدار دولت خدمتگزار و شخص رئيس جمهور محترم را نيز با آسيب جدي روبرو مي كند و بعيد نيست، كه ضربه زدن به موقعيت شناخته شده و مردمي آقاي دكتر احمدي نژاد- دانسته يا ندانسته- هدف اصلي از اين انتصاب غيرقابل توجيه باشد.


تاريخ : چهارشنبه یکم تیر ۱۳۹۰ | 7:43 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
 

توهین آیت الله هاشمی رفسنجانی به فرماندهان سپاه!

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخشی از صحبتهایش با اشاره ملاقات فرماندهان سپاه با ایشان گفت :" آقای شمخانی انسانی صریح و شجاع هستند و ویژگی ایشان در میان فرماندهان سپاه این است كه اهل ریاكاری نیست. هرچه را كه می‌فهمد، می‌گوید."
"صراط" - یک سایت وابسته به آقازاده فراری هاشمی رفسنجانی پنجمین بخش از گفتگوی اختصاصی با رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را منتشر کرده است .
در این گفتگوی صورت گرفته آیت الله هاشمی به تشریح ماجرای جام زهر و قبول قطعنامه 598 پرداخته و ناگفته هایی را بیان کرده است .
به گزارش صراط نیوز رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخشی از صحبتهایش با اشاره ملاقات فرماندهان سپاه با ایشان گفت :" آقای شمخانی انسانی صریح و شجاع هستند و ویژگی ایشان در میان فرماندهان سپاه این است كه اهل ریاكاری نیست. هرچه را كه می‌فهمد، می‌گوید." این جمله آیت الله هاشمی در وصف علی شمخانی و اشاره وی به ویژگی شمخانی در مورد ریاکار نبودن او به صورت تلویحی توهینی است به دیگر فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی .
هاشمی به نوعی جهت دار از این جمله استفاده کرده است که ذهن مخاطب را به سمت ریاکار بودن فرماندهان سپاه برده به طوری که کلام هاشمی اغلب فرماندهان را افرادی ریاکار و دروغگو نشان می دهد . 
گفتنی است برخی از نزدیکان فرقه انحرافی دولت اخیرا با وارد کردن هجمه به مسئولین سپاه  آنها را اقتدارگرا خوانده بودند .
مشخص نیست چگونه برخی افراد و جریانها به صورت کاملا همسو و جهت دار علیه سپاه اقدام به جو سازی می نمایند؟
 


تاريخ : چهارشنبه یکم تیر ۱۳۹۰ | 7:43 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی
 

آيا اجنه واسطه اين نزديكي بوده اند ؟

آيا مواضع دانشگاه آزاد به دولت نزديك شده، آيا جاسبي به احمدي نژاد، آيا احمدي نژاد به جاسبي، آيا اكبر به محمود، آيا محمود به اكبر، آيا آقازاده ها حالا شدند خوب؟!، دانشگاه آزاد عدالت محور شده، دانشگاه آزاد قرار است در دولت ادغام شود؟ آیا . . .

"صراط" - يادمان هست كه نصف وقت دولت نهم صرف دعواي دانشگاه آزاد شد با دولت، اما دست راست رئيس همين دانشگاه پري شب، يك شب قبلش، با دستور رئيس قوه مجريه، شد معاون امور مالي اداري دستگاه ديپلماسي دولت. بنشينيم بررسي كنيم چطور همچين چيزي ممكن است:
آيا مواضع دانشگاه آزاد به دولت نزديك شده، آيا دولت به دانشگاه آزاد نزديك شده، آيا اجنه واسطه اين نزديكي بوده اند، آيا جاسبي به احمدي نژاد، آيا احمدي نژاد به جاسبي، آيا اكبر به محمود، آيا محمود به اكبر، آيا آقازاده ها حالا شدند خوب؟! آيا دانشگاه آزاد به جريان انحرافي نزديك شده، آيا جريان منحرف به دانشگاه آزاد، آيا احمدي نژاد در اين مورد قانع شده، جاسبي كوتاه آمده، آيا به توافق رسيده اند، آيا دولت حق را به دانشگاه آزاد داده، دانشگاه آزاد عدالت محور شده، دانشگاه آزاد قرار است در دولت ادغام شود، دولت قرار است در دانشگاه ايرانيان ادغام شود، دانشگاه آزاد قرار است با دانشگاه ايرانيان يكي شود، ايرانيان قرار است از شر بد بودن دانشگاه آزاد، آزاد شوند، ذي حسابي وزارت خارجه قرار است آزاد شود، پول شهريه را قرار است به سفرا بدهند، در تمام پايتخت هاي دنيا قرار است دانشگاه آزاد شعبه جديد بزند، سفارتخانه ها قرار است بيايند در دانشگاه، آقاي جاسبي قرار است وزير خارجه شود، صالحي قرار است رئيس دانشگاه آزاد شود، دانشگاه ايرانيان هنوز تأسيس نشده، از 7 دولت آزاد شده، دولت آزاد شده، آزاد، دولتي شده، دولتي، آزاد شده، آزادي، دولتي شده، دولت واگذار شده به بخش خصوصي، معاون امور مالي دستگاه ديپلماسي به طور خصوصي عوض شده، يواشكي عوض شده، كلاً دنيا عوض شده، دانشگاه آزاد خوب شده، ما بد شديم، ما نمي فهميم، ما عقل مان به اين جور چيزها قد نمي دهد، هيچ كس نمي فهمد، فقط جريان انحرافي مي فهمد؟! آيا همه بد، جريان انحرافي خوب؟!
¤¤¤
ما كه جان شما مانده ایم مثل چي؟! حكما عدالت محوري و گرفتن ژست هاي رابين هودي و چي و چي، فقط مصرف تبليغاتي دارد. ندارد؟! آيا دولت، ما را سر كار گذاشته ؟! آيا ملت، سركار هستند؟! آيا آمار بيكاري كه مي گويند كم شده، اين را هم حساب كرده اند؟! آيا «كار مضاعف» يعني به شكل دوبل، ملت را سر كار بگذاريم؟! آيا جريان انحرافي در حاشيه دولت است؟! آيا دولت در حاشيه جريان انحرافي است؟! آيا دو تا يكي هستند؟! آيا با احتساب دانشگاه آزاد، دو تا دو تا هستند؟! آيا 2 ضرب در 2 عشقي است؟! آيا يك روز 4 مي شود و يك روز كه دلش نخواست، يك عدد ديگر مي شود؟! آيا دانشگاه آزاد ايام انتخابات بد بود، حالا شد خوب؟! حالا شهريه بي اشكال شد؟! حالا كه به جريان انحرافي رسيد، همه چيز شد گل و بلبل؟!تاريخ : چهارشنبه یکم تیر ۱۳۹۰ | 7:42 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

سيدحميد سجادي گزينه پيشنهادي احمدي‌نژاد براي وزارت ورزش و جوانان با 137 رأي مخالف نمايندگان مجلس، تاييد صلاحيت نشد.

به گزارش خبرگزاري فارس، بررسي برنامه‌ها و صلاحيت سيد حميد سجادي وزير پيشنهادي ورزش و امور جوانان دستور كار جلسه علني صبح امروز (سه‌شنبه) مجلس شوراي اسلامي قرار گرفت.

پس از دفاع رئيس جمهور از سيدحميد سجادي، حجت‌الاسلام نوروزي نماينده رباط كريم، جواد جهانگيرزاده نماينده اروميه و مصطفي رضا‌حسيني نماينده شهر بابك در مخالفت با وزير پيشنهادي ‌ورزش و جوانان ‌و اقبال لاهوتي نماينده لنگرود، بهمن محمدي نماينده مريوان و خليل حيات‌مقدم نماينده ماهشهر در موافقت با سجادي ‌سخنراني كردند.

وكلاي ملت بعد از استماع توضيحات رئيس‌جمهور، نمايندگان موافق و مخالف و وزير پيشنهادي ورزش و امور جوانان، با 137 رأي مخالف، 87 رأي موافق و 23 رأي ممتنع از مجموع 247 رأي مأخوذه با گزينه پيشنهادي احمدي‌نژاد به عنوان اولين وزير ورزش و امور جوانان جمهوري اسلامي مخالفت كردند.تاريخ : چهارشنبه یکم تیر ۱۳۹۰ | 7:41 | نویسنده : دانشگاهیان ولایی

رئيس‌جمهور خطاب به نمايندگان مجلس گفت: هر مطلبي كه در مورد من بگوييد من شما را دوست دارم و اگر برخي افراد با من قهر كنند من با كسي قهر نمي‌كنم.

به گزارش خبرگزاري فارس، محمود احمدي‌نژاد رئيس‌جمهور كشورمان امروز (سه‌شنبه) بعد از سخنان موافقان و مخالفان گزينه پيشنهادي براي تصدي وزارت ورزش وجوانان طي سخناني ضمن سپاسگذاري از همه افرادي كه در مورد سجادي اظهار نظر كرده‌اند، اظهار داشت: همه مي‌دانند كه مردمي‌ترين نهاد كشور نهاد ورزش است.

وي افزود: هيئت‌ها، فدراسيون‌ها و حتي كميته ملي المپيك يك نهاد مردمي و برآمده از آراء ورزشكاران و هيئت‌ها است.

رئيس جمهور به شرايط جاري ورزش كشور اشاره كرد وادامه داد: امروز ورزش ما در يك مرحله بسيار حساسي قرار دارد، ما المپيك را پيش رو داريم كه اين عرصه مانند يك قله است كه حتما بايد جوانان ما آن را فتح كنند.

احمدي‌نژاد با بيان اينكه فرصت كمي وجود دارد براي اينكه جهت حضور در المپيك آماده شويم، افزود: در حال حاضر دو مجموعه ورزش و جوانان با هم ادغام شده است كه بايد به اين مسئله توجه كرد.

وي اين سؤال را مطرح كرد كه چند نفر در كشور وجود دارد كه در هر دو مقوله ورزش و جوانان فعاليت كرده و در هر دوي آنها هم موفق شده باشد بر اين اساس بايد توقعات‌مان را در اين حد تنظيم كنيم.

رئيس جمهور با بيان اينكه همه بايد كمك كنيم تا نهال نوپاي ورزش و جوانان پا بگيرد، افزود: آقاي سجادي از نيروهاي بسيار خوشنام ورزش كشور است، اگر در ورزش كشور بگرديم مي‌بينيم كه مانند آقاي سجادي كم است. وي 14 مدال كسب كرده و داراي تعهد و تجربه و علم و تخصص است.

احمدي‌نژاد اظهار داشت: آقاي سجادي هم اهل تعامل و هم اهل سعه صدر است، يكي از بهترين برادران ما يعني آقاي سجادي مي‌خواهد مسئوليتي را بر عهده بگيرد.

وي گفت:‌ يكي از نمايندگان پرسيد كه آقاي سجادي چه طور مي‌خواهد تمام خواسته‌هاي دو قشر ورزش و جوانان را در سراسر ايران تامين كند؟ آيا واقعا قرار است چنين مسئوليتي بر دوش آقاي سجادي گذاشته شود؟ پس ديگران چه كاره هستند.

رئيس‌جمهور با بيان اينكه همه بايد براي رشد و پيشرفت كمك كنند، گفت: هر مطلبي كه در مورد من بگوييد من شما را دوست دارم و اگر برخي افراد با من قهر كنند من با كسي قهر نمي‌كنم؛ بالاخره كشور ما كشوري آزاد است كه همه در آن سخنان خود را مطرح مي‌كنند.

احمدي‌نژاد اظهار داشت: مي‌خواهم از نمايندگان مجلس خواهش كنم كه اگر كسي به هر دليلي از احمدي‌نژاد دلخوري دارد، آن را تفكيك كند؛ چرا كه مقوله ورزش و جوانان بسيار مهم است.

رئيس جمهور گفت: بايد همه دست به دست هم كمك فكري و معنوي به هم دهيم تا آقاي سجادي بتواند وزارت ورزش و جوانان را با قدرت به جلو ببرد.